Most do země Terabithia

• USA Bridge to Terabithia (více)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

VenDulin85

Terabithii můžu kdykoli... je to země podle vašich představ, takže... zavzpomínejte na dobu, kdy jste ještě nedohlédli přes sousedův plot a všechno bylo tajemné a zvláštní. Když jsem se oprostila od prvků, které mě poněkud dráždily (chudá věřící rodina o sedmi členech x tříčlenná rodina "volnomyšlenkářů bez telky") a školního šikanování, zbývá mi fantastický svět, který sahá až tam, kam až dosáhne vaše otevřená mysl... AnnaSophia Robb je ten typ dospělého děcka, které vás přesvědčí o všem, tak proč ne o tom, že existovat může opravdu cokoli. Sice ten dějový zvrat mě poněkud zasáhnul, ale tak.. Keep your mind wide open ;-) Čtyři a půl čisté*. ()

heyda

Námět je to super, ale zpracování dost průměrné, nezajímavé a ještě s trapným zvratem ---) buď k němu vůbec nemělo dojít a nebo se to mělo divákovi naservírovat jinak. Bohužel hodnotím jen 50% ()

Flego

"Musíš sa dívať a mať otvorenú myseľ." Kúzlo detskej predstavivosti tkvie v ich nevinnosti a fantázii. Kiež by si každý dokázal postaviť svoj most do Terabithia a zostal mu v srdci čo najdlhšie. ()

MontyBrogan

Terabithia disponuje mocou vrátiť sa do čias detstva. A umožňuje to takmer každému dospelému divákovi. Jedine, že by ste sa nesnažili. A čo viac, museli by ste sa dívať s aroganciou a predpojatosťou voči rozprávkam. Ale tak hádam ste vedeli do čoho idete. Ja napríklad úplne nie. Čakal som niečo omnoho viac fantastické, ale dostalo sa mi reality. Krásnej, magickej reality, ktorá sa skrýva všade okolo, keď hľadíte detskými očami. Tými očami, ktoré sú schopné všetkého a neboja sa ničoho, idúc v ústrety nekonečnému spektru predstavivosti. A to až kým o to neprídu, buď vďaka okolnostiam, alebo času. Preto som rád, že sa tento čas opäť na chvíľu vrátil a zastavil. ()

Jinny

70 %. Terabithia je sympatický film, který ovšem kupí klišé na klišé. Dva kamarády, kteří se snaží vypořádat s šikanou od spolužáků nebo děti, které si vysní vlastní pohádkovou zemi, jsme viděli už mnohokrát. Potěší ovšem hravost, s jakou byly natočené scény ve fiktivním "světě". Celkově Terabithia připomína daleko víc film Moje první láska než jakoukoliv fantasy a bezpečně se pohybuje v mezích rodinných filmů. ()

honajz

Solidně natočený snímek, který skutečně pohřbí těch posledních 20-25 minut, protože to jde zcela proti duchu příběhu, navíc je to zbytečné, kluk nepotřeboval otřes, aby si něco uvědomil. Spíš scenáristé netušili, jak některé linie dotáhnout do konce (osmačka, mladší sestra, otec , učitelka), tak nasadili jasnou slzopudnou tutovku, nebo spíš bombu. Přitom myšlenek k domýšlení a přemýšlení je hodně, spousta náznaků, ale pak nejsou dořečeny, dotaženy do konce. A samozřejmě - nejde o fantasy, jak by někdo chybně čekal, ale spíš psychologický snímek pro děti. ()

Pítrs85

"Close your eyes and keep your mind wide open". Malý velký film s až neuvěřitelně charismatickou malou AnnaSophií Robb. Jsou prostě filmy, od kterých nic nečekáte a o to dostanete větší nálož. Bridge to Terabithia je přesně ten příklad a přestože i v jeho případě platí, že knižní forma vítězí nad tou filmovou (tak jako třeba v případě Harryho Pottera), je tento snímek nezapomenutelným a silně emocionálním pro všechny, kdo se nebojí být chvíli zase dětmi i s jejich nekonečnou fantazií. Srdcová záležitost. ()

Sofia

Povedený film pro dospívající děti, které ještě umí snít a používat fantazii. Dotýká se i vážných témat (smrt, šikana, pocit být outsiderem). Dobře napsané, dobře zahrané. ()

Ilicka

Terabithia je film o neuvěřitelné síle lidské představivosti. Dvě děti, pro tento svět nepochopitelné a také jím nepochopené, si pro sebe vytvořily svět lepší. Zemi, které vládnou, ačkoli žije jen v jejich myslích a kresbách. *** Obrovským překvapením pro mě byli dětští herci, krásně usměvavá AnnaSophia Robb a mladý umělec s dilematem Josh Hutcherson. V roli učitelky hudby se objeví Zooey Deschanel, neskutečně podobná své sestře Emily. V kontrastu s poměrně vykreslenými postavami hlavních protagonistů působí rušivě archetypy některých spolužáků a rodičů. *** Velmi pestré barevné spektrum a jasná kamera, která s lehkostí snímá krásy Nového Zélandu, zapálí (alespoň maličký) plamínek fantazie i v pragmatikovi. Jediné, co zamrzí, jsou lacině vyhlížející triky. Spoiler!!!:Nic, naprosto nic, mě nedokázalo připravit na náhlou změnu nálady po první hodině. Zastihla mě nepřipravenou a tak mi zůstaly jen oči pro pláč a podivný pocit v duši. Nothing crushes us. PS: Ani druhé zhlédnutí tomu na kouzlu neubírá. ()

Dharter

Velmi nečekané překvapení. Očekával jsem jen nějaké nudné fantasy bez nápadu, typu Narnie. Dostal jsem však vysoce originální příběh s nepředvídatelným zakončením. AnnaSophia Robb vysoce přitažlivá. ✔ ()

ARI50

Pěkné vymyšlené prostředí filmu, výborné přátelství které nakonec skončí smutně. Film je pěkně vytvořený a dobře se kouká na fantazii děti. ()

mm13

Kniha by mohla byť super, asi si ju zaobstarám. Pre (dobré) knihy určené školopovinnej mládeži mám dodnes slabosť. ()

becki_tu

Radost, smutek, láska a hněv v nevinných dětských očích, které každý den hledají útěchu, upřímné přátelství a pokoru. Myslím si, že podobný pohádkový svět by si přál mít snad každý, kdo tu a tam zažije těžší chvíle a nejradši by utekl od reality právě někam, kde na ně budou čekat malí válečníci, skřeti nebo chlupatí opeřenci. Takže zavřete oči, otevřete svou mysl a vstupte. A nezapomeňte si kapesník. ()

Mikah

Tento film rozhodně nesplnil má očekávání. Netvrdím, že to nebyla vcelku příjemná, podívaná, ale celkový dojem je nijaký. Očekávala jsem příběh dvou kamarádů, kteří si vytvoří vlastní krásný svět, aby unikli nezajímavé realitě. Ovšem ten svět mi přišel jen nastíněn, přátelství také a celkově mi to přišlo nedotažené. Kdyby tvůrci trochu více zapracovali, mohl by to být velmi dobrý film. Ale rozhodně je jeden z těch lepších v moři nudných filmů podobného žánru. ()

JASON_X

Fíha, hodina a půl mýho života nenávratně v hajzlu. A to zdejší komentáře slibovaly nějakou nevšední, nehollywoodskou, dospělou fantasy... Pche, a já potom dostanu infantilní, laskavě-hřejivou disneyovku pro děti a mládež. A ten prý smutný konec... A co je na něm jako smutnýho? Všichni snad jednou zhebneme, ne? A komu to připadá smutný, zjevně má i v dospělosti problém vyrovnat se se základními principy života na téhle planetě, no a to zase připadá smutný mně. A ještě si musím zanadávat na podbízivou, sterilní, stereotypně řemeslnou, tedy typicky disneyovskou cajdákovitou filmovou hudbu, na kterýžto hudební žánr mám silnou alergii, projevující se záchvaty prudkého blití. Z celého filmu byla nejlepší Zooey Deschanel v roli svérázné paniučitelky, kterou svorně zbožňovali grázlové i šprti a jejíž přidrzlý a nestrojený herecký projev mi byl opět sympatický. ()

Sifaka

Nečekaná srdcovka, nádherný film o přátelství, snech, přáních, fantazii a bohužel i bolesti, ztrátě...Vždy se rád podívám na reprízu a několikrát se během filmu dojmu,slzy mám na krajíčku a nestydím se za to. ()

Morholt

Komorně vyprávěný příběh o přátelství dvou dětí s nekonečnou fantazií. Pro mě obrovské překvapení už tím, že mi oba dva hlavní představitelé nelezli na nervy, ale co víc, jejich projev se hodně líbil. Dalším pozitivem je to, že filmaři nevsadili primárně na digitální efekty, ale na příběh jako takový, což je v dnešním dětském fantasy takřka nevídané. Inu smutné i veselé, pro malé i pro velké. Takhle se točej pohádky. 85% ()

Lacike

Pekný dojímavý detský film, ktorý motívom ohľadom detskej fantázie fakt pripomína klasiku Nekonečný príbeh. Ale tu mi postavy a ich príbeh pripadal ešte silnejší. Je to film, ktorý nie je úplne vhodný pre najmenších, ale skôr dospelí sa pri jeho sledovaní vrátia v spomienkach do svojej mladosti. Výnimočne mi sadli aj fantasy prvky, keďže sú len nádherným výplodom fantázie detí. Nikto sa tu nesnaží tie výmysly predávať vážne ako vo volovinách o chodiacich stromoch a podobných filmových hlúpostiach. Fantasy svet je len únikom pred starosťami z reálneho sveta. Hlavným kladom filmu sú postavy. Ústredné duo je dokonalé a ich spoločné scény sú plné príjemnej detskej hravosti. Skvelá je aj roztomilá malá sestra hlavného hrdinu alebo tá potvora, ktorá všetkých v škole terorizuje a nakoniec sa trochu polepší. Robert Patrick si pre zmenu zase strihol normálnu kladnú postavu otca. Snáď len Zooey "neznášam jej obrovské modré kukadlá" Deschanel mi ako vždy trochu vadila. V poslednej tretine film nečakane zvážnie a jeho vyústenie je neskutočne dojímavé. Keď som film videl prvýkrát, tak som bol normálne v šoku. Ale teraz som si už len trochu poplakal. Takže výsledkom je malý veľký film, ktorý sa oplatí vidieť. 8/10. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

04.03.2012

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007