„Jeffa Reigerta (Paul Rudd) by si s Mojžíšem nebo dokonce s Charltonem Hestonem nikdo nespletl, přesto ale mají tihle tři něco společného. Jeff má totiž stejně jako Mojžíš a Heston za úkol představit světu desatero přikázání. Jenomže on v praštěné komedii Davida Waina „Desatero“ není právě vzorem ctnosti… Geniální moderátor téhle speciální prezentace, obklopený gigantickými replikami slavných kamenných desek, má totiž tolik práce s podváděním manželky Gretchen (Famke Janssen) a přítelkyně Liz (Jessica Alba), že se stěží dokáže vypořádat s jediným přikázáním, aniž by ho sám neporušil. Taková prodejnost je ovšem součástí šarmu téhle roztomilé, urážlivé a mnohdy rozpustilé biblické parodie. (oficiální text distributora)

ivishka

Chápu, že každý může mít svůj názor ale nechápu tak nízké hodnocení. Nic s tím ale nenadělám a tak něják přiblížím proč jsem vlastně dala 4 hvězdy. Je to hlavně proto, že se mi líbil nápad s vypravěčem(já sama takové snímky preferuji-kde se vyskytuje vypravěčská forma). Hodně mě pobavily povídky ve kterých vystupovala Winona Ryder :-D ...hned první povídka u které jsem ležela smíchy na zemi a nebyla jediná.Dle mého soudu to bylo skvělé a vtipné. Na závěr bych chtěla říct, že jsem zapřísáhlý ateista a jakékoliv žvásty o "knize knih" mě vůbec nezajímají a srovnávat nebo přikládat podobenství tomu nebudu beru to jako zábavný film, který člověka nemá pobuřovat ale pobavit(nebo se o to snaží)a jak ráda říkám nic a nikdo není dokonalý takže celkově je to takových 85%(alespoň pro mě). ()

kaylin

Američtí herci si hrají, blbnou a není to vtipné. To že je celkem obvyklé, ale takhle špatnou povídkovou komedii jsem snad ještě neviděl. To i "Mládeži nepřístupno" mi přišlo zajímavější a sem tam i zábavnější. Tady jsou nějaké zajímavé nápady, ale jako celek to nestojí opravdu za nic. Tohle prostě není humor, to je jen špatná improvizace. ()

slunicko2

Gretchen... Hey, I was in the neighborhood. I thought I'd come by and take a shit. 1) Žánrově neujasněné intošské filmy tak trochu o ničem obvykle nemám rád. Moc jim nerozumím a necítím se v jejich přítomnosti dobře. 2) Kupodivu však je tento film úplně jiný šálek čaje. Razantní černý humor, pravda, chvílemi připomíná rozzuřeného slona v porcelánovém království. Deset mikropříběhů působí kapičku chaoticky a nevyrovnaně. Celkově mi to i přes decentní rozsah připadalo chvílemi příliš dlouhé. Avšak... 3) Nenudil jsem se. Bavil jsem se. 4) Starozákonní konotace, přestože je na nich film postaven, mi připadají zbytečné a matoucí. Zapomeňte, že má jít o odkazy na desatero, a zjistíte, že vás autoři zahrnují gejzírem crazy nápadů, které umí pobavit a zaryjí se do mysli více, než by se mohlo zdát. 5) You murdered my wife! Dr. Glenn Richie: Hey, guy! As a goof, guy! As a goof! ()

kombajn

Nic proti povídkovým filmům, protože správně natočený povídkový film znamená 10 příběhů a 10 point. Jenže po shlédnutí těchto 10ti přikázání se člověk sám sebe ptá, zda to není trochu peklo. Ne vždy se podaří na krátké ploše rozehrát nějaký příběh a když ano, tak to nijak nemusí souviset s oním přikázáním, se kterým by to souviset mělo. A když už to náhodou nějak souvisí, tak zoufale chybí ona pointa. Okecávací a spojovací scény jsou vysloveně trapné. A když to v šedesáté minutě na okamžik vypadá, že se to zvrhne do muzikálu.... Auuuu.. Jestli jsem si někdy řekl WTF (what the fuck?), tak právě po shlédnutí tohoto filmu. ()

HappySmile

Souhrn nevtipných epizodek, které svým extrémním humorem působily spíš jako parodie, ovšem obávám se, že to tvůrci mysleli naprosto vážně...Celé to působilo jako jedna velká katastrofa, proto mě taky překvapilo kolik známých tváří se tady objevuje... snad jediné co za něco stálo byl závěrečný hudební výstup. ()

Attta

Podle mě jednoznačně jedna z těch povedenějších komedií tohodle typu. Většinou se u toho trapností chytám za hlavu, ale tady mě překvapivě všechen ten humor vážně sedl. PS: Nic lidi, jdu si koupit cétéčko. :D ()

Andre3000

Na jednu stranu mají pravdu ti, kdo říkají, že snímek nebyl zase tak moc vtipný. Na druhou stranu mě ale snad každý z těch 10 snímků něčím zaujal, někdy absurditou, jindy dobrým nápadem, poté zase zajímavým ztvárněním. Shrnul bych to tak, že jsem nevěděl co si myslet pořádně a občas sem vylétával od počítače a křičel, že to není možné...a není tohle to co skutečně tvůrci zamýšleli? Rozhodně mě to přinutilo zajímat se o ty příběhy a to je známkou alespoň něčeho. ()

KatanaCZ odpad!

Jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl! Nechápu co tím David Wain sledoval, ale film doslova plný opravdu "teplých" momentů, všudy pobíhajících nahých chlapských zadků....nic proti 4%, ale tohle je trochu moc. Bez nápadu, bez vtipu, zasmál jsem se snad jen jednou a už ani nevím čemu. ()

octopuska

Rozverná taškařice, nemůžu si pomoct, hodně jsem se nasmála. Některé příběhy hodně dobrý a povedený. Doktor šprýmař, který si po jednom nepovedeném forku, už zřejmě na zadek do smrti nesed mě bavil asi nejvíc a Winona prznící dřevěného panáčka je hned v závěsu, i když ti naháči o nedělích větrající kulky místo kostela taky pecka a Ant-man jako průvodce? to chce prostě vidět. ()

ecceHOMMO

Ehm......kopa známych tvári.....celé to bolo....také...také iné........ale bohužial nie vždy sa mi podarilo pochopiť ako to autor filmu myslel.... ()

fray odpad!

pro jakou skupinu lidi je tohle nataceny? asi nejaka specialni zakladni skola. opravdu trapny sprosty humor. ()

-dRaGoN-

NEJLEPŠÍ příklad toho, že opravdu nestačí vzít pár známých tváří, a nacpat je náhodně do deseti povídek s nulovou sdělovací hodnotou, ve scénáři napsaném za jeden večer, znásilňujícím desatero přikázání. Kromě prvního příběhu a soupeřících sousedů je to téměř dokonalá ukázka zla. Nejchytřejší věc, kterou lze udělat pokud si tuhle věc nějakým nedopuštěním pustíte, je vypnout ji po první povídce. V opačném případě si totiž pravděpodobně ukroutíte hlavu, když budete chtít věřit tomu, že další už špatná nebude. Překvapení! Bude a dokonce ještě horší! S přibývajícími minutami se zvyšuje i stupeň idiocie a vzhledem k faktu, že počet povídek je daný, vždycky budete vědět kolik unikátně debilního materiálu máte ještě před sebou. 15% ()

ywo666

Ja som sa výborne bavil a bavilo la sa so mnou asi 6 ďalších ľudí. Zaujímavé pojatie dobré nápady, neviem čo na tom všetkým vadí. Biblia a náboženstvo sux a som len rád keď ich niekto využije ako vtip. ()

lennyd

Desatero povídek na motivy desatera přikázání je dokonale průměrný film. Deset povídek je téměř spravedlivě rozděleno na ty zábavné, a naopak ty nudné. K těm lepším určitě můžu započítat Nepožádáš statku blížního svého, o dvou sousedech, kteří se předbíhají v tom, kdo bude mít doma více tomografů s výborným Lievem Schreiberem. Povedly se také brutálně animované Nepromluvíš křivého svědectví či Nezabiješ o vtipkujícím chirurgovi. Na druhé straně spektra je pak Nesesmilníš (to ani není povídka) či Nepokradeš. Ručičku vah k nižšímu hodnocení mi pak naklonil neskutečně debilní příběh "mezi" povídkami - o vztahu vypravěče ke svým ženám... ()

Bobik9

Zbytečné, nudné, trapné, nevtipné. Nechápu, kde se na podobné filmy vezmou peníze a už vůbec nechápu proč do toho lezli lidé jako Rudd, Alba, Brody a především Schreiber. Jedná se o totální ztrátu času, která má ale docela hezký soundtrack. ()

artemis2 odpad!

Niečo tak slabé a bezduché som už dávno nevidela,verte mi,radím dobre,keď hovorím od tohto čo najďalej... ()

masw

Jessico, co kvůli tobě budu muset ještě vytrpět? Koukal jsem na 100 minutová film a ty ses tam objevila asi na 2 minuty. Tentokrát jsem musel přežít doktora, který byl ve vězení pravidelně znásilňován, Winonu Ryder, jak si to rozdává s loutkou a spoustu nahých křesťanú. Ale stála si mi zato, navíc některé příběhy nebyly špatné (ten s tomografy a ten s taťkou Arnoldem) i pár vtípků bylo dobrých, ikdyž většinou trvaly tak vteřinu (vagíííííína). Navíc Paul Rudd byl jako vypravěč dobrej a ty? Ty si byla jako vždy roztomilá a skvělá! ()

Soweek

Jak už bylo řečeno, pár pomerančů zůstalo nevymačkaných, ale některé příběhy byly brilantní, jiné zase inspirativní...každý si odnese něco jiného. Každopádně to chce točit víc filmů jako je tento, nebát se zahrabat ve své mysli pro totální výmysly a kraviny a zkusit to spojit v jedno velké divadlo. Za snahu dávám hvězdičku navíc. Nudit se ale určitě nebudete, doporučuji, stojí to za 93 minut vašeho času. ()