Bývalý učitel Josef Tkaloun se rozhodl definitivně opustit žáky, ale rozhodně se nehodlá smířit s pozicí důchodce, trávícího čas na lavičce v parku. Je plný energie, nápadů i chlapských tužeb a nemíní zestárnout v nečinnosti. Navzdory nesouhlasu manželky Elišky, která se sarkastickým nadhledem komentuje všechny jeho aktivity, přijímá brigádnické místo ve výkupu lahví menšího supermarketu. Malý prostor, kde se potkávají lahve s lahvemi a lidé s lidmi, je svébytným mikrosvětem, plným tragikomických osudů. Tkaloun dokáže být nejen jejich pozorovatelem, i když v jeho režii dostávají situace občas poněkud groteskní obrysy. (TV Nova)

anonyym

Svěrák je výborný a nezklamal mě ještě nikdy. Jeho humor je mi hodně blízký a mám ho ráda, i když tady to někdy hraničí s tragikomikou. Bavila jsem se ale královsky. ()

DaweBIKE

Film přicházel do ČR jako bomba...když se ohlédnu zpátky, není tam nic závratného, co by se mi vyložene zachovalo v paměti. Pohodové zkouknuti, které neurazí =) ()

XTrader

Tohle není film, to je Svěrák a Svěrák je život. Opravdu velmi příjemné, s žádnými nesmysly, film o životě jaký je... ()

michael2684

Velice příjemný film, který mi jistým způsobem připomíná americkou krásu ( samozřejmě Spacey dopadl o poznání hůře než Svěrák). Myslím, že Vratné lahve se můžou hrdě zařadit mezi českou klasiku. ()

Ragde

Svěrákovská klasička. Pěkný nedělní film pro lenošení na gauči, žádný silný příběh, odpočinková komedie, klasické obsazení. Líbí se mi to, ale 2x za sebou si ho nepustím.. ()

Skunkiee

Výborný Zdeněk Svěrák ve velmi příjemném filmu, nebo ještě lépe, v jednom z nejlepších českých filmů poslední doby. Moc hezky se na to kouká a člověk se ani neubrání zamyšlení nad tématem stárnutí, rodinného soužití a mezilidských vztahů. Jedině bych vytknul ty snové pasáže, nějak mě unikal jejich účel. "Ty máš ale proud!" "Taky máš takový proud dědo?" "Už ne." "Ty jsi to zapomněl?" "No, já jsem to už zapomněl." ()

Drky

Postaší důchodce Zdeněk Svěrák se nechce smířit s tím, že již má většinu života za sebou a necítí se být páprdou jemuž již zbývá pouze sedět doma s manželkou a koukat na telenovely. Stále se cítí mlád a chce si užívat života plnými doušky, chce být v kontaktu s ostatními lidmi, a chce být žádaný a má myšlenky mladého "hřebce". Proto přijímá práci ve výkupu lahví, vše se pro něj ovšem změní, když je do prodejny zakoupen automat. Velmi milý průřez neobyčejným důchodcovským životem. Hodnocení 3* a 65%. ()

camomilla

Klasicka "sverakovina" ktera pohladi, pobavi a neni jen na jedno pouziti. Film bohuzel obsahuje az prilis mnoho product placementu a doslova me irituje natocena scena padu z kola. ()

LudwigG

Profesionální, vynucené člověčenství, trochu matné a už i zaprášené. Ano, film se dá vidět víckrát a pokaždé se pobavím, zasměji, ale místo života z toho čumí jen filmařina. Mám moc rád styl Zdeňka Svěráka, napsal plno úžasných věcí - tady je však příliš cítit, v jakých bolestech se scénář rodil. Na druhou stranu některé scény za několikeré shlédnutí určitě stojí (třeba svatba, hodiny němčiny, vyznání v balóně) a obsazení a výkony herců rozhodně plno mínusů bohatě vyruší. Takže ve výsledku solidní čtyři hvězdy - a u nás zdomácnělá hláška "neříkej mi ty vole, Roberte" to jistí. ()

surprise

Příjemně nepříjemné memento stáří s někdy nepřiměřeným polopatismem vtipů jako u nedoslýchavého. Přesto na české poměry pořád nadprůměr i když v tomto případě slabý. ()

Reyak

Líbí se mi myšlenka toho, že, jak řekl sám Zdeněk Svěrák, je tento film poslední částí volné triologie - Obecná škola, kde je postava dítětem, poté Kolja, kde potkáváme postaršího muže a Vratné lahve, ve kterém vystupuje hrdina již ve stáří. ()

006.Trevelyan

Skvělé... Eso, Vítací Typ, Od čeho sou tady ty skvrny? to sou takový fleky... A další hlášky, kvůli kterým si Vratné Lahve čas od času pustím. ()

ghoston

Když jsem ten film viděl poprvé, tak to bylo nic moc. Inu uběhlo 7 let a už je to na 5*. Film dozrál, nebo spíš já "dozrál". Co bych ale extra vypíchnul je scénář. Svěrák je na to vážně machr. Kéž by se našel aspoň jeden jeden jeho nástupce. ()

Pythonator

Asi budu jeden z mála, co si uvědomuje zoufalost českého filmu a nespokojí se ani s takovým kvalitním českým kouskem, jakým Vratné láhve bezesporu jsou. Ale rozhazovat hned hvězdičkami, to se mi opravdu nechce. Hodně mě pobavila jen Macháčkova replika o bolavých srdcích. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady