Stormbreaker

• USA Stormbreaker (více)

Natočeno podle prvního dílu populární knižní série Anthonyho Horowitze, který je zároveň autorem scénáře filmu. Stormbreaker je rafinovaná počítačová hra, která převrátila vzhůru nohama život jednoho obyčejného kluka. Po letecké katastrofě, při které zahynou oba jeho rodiče, je čtrnáctiletý Alex Rider (Alex Pettyfer) vychováván strýcem Ianem (Ewan McGregor). Ten za záhadných okolností zemře a ukáže se, že vedl dvojí život. Na jedné straně spořádaný bankovní úředník, a na straně druhé špión MI6, kterého sprovodil ze světa nájemný vrah. Alex je osloven speciální jednotkou MI6, aby dokončil nebezpečný úkol, který jeho strýc nemohl splnit. Jeho posláním je předstírat počítačového maniaka, který by zjistil, co přesně je a k čemu bude sloužit počítačová herní konzole Stormbreaker, kterou se chystá uvést na trh Darrius Sayle (Mickey Rourke). Aniž by to věděl, byl strýčkem dlouhodobě připravován na podobnou misi. Dobrou průpravou pro dráhu neohroženého špióna se mu staly adrenalinové sporty jako potápění, horolezectví, ale i znalost šifrovacích kódů. (oficiální text distributora)

Vital

Vizuální efekty jsou velmi hezké,ani příběh tolik nezaostává,ale příbuznost agenta 007 je cítit na každé minutě filmu,včetně věciček,které dostane na svojí misi,prostě akční podíváná ve směru Jamese Bonda,ale hlavním hrdinou je 14 letý kluk,který je svižnej a umí se dobře prát,ale kvůli tomu že je mu 14,tak musim dát jen 3 * s věkem to trochu víc přehnaly. ()

Tomulka odpad!

Tento film je fakt odpad. Hlavní hrdina nemá hereckého umění co by se za nehet vešlo. Mickey Rourke mi přišlo že drsně přehrával. Ewan se ani nestačil projevit. Hlavní zápletka filmu je tragická, režie hrozná a napětí nulové. Nikomu nedoporučuji vidět. ()

Mr.Lordi

Tento film mě zaujal svým popisem, takže jsem jej koupil a následně shlédl. Upřímě, čekal jsem od něj trochu více akce, více napětí apod. Ale zase na druhou stranu, obsazení Mickey Rourka do role zakomplexovaného miliardáře nebyl špatný počin. Ale co mě nejvíc štvalo byl představitel vedení špionážní organizace. A scéna s chroupáním mi přišla naprosto idiotská, nezlobte se na mě. Ale je to film pro pobavení dobrý, 65% ()

Svadbos

Mal to byť chytrý film o mladom Jamesovi Bondovi, ale zachytil sa do svojej vlastnej afektovanosti. Naberá smer nezaujímavými smermi a končí ako dvojitá nula. Americký titul filmu: "Alex Rider: Operation Stormbreaker". ()

martpolak

Ne vše bylo úplně špatné, část z vojenského prostředí byla fajn. Víc nic moc, sebevědomý děcko, kterýmu je údajně o 4 roky míň, než na kolik vypadá, roli zrovna nepomáhalo. ()

HonziKaja

Totálně zabitý pokus o zfilmování jedné skvělé knižní předlohy, která ač je pro mladší tak mě fakt dostala. Rourke je ind? Kde je ta velká chobotnička? No, představoval jsem to jinak. Ale největší zklamání je v tom že po tomhle už žádné pokračování nebude, což je velká škoda protože další díly ten první o hodně převyšují a o inspiraci není nouze. Chudák Horowitz. ()

Spike86

Škoda, že film tak trochu neví, jestli být seriózní nebo komediální, a tak je chvíli tak a chvíli onak, což není úplně to pravé ořechové. Je to škoda, protože některé pasáže, zejména ze začátku, jsou natočeny opravdu efektně a je to pěkná akční podívaná. 63% ()

ZekiZeki

Tady měl někdo velké plány a dopadl tvrdě na hubu. Zasloužený propádák. Film je tak naivní, až je místy směšný. Naštěstí je pro děti a proto se úplná katastrofa nekoná. ()

Kinderr

Něco na způsob Bonda, akorát v mladším provedení:-D Jinak tuctový fim, který ničím neohromý, spousta trapných scén. Pokud měl být v utajení a pak tam hlasitě vykopne mřížku od ventilace, mohlo ho napadnout, že ty lidi co tam vidí a stojí kus od té mříže to uslyšej. Na konci samozřejmě trapná scéna kde jsou na baráku a FBI není schopná za celou dobu vylézt za ním na horu a padoucha zneškodnit, pak tedy nemůžou vystřelit, že tam je hlava toho kluka, ale když spadne dolů a drží se na římse tak dááááávno střílet mohli, ale nevystřelili....To mi ve filmech opravdu vadí. ()

Pythonator

Stokrát lepší než Agent Cody Banks, ale pořád sračka pro mládež. Ačkoli nutno dodat, že je to sračka odborně natočená a stylová. Bill Nighy jako obvykle nemá chybu a potěší i minirolička Ewana McGregora. Neurazí ani lehce stárnoucí Alicia Silverstone a pořád stejně opuchlý a hnusný Mickey Rourke. ()

demovka

Je to barevné akční svižné dílko s mnoha známými a zajímavými tvářemi. Některé momenty zaujaly, ale celkově bych to odsunula. Pohádka pro dospělé to není a pohádka pro děti to také není. Tak pro ty odrostlejší? Nevím, a nebude to na ně moc jednoduché? ()

bemygirl

Jejda,jejda,jejda. Řekla by Sylva Ondrušíková alias "Tundra" s Big Brothera. To jsem netušil do čeho se pouštím,když jsem tohle dílko vkládal do dom.kina. Nějak mi nikdo neřekl,že to je pro malé děti.Asi jsem si měl předtím přečíst všechny recenze a nejen dvě. Taky mám taky takovou vlastnost,že se na každý film dodívám,když už jsem si ho pustil. Tak jako 14ti až 16tiletý teenager bych tohle dílko ocenil. Teď už jen s lehce pobaveným úsměvem a možná trošku smutným zaznamenávám další ztrátu času u bedny. Jediný světlý bod je snad jen Bill Nigby.Ten měl dostat větší prostor. ()

Feuer

Zaujímavý film ,spočiatku dobrá zápletka ale neskôr znovu a znovu klišé .Mohol by z toho byť dobrý film ,keby nespravili z toho teenegara nejakého superaganta ,ktorý ma zachraníť svet .Škoda ,že nevie zachrániť ani seba samého. ()

Andělé a démoni už příští rok

Andělé a démoni už příští rok

17.04.2007

Chvíli kolem tohoto tématu vládlo až podezřelé ticho a my už začali doufat, že Tom Hanks a Ron Howard pochopili, jakou ostudu si Šifrou mistra Leonarda udělali a definitivně dali od zamýšleného… (více)