Wrestlingový šampión John Cena se představuje v hlavní roli mariňáka Johna Tritona. Tritona naleznete vždycky tam, kde hrozí nebezpečí a věřte, že rozhodně nebude hrát podle pravidel! Teď byl ale proti své vůli odeslán pryč z irácké mise a jeho překrásná manželka Kate (Kelly CarlsonPlastická chirurgie s.r.o.) byla navíc unesena nemilosrdnými zloději šperků, v jejichž čele stojí zvrácený zabiják (Robert Patrick)! A tak Tritonovi nezbývá než se vrhnout znovu do boje. Aby se mu podařilo jeho ženu zachránit, musí použít svou nejnebezpečnější zbraň – totiž sebe samotného! (oficiální text distributora)

kinderman

Poměrně vysoký stupeň zábavnosti Vojákovi zaručuje prozřetelnost tvůrců, kteří stejný prostor jako titulní hroudě svalů (J.Cena) poskytují svérázné (suchým humorem překypující) skupině jejích protivníků. Spolu s nedoceněným slasherem Neviditelné zlo (Kane) a taškařicí Vítejte v džungli (The Rock) úspěšný zářez na poli filmů spoluprodukovaných WWE Films. ()

kapsomut

Nic hrozného, nic nového, nic překvapivého. Kdyby mi bylo tak 14 let, byl by jsem nadšený. Ale teď už mě přímo tyto akční béčka přestávají bavit. Neříkám rád se podívám na dobrej akčňák, ale tohle bylo už trochu moc. Ale i přesto to byl pohodičkový film, který nezaostává za současnými akčními filmy. Honička v autech byla docela trapná, nenávidím odrážející se kulky od auta ... vždyť to znáte, celý zásobník (jo kdyby jeden, ale hned okolo pěti) do auta a v autě jen stejné malé dírky. Ale zato hláška "Je jako terminátor" byla opravdu výborná vzhledem k herci Robertu Patrickovi :D 65% ()

maverick10

"Tan chlap je terminator"(upreny pohled Roberta Patricka do zpetneho zrcadka) - husta narazka!! Co se tyce filmu - predstavte si klon Forresta Gumpa s Johnem Rambem v jedne osobe - pak vam vyjde The Marine. Utikajici svalovec John Cena, kterej neumi poradne chodit, natoz hrat se opet dostal na DVDcka v nostalgickem akcnaku 80.let. Ve filmu s mega vybuchy a tupym dialogem, jehoz slovni zasoba se najde i v pismenkove polevce. Inu nostalgie je nostalgie . . . ()

Carlossss

A tak Tritonovi nezbývá než se vrhnout znovu do boje..... a každému, kdo má aspoň půl mozku, je jasné, že příběh o Johnu Tritonovi (vymyslet jméno tohohle hrdiny muselo dát nějaký polopici pekelně zabrat) bude stejně tak náročný na intelekt, jako nedělní oběd u prarodičů po prochlastané sobotní noci..:) ()

Chen

Jak velký svalovec roztomilou blondýnku zachránil. Je snad větší klišé v žánru akčního filmu? Stěží. Příběh zrovna originalitou neoplývá a vlastně celý Voják je bez zajímavějšího nápadu. Je to "jen" poctivá akční podívaná a jednom naštvaném bývalém vojákovi, kterému unesla skupina zločinců ženu. Voják je pro ty, kteří bez dechu sledovali Komado, Ramba a podobné testosteronové hitovky, kde šlo hlavně o to, aby se bicepsy napínaly, auta vybuchovala, kulky svištěly a pěsti lámaly čelisti. John Cena v hlavní roli mi připadá jako dobrý nápad. Není to zrovna dramatický herec, ale ultradrsné výrazy umí a charisma mu nechybí. Milá vzpomínka na osmdesátá léta. ()

Joe321

Když už jsem si myslel, že dneska nejde natočit dobré béčko, přišel výborný Rambo. The Marine (dostal jsem se k němu až teď) ani zdaleka nedosahuje Stallonových kvalit, ale je to solidní řež. Akční scény maj náboj a ten správný béčkový feeling, stejně jako celý film. Robert Patrick je charizmatickej záporák (nejlíp hláškuje právě on), jeho tým plnej cvoků a Cena je prostě jen mlátič bez emocí, což všechno splňuje podmínky béčka. Plus pěkná dáma v ohrožení, takže pozitivní pocity převládají. Bohužel tu chybí krev a vůbec akční sekvence jsou skoro bez násilí, jen do sebe bubnujou. PS: Supr výbuchy. -"Would somebody please shoot this guy?" -"What does it look like we're doin'?" -"Missing?" ()

Martin741

The Marine bol este celkom slusnou stravitelnou akcnou jazdou, s kopou odkazov na 80. a ranne 90. roky. John Cena nevadil, ale ani nenadchol. Odkazy na slavne filmy tu vsak boli - najma u Roberta Patricka. Slusnych 70 % ()

Jino

To je ale šílený film, který je poctou filmům z 80. a 90. let. Kdy filmové plátno ovládali svalovci jako Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone. Teď něco k ději: John Cena jako propuštěný mariňák chce žít poklidný život se svou ženou, bohužel se střetnou na benzínce se zlodějskou bandou Roberta Patricka. Ti mu unesou ženu, a tak se musí mariňák vrátit zpět do akce a zachránit svou ženu. Děj jakoby ušitý na tělo Arniemu, bohužel Arnie je už starší pán a tak ho napodobil John Cena. Který je sice bouchač, ale je na tom s herectvím podobně jako byl Arnie. Docela slušná akce ve stylu Komanda. Výbuchy jsou pěkné. Ale je dobře, že tento film si na nic nehraje a už od začátku se jedná o béčko jak vyšité. A navíc vtipný Robert Patrick - to se jen tak nevidí. Proto bych se přiklonil k průměrnému béčkovému filmu. ()

MCZ

Není to tak dobré, jako trailer (ten rozhodně doporučuji), ale dívat se na to dá; po dlouhé době jsem viděl celkem vzato slušný akční film, u kterého je rozhodně lepší nepřemýšlet. 4/10 ()

WoWoW

Tenhle film vypadá jako když režisér, scénárista i hlavní postava zaspali dobu a místo v 80. letech se probudili v novém tisíciletí. ()

Rodriguez odpad!

Na začátku filmu jsem byl rozhodnut dát 4hvězdičky, postupem filmu se objevovaly nelogičnosti fyzikálních jevů a vše šlo do kytek po finální scéně ve skladišti, kdy kamionem projet asi šestero láhví naplněné k praskutní a vylézt se šrámem, tak to byla opravdu poslední kapka! Kdo neuvidí asi ani neuvěří! 0% ()

humanbeing

Skvělý akční film podle školy 80-tých let. Trochu mě překvapuje spousta nízkých hodnocení, když Mariňák nemá daleko od dokonalého akčního béčka - což je před zhlédnutím dobré vědět. A docela škoda špatného překladu názvu filmu, měl by se jmenovat Mariňák a ne Voják. ()

TomikZlesa

Další z mnoha filmů u kterého když dokážete jen tupě čumět a házet za hlavu tupě dementní příbeh a zkrátka si jen užívat akci budete se výborně bavit v opačném případě se budete chytat za hlavu. V hlavě mi utkvěla naprosto nesmrtelná hlaška "ten chlap je snad terminator" a Robert Patrick se drsně podívá :) . ()

Flynn

klasické béčko které by jste mohli vidět na nově v sobotu po 21:30, ale překvapivě to bylo koukatelné:) docela jsem se pousmál při narážce na Terminátora :) a hlavně výrazu Roberta Patricka :)... ()

BUD-SFIS

Je pravda, ze kdyz chcete najit na necem najit cokoliv dobreho nebo ho vychvalit, vzdy se to povede. Myslim si, ze takove filmy se mely tocit v 80 letech a ne nyni. Ted je jina doba, kdyz budu chtet videt nejake to dobre Bcko, jak o nem vsichni pisou. No tak si pustim Arnieho. To je zarucena kvalita. A o nejakem obrozeni starych dobrych akcnaren tu ani neni rec. ()

matt6

Tento film je pre mna medzi 2* a 3*, kedze celkom slusne akcie prevysovali nad trapnostou dialogov priklanam sa k lepsiemu hodnoteniu. 55% ()