„Jeffa Reigerta (Paul Rudd) by si s Mojžíšem nebo dokonce s Charltonem Hestonem nikdo nespletl, přesto ale mají tihle tři něco společného. Jeff má totiž stejně jako Mojžíš a Heston za úkol představit světu desatero přikázání. Jenomže on v praštěné komedii Davida Waina „Desatero“ není právě vzorem ctnosti… Geniální moderátor téhle speciální prezentace, obklopený gigantickými replikami slavných kamenných desek, má totiž tolik práce s podváděním manželky Gretchen (Famke Janssen) a přítelkyně Liz (Jessica Alba), že se stěží dokáže vypořádat s jediným přikázáním, aniž by ho sám neporušil. Taková prodejnost je ovšem součástí šarmu téhle roztomilé, urážlivé a mnohdy rozpustilé biblické parodie. (oficiální text distributora)

jojoping

Desať rôznych príbehov inšpirovaných desiatimi prikázaniami by boli celkom fajn, keby boli uvádzané ako jednotlivé skeče. Väčšina z nich bola dobrá a dalo sa nich dobre zabaviť. Ako celovečerný film to ale nefungovalo. Premostenia medzi jednotlivými scénkami boli trápne a v konečnom dôsledku aj film ako celok vo mne nezachoval práve dobrý dojem. Škoda, určite sa dalo z tejto témy dostať viac. ()

Ashukamun

Desatero bozich prikazani a deset naprosto trapnych pribehu. Rozhodla jsem se podivat na tento film, protoze me zaujalo herecke obsazeni. Bohuzel to bylo vsechno, co film nabidl. Nebyt toho, ze jsem zila v nadeji, ze tam hraje Jonathan Davis, vypla bych to po 20 minutach. Dej mizerny, sceny trapne a co hur Jonathan Davis tam nehraje. Verim, ze kdyby tyto herce a namet dostal nekdo jiny, urcite by se z toho dal natocit skvely film. Kazdopadne...na tento film se podivat jedine v extremni nude. ()

LukeKiller

Minule som sa pozeral ako sa mi robí v mikrovlnke popcorn. Bolo to približne 25x zábavnejšie ako tento film. Ako bonus som ho zohnal len s fakt, ale fakt otrasným dabingom. Ak chcete niekoho nasrať, odporučte mu tento film. ()

naoko

Svérazné pojetí příběhů o deseti příkázáních, nicméně mi všechna připadla nesmírně trapná a nezachránila to ani horda známých hereckých tváří. ()

honzic

Opravdová scénáristická zvrácenost a nesmyslný film. Pár zajímavých nápadů a záměrů je fajn, ale ztvárnění a dialogy a vše okolo jsou naprosto strašné a ani dítě by to tak hrozně nenapsalo. Naprosto zbytečný film tak nemá nárok na vyšší ocenění než 10 % za nevydařený pokus o komedii. ()

maniak.sused

Po druhom zhliadnutí musím ísť na 5 hviezdičiek. Niečo tak absurdné a uletené tu nebolo od čias Allenovho príbehu o ovci v Everything you always wanted to know about sex. Chápem, že tento druh humoru je veľmi minoritný, ale tunajšie hodnotenie je pre mňa aj tak šokom. Dokonca nesúhlasím ani s toľko proklamovanou nevyrovnanosťou príbehov. Samozrejme, že sú lepšie a horšie. Ale vyslovene slabý tam nie je a minimálne nápad majú všetky skvelý. Chlapík, žijúci zapichnutý do zeme; doktor, ktorý má rád fóry a to až po úplne morbídnu hranicu; susedia, ktorí spolu súperia, kto si v dome nazhromaždí viac CT-čiek; väzenské ,,manželstvo"; žena, vášnivo zamilovaná do drevenej bábky, atd atd... Uznávam, že to nie je film pre každého a vôbec neodsudzujem tých, ktorým tento film príde ,,divný". Ale pre pravého fajnšmekra je to skrytý poklad. ()

Aida

Velice povedený film složený z deseti vzájemě jemě propojených příběhů uzavřených do jednoho rámcového. Příjemný film ()

Texas

Z tohto filmu mám pocit, že sa zase raz nejaký chumaj /konkrétne zrejme David Wain/ rozhodol zvoliť postup obvolám čo najviac známych tvárí, či majú v nedeľu voľno. Ale paradoxne to nieje až taká tragédia a pomer zúfalo trápnych fórov sa skoro až do záveru drží v únosných medziach. Uplatnenie prikázania nebudeš túžiť po manželke blížneho svojho na väzenské priestory je dokonca celkom vtipné. Takže ak bez pohľadu na Winonu Ryder rozdávajúcu si to s bruchomluveckou bábkou neprežijete už ani deň vrelo odporúčam, inak ruky preč. ()

freezer02

Film rozdělený do deseti povídek....některé byly vynikající (dva závistivý sousedi nakupující CT nebo ta kde doktor jen ze srandy nechal v pacientce nůžky :D) některé byly ale celkem slabé, celkově lehkce nadprůměrná zábava 60% ()

smerfetka odpad!

viděla jsem toho už hodně... a vlastně dokážu koukat na spousty špatných filmů a prakticky mi to nevadí... ale takovouhle SR.ČKU jsem už dlouho neviděla.... absolutně o ničem, bez nápadu, jakožto komedie to postrádá jakýkoliv humor - ani jednou jsem se nezasmála, dokonce ani neusmála, dokonce mi ani neucukl jeden jediný koutek... ODPAD! fuj... ()

Majklkm

Tak toto je komedie naprosto šitá na mě. Bezkonkurenčně ulítlé, geniálně stupidní, geniálně geniální, prostě styl jaký já můžu:D Great, best...Nemá to chybu. Vřele doporučuji:) ()

Untouchabl

zas tak hrozný to nebylo, škoda jen některých opravdu trapných povídek a toho že povídky moc s přikázáními nesouvisí ()

pavel80 odpad!

Nevím kde začít… už hodně dlouho jsem neviděl tak nevtipnou komedii. Celou dobu jsem si říkal, zda vydržím všechna desatera. Vydržel jsem to, protože jsem čekal v titulcích jedenácté přikázání „nevypneš to“. Za románek z prostředí věznice, bych scénáristu na takový pobyt poslal. ()

sun.eagle

Přiznám se že jsem se na film podíval jen kvuli Winoně, začátek slibný a docela jsem se zasmál boužel první povídka je zaroven ta nejlepší, pak už to je docela utrpení, humor ani vtip nenajdete a kolikrát se to dostane daleko za hranu trapnosti. ()