Zoufalý newyorský paparazzi Les Galante se protlouká showbyznysem a snaží se lovit "výjimečné" fotografie celebrit, za něž dostává jen nepatrné honoráře. Jednou poskytne atraktivnímu dvacetiletému bezdomovci Tobymu přístřeší ve svém zanedbaném bytě. Ten se zamiluje na první pohled do rockové hvězdy Kharmy. Když ho tato divka pozve na svou narozeninovou party, přivede sebou i paparazziho Lese, který poruší slib na večírku nefotit, a tak jsou oba vyhozeni. Toby se stává přes noc celebritou. Médiím se přizná ke své lásce ke Kharmě a za zradu svého přítele se veřejně v médiích omluví. Les, který zůstal dál ve své chudobě a bezvýznamnosti, zuří a rozhodne se Tobyho usmrtit. (oficiální text distributora)

Slarque

Na Toma DiCilla je to vyloženě podprůměr, ale v globálu je to dobrý film. Michael Pitt i Steve Buscemi jsou perfektní a Alison Lohman je jako popová hvězda vyloženě k sežrání. Ale od některých režisérů holt jako divák očekávám něco víc... ()

Marze

Je to takové užvaněné o ničem, ale rychle to odsýpá. Lepší režisér s dramaturgem by z toho možná něco vykouzlili. ()

jojinecko

DiCillo je frajer (konštatovanie po dvoch filmoch)!!! V Delirious dokázal geniálne ironicky a s absolútnou ľahkosťou opísať "krásy a pôvaby" šoubiznisu, ale aj ľudí, ktorý k nemu pričuchnú (ale aj charaktery ľudí ako takých). Veru, relatívna je čiara medzi bezdomovcom a hviezdou, všetko je jeden veľký nablýskaný a nafúknutý gýč. Veľa vecí je tu samozrejme dohnané ad absurdum, ale len zdanlivo, pretože tento film je inteligentný, žiadna prvoplánová sračka. Zasmial som sa ako dlho nie, som plný dojmov..Parádny Buscemi a všetko ostatné presne tam, kde má byť... ()

poz3n

Nemůžu si pomoct, ale někdy mě prostě veme i film u kterýho bych to nečekal, nevim jestli kvuli hudbě, nebo kvuli obsazení, zkrátka to byla nádhera a zase jednou jsem si užil film do jedný v noci. ()

Janek

Tom DiCillo točí málo, ale když už něco vpustí, tak to pokaždé stojí za to (minimálně mě by utáhl na vařený nudli). Tento guru nízkorozpočtového amerického filmu (a navíc příjemně nemasového) mě zaručeně vždycky pobaví. DiCillo má užasný cit pro výběr herců a zacházení s nimi. Um Stevea Buscemiho dokáže využít jako nikdo jiný. Jako vždy stvořil originální scénář, který má pár naprosto odzbrojucích míst (kamž bych zařadil i samotný závěr, který mi sedl naprosto dokonale). Všemi devíti doporučuji těm, kteří mají Toma DiCillo na svém pomyslném žebříčku. 90% ()

becki_tu

Aneb co s člověkem může, ale nemusí udělat sláva a popularita. Steve Buscemi je můj oblíbenec a nemůžu si pomoct – tady je prostě boží. Jeho typický a nezaměnitelný hlas, nejrůznější obličejové kreace a energické herectví jsou zkrátka nenapodobitelné. Delirious je velmi příjemný film, který vážnou i zábavnou formou ukazuje každodenní tvrdý chléb práce profesionálního „paparazzi“ fotografa, a který na konci upřímně dojme. ()

mm13

Vynikajúco napísaná a ZAHRANÁ dvojica ústredných postáv! Tiež poteší, že prevažná väčšina deja sa odvíja práve od ich vzťahu, nie od tej naivnejšej, romantickejšej roviny... ktorá síce vo väčšine momentov funguje bez škrípania, na konci je to ale predsa už len akési nijaké. Do finále sa tento osviežujúci snímok dopracuje akoby sám od seba, pritom v súvislosti s predchádzajúcim dejom (kde scenáristický dôvtip a pôvodnosť priam prskajú z obrazovky) by som práve v závere čakal nejaké to prekvapenie, nečakný zvrat, niečo iné a originálne. Taký čas by som neváhal siahnuť aj po plnom hodnotení, lebo inak sa mi to páčilo ako v danom žánri máločo. ()

