Příběh velké osudové lásky, která se stala legendou ještě za života obou milenců, se odehrává v Indočíně třicátých let, v době, kdy byl Vietnam francouzskou kolonií. Hlavním artiklem okupované země se stal kaučuk a Francouzi vlastnili velké plantáže, na kterých zaměstnávali domorodce. Eliane se narodila v Indočíně a vedení plantáží svého otce převzala postupně plně do svých rukou. Sebevědomá, energická žena však žije sama, pouze se svou adoptivní dcerou, domorodou princeznou, jejíž rodiče zahynuli. Vášeň a láska, kterou Eliane náhle pocítí k mladému francouzskému důstojníkovi, ji začíná pohlcovat. V životě takovýchto žen však láska jen zřídka dochází naplnění. Jean-Baptiste, pro kterého je Eliane ochotna všeho se vzdát, se zamiluje právě do její šestnáctileté dcery a tento "nerovný" pár se snaží uprchnout před nepřízní osudu. (oficiální text distributora)

kalap

Pozrel som si to druhykrát v krátkom časovom slede a to sa mi stáva málokedy. Nádherá záležitosť, prekrásne obrazy veľkolepá výprava, výborné herecké výkony, príbeh, ktorý dokáže napísať len sám život s obrovský nádhernou ženou, ktorá znáša rany osudu a ešte byť matkou a matkou, lebo tak to malo byť. No, čo priznám sa plakal som. ()

Martin741

Film o laske 2 ludi vo francuzskej Indocine 30. rokov 20. storocia. Ako zabery na plantaze s kaucukovnikom su zaujimave, ale pre dejovu liniu treba podla mna podstatne viac, nez len lacne klise /laska on +ona/ a zmykanie medziludskych vztahov. Pri vsetkej dobrej voli, nemam rad filmy, ktore povazuju zmykanie vsetkych moznych ludskych emocii za hlavnu dejovu liniu. 58 % ()

C0r0ner

Budu moc hodný a tu třetí hvězdičku přidám, protože co se týče historie a lokality, tak to je pro mě velká neznámá a rád jsem si doplnil mezeru. Obsahově je to ale bohužel dost unylá a utahaná báchorka s příšernou stopáží. 50% ()

zette

Francouzsky vypravny velkofilm, ktery me nijak neoslovil. Mam rad herecku Deneuve, mam slabost pro Vietnam a ocenuji i Doyleovu hudbu a zajima me i doba, ve ktere se film odehrava. Pro kvalitni romanci se ale podle me nemusi tocit trihodinove filmy s takovou vypravou. Film je to hezky, me vsak strasne nudil a vim, ze uz se na nej nepodivam... ()

Dannysek4U

Monumentalni... cervena knihovna. Tak cervena, ze v sobe vlastne zabiji paradni historickou linku. I kdyz mi neco napovida, ze pozitek z filmu tentokrat asi zkratil drastickej preklad do cestiny... ()

blitzer

Den první: Tak tady jsem se hodně seknul. Čekal jsem velkolepou epickou podívanou s romantickým příběhem na válečném pozadí a dostal jsem prachsprostou variaci na Rosamundu Pilcherovou. Po hodině utrpení jsem to musel vypnout a odreagovat se u pořádnýho hororu. Den druhý: Nečekaný obrat. Jakmile se děj odpoutal od románků madam kaučukářky a přesunul se do prostředí ochotnických komunistů, hned to začalo být zajímavější. Navíc se tu člověk mohl kochat nádhernou vietnamskou přírodou. Takže doporučení: nenecháte-li se odradit první velenudnou hodinou (nejlépe ji celou přeskočte), tak se dočkáte sice ne úplně velkolepě epického, přesto poměrně dobře koukatelného romantického příběhu na lehce válečném pozadí. ()

Flyer

Už dlouho se mi nestalo, abych nějaký film po hodině přestal sledovat. Zde to ovšem jinak nešlo. Při představě, že se na toto mám dívat ještě hodinu a půl, se mi udělalo opravdu nevolno. Tento film je totiž TOTÁLNÍ NUDA, podtržená nemastným, neslaným příběhem. Ani herci mě příliš nepřesvědčili. Díky tomu, že jsem Indočínu nedokoukal, rozhodl jsem se jí (raději) nehodnotit. ()

andrii

Činí se, větrolamy dění, jako Casablanca. Nezničitelnými činy. Truchlivě omlazující vizuální "velkoportrét" horoucí romance. Tlukot zamilovaných srdcí zahalen suknem časů nehostinných. Příliv lásky silné a houževnaté na pozadí náruče macešské. "Belle de Jour" Catherine Deneuve jako „vévodkyně“ plantáží oplývající vnitřní zanícenosti a silnou vůlí. Uhrančivě pohledný a hříšně přitažlivý důstojník Vincent Perez v načechrané elegantně svůdné sněhové i černé uniformě rozpíná svá charismatická objetí, proti jejichž dotykům nelze být imunní. Krajinné exteriéry "kolorují" prostupující výpravný půvab i trýzeň v pozvolném a neuspěchaném rytmu vyprávění. ()

