V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvílí se má objevit čtyřiadvacátá... Tu pochybnou čest se s ním seznámit dostanou tři studentky, které původně vezl domů na prázdniny otec jedné z nich. Stačila chvilka a místo něj seděl za volantem podivný chlapík, který je místo vysvětlení uspal chemikálií. Později se probudí zamčené ve sklepní místnosti, kam za nimi záhy dorazí i jejich věznitel. Z rozhovoru s ním ale rozhodně nejsou o nic moudřejší, protože Kevin je evidentní magor. O nic lépe na tom nejsou ani jeho matka nebo malý Hedwig, kteří za nimi do podzemí chodí. Nenechte ale splést, přelidněno tu rozhodně není, všichni tito další věznitelé jsou jen produktem Kevinovy poruchy osobnosti. Pomoci se mu sice snaží psycholožka (Betty Buckley), ale zdá se, že na jeho mimořádné rozpolcení nestačí ani její letité zkušenosti. Vyznat se v něm pokouší i jedna z vězněných dívek, Casey (Anya Taylor – Joy), která chce Kevinova stavu využít k útěku. Jakožto holka s mučivým traumatem z dětství je navíc mimořádně odolný a vynalézavý druh se silně vyvinutým instinktem k přežití. Bude ho potřebovat. Kevinova čtyřiadvacátá osobnost se má každým dnem probudit a vše nasvědčuje tomu, že to rozhodně nebude kladný hrdina. (Cinemart)

vyfuk

No já nevím jestli jsem na něco takového připraven. Shy se opět vrací na vrchol svého života a může slavit velkolepý comeback. No a slaví ho filmem, který se zdá jako úplná novotina, která skoro nedává smysl. Ale to by někdo musel hledat trochu na internetu. Bez článků a teorií by vlastně tento film prakticky nedával smysl. Poté totiž zjistíte, že abyste film alespoň lehce pochopili a nebo abyste si nepřipadali jako chudák Alenka v celku úchylné říši divů, tak musíte vidět film skoro sedmnáct let starý. Pak už to lehce třeba zapadne. Ale jinak je tenhle film pro vás tabu. Všechno v něm je v podstatě tabu. Já asi hlavně tak nějak musím doufat, že se najde další film podobného typu, který Shy brzy natočí s tím, že by to nějak hezky zapadalo to jeho "superhrdinského" vesmíru. Jinak bych to asi ani neviděl. ()

ghatos

Rozviň svůj potenciál, prostě se musíš pořádně vyhecovat :) . Na to, kde Shyamalan v poslední době byl je to vzestup, i když první řada Wayward Pines je rozhodně lepší, než tohle. Další věcí je, že je to natočeno atraktivně, popcornově. Takové komerční Psycho nového tisíciletí. Přiznávat tomu však nějaké větší filmové kvality je pošetilé. Solidní, nenáročné thrillerové cvičení - nic více, nic méně. 62%. ()

Ichabod

Shy is back! Film má skvělou původní zápletku, kdy na konci do sebe opět úplně vše zapadne tak trochu vychtěně, ale na to jsme už zvyklí. Trochu bych film možná prostříhal ale jinak jsem absolutně spokojen. Po x letech originální dílo od Shyi v jeho stylu a s jeho kvalitou, která mi už dlouho chyběla. Cameo na konci spolu s hudbou mi vehnalo slzy do očí a zrychlilo tep. Prostě paráda. ()

LizianShaw

Film má velmi zajímavou myšlenku a James McAvoy podává skvělý výkon v zahrání hned 4 (a více) postav, přičemž se každá chová úplně jinak, a to zvládl fantasticky. Jinak obsazení není nijak známé ale Anyě Taylor-Joy jsem fandil hned od začátku, tak se z ní v budoucnu může stát skvělá herečka. The Beast byl Ohromující. a Hedwig mile dětinský. A konečná scéna (co potvrzuje návaznost na jeden skvělý film), mi otevřela pusu úplně dokořán. 90% ()

IviDvo

Jsou dvě kategorie herců. Ti, kterých si všimnete a časem zjistíte, že jste je vlastně už v nějakém filmu viděli, ale jejich herectví nebylo natolik výrazné či zajímavé abyste si je zapamatovali. James McAvoy pro mě představuje tu druhou kategorii herců. Jsou to ti, kteří Vás něčím dostanou hned poprvé, co je vidíte. A i když je to úsměvné, McAvoy si mě získal svou rolí pana Tumnuse v Narnii. Už dlouhá léta patří mezi mé oblíbence... a po SPLIT prohlašuji, že je bůh. To, co se svým obličejem a hlasem dokáže je obdivuhodné. Dokáže být roztomilý, slizký, děsivý, ale i citlivý. Chvílemi z něho máte strach a husí kůži a v další scéně Vás dojme k slzám. Prostě herecký koncert. Až po druhém shlédnutí jsem dokázala patřičně ocenit hloubku celého příběhu a význam poslední osobnosti. Ne, že by to poprvé nebylo pochopitelné, ale podruhé už můžete víc vnímat detaily a souvislosti... a hlavně si naplno užít to dokonalé herectví McAvoye. Herečky si vedly také velmi dobře... moc se mi líbila postava milé psycholožky, jejíž osud může být akorát trochu předvídatelný. A dobrá byla i Casey, jenom teda... chudák holka. Konec může působit trochu přehnaně, ale mě osobně to vůbec nevadilo. Nesmím opomenout krásný ústřední hudební motiv, který se hned stal součástí mého soundtrack playlistu. Výborný zážitek. ()

Lukyn007

Tomuto filmu chybí jak pointa tak James Newton Howard. Ale jinak režisérův comeback se vším všudy. Přispěl k tomu i geniální James McAvoy. ()

mcleod

Ehm, no... takový pěkný průměr, na který se dá koukat. Ale nebýt velmi sympatické Anyay Taylor-Joy a výborného hereckého výkonu Jamese McAvoye, kterému už nikdy nebudu věřit, že v jádru své osobnosti není psychopat, tak to byl docela brak. Navíc plný "psychologických" blábolů, jejichž děravost jsem odhalil i já bez jakéhokoli vzdělání v tomto oboru... nejhorší v tomto byla ta pseudokonference, u které jsem se nevydržel nesmát. A co je nejhorší... z celého filmu se mi nejvíc líbil Bruce Willis :-) ()

drackula

Páči sa mi, že Shyamalan sa po dlhej dobe vrátil k téme nadľudských schopností, ktoré sú úplne logicky odôvodnené. Prepojenie s Unbreakable bolo fantastické a herecký výkon Jamesa McAvoya asi netreba moc rozoberať. Malo to síce jednu nudnejšiu pasáž, ale nič závažné. 80% ()

Kurikmoon

Zaujímavý filmík s ešte zaujímavejšou teóriou. Na prvý krát super. James a Anya pôsobili veľmi zaujímavo. A za pána Skleňák, jednu pani Hviezdičku navyše. ()

Kalidor_

I když jsem měl po skončení pocit, že slibný potenciál nebyl úplně využit, přesto tento Shyamalanův počin beru jako nadprůměr. ()

Autogram

Shyamalan natočil nízkorozpočtový thriller, teda aspoň na pohľad sa to tak zdá. Ku cti mu slúži, že napätie funguje aj v horore, ktorý je bez krvi a bez násilia. Ku koncu to ale fungovať prestáva, je to zdĺhavé, hlavne tie nekonečné sedenia a filozofické predely, keď filozofuje aj zvieracia beštia. –––– Beštia je živá bytosť, ktorá predstavuje najvyšší stupeň ľudskej evolúcie. Verí, že čas obyčajného ľudstva vypršal. Ty sa ocitneš v prítomnosti niečoho vyššieho. ()

Ravi

McAvoyova temná estráda, aneb jak stihnout zahrát pět různých rolí v jednom filmu (bylo jich víc, ale pět rozvinul). Škoda, že Split nebyl více propojený a stál převážně sám na sobě. Vzhledem k tomu, co Shyamalan plánoval (nebo neplánoval?) je škoda, že těch propojovacích linek nebylo více. Velmi kvalitní, mám režisérův styl rád, i když často zůstává nepochopen, tak tohle a Vyvolený je zrovna případ, kdy se mu povedlo zase oslovit většinu. Chvílemi z toho opravdu běhá mráz po zádech. 85% = 4/5 ()

Hugo01

Myslím si, že Shyamalanův návrat k tomu, co mu vždycky opravdu šlo, což, ehm, řekněme si na rovinu..nejsou blockbustery, se povedl náramně. Samozřejmě minimálně půlku zásluh musíme připisovat skvělému McAvoyovi (nejsem fanboy), který do role musel vložit opravdu hodně úsilí. Atmosféra strhující, stopáž akorát, hudba skvěle, ač nenápadně doplňovala děj, napínavý až do samého konce, který je také naprosto epic. Prostě dohromady nám to složí film, který můžeme nazývat přívlastky, jako skvělý, super (těžko říct, co je víc), a tak dále. Další film tohoto tvůrce budu rozhodně vyhlížet. ()

obivan568

Nedivil bych se, kdyby proti tomuhle filmu vystoupil nějakej humanista a začal řvát, že to ukazuje lidi s tou poruchou jako svině :) Film je to dobrej, ale žádná nezapomenutelná bomba. Pár scén super a závěr parádní. Plusový body za to, že mi hudba občas připomněla Posla smrti. ()

Dexter256

James McAvoy je Rozpolcený: A to opravdu sakra dobře. :) Je dobře že se M. Night Shyamalan vrací k Thrilleru,které od něj máme tak rádi. V tomto Filmu opět ukazuje že je to velmi kvalitní režisér a velmi kvalitní scénárista. A je velmi dobře že si do svého filmu vybral pravě McAvoye, který se své role zhostil opravdu výjimečně. A dokazuje tak své kvalitní herecké umění. :) Za mě je to výborný Thriller na večer. :) 80% Teď už se jen těšit na Labor of Love s Brucem. :) ()

zsn

Předně všechno nejlepší k dnešním narozeninám :) James McAvoy je Pan Herec, to už vím od dob, kdy válel Wanted. Umět zahrát schizofrenika, by měl být požadavek na každých talentovkách dramatických oborů, protože co se dnes vypustí mezi študované herce, to by bylo jednomu až stydno. McAvoy se musel cítit emočně znásilněn sám sebou a o tom by to mělo být, protože jedině pak může mít herec pocit, že odvedl svou práci. Tolik postav, kterými byl v jednom filmu, si jiní nevyzkouší za celou svou filmovou éru. Jen nevím, zda si ta holčina útěkem od něj pomohla - vězněná a zase vězněná. ()

andalin

Ke konci trošku sci-fi - zbytečně. Líbilo se mi to na těch 5 hvězd, dokud to bylo uvěřitelné. McAvoy hrál na jedničku a holka z VVitch mě taky bavila, ráda jí uvidím i v něčem dalším. Celkově mě baví témata psychických poruch, je to vždy dobrý námět na film nebo knihu. ()

jefff

Není to špatné. Shyamalan rozhodně natočil po dlouhé době film, který mu sedl a vrátil se k tomu, co mu jde nejlépe. Přesto se z příběhu dalo vytěžit více a zejména konec není až tak nervydrásající, jak bych čekal. McAvoy se role zhostil dobře, ale oscarovka to zase není. Snad je to ale nový začátek léty mařeného talentu... ()

Trapper33

McAvoy je naprosto boží, dlouho jsem si tak neužil něčí roli jako právě jeho. Konec filmu je trošku ulítlej, ale zase ne tak moc, aby mi ta nereálnost vadila. ()

venca163

Kdybych dopředu věděl, že to je od vrchního uspávače hadů M. Night Shyamalana, rozhodně bych to jako film na večer nevybral. Málokdo dokáže udělat z filmu, kde psychopat vězní ve sklepení 3 mladý holky, tak bolestně nudnou záležitost. Spoiler: Buhví, jestli si vůbec všimnete, že jedna (nebo dvě?) z nich to nepřežije, jak už budete ke konci otupělí. (60%) ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback