Parfém: Příběh vraha

• USA Perfume: The Story of a Murderer (více)

Jean-Baptiste Grenouille (B. Whishaw) narozen v roce 1738 v Paříži byl obdařen velmi zvláštním darem. Jako nikdo dokázal díky svému dokonalému čichu rozpoznávat i ty nejjemnější tóny všech vůní a pachů, zcela neznámé obyčejným lidem. Nikoho neměl a ze sirotčince putoval na těžkou práci do koželužny. Čím byl starší, tím víc rozšiřoval spektrum svých známých vůní a byl váben vším, co se linulo z centra Paříže. Nečekal, že tu nejopojnější a nejúžasnější vůni pocítí z krásné mladé dívky, kterou však zcela smyslů zbavený nešťastně zabije. Tato událost v něm vyvolá touhu umět zachytit všechny pachy světa a jejich krásu uchovat tak, aniž by kdy vyprchala. Díky svým schopnostem udělá dojem na starého parfuméristu za zenitem Baldiniho (D. Hoffman) a ten jej zasvětí do tajů svého umění. Uchovat vůni něčeho, co pro obyčejného člověka žádnou vůni nemá, jako skla, mědi, či kočky, však Baldini nesvede, a tak od svého mistra Jean-Baptiste odchází do města Grasse, proslulého města parfumérů, aby uskutečnil svůj děsivý sen – vytvořit dokonalou vůni, tak dokonalou, že by se nebál zopakovat svůj hrůzný čin. (Česká televize)

miza

Velice zajimavý film. Poprvé mne velice překvapil a uznavám,že mi dal docela krásný filmový zažitek. Myslím,že dodnes někdo hledá onu dokonalou vůni.A věřím,že ji nikdo nenajde.Pak by asi bylo objeveno vše. ()

Luraj

Film mi přišel hodně dobrý, hlavně jak byl natočený, celý příběh byl samé napětí. Trochu jsem doufala, že ta poslední dívka se zachrání, když na něho pohledla, tak jsem si říkala, zamiloval se. Ale to jsem se spletla, on totiž nebyl člověk, ale monstrum, od tohoto okamžiku jsem nevycházela z údivu. Ten konec byl fakt nějak přitažený za vlasy, rozum zůstával stát, co jen je možné si vymyslet! ()

ZeeZee

Pri pozeraní tohto filmu som sa doňho zamilovala a bola som si istá, že mu dám plné hodnotenie. A potom prišiel ten koniec, ktorý bol na mňa asi príliš. Pre mňa to bolo nevkusné a smiešne.Nemohla som ostať vážna, dávam iba 4*. ()

Evbad

Dlouho to bylo pěkné pokoukání, vraždy, tajemno, louhování nevinných panen ve snaze o získání kapky božské esence. Ale co ten obří grupáč na konci? Musel jsem se přesvědčit, jestli jsem neusnul a na přehrávači se mi mezitím nerozběhl další film. Pokud by někdo chtěl dát návod, jak zničit dojem z filmu během jedné minuty, tohle by byl ukázkový případ. A závěrečné finále s rozcupováním hlavního hrdiny, to už byla jen "třešnička na dortu". ()

Hammond

Od snímku jsem příliš neočekácal, o to více mě ale překvapil a potěšil. Hlavní přestavitel ztvárnil hlavní postavu velice věrohodně, i obsazení vedlejších rolí bylo velice přirozené. Jedinou výtku mám snad k závěru filmu. Celkově ovšem stojí za zkouknutí. ()

dadule777

Tento film jsem viděla náhodou a nemohla jsem od něj odtrhnout oči...velice zajímavý film. Konec mi přišel už trochu moc a celkový dojem pak trochu kazil, ale jak jinak zfilmovat takovéto literární dílo. Dávám čtyři hvězdy a určitě se na to někdy znovu podívám. ()

Florie

Začátek vypadal nadějně, ale jak se film blížil ke konci, přišel mi děj jako patlanina a zplácanina několika absurdních "hovadin". A zachránil to jen Alan Rickman, jehož herecký výkon byl jako vždy skvělý. Jinak jsem byla vážně docela zklamaná... ()

N0X.

Veľmi zaujímavý film, ktorý má divákovi čo ponúknuť, počnúc originálnym príbehom, zaujímavým obsadením a kvalitnou hudbou. Prostredie bolo zvládnuté oveľa lepšie ako pri Fantómovi Paríža. Príbeh ma rýchlo strhol do deja a len tak ľahko ma nepustil. Aj keď miestami bol príbeh predvídateľný, dobre som sa bavil. Verdikt: 78 % ()

Scaevola

Výtečná koláž dané doby - od špinavých ulic a stok přes velkolepé paláce a jiskřivě kvetoucí pole k nejrudějším vlasům na bělostném loži. Možná, že dělám chybu, chápu-li tento film jen jako obrazový zážitek a pomíjím-li téměř zcela posedlost vloženou do hlavního hrdiny, ale nemohu si pomoci. ()

klapqua

Keď som svojho času čítala knihu, od ktorej som sa mimochodom nedokázala vôbec odtrhnúť, moja predstavivosť síce pracovala na plné obrátky a dokonca aj moje polomrtvé čuchové bunky sa mi snažili navodiť predstavu ako asi ten ktorý pach a tá ktorá vôňa páchli... ale vôbec som si nevedela predstaviť tento príbeh sfilmovaný.... Ide predsa o vôňu! O smrad! O vnútorný svet hl. hrdinu! No po pár rokoch som si všimla trailer v tv a ostala som celkom príjemne prekvapená, že sa do toho predsa len niekto pustil. Samozrejme, mala som obavy ako to celé dopadne, lebo väčšina mojich obľúbených kníh dopadla vo filmovom prevedení nie moc fajn. Ale keď som sedela v kinosále a za mnou bola asi polka filmu, uvedomila som si, že predsa len to dopadlo dobre...v podstate nad moje očakávania. Whishaw žil svojou postavou, ani na sekundu som nezapochybovala, že by to nebol ten génius-vrah Grenouille. Výpravne a výtvarne je film pastvou pre oči! Aj to nechutné je tu stvárnené akosi tak... pôvabne? Herecké výkony fajn. Hudba krásna. Pre mňa bol film rozhodne obdobným zážitkom ako kedysi kniha, takže vrelo odporúčam!! (oboje) ()

Desmi

Místy velmi nechutný film, nakonec však velkolepý. Jean-Baptiste je obdařen neuvěřitelně citlivým nosem, který je jeho největší předností a nejhorším přítelem. Jeho celoživotní honba za dokonalou vůní vede přes mladé nevinné dívky, z kterých doslova extrahuje jejich svěžest a nevinnost. Ke svému vrcholnému dílu potřebuje specifický počet přísad a specifickou vůni. Jak už to tak bývá, tak poslední přísada, poslední krok je krok nejtěžší. Poslední přísadou je dcera velmi vlivného muže (Alan Rickman), který vycití nebezpečí a svou dceru se rozhodne schovat a chránit... Musím říct, že i když se zde vraždí docela dost, nejodpornější je Whishawovo očichávání. To je opravdu nechutný. Díky formě vyprávění a vcelku zajímavému a (pro mě) nečekanému konci stojí za to, těch pár nechutných scén přetrpět a tuhle navoněnou "bídu" si pustit.. ()

Lucccy.N

Po velice dlouhé době jsem se rozhodla, že tento film shlédnu. Musím uznat že film je vynikající záležitost s perfektním hereckým obsazením a tak dále jak už tu zaznělo nesčetněkrát, bohužel mě ale tento film nedostal do stejné euforie jako kniha a už od samého začátku to není stoprocentně dle knihy snaha tu byla, jenže pro mě to bylo moc ochuzené a zkrácené,myslím že z téhle knihy se dalo udělat větší filmové dílo, díky tomu dávám jen 3 hvězdy . ()

Kassandra

Dámy a pánové, víte, jak smrdí mrtvola? A dokážete si představit, jak smrdí 12 mrtvol? Upřímně řečeno, podle popisu filmu jsem čekala trochu maso. Maso tu sice bylo, ale bohužel ne ten druh, o jaký bych měla zájem. Jinak to byl skutečně zajímavý příběh o podivném úchylném fetišistovi, který byl nakonec s láskou sežrán. Nechám průměrné hodnocení, abych vám to tu nekazila a taky za ten grupáč, ten mě fakt dostal :D ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Vražedný Parfém v moderním pojetí

Vražedný Parfém v moderním pojetí

25.06.2018

Knižní bestseller Parfém: Příběh vraha, který v roce 2006 zadaptoval do filmu Tom Tykwer (Atlas mraků), se dočká moderního převyprávění od televizního režiséra Philippa Kadelbacha (Válečná generace,… (více)

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (více)

Bond 23: Název, holka, písnička

Bond 23: Název, holka, písnička

11.10.2011

Prozatím jsou všechno pouze dohady. Natáčení ale začne zanedlouho (v Jižní Africe, která nahradila původně plánovanou Indii), takže jde o fámy blížící se pravdě. Název třiadvacáté regulérní bondovky… (více)