Reklama

Reklama

Asterix a Olympijské hry

  • Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Trailer 2
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (612)

AGAMENON 

všechny recenze uživatele

Všechny filmy o Asterixovi byli v podstatě blbina, první trpěl osobou režiséra, Claude Zidi je sice skvělý režisér, ale spíš dialogový, takže i přes masivní rozpočet (tenkráte nejdražší to film evropského kontinentu), nepůsobí tak megalomansky, jak měl. Druhý díl zas trpěl neuvěřitelně ujetým humorem, což řada diváků odradilo (i žijícího autora Uderza), no a třetí biják je něco mezi, opět nejvýpravnější evropský film, nejlepší výprava, triky, kulisy, humor se trochu zjemnil, takže to není jen pro co možná nejvíce zhulené diváky, přesto všechny tři filmy do puntíku trpí stejným neduhem, tvůrci z nich i přes rozpočty a kvalitní obsazení, nedokázili vymáčknout ani polovinu zábavnosti kreslených předloh. U nového hraného asterixova dobrodružství musím pochválit především výpravu, byla opravdu opulentní, kostýmy, studiového scény, stavby, triky přece jenom prozrazovaly svůj počítačový původ (hlavně úvodní let Telegrafixe), po dlouhé době se mi líbilo ztvárnění antického světa, žádný hnusný tmavý filtry, omlácený budovy, takže slovutný Řím vypadá jako chátrající nejpodřadnější provinční městečko, taktéž konečně hudbu skládá talentovaný hudebník, Frederic Talgorn je jeden z nejméně doceněných evropských skladatelů, sice mi jeho kompozice byla občas povědomá, to však nic nemění na tom, že byla výborná, celkově to na mne působilo, jako by se vrátily staré dobré časy C.B. DeMilla a Giorgia Ferroniho. Herecky byl film obsazen dobře, škoda jen odmítnutí Christiana Claviera, jeho stvárnění Asterixe bylo mnohem lepší, než jeho kolegy Clovise Cornillaca, ten než vychytralý gal, působí dojmem propuštěného trestance. Co se týče českého dabingu, je na dobré úrovni, jen mi přišla zvláštní absence Jiřího Štepničky u Obelixe, toho nahradil Ota Jirák, který namluvil nejtělnatějšího gala, již v jeho posledním animovaném filmu Asterix a Vikingové, ale na Štěpničkův hlas už začínám být stejně alergický, jako na hlas Bohdana „zvládnuto namluvit všechno sám“ Tůmy, navíc Jirákův chlapáckej hlas se na něj hodí mnohem víc. Takže co žeš sem to vlastně chtěl říc, je to kravina, ale mně se to líbilo, až na to předvádění slavných osobností na konci, to bylo hodně trapný. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Hlupučká taškařice coby spolehlivý kasaštyk, chléb a hry pro věčného vděčného masového diváka... Ovšem celé je to zase jednou jaksi z vody značně vyvařené... A nespasí to ani těch pár dobrých fórků a narážek na různá kulturně-společensko-historická témata ani pár hvězd športbyznysu a manekýna na place. Natož test na brouky... ;-) . . . Tož Ave Delon a víc nic... - - - P.S. Ta druhá hvězdička je opravdu jen za toho Alaina, protože jeho "Jules" Caesar byl vskutku nepřekonatelný. Maně jsem si při sledování jeho sebestředných kreací vzpoměl na Votočkův film "Křídla slávy" a kongeniální výkon Petera O'Toolea coby Cesara Valentina... Ano, dozráli starci, jak to víno!... :-) . . . "Ave Já"... ;o)) - - - - - (Poprvé viděno 22.5.2009 na dvd, komentář zde jako mnohý - 22.5.2009) ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Do třetice všeho dobrého, avšak bohužel spíše toho zlého, spatřil po delší přestávce světlo světa další hraný Asterix, avšak s předešlými dvěma díly má společného snad jen představitele Obelixe. Alain Delon má nevysvětlitelné charisma a jako Caesar byl dokonalý. Brutus je skvělý padouch a ničema, ale na Detrita z prvního dílu v podání Benigniho nemá. A tam to s těmi hereckými výkony končí - ostatní zúčastnění (včetně všech přeslavných cameí) byli průměrní až podprůměrní. Olympijské hry nejsou špatné, ale ta vata kolem to z velké části přebíjí. Zkrátka poněkud horší pokračování, které dojíždí na špatný scénář a přehnanou velkolepost. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Chvíli jsem se divil, že Alain tady vzal roli, protože v jednom ze svých rozhovorů, říkal že už bude točit výhradně v TV produkci, protože ta se nebojí dávat prachy do filmařsky zajímavých projektů. Jenže pak jsem viděl s jakou gracií si užívá postava Cesara "ave ja" a bylo jasno. Vůbec se biják dost povedl v hlavní roli není Asterix a bohužel ani Obelix, bohužel proto, že Gerard je bůh, ale Brutus v podání Benoita a ten se teda v tom filmu neskutečně vyřádil a Chemie mezi ním a Alainem je ozdobou celýho bijáku. Dalším kladem jsou neskutečně vymazlený dialogy, u proslovu Ceasara v podání Alaina Delona jsem vysloveně chcal smíchy a přišlo mě že Alainovi taky pěkně cukaj koutky. Jediný zápor shledávám v postavě Asterixe ta byla herecky mimořádně nepovedená, protože Clovis prostě není Christian. Ještě se vrátím ke Benoitovi, jeho schopnost zahrát žánrově naprosto rozdílný role ho řádí k absolutní herecké špičce současné Francie. Na rozdíl od mnohých mých kolegů nehodnotím název filmu, ale počet prochechtanejch minut během projekce a těch tady bylo dost. V létě se pokusím dát dohromady bandu a nacvičit bojovou formaci želva. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Tohle je už vážně hnus. Na příbězích o Asterixovi jsem kdysi vyrůstal jenže s původním komixem to má společný jen název, zápletku a pár vtipů, které tady stejně zazdili. Depardieu ani Delon nemají co hrát a přeobsadit Asterixe nějákým někým byl vrchol zoufalosti. Za co že je ta hvězdička? No docela mě potěšilo Schumacherovo cameo. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (32)

  • Natáčelo se od 22. června do prosince 2006 v přímořském španělském městečku Alicante. Tam také vyrostla největší dekorace v dějinách francouzského filmu – 265 metrů dlouhý olympijský stadion. (Siriuss)
  • Než rozhodčí odmávne závod vozatajů, dá vlajky nad hlavu. Ihned v následujícím střihu je má dole. (johnnymay)
  • Když Julius Caesar (Alain Delon) ve své úvodní scéně promlouvá sám k sobě, říká mimo jiné: „Caesar všeho dosáhl a dobyl. Je to gepard i samuraj. Nikomu nic nedluží. Ani Roccovi a jeho bratrům, ani Sicilskému klanu.“ Odkazuje tím na filmy Rocco a jeho bratři (1960), Gepard (1963), Samuraj (1967) a Sicilský klan (1969), ve kterých Delon hrál. (lapaccasu)

Související novinky

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

28.05.2006

Tomu se říká zajímavá sešlost, pravda? No a to ještě vůbec není všecko (ale o tom později). Když se řekne francouzský animovaný film, napadne vás pravděpodobně nejdřív Tintinova dobrodružství, Byl… (více)

Reklama

Reklama