Otec prasátek (TV film)

Hogfather

Drama / Rodinný / Fantasy / Komedie

Velká Británie, 2006, 189 min

Filmům na motivy děl Terryho Pratchetta jsem se docela vyhýbal, jelikož mi lidi říkali, že jde o dost velkou slátaninu. V jistém ohledu měli pravdu, ale je to zatracená sranda. Málokdo dá jako hlavní postavy příběhu Smrťe, psychopatického zabijáka s nevšedním jménem nebo skupinu podivných čarodějů, kteří ani vlastně neví, co dělají. Dílo jako takové je jakousi parodií, která funguje vážně skvěle, odkazů na všechno možné je tu opravdu požehnaně. Film vás možná bude odrazovat délkou, ale takové množství postav by jinak bylo docela těžké ukočírovat, i když pravda, pár scén by se vystřihnout dalo. Takhle má každý tak akorát prostoru a film šlape od začátku do konce. Rozhodně kouknu i na další filmy, Pratchettovo univerzum se zdá být docela zajímavé. 85%(6.3.2019)

Proč vytýkat filmu podle literární předlohy, že je podle literární předlohy? Je fakt, že první půlka byla místy zdlouhavá, ale tou druhou se to napravilo a myslím, že je to velmi hezký a příjemný počin. jsem fanda Terryho Pratchetta, tudíž díky za zfilmování jednoho příběhu - ale mnoho dalších na tuto příležitost čeká! Tak šup:))(23.1.2007)

V Barvě kouzel jsem přivřel oči a vše si zaslepeně vychválil. To mi u Otce prasátek nejde. Výkon Michelle Dockery v roli Zuzany Stohelitské byl tak otřesný, ale tak hrozivě otřesný, že to nezachránil ani Pratchett. Tento film se mi hrubě nelíbil a jen pro mou zaujatost Pratchettem ode mě získal tři hvězdy, v jiném případě by chytl jen jednu.(22.2.2009)

Přemýšlela jsem o 5*, nakonec jsem je nedala, protože se objevilo pár nudných míst, bylo to poměrně dost natáhlé - zbytečně..Byla jsem ovšem naprosto unešena ze smrtáka, Zuzany a časnačaje :D) .. Časnačaj a jeho dvě zajímavé oči mě fascinovaly v podstatě celý film :D) byl i bombasticky nadabovaný..Občas nějaký super vtípek, který nahodil atmosféru .. Pěkná "pohádka" na Vánoce :))(31.12.2013)

Svět a lore na kterém je příběh vystavěn jsou trochu chaotické puclíky, které do sebe ale krásně zapadají a vymyšleno je to vlastně docela pěkně. Ale vtip, který jsem od toho čekal, se z větší míry nedostavil (což je asi moje chyba, nečetl jsem předlohu). Stejně jako celkové zpracování a způsob vyprávění mě neohromil a neohromoval mě celou tu dlouhou stopáž. Čili za mě spíš průměr.(10.11.2016)

• - Předlohou pro film je stejnojmenná kniha Sira Terryho Pratchetta vydaná poprvé roku 1996. (Tom_Lachtan)

• - Český dabing se u filmu drží jeho českého překladu knižní předlohy od Jana Kantůrka. (Nathaniell)

• - Autor knižní předlohy Sir Terry Pratchett se objevil na konci filmu jako prodavač v hračkářství. (Tom_Lachtan)