Mumie se musí zbavit svého prokletí! Při rekonstrukci Louvru je objeven sarkofág se vzácně zachovanou mumií. Odborníci, pod vedením Gleny Spencerové, začnou mumií okamžitě zkoumat a pomohou tak uvolnit fantoma, který se začne v noci procházet po Louvru… cosi hledá. Při stavebních pracích provalí stavbaři díru do domu v těsné blízkosti paláce. Právě v něm zemřela babička Lisy, její jediný blízký člověk. Lisa se dírou dostává v noci do Louvru a setkává se s Belphegorem – Fantomem Louvru, o kterém kolují nejrůznější zvěsti již od roku 1935. Tehdy profesor Desfontaines přivezl z Egypta mumii, která ho stála život. Skeptický ředitel Louvru zprvu odmítá věřit báchorkám očividných svědků – nočních hlídačů, z nichž někteří „na příkaz“ Belphegora zemřou, ale nakonec povolá bývalého policejního inspektora Verlaca, který již před lety vyšetřoval řádění Fantoma Louvru. On, na rozdíl, od ředitele ví, že Fantom Louvru existuje a že o cosi usiluje. Dokud to nezíská, nebude v chodbách Louvru bezpečno... Francouzský film Bélphegor: Fantom Louvru byl inspirován němým filmem režiséra Henriho Desfontainese Belphégor z roku 1925 a slavným stejnojmenným seriálem z roku 1965. Režisér Jean-Paul Salomé obsadil do hlavní role Lisy, do níž se Fantom Louvru vtěluje, krásnou Sophii Marceauovou, a do role jejího partnera Frédérica Diefenthala, známého ze série komedií Taxi. V úloze penzionovaného komisaře se setkáme s charismatickým Michelem Serraultem. (Česká televize)

Chen

Tentokrát Francouzi ujeli. Jediné, co stojí za pozornost jsou vizuální efekty. Fantom se totiž utápí ve své vlastní zmatenosti a nepřehlednosti. ()

M.i.k.e odpad!

tak tenhle výkvět sem měl to "štěstí" vidět teprve dnes a nezbývá než souhlasit s názory přede mnou...opravdu tristní podívaná s příšernými a naprosto infantilními dialogy,kterým se dá věřit jen stěží...co víc nezachraňují to ani herecké výkony-.Člověk se až diví,co dělají takto schopní herci (Marceau) v takovýchto filmech... ()

Martin741

Podla tohoto filmu usudzujem, ze Jean Paul Salomé by mohol natocit nieco spolu s Uwe Bollom. Fakt taka hrozna rezia sa len tak lahko nevidi ..... 5 % ()

Nach odpad!

S odstupem času musím přiznat, že jsem tímto filmem velice zklamán. Nenabídnul mi žádnou atmosféru, ucházející děj a ani hercům jsem nevěřil jejich počínání. Slabých 15%. ()

Wormboy

Hm...faraon nespravodlivo pochovany ako obycajny uradnik,ktory je nespokojny a rozhodne sa kadetade (teda predovsetkym ako distributor vystizne poznamenal v Louvri:)) strasit. Napad hodny hollywoodskych scenaristov;) sa podarilo francuzom tak zmrvit,ze vysledok je na zaplakanie viac nez by som cakal.Je to otrasna stupidna kravina,ktora cloveka bud unudi alebo nastve.Urcite vsak nepobavi. 0,5/5. ()

Fallen_One

Film o ničem. Slabé efekty, atmosféra skoro vůbec žádná, a herecké výkony taky nic moc. Bod za Frederica Diefenthala, kterého mám rád ze série Taxi. ()

Juto

Film nie je nikdy napínavý alebo pútavý na sledovanie, aj preto, že sa zdá, že má problém zvoliť správny prístup. Niekedy film zvolí ľahký a menej seriózny prístup, zatiaľ čo v iných sa očividne snaží byť dobrým strašidelným hororom. To je väčšinou dôvod, prečo film jednoducho nefunguje na žiadnej úrovni. 1/10 ()

WolfR

Laciný, nudný, Francouzský snímeček, který se odehrává, povětšinou v muzeu Louvre a hraje tam skvělá Sophie Marceau, která byla asi, ale trošku mimo když vzala tuhle roli. Jak si vůbec tvůrci mohli dovolit dát na tohle nálepku horor?! To fakt nechápu. Naprostá bezatmosférická hovadina natočená televizním patlalem a se scénářem, který zřejmě psala opice. 1 hvězda. ()

otík

Nebýt krásné Sophie Marceau, byla by to nula jak vyšitá. Nudu střídají naprosto trapné rádoby lekavé scény, triky jsou na úrovni filmového pravěku a scénář je děravý až běda. ()

andrii

Kráska a netvor. Jedno tělo jsou. Bloudivý zloun, bloudivý rozpor. Roztáčí ruletu s černou kuličkou. Otáčí vzhůru nohama všechny urny. Uvádí v život záhrobí. Kdo se lekne, poklekne. Kdo zaklekne smrtonosnou masku, hody divé? Dychtivý duch egyptský tajně chodby minulosti navštěvuje. Hoří pro noci pařížské. Fanfarón tmářství. Ohnivě se vlní při luně bledé. Vamp s tváří benátských vran, havraním okem. Prameny nelidské, plameny nilské "prská" do Seiny marcipánové. ()

LordSnape

Spíš než horor mi Belphegor připomínal psychologický thriller. Vzhledem k tomu, že se tak trochu zajímám o starý Egypt, tak film se mi víceméně líbil. Sophie Marceau rovněž. :) ()

PetrPan2

Uf, to se taky nopevodlo... měl sem jít raději brzo spát než ponocovat a koukat na tu kravinu :o( Ani krásná Sophie to nevytrhla. ()

Compadre

Jedno z největších zklamání co jsem zažil. Úplně trapná hovadina, která pozbývá jakéhokoliv smyslu. scénář asi v půlce natáčení shořel a nikdo nevěděl co má dělat, tak si každej dělal co chtěl. Tohle nikomu nedoporučuju! :( (Jedna hvězda za Sophii Merceau, jinak by to nešlo!) ()

pfa

Od Belphegora určitě nečekejte žádný strašidelný horor o tajemném fantomovi, je to spíše takový standartní mysteriózní příběh. Nebudete-li od tohoto filmu čekat nic víc než výše popsaného, nemůže vás tato podívaná zklamat. [5/1O] ()

TroiMae

Ne Fantom opravdu není horor, takhle se na film dívat nedá. Ale kdo miluje Sophie Marceau a Louvre, tak si film může užít. Je to taková nenáročná pocta oběma. Sophie Marceau je skvělá, jen pro ty její oči stojí za to film vidět! ()