ScarPoul

DiCillo je režisér ktorého hrdinovia sú ľudia, ktorý nevedia kam dalej alebo sú na mrtvom bode vo svojej kariére. Taký je aj Les, ktorého rodičia odsudzujú za to že je paparazzi a nedostane sa mu u nich uznania. Jeho snom je raz spraviť takú fotku , ktorá raz obletí zem. Toby je bezdomovec , ktorý sa Lesovi votrie do života s tým že mu bude pomáhať zadarmo. Začína sa cesta splnených snov, pretože Toby chce byť herec. Najivita akou je film natočený hovorí za všetko keď sa Toby prslávi filmom o zabijákovi bezdomovcovi za 90 Milionov dolárov na tvári vám musí preblesknúť úsmev a keď Kostelo hovorí že robí muzikál o Britney Spears na štýl električka do stanice túžba musíte sa válať o smiechu. Je to natočené jednoducho a s každého záberu cítiť malý rozpočet ale film je aj tak skvelo natočený hlavne krásnymi scénami , ktoré napoprvýkrát nedávajú úplne zmysel a po druhom pozretí si uvedomíte že by vám chýbali. Buscemi je fantastický on bol vždy a hlavne po titulkoch je ešte minutový spot , ktorý nech vám neunikne lebo len s ním ma film koniec aký má mať Happyendoví ale zase takéto sú jeho postavi. Aj keď je to happyend keď sú vlastne v tom čo robia na tom naúbohejšom mieste? posúdťe sami ()

jhrasko

Nedopozeral som to do konca. A to sa mi fakt nestáva. Dokonca ani kvoli sľubovanému dobrému záveru ( niektorí užívatelia ). Páčia sa mi DiCillove filmy, ale toto som fakt nedal. Prvoplánové, povrchné a gýčovité. ()

bouncer

Pravidlo číslo 1: Tom DiCillo má skvělý cit na herce. Steve Buscemi i Michael Pitt jsou ve svých rolích excelentní a celý film je takovým příjemným zjevením v současné záplavě průměrných filmů...ostatně stejně jako DiCillovi předchozí filmy. ()

Crazer

Jak bezdomáč ke štěstí přišel. Úvodní znělka na mě působila skvělou náladou (ochutnávání kelímků z Meka z odpaďáků musí být fakt slast ... ), ale tím to nejspíš všechno zkončilo. Momentů k zasmání je jak šafránu a člověk postupem času příchází na to, že děj je spíše pohádkou na dobrou noc. Naštěstí Michael Pitt a Steve Buscemi vše nakonec zachránili a na závěr filmu vznikl docela silný moment, odehrávající se na červeném koberci. ()

kareen

Vlastně jsem o tom takhle nikdy nepřemýšlela, ale zřejmě i takové pochybné bytosti, jakými jsou papparazzi, touží po uznání svých rodičů. Steve Buscemi předvádí svého fotografa se vší bídou jeho profese dokonale a co se týká Michaela Pitta, já jeho křehké, podivínské typy, co ztvárňuje v těch svých nezávislých filmech, obdivuji už delší dobu. ()

aluna

Je to vlastně příšernej kýč (chápu, že záměrně), tak nádherně s nadsázkou podanej, roztomilej a zábavnej, že si prostě nemůžete Stevieho paparazziho a jeho bezďáka ve skříni nezamilovat. ()

nirvanafan

Může mi někdo říct, jakej vymaštěnec může zahodit vztah s totální hnědovlasou sexbombou, která je navíc inteligentní a jít po blonďatý tupce s postavou patnáctiletý holčičky? ()

Freemind

Celé mi to připadalo jako by to bylo natočeno někde v polovině 90tých let. Podle mne to o dva chlupy překročilo hranici mezi nezávislým, nízkorozpočtovým snímkem a nefalšovaným béčkem. Nudné, unylé a amatérské je tady všechno - herectví, kamera, střih, zvuk, scénář ... Masa předvídatelnosti a milionkrát použitých motivů se završí, když na konci Steve jde "vyfotit" pohledného houmlese a atmosféra "graduje" tím, že začnou znít úryvky rozhovorů. "Jsi paparazzi, jsi paparazzi". Nechápu, proč do toho chudák Buscemi lezl. ()

zipper111

I jeden z nejlepších herců světa Steve Buscemi nemusí mít svůj den. Pravda, výkon předvádí pořád dokonalý, ale film mě velmi zklamal. Snad kromě mojí oblíbenkyně z Big Fish, nádherné Alison Lohman mě film ničím neokouzlil. Začátek byl přitom velmi slibný, hodně mě bavil a já čekal prvotřídní podívanou po celý film. Jenže pak to nějak spadlo do nudného šedého příběhu jakési lásky, touhy po slávě a vůbec nedokážu popsat ten pocit, co to najednou ve mě vyvolalo. Prostou a čistou srandu z toho, jak moc vážně se film tváří. Holkám se to možná bude líbit, mě to zklamalo. ()

blackrain

Paparazzi jsou krysy, ale kde by byl bulvár bez nich. Jedním takovým fotografem je i Les, kterého výtečně zahrál Steve Buscemi. Ten touží nafotit fotografii, která by jednou obletěla celý svět. Řekněme si to na rovinu, role podivínů nebo snad i šílenců mu skvěle sedí. Takovými rolemi si nás přece získává. Díky tomuhle filmu můžeme krásně nahlednout do světa fotografů a jejich celebrit. Steve Buscemi ale nebyl jediný důvod, proč jsem film sledovala. Tím dalším důvodem je osoba s iniciály GG. ()