Wrestlingový šampión John Cena se představuje v hlavní roli mariňáka Johna Tritona. Tritona naleznete vždycky tam, kde hrozí nebezpečí a věřte, že rozhodně nebude hrát podle pravidel! Teď byl ale proti své vůli odeslán pryč z irácké mise a jeho překrásná manželka Kate (Kelly CarlsonPlastická chirurgie s.r.o.) byla navíc unesena nemilosrdnými zloději šperků, v jejichž čele stojí zvrácený zabiják (Robert Patrick)! A tak Tritonovi nezbývá než se vrhnout znovu do boje. Aby se mu podařilo jeho ženu zachránit, musí použít svou nejnebezpečnější zbraň – totiž sebe samotného! (oficiální text distributora)

choze

Béčková jednohubka ukuchtěná podle kuchařky osmdesátkových akčňáků. Až na to, že vrchol filmu přichází v jeho polovině, kdy dojde krátce po sobě ke zničení benzinky a následné honičce, což je jediná trochu delší akce. Jinak jsou akční scény krátké a konkrétně bitky zbytečně rychle sestříhané a člověk si víc vychutná pyrotechnické orgie. Cena má svaly, ale ani špetku charizmatu, Robert Patrick je ale fajn záporák. Narážka na TERMINÁTORA potěšila, ale narážka na PÁTEK TŘINÁCTÉHO a VYSVOBOZENÍ ještě víc. ()

Gilmour93

Jak by řekl Pinďa ze Čtyřlístku:„Johne, ty nemáš bicepsy, ty máš přímo tricepsy..“ Matta Damona nafoukli pumpičkou do tvarů panáčka Michelinu a oblékli ho do směšných kalhot s rozkrokem u kotníků. A já se ptám, má to Cenu? Azbestový wrestler, na něhož mají plameny exploze stejný účinek jako vánek ze stolního ventilátoru a který je tak tvrdý, že by se na něj před vzájemným vítězným soubojem musel Chuck Norris snad i rozcvičit v neostré akční slátanině se špetkou nadhledu. Tu obstarává T-1000, které pochopilo, že když už se někdo objeví v sračce, má se do ní potopit s úsměvem a ta jediná hvězda je za všeříkající pohled do zpětného zrcátka.. ()

Psema

Do Komanda má Voják hodně daleko, ale přes to mu nelze upřít snahu, se kterou John Cena drtí stěny, proráří stojny a láme kosti. Po solidním začátku, kdy umírá víc teroristů než v Arnieho überřežbě, se tempo snižuje až příliš a naháněčka s T-1000 je tak hrozně uloudaná, že z toho bolí oční panenky. Milý návrat do "osmdesátek", ale kult z toho nebude. ()

Tuxedo

Béčko se vším všudy. Bonito je zručný režisér, Cena je masér, Patrick je skvělý záporák a výbuchů a efektních Cenových chvatů je tu dostatek. ()

Hal_Moore

V nepřímém, uměle vytvořeném souboji Voják vs. Komando u mě na celé čáře vítězí právě tento novější film. John Cena sice nemá takové charisma jako guvernátor Arnie, avšak v celkovém dojmu za ním nezaostává. Já nikdy nebyl velkým fanouškem Komanda, a rozhodně pro mě není kultem. Voják je i bez Arnieho hlášek a rychlodabingu perfektní zábava. Ano, sice zde šíleně explodují i jen dešťové kapky, dopadající na rozpálený asfalt, ale Cena to svými akčními scénami bohatě vynahrazuje. Duši wrestlera nezapře a jeho fatality jsou výbornou podívanou. Kdyby tam byly jen ony (a Robert Patrick), tak by se na hodnocení nic nezměnilo. Byl jsem naprosto spokojen. ()

genetique

Tak po Vinovi a Rockovi tu máme ďalšieho kandidáta na prevzatie žezla po Arniem. Aj keď Cena nie je až taký cool ako spomínaní dvaja borci, podobné oldschool-action filmy milujem a tento mi ich pripomenul viac, než dosť, takže nie je o čom diskutovať! Prostredie tiež nie je až také atraktívne, je vidieť, že občas boli asi problémy aj s financiami, ale všetko zachraňovali slušné hlášky a niektoré akčné scény. Scenár je lacný a aj napriek pomerne krátkej stopáži pomerne rozvlečený, náznaky sľubného príbehu sú nevyužité, rovnako je aj nevyužitá postava (korba plná svalov) akou je John Cena. Toto je moje malé guilty pleasure, pri ďalšom Cenovom filme budem však nemilosrdný. 75%. ()

sniper18

Parádne béčko, akoby vystrihnuté z osemdesiatych rokov, keď žánru kraľovali svalovci, len brutalitu a vysoký bodycount nahradili zábavnejšie dialógy a väčšia porcia výbuchov. Spočiatku to pôsobí tak zaujímavo epizódne, s čím ale nemám najmenší problém, úvod v Iraku, lúpež, ale aj prvý deň v práci ochrankára ma nadmieru bavili, všetko má svoje efektné momenty, ale aj následne sa je na čo pozerať. Tempo síce trochu zvoľní, ale dejovo mi to veľmi vyhovovalo, neustále sa to odohráva v atraktívnom prostredí a nikdy netreba dlho čakať na ďalšiu akciu, takže je to skutočne výborná žánrová zábava od prvej do poslednej minúty. Bežne síce nemám rád, keď majú záporáci podobne priestoru, ako akčný hrdina, ale to rozhodne nie je tento prípad, keď je s nimi taká zábava. Obsadenie a postavy sa tu skutočne vydarili, John Cena je nielen svalovec, ale aj celkom sympaťák, ktorý aj v akcii má čo ponúknuť, manželku mu predstavuje mimoriadne sympatická Kelly Carlson a k tomu výborná skupinka záporákov, samozrejme hlavne Robert Patrick, ale aj postava zábavného černocha s rasistickými rečami. A tak je tu plno skvelých hlášok a zábavných dialógov. Sťažovať si nemôžem ani po stránke akcie, súboje sú síce zbytočne zostrihané, aj keď to Cena určite nepotreboval, ale aj tak sú našťastie stále prehľadné a s dostatkom efektných chvatov, k tomu výborná automobilová naháňačka a plno parádnych veľkolepých explózií. Len škoda, že kvôli malému množstvu záporákov chýbajú aj klasické prestrelky. Výnimkou je jedine úvod, kedy sa hlavný hrdina efektne postará o skupinu iráckych vojakov a práve túto akčnú scénu mám aj z celého filmu najradšej. Režijne si tu teda nemôžem sťažovať, až na tie horšie zostrihané súboje je to na debutanta prvotriedna žánrová práca, vizuálne je na to skutočne radosť pozerať. Kiež by sa takýchto technicky kvalitne zvládnutých a dobre obsadených béčok, ako zo starých čias v dnešnej dobe objavovalo viac. 82% ()

Hitman_47

Škoda, že tu spíš exceloval hloupý scénář, než akční scény. Příště by to chtělo trochu ubrat na ději......pak už by na tu záměrnou hloupost každý sral. ()

Le_Chuck

"This guy is like a Terminator" ...a v tom sa v speťáku objaví uhrančivý pohľad Roberta Patricka. YES! YES! YES! A srdce všetkých old-schoolakov plesá, lebo toto je podstivý návrat do 80-tych kedy vládol Arnie a jeho zbrane, a ktorý tu tak veľmi chýbal (Crank je trochu inde). Nasratý golem s nohami do X proti bad-guyom, ktorí mu uniesli ženu (mix medzi Charlize Theron a Kierou Knightley), suprové hlášky, výbuchy, explózie, bitky, streľba, nahánačky ... proste film, ktorý sa neberie vážne a frčí logika-nelogika skrz všetky mysliteľné klišé ako po masle. A baví! P.S. Prosím uživateľov, ktorí sa na to chystajú, aby si kukli trailer a včas si uvedomili o čom tento film je (pomôcka: nieje to story, ani herecké výkony) a aby sme sa vyvarovali inťošským meditáciam o tom že to blo tupé. 80% ako lusk. ()

castor

Ani charisma legendárního T-1000 nestačí k nějakému hlubšímu prožitku. I když asi moc dobře věděl, v čem se to ocitl a s jakou látkou má tu čest, takže si svoji roli evidentně užíval.. ()

Ded@M@tes

Průměrný vojáček a moc nesympatický John Cena. Tenhle chlápek sice není Terminátor, ale nepatří mezi herce, kteří svým herectvím zaujme. Ale za zmínku určitě stojí celkem povedené výbuchy a co se týká bojů i dosti efektivních chvatů. Film aspoň zachraňuje Robert Patrick. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

Spooner

Taková menší vzpomínka na 80. léta. Správně naivní,hloupé a plné super akce. John Cena sice vůbec hrát neumí, ale to vůbec neva. Od toho je tady totiž Robert Patrick, kterej je fakt hustej. Jenom škoda, že ke konci film spíš zpomaluje a nedrží si tempo a našláplost akcí. To finále mohlo být opravdu lepší. ()

2Pac

Anthony R Parker v ulohe jemne:) vysinuteho zabijaka hlaskuje asi vsetky srandovne narazky na cernochov, ake som doteraz vo filmoch videl. To je vsak este nic oproti ex-T1000, ktory ako to tu uz bolo napisane, je vo svojej ulohe ultimatny. Efektne boomy, marinakova manzelka, ktora ako keby z oka vypadla Sharon Stone za mladi a namakany Matt Damon stacili, aby tento filmik splnil svoj ucel...vyplachol mi dutinu mozgovu... 2 1/2* ()

Wacoslav1

Ten chlap je jako terminator! celkem solidni vybijena a jedna z lepsich akcnaren poslednich let celkem jsem se bavil a to u zanru v dnesni dobe vydavaneho za akcni film u mne rozhodne neni pravidlem teda ne ze by se mi ten hlavni hrdina nejak extra libil ale spis je tu citit ozvena casu jiz davno minulych bohuzel ()

Davies182

Zábavný akční film, který skládá poctu béčkovým filmům z osmdesátých/devadesátých let se všemi těmi Arnoldy a Sylvestery. John Cena si ale mohl občas dopřát i nějaký inteligentnější pohled, než jen "ty jsi můj boxovací pytel a já ti dám ránu". Solidní průměr. ()

gogo76

Akčný film má dnes oveľa ťažšiu pozíciu ako pred dvadsiatimi rokmi. Vtedy by to určite bol hit. Smejeme sa, čo všetko vtedajší akční hrdinovia dokázali zniesť a koľkých protivníkov pobiť. No tento dnešný má dvojnásobnú výdrž. Zhrnieme si zhruba, čo všetko treba prežiť a dokázať pre záchranu manželky: úder hasiacim prístrojom do hlavy, silné výbuchy čerpacej stanice a iných bômb, kde vás tlakové vlny prenesú o desiatky metrov, úder oceľovou tyčou po píšťale -no problem, naďalej bezproblémova chôdza, úder do hlavy baseballovou palicou, ktorá sa následne roztriešti...nie hlava, .... tá baseballka, ak som dobre videl. Údery veľkým kladivom po rebrách a nespočetné množstvo všemožných úderov. Napriek týmto posmeškom, film celkom slušne odsýpal, takže ako úsmevná akčná jednohubka môže byť. 50%. ()

petero

Chceli sme 80tkový akčňák. Tu je. Čo na tom že dej je jednoduchý keď akcii je dosť a je schopne zrežírovaná. Najlepšie na tom je, že sa vôbec neberie vážne (viz. černoch, hlášky, odkazy na iné filmy). Naviac Robert Patrick je skvelý. ()

Xmilden

Trošku jsem byl navnazen tím, že se vlastně jedná o jakési Komando 21. století. Můj dojem je že tomu tak není ani náhodou. Podobnost Johna Ceny s božským Arniem jsem po po určitě době začal v obličeji trošku pozorovat. Hlášky v jeho podání jsem ovšem nenašel. Za zmínku stojí geniální záporák Robert Patrick. PS: Než Komando mi film spíše připoměl Kurýra. A kdyby ještě jednou John Cena vyskočil z vybuchující budovy asi bych si raději vydloubnul oči. 35% ()

cheyene

Možná, že něco trošku na způsob Komanda s nezaměnitelným Arnoldem, ovšem ani v nejmenším se mezi tyto dva akčňáky nevměstná rovnítko. Zapsáno jako v matematice: Voják < Komando..... Ale lhal bych, kdybych sem napsal, že jsem se nudil a že zápletka nebyla ani trošku zajímavá... ()

Jamal

Takovej trošku přehnaně pojatý hrdina John Triton, který se ohání jen rukama, tedy až na začátek filmu, kdy je ještě mariňákem a snad jedinkrát použije zbraň, se postaví bandě kriminálníků, kteří jsou vybaveni arzenálem zbraní a unesli jeho ženu. Každopádně jsem od toho neočekával žádnej velkej trhák, tak mě to ani nezklamalo. ()