Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiální text distributora)

Pitryx

Ale jo, viděl jsem horší věci. Ve filmu nezodpovězené otázky Vás přestanou zajímat, protože děj jede a jede. Až na ten konec, tam mi něco chybělo.... ()

jprmusic

Zoufalá kopie originálu, kterou nezachrání ani tradičně skvělej Sean Bean. Nedostatek invence se tvůrci pokouší dohnat až v závěru, ovšem pověsit mezi kamióny kluka místo holky není fakt žádná pecka. ()

Mamlas

Jeníček a Mařenka jedou na výlet. Oba jsou úplně blbí, tak se těším, kdy konečné umřou. Zapíchne to ale jen Jeníček kvůli blbé Mařence. Nezáživný tupý film. ()

horor2

Řezničina, která se s ničím nepárá. Nový Stopař je akčnější, drsnější a trochu více zvrácenější, než původní kult :-) Sean Bean zahrál bravurně :-) ()

cinema_cz

Remake horou z roku 1986. Producent Michael Bay se postaral o honičky, režisér videoklipů Meyers o dynamickou, leč prostoduchou nudu bez napětí. 40 % (Ci 01/2008) ()

JohnKEANE odpad!

Už som sa vážne začal bát že tento rok neuvidím nič tak stupidného,primitívneho,hollywoodskeho!A podarilo sa!Tesne pred sviatkami som vzhliadol Stopára a bolo mi z neho naozaj zle!Na tomto filme sa nepodarilo takmer nič!Sean Bean ako psychopat je tak trápny až sa to slovami nedá opísat.Scenár musel písat nejaký milovník počítačových hier starý tak 13 rokov a dalej tu už za zmienku nestojí nič!Proste čistý ODPAD! ()

Miloško

Hm,toľko nelogičností čo tu predvádzli postavy sa len tak ľahko nevidí. Neustále chaotické pobehovanie,inak jebavej,S.Bush,a konanie polície je do očí bijúce. Je to fakt o ničom film. ()

Cechyno4

Pro Stopaře mám prostě slabost, ať je to originál z roku 1986, tak i tato předělávka. Musím uznat, že originál je více realistický a i proto na mě možná působí lépe. Nicméně tento remake se taky povedl. Oproti originálu je Hitcher (2007) více akční a samozřejmě i s více a dokonalejšími efekty. Ale to se dá pochopit, vzhledem k tomu z jaké doby je originál. Takže suma sumárum. Vítězem je pro mě Hitcher z roku 86, ale rozhodně tento Hitcher (2007) není ten "poražený" :) ()

mivr

tento film sa mi nenormalne pacil, napínavé a niekedy nečakané zvraty a prekvapenia, plus dobrý herci... mohol byt dhlší :) ()

Petr59

Neviděl jsem, originální a starší verzi Stopaře, takže nemohu tento film s originálem srovnávat. Ale tato verze Stopaře, se mi hodně líbila. Tento thriller, je jeden z nejlepších a nejnapínavějších, co jsem viděl. Film měl spoustu kladů. Nebyla zda přehnaná brutalita, naopak byl film chvílemi v tajemném a ,,strašidelném“ stylu. Nejvíce však filmu dala pořádná dávka napětí. Napětí nás provázelo od začátku do konce filmu. Do poslední minuty, jsem sledoval, jak film dopadne. Film byl hodně překvapivý, některé scény skutečně překvapily, což k thrillerům a hororům patří. Nemusím filmy, kde se dá vše předvídat. Filmu také hodně přidala na kvalitě pořádná akce. Akci ve filmu sice nevyžaduji, v tomto případě, to bylo příjemné překvapení. Film byl i chvílemi psychologický, především byl zde složitější děj na přemýšlení, což mám ve filmech rád. Navíc, herec Stopaře, byl skutečně výborný, takže i herecký výkon, filmu přidává na kvalitě. Nemluvím už o Sophii Bush, která ve filmu skutečně září svým vzhledem. Film je však ve svém průběhu tragický a smutný, např.zabitá celá rodina, smrt hlavního hrdiny, apod. Neřekl bych, že to filmu ubralo na kvalitě, ale ani nepřidalo. Některé tragické události, se ve filmu vyskytnout nemusely. ()

DandaPiper

Kdyby v Hitcherovi nehrála Sophia Bush a Sean Bean, tak tomu filmu napálím odpad tak rychle, že jediný co by bylo rychlejší je čas, nad kterým se trávilo při vytváření scénáře. Úplně zbytečný, nic nevysvětlený, důvod neznámej a konec téměř otevřenej. Fakt jako ..toto nebrat. (Horší už snad bylo jenom Tajemství lon´skýho léta 3 ...a to je teda fakt hodně hrozný.) ()

george16

Nádherné auto a nádherná Sophia Bush ve sprše (samo, že ne jen tam), to je ton co se mi líbilo suveréně nejvíc líbilo. Jinak nic moc, ale na pobavení a jedno zkouknutí docela dobrý. Atmosféra originálu tady není. ()

maxnot

Proč předělávat něco co je kvalitní? Abychom to mohli zmšit. :-( Tento film je "jen" pro diváky co neviděli původní film. Vy co jste ho viděli, tak nesledovat!!! ()

moviefan4

Vôbec sa to neťahá na originál, ale má to svoje čaro. Vďaka krátkej stopáži sa nudiť takmer nedá. Je tu síce dosť nelogických činov ale tak čo už vďaka tomu 2* dolú. Inak je to fajn film ktorý neurazí ale ani nenadchne. ()

J.Mayen

Vazne za to sileny nelogicky chovani hlavich dvou blbu mit 2 hvezdy, ten stopar byl snad nesmrtelnej, jak mohl tohle vsechno prezit a jak je pokazdy mohl tak lehce najit? Za par akci, ktere byly povedene davam lehci nadprumer (honicky v autech).. Jinak pribeh tuctovy, nekdy az trapny. ()

shinbone

skoro pokaždý, když dojde na akci, stane se nějaká stupidní nereálná blbina.. vrchol je, když silniční dodávka exploduje s ženskou uvnitř, a ženská vyskočí s trosek a nic se jí nestalo, atd, atd. přitom je to myšlený vážně.. ve správnym rozpoložení by se tomu dalo i smát. ()

*Fish*

Beru, ze je to jen oddychovka, ale mne proste vadi, kdyz hlavni akteri delaji nelogicke veci a chovaji se tak, jak by se zadny dusevne zdravy clovek nechoval. Mne toto proste jednodusse zkazi zazitek z celeho filmu. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik