V thrilleru Zjevení se setkáváme již poněkolikáté (Memento, Hledá se Nemo) se ztrátou krátkodobé paměti. Tentokrát jí trpí krásná americká turistka Casie. Na křižovatce v malém britském městečku jí srazilo auto a po tomto indicentu se jí vymazaly veškeré vzpomínky. Naštěstí se jí dočasně ujala rodina řidiče, který jí do tohoto "jiného" stavu dostal. Casie však vůbec netuší, jak se do tohoto zapadákova dostala a navíc jí začínají pronásledovat hrůzné vize, které odkazují na její minulost nebo budoucnost (to si nepamatuje). A když na ní ještě začnou na ulici útočit podivná individua ví, že jediné co by jí pomohlo, je si vzpomenout. Ale to je právě to, co nedokáže. Do poklidného maloměsta se postupně vkrádá stín strachu a neznámé hrozby. (oficiální text distributora)

Arsenal83

Napíšu, že "krásná americká turistka" a potom tam drbnú Christinu Ricci. Niekto má fakt divný vkus, alebo obľubuje smrtky či nepodarené rádoby kópie Reese Witherspoon. Ale rádoby len výškou, pretože obidve majú cca 155-156 cm, no Reese je naozaj úrovňou atraktivity niekde inde. Inak na trhiller celkom dobrý rozbeh, teda niektoré pasáže, postupne to však prejde do púpav (čili pampelíšek, pozn. překladu). Z mystickej detektívky so scénami akoby zo Šiesteho zmyslu sa stane obyčajný film, kde chýba napätie aj strach, a hlavná pointa je na konci veľmi neuspokojivá. ()

Dr.film

Spousty dějových nití se mi podařilo celkem brzo rozplést a uhodnout kam asi povedou. Abych však pochopil celí koncept filmu, musel bych si to ještě zopakovat.Takže snad někdy příště,zatím za **. ()

d-corso

Ten film je blbej jak troky. Ještěže se v něm vyskytovala Christina Ricci, která se stala jediným důvodem, proč jsem se vydžel koukat až do konce. A potom také jeden z té partičky prokletých čumilů, který mi neuvěřitekně připomínal mého souseda. Ten má totiž po patnácti pivech navlas stejný tupý výraz, jen s tím rozdílem, že mu výrazněji zčervenají oči. ()

SOLOM.

Je to velice působivý film, který konečně nabízí divákům něco jiného než jen vyvraždovačky studentů a další okoukané filmové děje. Samozřejmě není úplně originální, ale dokáže diváka zaujmout. Film nabízí spoustu zvratů a zajímavých odhalení. Jen konec je trochu divný, ale zážitek z předešlých 90ti minut vám určitě nezkazí. ()

eraserhead666

Přesně jak píše Obitus, nepřiznaná vykrádačka Bradburyho vynikající povídky Zástup, okořeněná (velmi povedeně) náboženskou tématikou, jejíž nejhlavnější chybou je, že se zhruba po hodině začne utápět ve sračkách a závěr je již zcela WTF záležitost. Což je škoda, protože rozjezd to nemá nikterak špatný. A samozřejmě je tu Christina, která možná (ale opravdu jen možná) není dobrá herečka, samice je to však řádná. 2,5* ()

corpsy

Voči Kristovi má v duši rest nielen valná väčšina planéty, ale aj niekoľko jedincov, ktorí sa prišli pozrieť do prvej rady najväčšieho dejstva v histórii ľudstva. Nieje to zlý námet, ale jeho spracovanie je akosi benevolentné...proste sa zameriavajúce na niečo, čo nemá v žánri opodstatnenie. Teda aspoň nie v tom komerčnom a ráznom. ()

elizabeth_ba

No, nic moc. Málem jsem se z toho také zjevila, jedna hvězdička jako obvykle za Ioana :-) , i když tohle je zrovna jeden z těch filmů, kde platí ono bohužel. Rozřešení záhady přišlo tak nějak příliš dopředu, pokud by bylo až na konci, jak to má správně být, pak bych uvažovala i o více hvězdách, takhle je mi líto... ()

jajinka

Docela průměrně dobrý horor... Alespoň nějaký děj a pointa, trochu mystiky a vše v povedeném poměru. Jedna z mála "lekavých" scén, i když sama o sobě lekavá není, když se malá holčička znenáhla zjeví u dveří auta :-) ()

