Stormbreaker

• USA Stormbreaker (více)

Natočeno podle prvního dílu populární knižní série Anthonyho Horowitze, který je zároveň autorem scénáře filmu. Stormbreaker je rafinovaná počítačová hra, která převrátila vzhůru nohama život jednoho obyčejného kluka. Po letecké katastrofě, při které zahynou oba jeho rodiče, je čtrnáctiletý Alex Rider (Alex Pettyfer) vychováván strýcem Ianem (Ewan McGregor). Ten za záhadných okolností zemře a ukáže se, že vedl dvojí život. Na jedné straně spořádaný bankovní úředník, a na straně druhé špión MI6, kterého sprovodil ze světa nájemný vrah. Alex je osloven speciální jednotkou MI6, aby dokončil nebezpečný úkol, který jeho strýc nemohl splnit. Jeho posláním je předstírat počítačového maniaka, který by zjistil, co přesně je a k čemu bude sloužit počítačová herní konzole Stormbreaker, kterou se chystá uvést na trh Darrius Sayle (Mickey Rourke). Aniž by to věděl, byl strýčkem dlouhodobě připravován na podobnou misi. Dobrou průpravou pro dráhu neohroženého špióna se mu staly adrenalinové sporty jako potápění, horolezectví, ale i znalost šifrovacích kódů. (oficiální text distributora)

libka.s

Já to zas až jako takovou blbost nevidím. Neříkám, že je to bůhví co. Předvídatelné, herecky ne to nejlepší, ale pěkně to odsýpalo, celkem sympatický hlavní hrdina (pro náctileté dívky asi i neodolatelný), celkem jsem se ani moc nenudila a nedělní dopoledne mi docela pěkně uteklo. Už jsem viděla mnohem horší s lepším hodnocením. Velmi slabé 4*. ()

dani2880

Docela dobré odlehčení po dlouhém dni ten film je lepší než ostatní filmy z mladýma agentama jako spy kids a jiní. ()

swisto

Na celkom slušný rozpočet neskutočná konina,všetko vyzera veľmi lacno,ako nedeľný film na JOJ-ke a pozeráme ho iba z dôvodu,že sme sa veľmi napchali rezňov a nevládzeme sa hýbať a ovládač je dalej ako nám narástla ruka,tak to dopozeráme,niekto pritom zaspí a niekto sa premôže.Ja som sa premáhal ešte,že stopáž bola prijateľná tak som sa nemusel premáhať dlho. Sumár:Jednoduchý,veľmi jednoduchý akčný film s príliš mladým hrdinom v televíznom podaní.30% ()

Mr.Corpse

Mám na to podobný názor jako Lima. Tvůrci chtěli udělat díru do světa s napodobeninou 007, otázka však zní ... PROČ ?! McGregora, Rourkeho a Nightyho je pro tohle velká škoda .... ()

Deadmaus odpad!

Opravdu stupidní film, který je opět dílem amerických, ziskuchtivých režisérů, při zařazení mladého ,,pohledného" blonďáka, coby hlavní postavy ve filmu. Naprostá konina, která mi ještě dlouho bude vyset v žaludku, než to strávím. ()

HoFikus

Rádoby akční film ,kterému chybí pořádná zápletka. Jakýsi Darius "Sejr" chce ovládnout děti pomocí počítačů. Nabízí se jen jediné: WTF !!! ()

Jirkacek

Film Stormbreaker z roku 2006 jsem si nedlouho po jeho natočení pořídil na DVD, ale nikdy jsem se na něj nepodíval. Až nyní mi tak nějak padl do oka a tak se disk roztočil v našem přehrávači a barevné obrázky s prvním dílem populární knižní série Anthonyho Horowitze, který se stal zároveň autorem scénáře filmu, se objevily na naší TV obrazovce. Sotva uběhlo několik desítek vteřin z celkové stopáže 89 minut, pochopil jsem, že se děj bude podobat dobrodružstvím agenta 007, akorát v podstatně mladším podání. Tohoto náctiletého hrdinu Alexe Ridera ztvárnil blonďatý Alex Pettyfer a hned v úvodu jsme se dozvěděli, že mu při letecké katastrofě zahynuli oba jeho rodiče, takže jej vychovávala hlavně sympatická Američanka Jack Starbright alias Alicia Silverstone. Ta pobývala v Anglii, kde se celý příběh odehrával, bez platného víza, takže oficiálně dohled nad výchovou čtrnáctiletého Alexe měl jeho strýc Ianem, jehož si zahrál můj oblíbený herec Ewan McGregor. Z jeho účasti ve filmu Stormbreaker jsem se moc netěšil, neboť po pár minutách jej zabil Yassen Gregorovich, kterého si zahrál zrzavý Damian Lewis. Ten sloužil padouchovi a zvrhlému milionáři jménem Darrius Sayle, kterého si střihl legendární herec Mickey Rourke. Ten daroval bezplatné nejnovější počítačové systémy s kódovým označením Stormbreaker každé škole ve Spojeném království a proto jej britská tajná služba MI6 právem podezřívala z nějakého zločinného úmyslu. Netrvalo dlouho a Alex se dozvěděl, že jeho strýc žil dvojí život a ve skutečnosti byl tajným agentem MI6 a tak po něm tato organizace chtěla, aby kráčel ve stopách svého příbuzného. Ten se po určitém váhání rozhodl objasnit smrt strýce a přijít na to, co padouch Sayle má za lubem. MI6 zmanipulovala výsledky novinářské soutěže a nominovala Alexa jako jejího tajného vítěze, který si mohl jako první na světě vyzkoušet počítač Stormbreaker. Předtím se ale zúčastnil výcviku ve vojenském táboře v Brecon Beacons a pak vyrazil do sídla počítačové firmy, kde se záhy setkal se Saylem a jeho dvěma spolupachateli, panem Gregorovichem a Nadiou Voleovou alias Missi Pylelovou. Tím však mise Alexe teprve odstartovala a mladík musel podstoupit velké množství soubojů se zaměstnanci firmy i těmi největšími padouchy. Mnohokrát se musel dát na útěk a pomáhat si svým bojovým uměním i pomůckami, které tak často používal i dospělý Bond. Těch akčních scén bylo tolik, že mne to už ani moc nebavilo, protože čeho je moc, toho je příliš. Pořád to byly jen útěky, dopadení, útěk, dopadení a tak dál. Závěrečná scéna v ulicích Londýna a na mrakodrapu jen podtrhla celkový elektrizující dojem z celého snímku. Rozhodně tak nemůžu tvrdit, že bych se někdy nudil, ale celé mi to připadlo tak nějak chaotické a neuspořádané. Kdyby režisér Geoffrey Sax trochu ubral na akcích a přidal na kvalitě děje a vybral lepší herce, mohlo to být daleko lepší dílo. Takto mi tento mladý James Bond pouze zapadl do šedivého průměru, tak podobnému anglickému počasí. Suma sumárum, film Stormbreaker ode mne získal tři počítačové hvězdičky ***. () (méně) (více)

Andělé a démoni už příští rok

Andělé a démoni už příští rok

17.04.2007

Chvíli kolem tohoto tématu vládlo až podezřelé ticho a my už začali doufat, že Tom Hanks a Ron Howard pochopili, jakou ostudu si Šifrou mistra Leonarda udělali a definitivně dali od zamýšleného… (více)