farmnf

Tedy moc pěkná věc, nemající profesionální chybu. Jsem rád, že to mám v původním znění. Vypravěčka C.D. v originále, to není francouzština ale hudba. Záběry vietnamské přírody jsou nádherné. Sem tam to sklouzne do romantiky ale brzo vás to vrátí zpět. Není vůbec na škodu. ()

danoo

V zásade existujú dva pohľady na „Indochine“. Pre jedných telenovela, pre druhých epos. Režisérova metóda ale spočíva niekde uprostred. Pokiaľ klasická telenovela kladie dôraz na sociálne, emocionálne a sexuálne vzťahy, v tomto prípade sledujeme politické zmeny skrze sociálne, emocionálne a sexuálne osudy hrdinov - načrtnuté ozaj pútavo - francúzska majiteľka plantáže žije vo svojom svete hedonizmu a ľahostajnosti, z ktorého ju vyruší až mladý dôstojník, do ktorého sa však zamiluje i jej adoptívna vietnamská dcéra, a tu prichádza dekolonizácia... Aby sa však mohli prejaviť „veľké dejiny“, musia byť „malé dejiny“ postáv zakonite skratkovité. Preto dej filmu zaangažuje diváka len občas, aj keď veľmi intenzívne. ()

Ceres

Nádherný snímek, který mi také připomněl Tha Last Emperor od Bertolucciho. Je málo takových krásných filmů a navíc tohle je rozhodně nejlepší francouzský film. Speciální záležitost, takže za plný počet. ()

Autogram

Vyzeralo to spočiatku na červenú knižnicu z Vietnamu, ale vypálilo to ako legenda o láske. V legende sa dajú odpustiť aj viaceré dejové zvláštnosti a nelogickosti, podobne ako pre červenú knižnicu. V niektorých momentoch až šialené obraty, ktoré stupňovali vypätie. Ale musím k tomu prirátať ešte nádherné miesta, dračie ostrovy a iné tropické miesta boli úžasné, ďalej prirátam hudbu a výborné obsadenie a vyjdú mi poctivé štyri hviezdy. Zlé nebolo ani zasadenie príbehu do krušného obdobia vietnamskej histórie, keď prechádzali z feudalizmu alebo otrokárstva priamo do komunizmu. –––– Chcem ju pred tebou zachrániť. Aby nikdy nezistila, že utrpenie patrí k láske. ... Správate sa k ľuďom ako k stromom. Kúpite ich, pustíte im žilou a vysávate ich. Ste ako supy! ()

zigíš

Žánrově příbuzný Barevný závoj jsem si užil víc, co Indočíně nic na působivosti neubírá. Jen tu ta romantika nefunguje tak jak by měla (nebo mohla). Ty úchvatné kamerové průlety Vietnamskými exteriéry to snaživě vyvažují -sic- emoce přesto tak trochu absentují, škoda. ()

klúčik

Jeden z mála európskych veľkofilmov z tejto doby. Krásna príroda, úžastná kamera a opäť ženská C.Deneuve.80%. ()

Zagros

Velkofilm, ve kterém se prolíná velká a nešťastná láska s politickými, hospodářskými a vpravdě dějinnými událostmi, které se udály v první polovině minulého století v Indočíně. Stejně jako mi to nesedí tahle formulované v jedné větě, nesedělo mi to ani ve filmu. Obě linky se navzájem rušily a moc nešly dohromady. Přijde mi, jako kdyby tvůrci očekávali, že každý se v historicko-politickém kontextu orientuje a divákovi stačí lehce naznačit. V emočně vypjatém rozhovoru občas zazní narážka na těžkou politickou situaci, revoluci, či nebezpečné komunisty. Jednání postav tak není vždy zřejmé. Proč někdo najednou něco zapálí? Proč dělníci odmítají pracovat? Proč je třeba někam odcestovat? Rozhodně nepotřebuji mít vše naservírované na stříbrném podnose, ale lépe zachycené souvislosti by se hodily. Bohužel mě neoslovila ani samotná romantická linka, nějak jsem tu osudovou lásku jednotlivým postavám nevěřil. Každopádně některé stránky filmu si pochvalu zaslouží. Kamera, výprava, krásné exteriéry, hudba a zvuk apod. Jako plus beru i snahu Francie se vyrovnat se svoji koloniální minulostí, která nebyla vůbec růžová a vedla nakonec až k Indočínské válce. O tom ale tenhle film není, jeho děj končí několik let před ní. ()

javirgo

Z francouzských filmů u mě vedou spíš komedie a kriminálky, ale toto milostné drama se jim opravdu mimořádně povedlo. Úžasná dobová atmosféra, podmanivá hudba a výborné herecké výkony. ()

ClimbVibe

První záběry a bylo mi jasné, že tohle bude něco. Atraktivní drama s nádhernou výpravou a dobrými herci. Možná víc pro ženy (ale na hony vzdálené např.nějaké Rousmant Pilčrt). ()