FilmFan24

Takový bezduchý duchařský horůrek. Zajímavý námět a unylé zpracování nezachraňuje ani hlavní herecká dvojice Christina Ricci a Ioan Gruffudd. ()

Skip

Dobrá myšlenka. Docela hutná atmosféra. Ale jak se film blíží k závěru, dostane to strašně laciný náboj a závěr je vyloženě podělanej, což je škoda. ()

kinderman

Námět je evidentně převzat z krátké povídky R.Bradburyho Zástup, tvůrci filmu, který sice neurazí, na druhou stranu však v žádném případě nevyleká, přidali ještě křesťanské motivy, jedno dávné dětské trauma a Ch.Ricciovou. ()

Martin741

Ducharina zasadena do lokacii anglickeho vidieka. Ako vzdy, bat sa treba len tej myslienky, ze to niekoho napadlo natocit a koniec je divny. Financnemu prepadaku sa necudujem. 40 % ()

Rodriguez

Rouškou zahalený temný příběh, kterému nepomůže ani šeď. Duchařina dávno vyšla z módy, logičnost filmu končí někde za pátým povozem a ani pěkná Christina Ricci nemůže zachránit to co scénárista zpackal. ()

emo

Zbytočná hlúposť neúspešne napodobňujúca 6. zmysel. Ale bradavky Christiny Ricci to trošku skompenzovali... ()

