Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

Richi007

Proč? Proč? Proč?! Proč Jason Statham hraje tupýho farmáře alá krále (chvílemi jsem si myslel, že koukám na pořad Farmář hledá ženu)? On se na tuto roli nehodí. Dejte mu raději nějaký fáro, drogu do těla apod. Na takové role se hodí, ale do akčních pohádek ne! V téhle pohádce snad seděli jen dva herci, kteří opravdu vypadali na to co hrají. John Rhys-Davies jako mág a Burt Reynolds jako král. Zbytek tam vypadali, jako by se v této době ocitli omylem! Kdo to kdy viděl černýho rytíře a nagelovanýho protivníka mága? Dejte malinu tomu, kdo vybíral herce! ()

FandaF odpad!

Vykradený a přežvýkaný Tolkien. Čmoudi v rytířském brnění. Celé je to částečně k smíchu a částečně k pláči. Ale nejvíc asi k nasrání. Plus nuda. ()

Grimaldi

Sice dávám dvě hvězdy, ale na Uwe Bolla pozitivní překvapení. I přes dlouhou stopáž se zas tak moc nenudíte, Jason Statham jako Farmář si odvede svůj standard, a i skřeti velice podobní těm v Pánovi prstenů jsou v pohodě. Naopak jako úplný cringe působí obsazení Raye Liotti a Matthewa Lillarda. Tak moc, že i role krále, kterou hraje Burt Reynolds, působí oproti jejich výkonu jako Oscarové herectví. V rámci Bollovi tvorby jednooký mezi slepými, ale shlédnutí na rozdíl od zbytku jeho tvorby neublíží. ()

Georgeo2

U Bolla sa da zial hodnotit aj dopredu...Ale, u tohoto filmu si to nedovolim, videli ste posledny trailer na Dungeon Siege(v poradi tusim 4ty)...No tak prekvapivo velmui slusny!!!!Ale asi vsetci vieme ako dopadne vysledok... ()

mansonn

Snímok za 60M Dolárov.Kvalitní herci ako B.Reynolds,J.Statham a moj oblúbený R.Liota.Čo sa týka príbehu celkom dobrý nápad aj ked kde tu už bol podobný použitý,ale šak o tom je Hollywood.Režisér si potrpel na akčných scénach ,ktoré až rozvláčne naťahoval,čo mne ani moc nevadilo však to som aj od Stathama očakával..aj ked popravde mám stále problém si ho predstaviť v inej úlohe ako v kuriérovi,stále som čakal že sa niekde vynorí čierne auto.čo sa týka dialógov kde tu som si povšimol aj nejaký dobrý heft.Moje hodnotenie 4 hvezdy.Jasan mohlo to byt aj lepšie ale aj horšie ..keď to porovnám s brakom Pirátov z Karibiku 3 tak si to zalúži štyri hvezdy ()

Špinič

Ja len nechápem, prečo hollywoodsky herci s tým idiotom (Bollom) vôbec spolupracujú. Neviem to pochopiť , či to robia len z recesia, alebo si naozaj myslia, že Uwe vie robiť filmy? Inak je to taká istá kravina ako všetky ostatné Uweho filmy, dúfam že tá internetová petícia dopadne dobre a Uwe navždy skončí, kým sa nechopí niečoho ako Wacraft, Warhammer, Diablo a pod. ()

oceanic6

Uwe Boll natočil dalšiu kravinu!!! a zase úplne zle....pri pohlade na Raya Liottu som pukal smiechom....hviezdička za Jasona Stathama =) ()

Spidey.

Podle zdejšího hodnocení jsem čekal mega seno, ale kvůli Jasonovi Stathamovi jsem se na to stejně podíval a nebyl jsem vůbec zklamán. Viděl jsem určitě i horší filmy. Jediné výrazné mínus byly ty příšerky, které vypadaly a hýbaly se jak kdyby je dělal někdo před 50-ti lety. Příběh celkem ucházející, dialogy většinou trapné, ale celkově koukatelný film. ()

LordMalak

Au. To bolelo. Jako hra to může fungovat (nehrál jsem, takže shodu nemohu posoudit). Ale jako film? Stupidní dialogy, příběh žádný, zběsilé střihy z místa na místo. A herci? Sice známá jména, ale vypadají znuděně. Snad až na Raye Liottu. ()

garten

Tak zlý film. Technicky možno dobre zvládnutý. Dobrá kamera, pekné zábery krajiny z vtáčej perspektívy to sú asi jediné klady tohto filmu. Scenár,strih,herecké výkony slabé. Film podľa mňa stál dosť peňazí, mohli sa minúť na iné účely...Môj otec keď len chvíľu pozeral tento film, krútil hlavou a (citujem) : Zlatý Jakubisko ()

VanThomass

Srovnávavat ať už jakýkoliv snímek s Pánem prstenů je dle mě nemožné a dlouho ještě bude, LOTR je zkrátka mistrovské dílo. Ve jménu krále mě zaujalo hlavně kvůli obsazení hlavní role, kterou hraje Jason Statham, akční ikona poslední doby. Je otázkou zda neměl raději růztat u klasických akčních filmů a fantasy přenechat jiným, ale mě se i v téhle fantasy líbil. I další obsazení John Rhys - Davies či Leelee Sobieski je sympatické. Ano, celou stopáž z filmu doslova "čiší" inspirace LOTRem (např. přejezd kamerou vysoko nad přírodou s hlavními hrdiny dole apod.), ale příběh je celkem originální a zábavný a dokáže diváka udržet po celou dobu. Malé zadostiučinění je, že se konečně objevila fantasy, ve které nehrají "prim" malé děti hrající si na dospělé a nic na tom nemění ani zmíněná a zjevná inspirace LOTRem. ()

OziRaziel

Docela zhovadilost, zvlášť nemusím Stathama a jeho herecký výkony v podobě : jsem nejsilnější, nejrychlejší, nejchytřejší a všechny vás zabiju do hlavy! Musím ale plakat, že filmů stoto tématikou tedy fantasy (těch kvalitních nebo i béčkových typu beastmaster I který měli něco do sebe) je velice málo. ()

Lailath

Pocas celeho filmu som mala taky pocit, ako by sa to aspon trosku snazilo napodobit Pana prstenov. A nic v zlom ale J.Statham sa mi na tento zaner absolutne nehodi. Dalej amazonky spustajuce sa na lianach a ninjovia zoskakujuci zo stromov, no co ja viem... Akoby sa tam snazili vlozit z kazdeho rozku trosku, ako sa vravi, ale v konecnom dosledku to vobec nevyslo dobre. Asi tolko. ()

Mr.Lordi

Pokud mám spravedlivě ohodnotit tento film, musím mu bohužel ubrat tu jednu hvězdičku v porovnání s jinými filmy. Asi nejvíc bych vytkl místy až velmi markatní počítačovou animaci, poté naprosto nepovedené stromové elfy a na hlavu postavený přeskok propasti, u nějž jsem jen užasle vypustil "wtf?". Stejně nesmyslné jako odstranění bomby z podvozku auta ve filmu "Kurýr 2". Kragové připomínají skřety z pána prstenů říznuté prasaty z hvězdných válek. Herecké obsazení filmu je velice dobré, ovšem místy nevyužité, zároveň se mi nelíbil výběr dabéra pro J. Stathama. Film má dobrou dějovou lini, ale místy je překombinovaný a neubíhá. U bitevní scény, v níž padl král, jsem se často díval na hodinky, je zbytečně moc dlouhá. Ale u závěrečného "Zapomínáš na pomstu matky" a následného bžodnutí jsem se opravdu ze srdce rozesmál. 50% ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět