Adrian

Slušné herecké výkony, ničím ohromujúca, avšak od pojmu "sterilná" dostatočne vzdialená réžia (i keď Nolan už asi svoj reverzný malý veľký film pravdepodobne neprekoná), miestami skratky v príbehu skrz náhody a ako protiklad k tomu zbytočne popisný záver. ()

Radek99

Christopher Nolan natočil znovu po formální stránce dokonalý film, ale tentokráte nedokázal vystavět především strhující příběh, pravda, souboj dvou rivalů na poli magie je sice nosný, ale přes všechny ty brilantní posuny dějových os a skvělé herecké výkony mne trochu nudil, vyzněl totiž tak trochu akademicky. Nolan tradičně nestavěl svůj příběh lineárně, ale použil dvě dějové osy, přičemž jedna následuje v určitém zpoždění druhou a doplňuje a interpretuje dříve zjevené věci a okolnosti. Pakliže ale scénárista a režisér v jedné osobě (motiv dvojnictví si vysvětlíme na konci komentáře) použil příměr magie k filmového umění a obé se mu prolíná v metonymickém propojení, pak zachyboval v poslední části výstavby svého kouzelnického filmového triku, totiž při tzv. ,,vrcholu" - natočil tak doslovnou a zároveň nevěrohodnou pointu, že ta zkazila dojem z předváděného čísla. Dokonalý trik je zajímavým dramatem, ale pro znalého diváka odkryl tenhle trik něco, co už dávno ví - že stejně jako existují dvojníci v tomhle filmu, tak podobní se pohybují i na druhé straně kamery, v reálném světě, jen veřejnost často vnímá toho viditelnějšího coby jediného - přesně jako při kouzelnickém představení. Ale svět kinematografie je takovým kouzelnickým číslem. Bratři Nolanové by o tom mohli vyprávět (především pak Jonathan Nolan)... Každopádně tenhle motiv byl dotažen k dokonalosti jinde, kupříkladu v Kaufmanově Adaptaci, kde je hlavně postmoderně nejednoznačný, tenhle Dokonalý trik úplně dokonalým nebyl... Podobné filmy: Iluzionista ()

DaViD´82

Naštěstí si bratři Nolanovi dostatečně pohráli se scénářem, takže výsledek není jen ilustrace k vynikající předloze, ale samostatný útvar. Ne všechny změny oproti knize jsou k dobrému (kupříkladu orámování příběhu současností a jeho až horrorové vyznění by i ve filmu sedlo), ale jako celek je to konzistentní a i bez znalosti předlohy zcela fungující. Nolan s divákem hraje inteligentní hru, klade mnoho otázek, ale nabízí i odpovědi. Režijně film zvládá s bravurou sobě vlastní a použil zde shodný způsob vyprávění, který si již vyzkoušel u svého debutu Following. Jediným závažnějším prohřeškem je dosti otravný částečný happyend; závěr to chtělo ponechat z knihy. ()

Superpero

Natočit tenhle film tak, aby to nebyla nuda, musí být člověk velký filmař a tím Christopher Nolan bezesporu je. Opravdu magicky pohlcující zážitek. ()

hirnlego

Dvě hodiny nudy a hnusného charakteru Baleovy postavy + závěrečných 15 minut solidní podívané = dost nepoměr, n'est-ce pas? (2,5*) ()

Fr

Tajemství na nikoho dojem neudělá. TRIK znamená všechno..... Příběh formou skládačky postupně odhalí tajemství, které ohromí . Alespoň já byl překvapenej. Je to jako s kouzlením, nikdy si nejste jisti, co je trik a co skutečnost. Jistotou jsou herecké výkony, režie a scénář. ()

Nathalie

Miluji filmy, které mě hodí do Mínotaurova bludiště, dají mi falešnou mapu, schovají klubko a udělají ze mě natvrdlého Hastingse, abych na konci pochopila scénáristu-Poirota:-) Kouzlo není v jistotě, ale v tom momentu , kdy překračujete most od tajemství k odhalení, okamžik, kdy trik tušíte, ale nejste si jistí a pilíře vaší teorie se mohou kdykoli s rachotem zhroutit. ()

Dever

Soundtrack David Julyan: 1. Are You Watching Closely? ,2. Colorado Springs ,3. The Light Field ,4. Borden Meets Sarah ,5. Adagio for Sarah ,6. A New Trick ,7. The Journal ,8. The Transported Man ,9. No, Not Today ,10. Caught ,11. Cutter Returns ,12. The Real Transported Man ,13. Man's Reach Exceeds His Imagination ,14. Goodbye to Jess ,15. Sacrifice ,16. The Price of a Good Trick ,17. The Prestige , ()

Viktooorka

napsat komentář k filmu tohohle rozměru je opravdu těžký... už tu sedím nějaký čas.. a napadá mě jen jediná otázka: "Proč??" Je vůbec možný, aby mezi dvěma osobama vznikla takováhle nenávist a posedlost na život a na smrt?? Úplně neuvěřitelně si s námi pan Nolan hraje... vtahuje nás do dění a vy nevíte s kým máte sympatizovat.. v jedné chvíli nenávidíte Balea a hned v zápětí zase Jackmena.. a až film skončí tak si stejně nevyberete... úžasná práce s dějem a střihem... oživení v podání flashbacků Vás nenechá na pokoji.. a k tomu více časových linií.. ani chviličku se nenudíte... pořád přemýšlíte, jak to asi bude... co bude dál..v čem se skrývá to kouzlo... vymýšlíte různé návrhy a na konci stejně zjistíte, že ani jeden nebyl správně.. nic se nezdá tak já má být... a co všechno si vyžádal jeden obyčejný trik.. naprosto strhující příběh dvou mužů, které obklopují další podstatný osoby a defakto tahají za nitky ;) a konec, kde se vysvětlí všechny nezodpovězené otázky byl na místě.. a kdo by si raději zapřemýšlel.. zůstavají tu malinké otázečky.. jaký teda ten uzel uvázal.. kde skončila Olivie.. a proč Sára nevěděla o svém muži úplně všechno?? a našla bych i další.. to bych ale prozradila víc než bych chtěla :) opravdu Nolan odvedl skvělou práci... a pomalu a jistě se z oblíbených režisérů dostal do nejoblíbenějších... jen co mi film zkazil 5* hodnocení.. je stroj, který pan Tesla vyrobil... kdyby vymysleli lepší nápad jak provést trik ze strany Jackmena.. mělo by to asi lepší strhující konec... ale i tak je 4 a půl* no co..třeba se dočkáme pokračování :-D ()

novoten

"Není důležité kdo zmizí v bedně, ale kdo se objeví." Posedlost čímkoli dokáže každého přivést až ke zkáze, ale co když nevyhnutelným a temným výsledkem vašeho snažení není ani smrt, ale ani vysvobození? Nemám rád samoúčelné zvraty, nemám rád pointy vycucané z prstu a už vůbec nemám rád ten pocit, když se mě tvůrci pokouší lacině přechytračit. Ale co když někdo předloží několik vyčerpávajících point, které vás neunaví a naopak jich budete chtít ještě víc? Už chápu, co trvalo bratrům Nolanovým na tomhle scénáři tak dlouho, protože promyslet příběh (byť na základě románu) do všech důsledků muselo stát spoustu sil. A pozorovat věčné klání Bordena s Angierem, to je vrchol diváckého blaha. Děkuji tvůrcům, že dokonalá hláška "Díváte se pozorně?" naštěstí nemá opodstatnění audiovizuálního, ale přemýšlivého druhu. Kdyby jen záleželo na objevení několika obrázků, trik už by napodruhé fungovat nemohl, takhle opravdu vše záleží jen na vypravěčích. Divák pak zůstává bezmocný jako pod zámkem ve vodní nádrži. ()

tron

„Cenou za dobrý trik je obetovanie.“ Ak sa niečo volá DOKONALÝ TRIK a vystupuje v ňom niekoľko kúzelníkov, excentrických vedcov a titulná postava zomrie hneď na začiatku, treba čakať prekvapenia. A hoci som niektoré vytušil, nakoniec nielenže prišli na scénu mnohé, ktoré som rozhodne nevytušil, ale predovšetkým sa stalo to, čo dokazuje, o aký dobrý film sa jedná: nemal som záujem naplno pochopiť ono ústredné "tajomstvo", čo sa vlastne stalo, komu, kto bol s kým (a prečo), čo od samého začiatku nefungovalo a čo fungovalo, len sa to tvárilo, že to nefunguje. Čím viac nad tým totiž rozmýšľam, tým viac sa mi zdá, že boli odhalené iba nepodstatné detaily, kým skutočné záhady zostali divákovi utajené. Môžete nad záhadami rozmýšľať... pátrať po nich... zapisovať si body do zošita (chcel som, vážne som chcel, ale keď som mal po prvých piatich minútach zapísané tri strany, zúfalo som to hodil do koša!)... ale prečo by ste to robili? Chceme byť klamaní. ()

B!shop

Rozhodne nadprumernej film, ale precejen jsem cekal krapet vic. Pribeh o dvou soupericich kouzelnicich mel velkej potencial, kterej Nolan plne nevyuzil. Hlavne tu zas tak moc nesouperi, samozrejme, ze se snazi ukrast triky toho druhyho a udelaj si par naschvalu, ale precejen jsem cekal vic. Navic ani kouzla, kery predvadej, nepusobi nijak uzasne, vetsina jsou dost okoukany a jediny poradny, co stoji za pozornost, je "Preneseny muz", okolo keryho se film v podstate toci. Coz je trochu skoda, protoze 135 minut to zabavit nezvladne, kdyby mel film 100 minut, tak asi jo, ale takle film misty nudi. Nicmene scenar je dobre zpracovanej, takze i takle jednoduchej pribeh dokaze pomoci ruznejch flashbacku a slusnyho napadu s denikama hezky zamotavat, ale porad to je v klidu a v deji jsem se neztracel. Jenze na zaver zacnou bejt necekany zvraty. Ze zacatku je to v pohode a i kdyz je sem tam neco ocekavatelne, porad dokazou zvraty prekvapit. Jenze kdyz nich je takle po sobe asi 5, tak uz to pusobi spis komicky a zaverecny odhaleni, ktery melo sokovat, vyzni krapet do prazdna. Co se tyce hercu, tak jak Bale, tak Jackman hrajou velmi dobre, ale ani jedna z postav, kterou hrajou, neni nejak velkej sympatak a tudiz mi v podstate bylo jedno, kdo vyhraje. Za zminku stoji jeste nejednoznacna postava Michaela Cainea a pak David Bowie, kterej je sice krapet vyschlej, ale porad ma slusny charisma. Nolan natocil originalni a urcite zajimavej film, kterej ale pusobi krapet chude. No po druhym skouknuti jsem si film mozna vychutnal krapet vic. Na maximalni hodnoceni to furt sice neni, ale jelikoz jsem uz presne vedel, co a jak, tak sem se na vsechny ty zvraty tesil a zkratka se dobre bavil. ()

movie

Dvě třetiny celkové pointy velice lehce odhalíte už v průběhu první poloviny snímku, ale přesto si THE PRESTIGE ponechá dokonalou atmosféru, výtečné herecké výkony, zpracování a několik nezapomenutelných momentů. David Bowie je navíc jako vynálezce Tesla přímo dokonalý. Kdyby pointa byla víc skrytá, rozhodně by si snímek zasloužil plné hodnocení. ()

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Tohle zrovna nebyl můj šálek čaje. Scénář byl překombinovaný, že jsem se ztrácel a chvílemi i nudil. Dost dlouho mi trvalo, než jsem odlišil, kdo je kdo. Pak se - najednou - objeví Nikola Tesla a trik, který není trikem, ale dosud nepoznaným zázrakem fyziky popírajícím známé přírodní zákony. Na tom je postavena pointa, a druhá pointa přijde nakonec - abraka dabra - jako od Hercula Poirota. Film má ovšem i mnohé klady, například výprava je dobrá. Za mne však mohu dát jen průměrné hodnocení. Trailer: http://www.csfd.cz/film/223160-dokonaly-trik-prestige-the/videa/ ()

Boss321

Skvělý scénář Nolanů a výtečný snímek z prostředí magie a kouzel. Dva kouzelníci (Hugh Jackman, Christian Bale), kteří se rozhodli soupeřit na život a na smrt ve svém řemesle, které ovládají více než dobře. Figurkou v jejich soupeření se stane krásná asistentka Scarlett Johansson. Ve vedlejší roli se ocitl David Bowie, který ztvárnil Nikolu Teslu. Po Iluzionistovi další pěkný film o kouzlení. ()

Zeck

Téměř dokonalý film. Musím dát čtyry hvězdičky, ačkoliv sám nevím proč. Film mě celou dobu bavil, byl bravůrně ztvárněný, měl skvělou zápletku a zajímavé rozuzlení. Přesto jsem nebyl nadšen a nebyl schopen dát plný počet. Film je velice zálůdný, diváka staví do pozice soudce, který za každou cenu musí stát na jedné straně. Výběr zdánlivě jednoduchý. Dva kouzelníci, dva styly, dvě povahy, ovšem děj si s náma pohrává tak neuvěřitelným způsobem, že názory a obliba se přelévá z jedné strany na druhou. To mě na tomto snímku neuvěřitelně bavilo. Když už přišla ta chvíle a já nabyl dojmu, že jsem rozpoznal toho "dobrého" a on pravděpodobně bude klaďasem, přišel zvrat, který mé přesvědčení roztrhal na kousky a otočil. Tohle se opakovalo nejméně čtyřikrát, což je na dvouhodinový film naprostá šílenost (úžasná šílenost). Závěr, který byl absolutně dokonalým (trikem), do toho nepočítám, ačkoliv tenhle závěrečný twist mě rozsekal nejvíce. 80% 19.01. 2010 ()

pan Hnědý

Dokonalá stavba postav, tvorba režie a napětí v čistotě filmového výrazu. Geniální myšlenkový labyrint, kdy nikdy nechceme najít cestu ven (chceme být jeho součástí - navždy). Nolanův filmový diamant. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jste kouzelník, ne čaroděj. Když si neušpiníte ruce, nemůžete dosáhnout nemožného." Neumím vytáhnout králíka ani jinou havěť z klobouku, spojit čínský kruhy ani proměnit Coca colu v Pepsi, ale kouzelníci vždy probudí mou zvědavost. A tady jsou hned dva a pohybují se někde na tenký hraně mezi dokonalým trikem a opravdovým kouzlem. Jejich čarování mě hrozně bavilo, ale mimo vystoupení jsem až tak moc zábavy nenašel. Výjimkou je samozřejmě takřka zapomenutý génius Nikola Tesla, o němž bych si dovolil odcitovat větu z knihy Tesla World: "Mezinárodní koncerny nedopustí průmyslové využití Teslových objevů, aby tím neohrozili svou existenci." A já bych hrozně chtěl umět vykouzlit ohromný dav lidí, kterej majitele těchto koncernů bude defenstrovat z oken jejich mrakodrapů. ()

CheGuevara

Absolutní slast pro každého naratologa (to jest ten, kdo hledá potěšení v samotném vyprávění) avšak mě nechal tento "dokonalý" film spíše chladným. Potěšení ze sledování tohoto komplikovaného vyprávění, které je doopravdy božské, v polovině již omrzí, takže zbytek filmu táhne ono soupeření dvou mágů, na které se opravdu dobře dívá. Vzhledem k tak promyšlenému příběhu zamrzí tolik doslovný závěr. Nolanovi přeji víc takových filmů, u Batmana zahazuje jenom svůj talent. Avšak dokonalý film nezaručí vždy dokonalý zážitek. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel