Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

UncleG

Každý film je v podstatě produkt lidského ducha. A lidský duch je nezdolný. Stejně jako je nezdolná nekonečná blbost. Tímto pseudofilozofickým postřehem bych komentoval jeden z nejhorších fantasy snímků, jaký jsem kdy viděl. ... Celkem mi nevadí nízkorozpočtová produkce, někdy je dokonce nedostatek peněz krokem k lepšímu diváckému zážitku. Režisér se soustředí na vyprávění a vynechávají se všemožné nadbytečné nesmysly. V tomhle případě by ale vyšlo nastejno, kdyby se do filmu nalilo dalších čtyřicet miliónů, stejně jako kdyby ho natočili kluci za cenu tří nanuků. Příběh v podstatě nemá žádnou kostru, motá se v něm přehršel superdrsných charakterů, kteří rozdávají rány tu tu, tu onde, sem tam se mihne „opravdu nečekaný (ehm ehm) twist“. No dobře, je to fantasy, řeknete si. A to znamená, že nečekáte originalitu, která by s vámi třískla o futra. Takže nad příběhem milosrdně zamhouříme oko a budeme se těšit na pořádnou akční řežbu…Která se ale taky nekoná. Všechny akční scény jsou tak neskutečně upachtěné, že diváka staršího dvanácti let přinutí nejvýš k zívnutí. Když se do armády skřetů (pardon, jmenovali se nějak jako Torgové, v podstatě to byli špatně namaskovaní skřeti – i s tím efektním pánoprstenovským zpomaleným záběrem na jejich onucemi ovázané láptě zabořené do bahna), sakra, kde jsem přestal… zkrátka když se na tyhle „jakože-ne-skřety“ vyhrne armáda „jakože-ne-římanů“, podporovaná skupinou „jakože-nindžů“, nezbývá než vyprsknout smíchy. Po zdlouhavých bitvách zůstává v puse pachuť, jakobyste si Jackonova Pána prstenů sjeli na hodně špatné černobílé kopírce a snědli to bez omáčky jen tak nasucho. Lidi, co už někdy žrali papír z kopírky, vědí o čem je řeč. Celkově je „Ve jménu krále“ vykrádání LOTRa cítit na každém kroku. Jak už jsem předeslal, některé scény byly opajcovány takřka doslovně. Tak ňák ovšem nebylo pochopeno, že v Pánovi Prstenů ony scény nebyly samoúčelně. Například cestování po hřebenech hor znamenalo, že hrdinové jdou odněkud někam. Tady se taky cestovalo po hřebenech hor: jen tak, protože je to prostě cool záběr. … Na závěr už jen dodám: Jestli je mi něčeho líto, je to především fakt, že v tomhle filmu musel hrát zrovna Ron Perlman. Uwe Bolle, tohle Bollelo! ()

Orlau32

Dvě hvězdičky jedině za bitevní scény. Jinak to byla abstraktní pohádka pro téměř dospělé, což nemělo nic společného s historií. ()

blackrain

Jason Statham si odskočil z práce kurýra a vrhnul se do náruče středověké fantasy. Neohrožně se ohání mečem a bumerangem. Výtečně mu sekunduje Ron Perlman jako jeho ochránce, ale jen do chvíle než je zabit v Galiionově jeskynním komplexu. Trošku mě překvapili ninjové, kteří se najednou objevili na scéně a předváděli své umění. Raději jsem nepřemýšlela, kde se tam vzali a co tam dělají. Prostě to jen byli další bojovníci a splnili svůj účel. Pustupně se nám představí i další postavy. Objeví se nám tu třeba Kristanna Loken, která patří k tzv. lesním lidem. Lítá na lijáně, občas visí hlavou dolů a taky skočí do propasti. Nebojte se, nezemře. Na tváři má naroubovaný stále stejný výraz jaký můžeme dobře znát z terminátora, kde se pokusila nakopat zadek Arnoldovi. Příběh se velmi dobře snaží zaujmout akční složkou a vizuálními efekty. Nesází na žádné dramatické výstupy, ani je tu nehledejte. Zápletka je velmi prostá. Farmář se jde pomstít za smrt svého syna a musí zachránit svou ženu, která byla unesena. Pak se ukáže, že jeho role bude mnohem větší než si myslel. Některé scény mi připomínaly Pána prstenů. Režisér se jím nechal pořádně inspirovat. I tady byla roztahující se temnota poražena na celé čáře. ()

Naslund

Obvykle filmy nehodnotím, aniž bych je dokoukal, ale tady jsem se v polovině podíval, jak dlouho to má ještě trvat a zděsil jsem se, že bych tím měl zabíjet ještě tolik času. Hlavně když je spousta jiných polofantasy, které dokáží více strhnout. Je pravda, že Pán prstenu nasadil příčku tak vysoko, že se těžko najde nějakej jinej hranej film, co by s ním držel krok v ohromných bitvách a čarovném prostředí, ale tohle patří spíš na druhej konec fantasy žebříčku. Ne, že by mi to přišlo nějak pateticky napsané a natočené, ale proč se dívat na něco, co už jsem tolikrát viděl, a to v daleko lepším provedení. Navíc naši kocouři svádějí daleko zajímavější souboje, než tihle formelíňáci. ()

kaylin

Pokračuji v pomalém a pozvolném seznamování se s filmografií Uwe Bolla. Docela jsem se divil, co za herce se mu podařilo získat. V některých případech doslova legendy, anebo minimálně současná první liga. Po zhlédnutí snímku si ale nemohu pomoct, Uwe Boll je prostě nenáviděný režisér. Ten film si zas až tak špatná hodnocení nezaslouží. Neříkám, je to patetické, je to místy hloupé, snaží se to předvádět a inspiraci si to bere ze všeho možné včetně "Tygra a draka". Na druhou stranu to ale filmařsky není až tak špatně zvládnuté a má to i napětí a emoce, i když to s vámi asi moc nezamává. Za mě dobré, takže za tři. ()

italka63

Ale ale ale, nač zde panuje tolik odporu proti této fantasy? Tak hrozné to nebylo, to ani náhodou. Obsazení výborné, hudba skvělá a děj pohádka pro dospělé. Je třeba občas pohádek. Vykrádání Pána Prstenů? Možná trochu, ale kde všude nejsou mágové a armáda postav, které je poslouchají? Trollové, skřeti, loupežníci, démoni, každá kultura to má po svém. No, Statham zkraje nezaléval coby Farmář ředkvičky, nýbrž tuřín, tím se totiž chudí živili. A vytrhával ho. Tak jo, dějově průměrná fantasy s tím, že byla natočena tak, že jsem se nenudila, takže tři hvězdičky sedí. ()

Philcze

Naštěstí se Boll vyšvihl alespon v bitkách, které jsou docela dobré a Jason Statham je stále cool, ale jinak vše ostatní je naprosto příšerné v čele s ÚDĚSNOU hudbou. ()

stration

Jako film Uwe Bolla geniální. V jiném měřítku sotva obstojí. Přehnaná délka, debilní dialogy, "unavené" herecké výkony a snaha neustále se tvářit vážně. Ale Uwemu fandím, takže za tři ***. ()

Dexter1

Od Uwe Bolla bol toto môj prvý film, ktorý som videl. Šiel som do toho s veľkou zvedavosťou, lebo všetci o ňom hovoria ako o nepodarenom nástupcovi Eda Wooda (čiže ešte horší režisér). Ja ho zvyknem označovať podľa jeho filmografie a hodnotení jeho filmov ako "Úspešného ničiteľa počítačových hier". Tentoraz si vzal na mušku úspešnú počítačovú hru Dungeon Siege. V prvom rade ma zaujalo herecké obsadenie. Vo filme sú samé zvučné mená. Nanešťastie ich Uwe moc neukočíroval a ich výkony sú také aké si sami herci povedali, že budú. Čo sa týka efektov, na celkom nízkoropočtový film to ušlo (ale iba v tom prípade ak bol nízkorozpočtový). Zápletka je klasická, ktorú sme mali možnosť všetci vidieť nespočetne veľa krát v iných filmoch. Po tomto všetkom musím uviesť, prečo som dal vlastne 3 hviezdičky. Napriek nedokonalostiam ma film uchvátil svojou naivitou. Mám rád béčkové až céčkové filmy a toto bol taký návrat k tým fantasy klasikám, ktoré sa žrali v 80. rokoch. Ešte mu prospelo u mňa, že som ho celý čas porovnával s iným filmom, ktorý ničil hernú klasiku, a to s Dračími dierami. Treba povedať, že Uwe to ukočíroval lepšie. Veď film predsa obsahuje bojové sekvencie, kde sa Statham oháňa mečom a bumerangom. Masové bitky sa chceli strašne podobať Pánovi prsteňov, ale keď to nejde tak to nejde a hlavná vec, že Uwe si s tým hlavu nelámal. Film hlavne odporúčam tým, ktorí drtia stolnú klasiku DrD, je to veľmi inšpiratívne (ako humorom pre PJov) a hlavne to tak strašne neurazí znalcov ako Dračie diery. ()

IceQueen

Kde bollo, tam bollo...Hovorí sa, že kto je varovaný, je pripravený. Nuž, nie celkom. Toľko sprznených pánoprsteňovín je už na žalobu a ten Matrix vo finále vylúdil úsmev na mojej slzami zaliatej tvári (ku koncu mi bolo už do plaču). Možno je to tou reputáciou, ktorú Uwe má a chyby som (pod)vedome vyhľadávala, ale aj tak by som asi nehodnotila vyššie. Čo sa hercov týka, podľa mňa väčšina z tých 60 melónov išla na súkromných detektívov, aby bolo čím vydierať. Liotta môže byť rád, že ho aspoň Uwe obsadí, taký trapas som už dávno nevidela u niekoho, koho meno poznám. Statham sa tiež nemá veľmi čím chváliť, celé to dramaticky odšeptal svojim héliovo šmrncnutým hlasom a vystrúhal pár strašlivých opičiek. A vôbec všetci pôsobili komicky vo vážnych situáciách a trápne v rádoby komických. Hudba, čo si obyčajne nevšímam, bola nevhodne použitá, súboje nudné a keď pánboh dal aj smiešne. A tí ninjovia sa tam kde vzali? Tá jedna hviezda je za to, že to vôbec skončilo a za odvahu všetkých zúčastnených. Nabudúce, keď zas bude Uwe pomýšľať na spracovanie nejakej hry, nech skúsi radšej solitaire. ()

kinderman

Uwe Boll sice kopíruje Jacksonovy postupy z Pána prstenů, jak jenom může (ovšem chtěl bych vidět, jak vojáci vypouštějí do vzduchu mraky šípů v hustém lese), ale není to nuda a v brnění si zahraje i Leelee „Johanka z Arku“ Sobieski. ()

lioncel

místy poměrně hodně k smíchu .. škoda .. při tom dobrém obsazení - tedy až na nějaké vyjímky .. měla to být určitě asi spíše dobrodružná fantasy a né trapná taškařice, která z tohoto pokusu ve finále vzešla ... ()

Chen

Nenáviďte si Bolla jak je libo, ale musíte přiznat, že na tohle se dalo docela slušně koukat. Když pominu zoufalé masky Krugů nebo jak se ty potvory nazývaly, tak jde o vizuálně docela dobře zvládnutou fantasy, které nabízí velmi slušné obsazení a dobré akční sekvence. Není to propadák, je to jen tuctový film, ale to je na Bolla velký úspěch :D ()

ZoltanCZ

Moje první setkání s Uwe Bollem vlastně nedopadlo tak špatně. V mých očích se jedná pouze o laciné a nudné fantasy...prostě zábavné asi jako hra Dungeon Siege ;-) ()

Hees

Videl som tento film v upútavke.A ja pozerám a povedal som si v duchu: možno je to celkom fajn.Potom pozriem do filmovej databázy.A do frasa točil to Boll tak to bude asi ******* (hviezdičky neodpovedajú zahrešeniu zámerne).Ale však pozriem si to je tam Statham.Nie je to najhorší Bollov film ale je to rozhodne nanič. ()

M.i.k.e

ačkoliv Boll tentokrát vyloženě nezklamal,povedlo se mu naservírovat nám "béčkovou" variaci na Pána prstenů,která je sice na výsost dobře obsazená a odehrává se v pěkném fantasy prostředí,ovšem jako celek je srážena místy lacinými triky,špatnými dialogy a pro mě strašnou a neskutečně rušivou hudbou.Vyložené zklámaní to tedy ve finále není,ale žadný zázrak také ne a jedno podivání bohatě postačí...40% ()

Martin741

Uwe Bollovi sa tymto filmom podarilo aspon udrzat v modrom stvorceku. Asi to bude tym, ze angazoval Stathama. Ten sa raz niekde totiz strasne ozral, a slubil Bollovi, ze sa objavi v akomsi jeho filme. A scenar je sice deravy, ale malo to hlavu a patu, takze 30 % ()

Figu

Někteří nechtějí zůstat jen u vzpomínek na jejich dětství kdy si hráli na rytíře a čaroděje, někteří se dětskými hry chtějí bavit i v "raném" věku, podobně jako parta "mladíků", co si zahrála Ve jménu krále. Velice slušně obsazený dobrodružný fantasy snímek u kterého se fandové Stathama nemusí bát, že se jim jejich miláček nepředvede. S mečem mu to jde pomalu lépe jak s pistolí a tvrdých kopaček rozdá taky nemálo. Matthew Lillard hraje perfektně stupida a Ray Liotta v roli slizkého záporáka opět nezklamal. Efekty slabší ovšem mystična dost. Tato pohádka je zde velice přísně hodnocená, což mě dlouho odrazovalo, nicméně jsem rád, že se mi filmek před oči dostal. Lehoulince nadprůměrná spokojenost. 58% ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět