V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvílí se má objevit čtyřiadvacátá... Tu pochybnou čest se s ním seznámit dostanou tři studentky, které původně vezl domů na prázdniny otec jedné z nich. Stačila chvilka a místo něj seděl za volantem podivný chlapík, který je místo vysvětlení uspal chemikálií. Později se probudí zamčené ve sklepní místnosti, kam za nimi záhy dorazí i jejich věznitel. Z rozhovoru s ním ale rozhodně nejsou o nic moudřejší, protože Kevin je evidentní magor. O nic lépe na tom nejsou ani jeho matka nebo malý Hedwig, kteří za nimi do podzemí chodí. Nenechte ale splést, přelidněno tu rozhodně není, všichni tito další věznitelé jsou jen produktem Kevinovy poruchy osobnosti. Pomoci se mu sice snaží psycholožka (Betty Buckley), ale zdá se, že na jeho mimořádné rozpolcení nestačí ani její letité zkušenosti. Vyznat se v něm pokouší i jedna z vězněných dívek, Casey (Anya Taylor – Joy), která chce Kevinova stavu využít k útěku. Jakožto holka s mučivým traumatem z dětství je navíc mimořádně odolný a vynalézavý druh se silně vyvinutým instinktem k přežití. Bude ho potřebovat. Kevinova čtyřiadvacátá osobnost se má každým dnem probudit a vše nasvědčuje tomu, že to rozhodně nebude kladný hrdina. (CinemArt)

Smisek

Po shlédnutí traileru jsem měl velké dilema - ano, film s takovouto tematikou chci hrozně moc vidět..ale dokáže ho někdo natočit a nepodělat? Nebudeme si nic nalhávat, ten film je fakt jako špatnej a v žádném případě se nelze bavit o hororu. Je to utahané, bez atmosféry, a film obsahuje tolik wtf momentů, až by se dalo polemizovat o béčkovérežii..Proč ale 3*? James McAvoy. Dejte tomu pánovi Oscara! Ne, opravdu oku lahodící herecké galapředstavení. Ocenil bych také více prostoru pro jeho postavu, ale snad v druhém díle. Příjemný film v úžasném hereckém podání a znamenitým motivem, avšak po stránce režie, kamery, hudby..celkově vzato atmosféry naprosto nezvládnutý. Místy znatelný i nízký rozpočet filmu..zajímalo by mě, jaký byl :) ()

Illy

Skvělé. McAvoy nezklamal, bavilo mě to a závěrečný twist...ou...to bude chtít dotáhnout do konce. ()

Blueeyes

"Provedl hrozné věci... a provede hrozné věci i vám." Naprosto čerstvý kino zážitek. Počin na který jsem se těšila měsíce a bývala bych se do toho kinosálu doplazila angína neangína i kdybych měla smrt na jazyku. A dobře jsem udělala. James McAvoy je moje velká srdcovka už od dob pana Tumnuse a já jsem prostě věděla, že to takhle dá. A že to dal velkolepě. Z jeho 23 osobností jich sice ve filmu uvídíme jen pár, tuším osm, ale naprosto precizně, totálně, ultimátně a já prostě nemám slov. Jamesovo střídání intonací, výrazů, intenzity, polohy hlasu, držení těla a do prčic i přízvuků a řečových vad.... to je prostě skvost. Osobně doufám, že už si vrtá poličky na těch 23 Oscarů, co za tohle dostane.... Nojo, vždyť já vím, že akademici na tenhle žánr nejsou. Já jsem! A že tam bylo pár logických děr? Pche, koho to zajímá. Dobrý to bylo. No a ten závěr z bistra? Ano, tak zavání to lehkým egomasérstvím.... ale mě to bylo milé, asi jako když potkáte starého spolužáka po letech, musíte se vědoucně usmát a říct si: "No jasně." ()

Heero

Potenciál námětu prakticky nevyužitý, dalo se z toho vymáčknout mnohem více. V podstatě mi tu přišla zápletka se třemi unesenými dívkami absolutně zbytečná a mimo notu. Herecký výkon James McAvoye absolutně famózní. ()

dee.n

Ano, tohle je přesně film podle mého gusta. Hororový psychothriller s pořádným psychopatem, který trpí rozdvojením osobnosti. Herecký koncert Jamese McAvoye, který je neskutečně sexy a navíc ohromuje tím, jak dokáže pouhou mimikou zahrát v podstatě kohokoliv. Dobře vystupňovaná a napínavá atmosféra. Paradoxně mi dokonce několikrát film vyvolal i úsměv na rtech. Skvělý soundtrack, který lahodí uchu je už jen pomyslnou třešničkou na dortu. Víc takových filmů prosím! :) ()

Furmi

"The broken are more evolved" ... Nebudem hodnotiť tento film ako celok. Pretože ako celok v mojich očiach nefunguje. Námet je zo začiatku super. Jedná sa o dychberúci thriller. Avšak ku koncu a koniec je už totálna hovadina. Avšak. Pôsobí presne tam a ako má. 1* navyše určite za zatial životný výkon Jamesa McAvoya ktorý týmto filmom predstavil rozpoltenú stránku všetkých správnych a dobrých hercov na svete ktorí musia bojovať s vlastnými démonmi a pritom byť na plátnach profesionály v rôznych úlohách. On toto dokázal v jednom filme a predstavil nám pravé herecké umenie. ()

majec4

Ma to silny nabeh na plny pocet, no tentokrat odolam tomuto volaniu. Fakt skvely McAvoy, film pozdvihol o triedu vyssie. Tu si jeho herectvo fakt uzivate. Zamrzelo ma len to, ze po pozreti filmu som toho nazoru, ze sa to dalo aj lepsie. Podla mna, chybou tohto filmu je len to, ze to nie je horor a vlastne ani thriller. Ocakaval som asi film, ktory ma viac ocari svojou akciou. Prislo mi to akoby to bolo bez jasnej vizie. Len sa to vlieklo. Na druhej strane, namet ma velmi zaujal. Preto, aj ked to bolo pomalsie, dufam, ze spravia aj dvojku. Ved, bolo by o com ;-) ()

Hernycztek

Tomuhle filmu nejvíc podráží nohy ten hype, který kolem toho byl, všude po internetu samé postery a trailery, že jde do kin geniální horor o muži s 23 osobnostmi a další, která se dere na povrch. Jenomže to není zas tak fantastické jak se říkalo. Rozhodně to není horor, je to suverénní psycho-thriller a těch posledních 20 minut, kdy se objeví nějaký náznak hororu, na tom absolutně nic nemění. Navíc za celé dvě hodiny uvidíme jen 5-6 osobností. Hodně to protahovaly a hlavně nudily scény s psycholožkou. Alespoň jsou dobré herecké výkony Anya Taylor-Joy a Jamese McAvoye, ty jeho výrazy tváře a chování u Hedwiga bylo více než důvěryhodné, za to si zaslouží obdiv. Překvapily mě prostory, kde se to celé odehrávalo, což se dovíte na konci. Takže bohužel nic převratného, ale nedá se říct že by Shyamalan zklamal. ()

Klajnik

Každý, kdo chce vidět tento film, tak by se měl nejdřív podívat na film Vyvolený. Teď už ale k filmu Rozpolcený. Jedná se o přesně to drama, které mě po celou dobu baví, udivuje a hlavně napíná. Ten film, splnil přesně to, co by daný žánr měl (jedná se o drama, ne o horor). Já sám jsem byl překvapený, jak moc chytrý a přitom přehledný ten film je. James McAvoy zde ukazuje, jak moc dobrý herec je a já mu tleskám. Už jen kvůli té roli by se člověk měl na film podívat. Mě osobně však nejvíc překvapuje, jak Shyamalan dokázal natočit film tak chytrý a přitom přehledný (což se nedá úplně říci o Interstellaru). Toto je zmrtvýchvstání režiséra i scénáristy. Narozdíl od Vyvoleného či Šestého Smyslu nepřijde velký zvrat, ale jen vrcholí napětí. Námět s rozpolcenou osobností, dokáže člověka něco naučit a do již existujícího úkazu je zakomponován prvek mysteriózna a sci-fi, což mě donutilo spekulovat o věci s kámošem nad rámec filmu. Předpokládám, že přijde pokračování, ale kdo ví? Kdyby film měl svůj velký vrchol, který člověka posadí na prdel, tak by táhnul na plný počet. Negativa nevidím. ()

Shagrath19

James McAvoy hraje parádně,Anya Taylor-Joy hvězdička příštích let.Shyamalan se naplno vrací do režisérské ligy a já se nemůžu dočkat,až se vrátí točit-Vy víte co... ()

beniczech

Shyamalan se naštěstí našel a zase stoupá nahoru, nicméně něco málo zde hapruje. První 2/3 či 3/4 stopáže nejsou tolik thrill, jak by si tak zajímavý námět jistě zasloužil. Až příliš zbytečného povídání s doktorkou a málo akce, respektive scény "z bunkru" by mohly být vyhrocenější a silnější. /SPOILER/ Boční dějová linka, flashbacky do minulosti, pomalu odkrývají důvod, proč je hlavní hrdinka "jiná". V závěru mě nadchl mírný posun ke sci-fi a malinko jiný konec, než bych čekal. Uvidíme, co přinese pokračování. /75%/ ()

waits

Skoro pokaždé (vyjma Šestého smyslu) mám u Shyamalana pocit, že má našlápnuto na promyšlené áčko, ale vyjde z toho takové, ne úplně dotažené lepší béčko. Milé u jeho filmů je, že těžko odhadovat konec, navíc není rigidní ani žánrově. Kupříkladu tenhle film se vůbec netváří jako horror, ani jím vlastně není. Kdyby divák usnul dvacet minut před koncem (to by ale musel být hodně unavený, na usnutí rozhodně není), mohl by v něm zůstat pocit, že sledoval psychologický thriller s trochu méně důvěryhodnou intepretací schizofrenie (slušný výkon Jamese Mc Avoye). Psychologické prokreslení jedné ze studentek jakoby viselo zbytečně ve vzduchu a závěrečné cameo s odkazem na starší Shyamalanův film by si prostě zasloužilo zajímavější film. ()

Skarface

Zajímalo by mě koho napadlo to označovat jako horor. Řekl bych že spíš thriller. Potěšující byl na konci filmu Bruce Willis takže jsem dal o hvězdičku víc ()

Flopik

Čakal som to lepšie nakoľko hororové prvky to malo veľmi slabé.Je to skôr mysteriózny thriller.Námet je zaujimavý pozeralo sa nato dobre, hlavné herečky krásne hlavne Anna.James bol skvelý , zahraté naozaj bravúrne.Celkovo však film veľmi nenadchne.Musím dať 3 hviezdy ale určite lepší priemer.Koniec taký dajúci sa ani nenadchne ani nesklame. ()

IvcaSammet

Split má nejenom opravdu velmi zajímavý námět, dokonce je i ze začátku velmi dobře zpracován. Bohužel ale opravdu jenom ze začátku. Pod žánrem horor / thriller jsem si představovala úplně všechno, jenom ne tento příšerný sci-fi paskvil. James McAvoy zde předvádí neuvěřitelný herecký výkon, že se mi až místy tajil dech. Do půlky se film vyvíjí opravdu skvěle, když se ale "konečně" vyklube The Beast, film jde okamžitě do kopru. Kdyby se tvůrci spíš zaměřili na téma mnohonásobné poruchy osobnosti, které by vyvrcholilo reálnou kriminální zápletkou, bez váhání bych filmu napařila všech pět hvězdiček. Bohužel mě ale závěr natolik zklamal, že jsem se sotva přemluvila hodnotit obyčejným průměrem ... ()

M1k9

Ani nevím, jestli se mi to líbilo. Nevím. Námět byl bezpochyby zajímavý. Ztvárnění však průměrné. Herecké pojetí J. McAvoye mi nějak nesedí. Někdy mám pocit, že je fakt dobrej a někdy naopak, že na to nemá. Anya Taylor-Joy pro mě byl skvělý terč pro odreagování. Obzvláště po sérii obnažování. Škoda, že takové mladé hvězdičky většinou nedostanou příležitot do větších rolí. Uvidíme. 6.5/10 ()

husokachna

Manoj ach Manoj... začnu tím, že tohle rozhodně není žádný návrat mistra a to nej, co se tímhle filmem Manymu podařilo je, že zblbnul všechny vůkol. Pokračovat budu tím, že po většinu stopáže to není vůbec špatný... na béčkovej thriller. Není to moc chytrý, James se víc snaží, než že by byl dobrej, ale fajn se na to kouká, atmosféra je chvilkama obstojná (zvlášť flashbacky se mi líbily a čekal jsem, jakej twist z nich vyleze.....nakonec ten nejmíň zajímavej). Takže OK, žádný mistr napětí se nekoná, ale nemám s tím v rámci průměru problém. A pak přijde vyloženě debilní závěr. Twist jsem věděl dopředu a neměl jsem s ním sebemenší problém...ale to ztvárnění a jak je to napsaný....ach jo. A když už si člověk říká, OK, tak tomu ty tři hvězdičky dám i přes těch posledních trapných deset minut, tak chce Manoj ukázat, jak že je pořád chytrej, přijde úplná demence a já můžu s klidem říct, další film si Manoji strč do prdele (a pak se podívám na název dalšího filmu a jeho cast a říkám - strč si ho do prdele hodně hodně hluboko). Kdyby on se Šjamaloun aspoň trochu při psaní snažil, ale napsat to (SPOILER) - borec zabije dvě holky ....."to je jak ten před lety, jak mu říkali...." "Pan Skleněný" - tomu říkám nejubožejší roubovačka vůbec. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback