Stormbreaker

• USA Stormbreaker (více)

Natočeno podle prvního dílu populární knižní série Anthonyho Horowitze, který je zároveň autorem scénáře filmu. Stormbreaker je rafinovaná počítačová hra, která převrátila vzhůru nohama život jednoho obyčejného kluka. Po letecké katastrofě, při které zahynou oba jeho rodiče, je čtrnáctiletý Alex Rider (Alex Pettyfer) vychováván strýcem Ianem (Ewan McGregor). Ten za záhadných okolností zemře a ukáže se, že vedl dvojí život. Na jedné straně spořádaný bankovní úředník, a na straně druhé špión MI6, kterého sprovodil ze světa nájemný vrah. Alex je osloven speciální jednotkou MI6, aby dokončil nebezpečný úkol, který jeho strýc nemohl splnit. Jeho posláním je předstírat počítačového maniaka, který by zjistil, co přesně je a k čemu bude sloužit počítačová herní konzole Stormbreaker, kterou se chystá uvést na trh Darrius Sayle (Mickey Rourke). Aniž by to věděl, byl strýčkem dlouhodobě připravován na podobnou misi. Dobrou průpravou pro dráhu neohroženého špióna se mu staly adrenalinové sporty jako potápění, horolezectví, ale i znalost šifrovacích kódů. (oficiální text distributora)

kombajn

Čekal jsem nějakou debilitu ve stylu Spy Kids, ale tohle mi přišlo relativně seriózní. Jistě, spousta věcí je tam přetažená, ale myslím že to na člověka může působit seriózněji jako nový James Bond (Casino Royale). Škoda kratičkého života Ewana McGregora a škoda hodně podivného konce. Mickey Rourke a jeho asistenti vypadají jak z comicsu, bohužel. Pokud je vám 15+ pak je to za **, pro děti 10-15 pak **** ()

Chen

Není to nějak úžasná podívaná, obsazení je silné, ale nemá šanci se projevit, hlavní hrdina je naštěstí sympatický, ale jinak je vše v rovině jasného průměru. Ani v patnácti bych z toho asi nebyl extrémně unešený a ve 25-ti už vůbec ne. ()

balba

Film mi připomíná bondovku pro náctileté.Jinak se mi na filmu líbí jednoduchost a hlavně není přeplácaný akčními scénami. "Pohodový filmík." ()

uterox

Není to špatný film, ale jenom si nedokáže najít dostatečný počet fanoušků. Je to o dětském hrdinovi a teď jde o to, kdo na to půjde. Děti? Dospělí? Komu se to bude líbit? A tak základa fanoušků je malá. Ale i přesto to nesnižuje kvalitu díla. Určitě je to koukatelné a zábavné.. Průměrná podívaná na televizní večer. ()

Martin741 odpad!

James Bond pre deti : presne to je Stormbreaker. Plochy a predvidatelny dej a slaboduche dialogy a retardovana rezia zabezpecuju filmu 0 % ()

Vojťas

Ač vypadal začátek filmu slušně, tenhle náctiletý "Bond" mě spíše naštval - čekal jsem něco víc a jako milovník akčních filmů jsem byl tedy touto "pohádkou pro děti" zklamán! ()

marcek

Tenhle film mě docela překvapil, myslel jsem si, že nebude stát za moc, tak jsem si ho v půjčovně pořád ne a ne půjčit. Čekalo mě ovšem milé překvapení. Slabší příběh, ale dobrá akce a skvělé obsazení rolí (v čele s Mickey Rourkem). Takověj hodně HODNĚ mladej James Bond :) ()

Elyssea

Špatné. A směšné ve chvílích, kdy to směšné být nemělo. Smála jsem se u honičky na kole, smála jsem se při bitce na vrakovišti, smála jsem se při výcviku. Hlavní hrdina vypadá jak z Muzikálu ze střední a stejný je jeho herecký projev. Potěší maximálně tříminutový Ewan McGregor, minutový Coltrane, pětiminutový Lewis. Proboha, v jejich zájmu doufá, že to vzali jen kvůli tomu, aby se jim lépe splácely hypotéky.... :/ ()

carly

trochu to pripomínalo Agent Cody banks, ale to za-vlasy-priťahovanie bolo akési uveriteľnejšie. hlavný hrdina eye-candy, na plátne sa stále niečo dialo a vedľajšie postavy fajnovo obsadené. ak to mal byť James Bond pre teenagerov, tak to myslím, celkom vyšlo. aj ten nečakaný záver, ktroým si prihrialy sequelovú polievočku bol dobrý ()

Fallen_One odpad!

Nehledě na dobré herce (Serkis, Fry, Rourke), už od prvních sekund jde o kolosální trapnost, snahu o zalíbení a jednoduše hovadinu na entou. Hlavní hrdina je tak protivnej že ani učitel matiky nemůže být horší. Ale pro zasmání dobrý... P.S. Akční scény - na těch se nasmějete nejvíc. ()

Sammya

Docela příjemný a koukatelný James Bond pro teenagery. Nic světaborného, ale ani se u toho člověk nenudí. Ewan McGregor by si sice zasloužil víc prostoru než pomalu jen úvodní titulky, a vůbec všechna ostatní velká jména by se tam mohla objevit na delší dobu, ale Alex Pettyfer to zvládá docela obstojně i sám. Mickey Rourke má snad patent na prevíty a u Billa Nighye mi scházela jeho obvyklá komičnost (možná jsem jen ale zvyklá na jeho vtipnější role). Damian Lewis si mě získal. Otázka na konec - Jak Alex zjistil, že ten onen člověk zabil jeho strýce? Buď jsem se musela asi vteřinu nekoukat nebo vážně nevím. ()

pakobylka odpad!

Tupé. Nekonečně tupé ... a navíc špatně zahrané. Čas od času mě i snímky s nevalným průměrným hodnocením dokážou mile překvapit, ale TOHLE dílko opravdu není ten případ. Jakoby se jeho IQ pohybovalo v záporných číslech - a prakticky nezáleží na tom, komu je určené, neboť je urážkou vkusu jakékoli cílové skupiny diváků. ()

otík

Naprosto směšné dílko, které mělo dětem ukázat jakože mladého Jamese Bonda. Jenže je to spíše naprostá nuda bez jakékoli napínavé chvíle, herci jsou naprosto trapní a i když na začátku jsem se alespoň některým scénám pousmál, ke konci jsem se kousal nudou. Na oko vše vypadá hezky a řemeslně zvládnuto, za dějem se ovšem neukrývá zhola nic. ()

Radiq

Už jsem dlouho neviděl Rourka, aby vypadal tak přitepleně (myslím tím ty namalovaný oči). Taky jsem neviděl, aby 14 letej kluk vypadal na 17-18 let. Ne, těch 14 let jsem mu prostě nemohl věřit. Záměr byl asi přilákat právě skupinu děcek kolem 14 let, aby se ztotožnili s hlavním hrdinou, sympatizovali s ním, ale to všechno až po nějakém finančním příspěvku ve formě vstupenky do kina. Neříkám, že to bylo toporné, ale bylo to jak Agent Cody Banks pro druhej stupeň základní školy. Efekty a akce byly na lepší úrovni než scénář, kterej se trapně snažil napodobit ještě trapnějšího Jamese Bonda. Andy Serkis nemusí hrát zrovna Gluma, aby byl slizkej a odpornej. Stačí mu napsat roli na tělo a pořádně mu prořiznout hubu. ()

Andělé a démoni už příští rok

Andělé a démoni už příští rok

17.04.2007

Chvíli kolem tohoto tématu vládlo až podezřelé ticho a my už začali doufat, že Tom Hanks a Ron Howard pochopili, jakou ostudu si Šifrou mistra Leonarda udělali a definitivně dali od zamýšleného… (více)