daEmoNickY

BRAT(!) ci -N-E-B-R-A-T- ? *** Pokud v telce nic jineho nepujde. Zacina krasne, ale pak se prece jenom ukaze, ze to je americky film. ****** Nasleduji KAZICE!!! ***** MOTIVY ****** Prihlizeni "nestesti", aniz by nekdo hnul brvou je hlavni motiv. *** Je to ladeno do horroru = des. Proc? Nejspis proto, ze pokud se des povede, tak zanecha stopy. *** Horror se, pry, sklada z strachu a desu. Strach je ten pocit ze je neco hodne v neporadku. Des je "pro decka". Desem se da navodit strach. *** Krestane jsou na strach experti, proc o nem neuci na skolach, kurva? Krestanske symboly jsou v USA hodne provarene. Mmch, tyto symboly nejsou jen krestanske, vice nabozenstvi si pohrava s podobnymi lidskymi uchylkami (prihlizenim). *** Rodina prijimajici hrdinku, hrdincino dvoji (?) zmrvychstani, zrcadlo predpovida (=divak tusi) doktorovu smrt, zombie pozorujici ostatni. Pout atd. Sen ci predtucha. ****** KAMERA ****** "Prvni" scena - prekvapive zmizeni kluka ze zaberu, je nasledovano jeho zmizenim z povrchu zemskeho. Hezke *** Divka bezi. Prask! Pada do diry. Hohoho. Coze? Ona totiz "spousta" podzemnich prostor byla takto objevena, fakt. *** Pohled na sochy s ocima. ... fucking silent hill (*) ... A tady zacina des. (*) V Sillent Hillech(v 1ka desi, 2ka zaujme, 3ka vysvetluje, ostatni nebrat?), se, krom srackoidniho pribehu, objevuji velice silne desive symboly podbarvene depresivni hudbou. Kamera 1) ukaze oci = motiv pozorovani 2) vyhne se aby ukazala sosku hrdinky (nepamatuju se presne jak ale neukaze ji; mozna to ma cosi s osvetlenim?). *** Matka jede v aute. Delsi zaber na matku co se otaci. Necekane srazi manicku. Nastesti je to podbarveno desivym zvukem ****** PRIBEH. ****** Misto abych psal jak to slo po sobe, tak napisu motivy a poznamky. Pribehy se stejne "pisou" jako spojeni, vysvetlovani a zatemnovani zakladnich napadu (motivu). Ne nutne, ale sami si to muzete zkusit a s trochou praxe vam slusny pribeh vzdy vznikne; hlavne nezapomenout na cerve krvinky pribehu = postavy. *** Budu tem lidem ve filmu rikat zombie. Jednak to odpovida tim, ze nic nedelaji a druhak tak vypadali. *** Cekal jsem ze hrdinka bude zombie, nakonec to taknak vyslo. Proc jsem to cekal? 1) znala jmeno chlapce, coz bylo ale sikovne "vysvetleno" 2) videla zombie 3) byla prejeta autem a zotavila se jen se skrabanci. *** Jeji pritel byl zombie. 1) Celou dobu ji pomahal, proc bylo jasne na konci(kolega). 2) *** Spratek mel videni(=prihlizeni), ktere snad sdilel s hrdinkou. Tahle schopnost je nekolikrat pouzita (ne vzdy spratkem) 1) Divak "Co znamena ta chodba?" Propojeni obou hrdinu (hrdinka se v chodbe ocita, vidi chlapce, sleduje chlapce, dojde k jeho pokojicku). 2) Zjisteni ze spratek bude, nejspis, zabit. 3) Hrdinka se spratkem sdili videni? 4) Spratek najde fotky, diky kterym hrdinka zjisti kdo je Hornblower. *** Hrdinka zjistila pomoci fotky pravdu. Divak ale ne. 1) Kdo to byl? 2) Co udelal? 3) Jak to zjistila? Bylo to na stole plnem fotek, kdyby to ten spratek nerozhrabal (=predtucha=videni), tak se nic nestane. To je celkem dobry zpusob jak udrzet napeti. Vsimete si ze to strihli, takze aji otec byl podezrely ze by mohl byt na fotce. ****** SUMIROVANI PRIBEHU. ****** Takze mame prihlizeni, boj a rozhreseni. *** Nejdriv Prihlizeni se navaze na divku, coz je dobry tah, protoze 1) kluci nejsou tak citlivy. Pokud teda nejsou tepli. 2) divka pusobi nevinne. Pusobi. 3) ma prsa (kojeni, dite) a to ostatni 4) Neni moc nutne vysvetlovat proc lne k spratkovi. 4) Eva "zhresila", ne? Jak jsem napsal, pusobi nevinne, pusobi. 5) Kdyz uz jsme u toho hreseni, tak svadeni(Hornblower) je taky na seznamu, ne? *** Proc tam je spratek netusim. Snad jako duvod proc se obetuje a dostane rozhreseni. *** Ucitele (radci, knezi - spratkuv otec) pomuzou hrdince. Sice pomoci toho, ze spratek rozcafra dukazy a hrdinka je uklizi, ale proc ne? *** Nejak mi unika proc by to mela delat. Snad matersky pud ci co? To pak pusobi zajimave, jako vymena se spratkovou matkou. Spratkova matka je do poctu, aby spratek nebyl v sirotcinci. I kdyz! No a taky je to ona, kdo hrdinku srazi autem. *** Srazka autem (boj) - na nasili se fajn kouka. Tim adresuji divaka, ktery tak neni jen pasivnim voayerem (Ne, kecam. Ze ste to nepoznali :?). Nicmene je srazka s autem pouzita jako zabiti jedne z postav (Kdo to sdeli dal, kdyz to rada starsich chtela zombie tutlat? = Ohrozeni(boj) poznani) *** Rozhreseni nejspis dodal nejakej buzik, co mel rad hrdinske pribehy (cti komiksy). ****** POZNAMKY K PRIBEHU ****** 1) Konec nemeli napsat tak, jak ho napsali. To jest konec = smireni, odpusteni. Je to sice hezke, ze se zilo stastne az na veky, ale pusobi to spis jako pohadka nez jako horror. Budiz, nejspis byl duvod. 2) Ztracelo to napeti. Bylo tam sice dost soust prvni pulhodinu, ale pak se jich tam moc neobjevilo. 3) Zvlaste kdyz prozradili pointu (=pozorovaci=zombie) po, odhaduju, peti ci deseti minutach. 4) Ze se to zvrhlo v "Sam Doma na Pouti" nahaneni vraha sice bylo dobre odvedene (vybuchy a strelba), ale nejak zapomeli na tmu a hmlu. 5) Nakonec se hrdinka zjevi nad chlapeckovou postylkou. Kdo to ma pak prat, ty prosteradla, furt. 6) Odpusteni a vubec ta pohadkovost z toho dela velice dobrej krestanskej film. Takovych filmu je treba vice, protoze jejich kniha preteka zajimavymi napady. Proc jich nevyuzit? A sehnat se da u vaseho oblibeneho jehovisty. ****** POSTAVY. ****** 1) Divka, hrdinka, s velkyma sexy ocima (=pozorovani). 2) HornedBlower, kluk, ktery ji ochotne pomaha. 3) Spratek citlivy na nadprirozene veci. 4) Badatele, at uz v roli otce nebo kohokoli jineho. Nejsou dulezi. 5) Vrah. 6) Mala holcicka, kterou jsem podezrival ze bude zombie, protoze nezarlila na spratka s hrdinkou. 7) Medvidek, ktereho otec nakonec nabidnul synovi. () (méně) (více)