Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

VasaX

Nový Hellboy i přes můj předsudek, který jsem si nesl z minulého dílu, dopadl moc dobře a velmi mě potěšil. Výprava a efekty jedna báseň, scénář rozhodně není k zahození a herecky celkem dobře zvládnuté. Del Toro opět uspěl, a když přehlédnu drobné nedostatky a neduhy, které jsou spíše subjektivního rázu, musím uznat, že čtyři hvězdičky jsou celkem na místě, ale pátá je rozhodně tam, kam Hellboy 2 nedosáhne, a to ani kdyby se na špičky postavil. ()

Hennesy

Som očarený...ešte lepšie ako prvý diel, a to už je čo povedať. Nápadité s dobrým scenárom a takými sympatickými postavami, že si ich nemôžete nezamilovať. Ron Perlman vkladá svoj čas do všelijakých filmov pochybnej kvality, no Hellboy je jeho životná rola. Častokrát sú dokonca ľudskejší a presvedčivejší ako ich nenamaskovaní hereckí kolegovia. V kombinácii s Del Torovou fantáziou a skvelými maskami a efektami je Hellboy II úchvatná podívaná, pri ktorej som mal celý čas pocit, že škoda, že to netrvá dlhšie:) Chcel som dať pôvodne 4 hviezdy, ale za scénu, kde nadrbaní Hellboy s Abe-om spievajú "I can´t smile without you" som musel dať *****...niečo také sa nevidí každý deň:) A najlepšie na celom filme je, že je robený so srdcom..to z neho cítiť z každého záberu. ()

JohnSmith

Moc hezká pohádka,Del Toro se pěkně vyblbnul a je opravdu na co se koukat. Rozhodně zaujme pohádkové tržiště,velká fazole a samozžejmě sama Zlatá armáda.K tomu perlička,když si Abe a Hellboy dávaji pivko,rozebíraj ženský a k tomu zpívaj zamilovanou písničku. ()

Brain-D

Teda podle mě to byla špičková pohádka současné doby, nabušená efekty, bojovími scénami a zábavným humorem v čele z velkým rudým Ronem Perlmanem. ()

Tereza666

Skvělý, akcí nadupaný film. S pořádnou dávkou ironie a humoru. Skvělé filmové triky, krásné barvy,povedené příšerky, ale co mě dostalo nejvíc byl krásný princ Nuada. Už jen díky němu dávám 5* =) ()

hroubek

Oproti komornější jedničce působí dvojka trochu dojmem přeplácaného díla.Nejde tak ani osamotnou zápletku jako spíš, že se vytratila ta tajemnost Hellboye z jedničky.Hned z úvodu se začne pěkně vyprávět příběh Zlaté armády což je něco nového a najednou se zničeho nic objevují elfové a další potvory.Hellboy ani Abe už nepůsobí jako pubertáci, ale jako starý mládenci, který se společně opíjejí a poslouchají romantický písničky.Jestli se v něčem del Toro překonal tak to jsou akční scény jak na aukci, souboj s bohem lesa, který je stějně nádherný jako tragický či souboj o ovládnutí Zlaté armady všechny tyto scény mají drive a jsou skvěle vypointovány nebo zakončeny skvělou hláškou.Hellboy v podání Rona Perlmana, který je opět charismatický jak to jen jde,Selma Blaire dokazala ukázat svoji postavu v novém světle a Doug Jones dostal víc prostoru.Trochu horší než jednička ale na druhou stranu ne zas tak moc. ()

sskrblik

Hellboy? Hell YES! Nečekal jsem, že pokračování může přinést natolik zajímavé novinky. Jsem spokojen, dvojka je oddychová a stylově vyšperkovaná akce. ()

lykan9

Určitě se jedná o lepší počin než Hellboy první. Ve Zlaté armádě dokonce del Toro úplně popustil uzdu své fantazii a vyloženě se na nadpřirozeným světem vyřádil. Všechny masky byly nádherné až na dvě podstatné. Nevím proč, ale zdálo se mi, že tvůrci masek se ze všech sil snažili o dokonalost celého nového světa, který del Toro vytvořil a již jim nezbyly síly na dvě hlavní postavy - Sapiena a co hůř Hellboye. Škoda, nebýt této jediné chyby, tak bych moc rád dal pět hvězd. ()

VanTom

Del Toro masivně popustil uzdu imaginaci a rozpohyboval nepřeberné množství prapodivných bytostí ze skrytého, z "jejich do našeho" prolínajícího fantazijního světa. K tomu přidal skvělé, povětšinou praktické efekty / loutky / masky, výbornou dynamickou akci, nadsazující humor a netriviální story, jež se mj. až poeticky (smutně) dotkla mizení "kouzelna" z naší doby. Těch témat však řešil možná až příliš. Nejhodnotnější plus si ale připsal za dokonale oživené hlavní postavy - "monstra", jejich (ne)obyčejná kamarádství, lásky, soužití (a stylizování Hellboye jako nedospělého, vzdorovitého fráji, 100% lidského). ()

Sany33

Hellboy je a asi vždy bude one man show. Je hýbateľom i najzaujímavejšou postavou. To akým spôsobom pracuje Guillermo del Toro s jeho univerzom, je však veľmi povzbudzujúce. Nachádza si priestor pre naznačenie budúcnosti (Hellboy si prestáva brúsiť rohy, vízia a proroctvo), pre tvorbu vzťahov s Liz, Abem a ostatnými a prináša na plátno fantasy verziu Dartha Vadera. Najslabšou časťou filmu je „ľudské“ správanie sa hlavných hrdinov. Lomcovanie emóciami a najmä Hellboyovo hľadanie svojho miesta medzi ľuďmi a príšerami je skôr iba naskicované a trochu schematické. Paralelu k dialógu s chlapcom na streche domu, tentoraz tvorí popíjanie piva s Abem, a to hovorí za mnohé. Nemožno ho jednoducho brať vážne a robiť z neho hlavnú tému. Tou bola (pre režiséra a asi aj pre jeho publikum) v prvom rade zábava. 74% ()

NoFiction

Velice slusna podivana. Vratil jsem se opet do detskych let a uzival jsem si akcni fantasy spojenou s neskutecnym humorem Rona Perlmana. Proste jednoduche a zabavne. Urcite jsem se nenudil jako misty u Temneho Rytire. ()

Ichabod

Pro Hellboye mám slabost. U druhého filmu se to prokázalo ještě znatelněji. Kdo nemá rád Hellboye, ten druhý díl bude pravděpodobně nesnášet. Golden Army je více fantasy a více komický jak předchůdce. Vlastně je to více jak comics spíše pohádka pro dospělé. Hellboye mám rád zejména pro jeho zcela odlišný a pohodový přístup a i když letos je největším hrdinou Batman, tak Hellboye si pustím rád kdykoliv. Efekty jsou skvělé, Perlman je sympaťák a Selma Blair je krásnější jak dříve. Scéna kde se opíjí Hellboy a Abe je špičková. ()

JekoRek

Del Toro zase vykouzlil ze své fantasie dalsi potvory. Nekdy mi pripada ze jich tam bylo az moc. Ale jinak velice povedený film a oproti prvnímu dílu značně lepší. 88% ()

Bagr_007

Takové 4 hvězdy s odřenýma ušima. Velmi pěkné akční scény, chvílemi docela vtipné, občas trochu romantické, ale nějak mi zde chybí něco z čeho by mě alespoň trochu zamrazilo v zádech. Del Toro si stejně jako ve Faunově labyrintu dost vyhrál se všelijakými příšerkami a Ron Perlman jako Hellboy je opět naprosto cool. ()

Mr.Dogman

Perfektní hudba, perfektní hlášky, perfektní kamera, perfektní příšery, perfektní atmoféra. 5 hvězdiček tomu sice nedám, ale líbilo se mi to určitě víc než Temný rytíř. ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)