Rodinná dovolená a jiná neštěstí

• USA RV (více)

Přepracovaný Bob Munro se pokouší zachránit kdysi šťastnou rodinu, a proto chce vzít manželku Jamie, protivnou patnáctiletou Cassie a syna Carla na Havaj. Na firemním večírku však dceřina kamarádka Gretchen urazí Bobova šéfa Todda a obviní ho, že dětské nápoje, které vyrábí, jsou škodlivé. Todd sice Boba nepropustí, ale zruší mu dovolenou a pošle ho do Boulderu v Coloradu jednat o fůzi firmy s místní výrobnou sodovek. Protože nechce rodině prozradit pravdu, pronajme Bob velký karavan a tvrdí, že místo na Havaj si vyrazí do Skalistých hor, čímž všechny naštve. Na cestě se poznávají s Gornickeovými, děsivě optimistickou a dobráckou rodinou. Když je během krátké doby potkají už potřetí, přestane Bob věřit na náhody, přesvědčen, že je pronásledují. Navíc ve snaze utajit před rodinou, že dovolená je ve skutečnosti jeho služební cesta, musí práci vykonávat potají, což vede k dalším nedorozuměním. Když už je nejhůř a zdá se, že cesta skončí absolutním fiaskem, zachrání Bob děti před bandou výrostků a překvapivě si znovu získá jejich úctu. Od té chvíle si rodina začne netradiční dovolenou užívat. Jenže když už se zdá, že všechno klapne, vyjde nečekaně najevo pravda, a navíc se znovu objeví věčně optimisticky naladění Gornickeovi. (TV Nova)

david666

Klasická komedie o rodince na dovolené - najde se tu ale pár slušných vtipů. Celkově z tohoto filmu vyjde průměr s odřenýma ušima - nakonec hodnotím za 3 i díky JoJo - slušná kočka:-) ()

Chlo0opek

Klasická rodinná komedie s Robinem Williamsem o výletu, který byl organizován proto, aby právě Robin stihl prezentaci, kterou poblíž pobytu měla firma, ve které pracoval. Společně s ním tam jede manželka a 2 puberťáčtí potomkové. Klasický námět, ale nebylo to špatné. ()

P@\/EL

Poměrně dobrá komedie, která nabídne několik srandovních situací. Osobně mě nejvíc dostala scéna, kde Bob vypouští odpad ze svého obytného vozu. Ve filmu se dále setkáváme s jednou vlezlou rodinkou, která pronásleduje hlavní hrdiny na každém kroku. Děj je nenáročný, zápletka téměř žádná. Film nabídne poměrně očekávaný závěr, který bych si ovšem ani jinak neuměl představit. ()

DonArian

ač mám Robina Williamse rád tak jsem tenhle "MEGAFILM" - jak tvrdila Nova, prostě nedokoukal. Nuda střídá moralizaci, moralizace střídá trapnost, trapnost střídá rádoby "ponaučení"... Film se až trapně pokouší následovat klasické dovolenkové komedie s Chevy Chasem což se mu samozřejmě nedaří. Film nepomáhá ani ultra cenzura - člověk co ho právě zalilo 50 litru hoven určitě neřekne: Jsem celý od fekálii :D 1 hvězda za úsměv při některých subkomediálních částech, za sexy Joanna 'JoJo' Levesque a Kristin Chenoweth, a za to že mám Robina Williamse rád - ale ani to tenhle film u mně nezvedne nad 30%. ()

intheend

Sou komedie, který sou vtipný a komedie, který sou trapný. Todle je ten druhej případ. Ne že bych se nezasmál, ale je to víceméně hrůza. ()

gizi

Při sledování 24.7.2011 jsem se celkem bavil, ale jedná se o nenáročnou odpočinkovou komedii pro jedno podívání. 65%. ()

axcent26

Absolutne nesouhlasim, myslim ze to je velice povedena oddychova komedie, kterou si velice rad pustim znova. Sice z toho trochu kouka namet z Blaznive dovolene z Chevy Chasem, ale tohle ma svoji origanilitu taky. ()

Carcooli

Robine, Robine, tebe je vážně škoda ... Rodinné trip komedie mám hodně ráda, hlavně pro to, že se na to opravdu můžeme dívat všichni i s dětma. Tenhle film patří mezi oblíbené kousky. JoJo je úžasná ve své roli, stejně jako Robin. Nemám problém s žádnou scénou a nejlepší je ta, kde se rodinka snaží vyčistit odpad v dodávce :)) ()

Zackk

líbí se mi to, furt se tam něco děje žádné trapné dialogy dává to smysl, vtipné akční a dobře nadabované, podívám se na to třikrát za den a bude mě to bavit, ideální pro rodiny děti a zdravé dospělé jedince, bohužel na online filmové kritiky první třídy to stejně jako všechno ostatní nestačí, stačí ignorovat hodnocení které dostane béčkovej film s madonou v hlavní roli a užijete si hezký film vhodný pro celou rodinu kde nemusíte zvažovat jestli to točil tejpek co si musí několikrát denně mastit nad géniem svého díla. jak uvolnující ^_^ ()

imanicornyt

Mrzí mě, že je tenhle kousek tak nedoceněný. Rozhodně neznám lepší rodinou komedii a už řadu let se k ní moc ráda vracím. Scénář, obsazení i provedení je naprosto geniální. Hlášky ani po letech neomrzí, právě naopak, s každým zhlédnutím si jich cením ještě více. Není těžké najít minimálně kvalitní a zábavný road movie, ale tenhle film je zkrátka nenahraditelný a nikdy nezklame. Malé osobní doporučení na závěr; vřele doporučuji sledovat s českým dabingem. Přestože obvykle preferuji filmy v originálním znění, ostatně jako většina filmových fanoušků, v tomhle případě dabing celou věc mnohonásobně vylepšil. ()

Feacher

Nechápu, jak na tohle Robin Williams kývl, bez něj by to hodnocení bylo ještě daleko horší. Já sám dávám 3* jen proto, že jsem film viděl v dětství nesčetněkrát a mám k němu takový speciální vztah, avšak svým způsobem je toto ten typ filmu, kdy se za jeho sledování tak teochu stydíte. Laciné, levné, taková prostě blbost pro odpočinek. Mnohdy to chce hodně přivřené oko a představivost, aby to dávalo smysl, je to takové zvláštně přeslazené. Bez Robina Williamse 1*, objektivně 2*, za sentiment ta třetí... ()

Tomulka

Já jsem neobjektivní, protože mám hrozně rád herectví Robina Williamse, ale bylo to jednoduché a humorné i na podruhé, takže dobrý. U komedie je jednoduchost někdy lepší. A rodinné hodnoty je třeba vyzdvihovat vždy když to někdo dokáže ještě s vtipem je to super. ()

Bloodrayne

nic moc říkající komedie... občas vtipné scénky.. ale toť vše... navíc mi tato Munroovic rodina byla celkem velmi nesimpatická... to víc mi padla do oka Gornikovic rodina :) nevím co proti nim měli.... :) docela fajn lidišky :) ()

Plgy

Docela ucházející komedie,moc sem se nenasmál což je hlavní podstata komedií,ale ani sem u toho neusnul.Takže dobré 3 hvězdy. ()