Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

Ceberus

Ne, Statham a středověk prostě dohromady nefungujou. V každém filmu, kde se objeví nějaká forma skřetů, vždycky hrozí srovnání s Pánem prstenů. Ať se na mě Uwe nezlobí, ale bitva v deštivé noci... to je prostě vykradený Helmův žleb. Lesní pacifistky? Entové. Skřetí základna v podzemí, letecké záběry na hrdiny jdoucí po vrcholcích hor... to už trochu přehání, ne? ()

Jaxx84

Statham, ač bez saka, je prostě machr a dokáže i silně béčkovský film pozvednout na úroveň. Příběh je zpočátku sice silně klišoidní (ač hlavní zápletka originální), za to však svižný a s několika dějovými paralelami, který mě udržel v celkem zábavné pozornosti až dokonce. Bojové scény jsou (a to mě podržte) vysoce nad průměrem ostatních mlátiček chladnými zbraněmi, především díky "Farmářovi" (lol) Stathamovi a Generálovi. Dokonce i casting je parádní, zrádný synovec perverzák od pohledu, král budí respekt, Statham klasika killer, a ženské role velmi sympatické. Jediné, co se podle mě vůbec nepovedlo je hlavní záporák, ten je vysloveně k smíchu. Jsem za takové filmy strašně rád, nic od nich nečekám a dostanu (téměř) vše. 7/10. ()

Mik_e

Zhlédnout za svůj život alespoň jeden celý film od Uwe Bolla. Checked! Zas tak hrozné to nebylo, téměř průměrná fantasy, ale ten dialog. Ach, ten dialog. Občas to opravdu bolelo. ()

bearmeedek

Mohla to být dobrá pohádka nebo historický akční film. Akce a bitev je tu dost, ale jako celek působí trochu zmatečně. Ke shlédnutí samozřejmě přiláká fanoušky akčních filmů Jason Statham v hlavní roli. Nejvíc mi vadil zlý čaroděj, který působil víc trapně než hrozně a zároveň scény s jeho kouzly byly ubohé. Jinak se to dá vydržet. 50%. ()

Nix

Uwe je prostě postrach známej především spackanou tvorbou adaptacemi na herní tituly. No a tohle mu na slávě určitě nepřidá. Bohužel ani tady to Statham nezachrání, jelikož to určitě není jeho nejlepší výkon. Naopak je tu takový nemastný neslaný, občas film překvapí nějakou tou akcí, ale pokud se zapomene na to, že tento film existuje, nic se nestane. ()

rublik05

Musel jsem se několikrát podívat, jestli jsem si náhodou omylem nepustil nějaký starší výtvor od nechvalně proslulého studia Asylum, dle režisérského postu mě hned mohlo napadnout, že to nejspíš bude taková německá variace na něj. No, co k tomuto veledílu napsat. Má v rámci možností vcelku fajn masky. Tak a tím jsem zcela vyčerpal svou zásobu kladů. Jinak je tento laciný pokus o Pána prstenů až komicky nepovedený, natočené je to hrozně, vizuál je jedním slovem otřesný, u herců jsem si chvílemi nebyl úplně jistý, zda film svými výkony úmyslně nesabotují, což by pak leccos vysvětlovalo. Tahle dvouhodinová (!) uspávačka by nefungovalo snad ani jako parodie. Strašné peklo. Trpěl jsem, velmi jsem trpěl. 1/10. ()

Euchrid

Proč vůbec někoho napadají takové projekty???...něco jako pán prstenů s menším rozpočtem a kung fu...juchůůů!! ()

DEMON odpad!

Preco sa niektori ludia nesnazia vytvorit nieco dobre, pekne, prospesne... ale vyuzivaju svoje (takmer neobmedzene) prostriedky, aby skodili, ublizovali, ranili vsetkych, na ktorych sa prenesie ich vplyv? Nejedna sa o najhorsi film, ktory som kedy videl, to ani zdaleka (toto prvenstvo si u mna zatial zdatne drzi Disaster Movie), no napriek tomu vsetky drobnosti, ktore by tomuto Uweho velkofimu dokazali pomoct aspon k 1*, boli utopene tonami ubohosti a zhovadilosti. ()

Hellsniper

Zase jsem měl strach s velice negativně proslulého režiséra Uwe Bolla a dopadlo to v celku dobře. Asi druhé jeho průměrné dílo. ()

Rodin

Vůbec nevím, do jaké kategorie tento film zařadit. Snad "sladkobolný americký biják s výrazným německým prvkem". Osobně tedy vytvářím zvláštní kategorii "absolutní konina". ()

Dantte..

Jason Statham, John Rhys - Davies, Ray Liotta, ty vole, jak to jen Uwe Boll děla. Takový režisérský sráč a naláká k filmu takové herce. No nic...film zas tak strašný nebyl oproti jeho ostatním filmům. Vydržel jsem do konce - úspěch. 30 % ()

Zombiepod

Veľmi, veľmi zlé. Alebo nakoniec, je to predsa len až také zlé? Možno ani nie. Áno, Uweho réžiu spoznáte hneď ani nemusíte vedieť že to točil on, chaoticky zostrihané scény zlátané jedna cez druhú, ktoré na seba ani ktovieako nenadväzujú, výpravná a vizuálna stránka ma však celkom milo prekvapila. Nechápem ako mohol Uwe zlanáriť Stathama do tejto role, ale on jediný tam z hercov možno za niečo stál. Klišovitý a nezaujímavý príbeh ktorému chýbala akákoľvek hĺbka a pútavosť. Z Bollovej tvorby ale jednoznačne film, ktorý patrí medzi tie lepšie a celkom sa naň aj dá dívať. ()

dj_kure

Ukrutná blbost. Škoda zbytečně vyházených peněz, potenciál (co se týče rozpočtu) to mělo. Ale to by nebyl Boll kdyby to vyšlo přece :)) 30% ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět