Rozvedená pětačtyřicetiletá Rosie je scénáristkou televizního seriálu pro -náctileté You Go Girl, pracně chytá výrazivo od své třináctileté dcery Izzie, a vůbec se snaží ze všech sil udržet krok s mladšími ve světě, který mládí tak nezřízeně a nekriticky preferuje. Její pořad ztrácí na ratingu, ale v pravou chvíli se objeví přitažlivý a šikovný mladý komik Adam, který by jej mohl zachránit. Navíc věnuje dosud velmi atraktivní Rosie  romantickou pozornost - což ji sice velmi lichotí a těší,  zároveň se však cítí být  vůči značně mladšímu (Adamovi je 29) muži v pozici nevýhodné a velmi zranitelné.  Kromě toho musí Rosie ještě bojovat s intrikami sekretářky Jeannie a řešit milostné problémy Izzie, který se právě poprvé zamilovala. Romantické komedie ale končívají šťastně, a tak se Rosie přesvědčí, že Adamův zájem o ni je opravdový, a dokonce díky němu získá novou práci poté, co její seriál jde definitivně do kopru. A když i Izzie dokáže získat pozornost svého vyvoleného, je všechno - aspoň pro tuto chvíli - v nejlepším pořádku... (TV Barrandov)

Aluska88

Film má sice obyčejný námět, ten je ale tak rozjařeně a rozjasněně podáván, že mě dokázal bavit po celou dobu. Děj se sice příliš nikam nevyvíjí, ale zase ani nezůstává stát na místě. Čtvrtou hvězdičku uděluji za skvělé herecké obsazení ústřední trojky, která celou komedii úspěšně táhne. Přitažlivá Michelle Pfeiffer, opět sympatický Paul Rudd, jehož postava na mě po celou dobu působila tak roztomile mazaně, jakoby měla něco za lubem a okouzlující, inteligentní dívka v rozpuku, v podání vzkvétající Saoirse Ronan:) ()

lesumir

Romantická komedie par excellance! Dobře, není to originální Láska Nebeská nebo kouzelná Amelie z Montmartru, ale typicky oldschoolová podívaná, kde jen a jen září Michelle Pfeiffer, která i přes svůj věk vypadá krásně. Občas lacině sjíždíme nahoru a dolů, tvůrvci se snaží vytlačit co nejvíce emocí, i když výsledek je přinejmenším křečovitý. Scénář nevyniká, ale spíše zapadá do kaškatulkovanosti tohohle žánru. Při srovnání s Prime vychází takhle novinka o hodně lépe, Rudd je spíš bavič než loverboy, proto se hodí i žánr komedie, občas zazní slušná hláška nego vhodný gloss. Ronan už v Pokání ukázala, že v ní dřímá velká hvězda a tady se ale jen vezla na vlně své drahé "maminky". Přesto dávám plný počet, protože role Michelle byla opravdu osvěžující a v tu chíli jsem takovýhle film potřeboval. ()

nunka

Korektná romantická komédia - točí sa okolo: "...ľúbi ma, neľúbi ma..." a fungujúca na diváckych emóciách (presnejšie na samoúčelnom humore). Scenár by sa dal prerozprávať jednou vetou a tak je film preplnený jednotlivo vtipnými (kde tu parodickými) scénkami. Z filmu ide strašná pohoda a pozitívna energia, čo je jeho najsilnejšia stránka. ()

Tuxedo

Roztříštěnější komedii, ve které až do konce není úplně jasné, co a v jakém žánru má představovat, aby člověk pohledal. Naštěstí se tím film zároveň neubírá pro romantický žánr cestou běžnou a k záchraně má nadmíru sympatické herce (půvabně ztřeštěná Pfeiffer, komediální šílenec Rudd a pubertální Saoirse Ronan) s nevídaně jiskřivou chemií. Tak moc, že mít je ve filmu se stejně odhodlaným scénářem a režií, bylo by zaděláno na další klasiku. ()

larelay

Vyborne som sa zabavala od zaciatku az po koniec. Michelle tato rola sadla uplne vyborne, dcera bola sikovna a vtipna a mlady, tak ten bol fajn streleny. Cele to bolo priitiahnute za vlasy, ale ako celok to fungovalo. Do toho skvela hudba a za parodie piesni Britney a Alanis davam o jednu hviezdu viac :) ()

• Role Rosiina (Michelle Pfeiffer) ex-manžela byla původně svěřena Normu MacDonaldovi, který si proto dokonce nechal narůst velký knír. Když mu pak režisérka Amy Heckerlingová přikázala, aby si jej oholil, rozhodl se od projektu odstoupit. (Aknah)
  • Anglický název filmu I Could Never Be Your Woman je také názvem skladby od skupiny White Town, která ve filmu zazní. (Aknah)
  • Film měl původně zamířit do kin, nakonec byl ale distribuován přímo na DVD. (Pompaj)

Související novinky

Michelle loví mladší chlapy

Michelle loví mladší chlapy

12.02.2008

Po delší odmlce se loni vrátila na plátna kin, aby ukázala, že ještě dokáže hnout mužskými poklopci. Jo, a taky je pořád dobrá herečka ;-). V nadcházející romantické komedii I Could Never Be Your…

A „půvabné kosti“ získává...

A „půvabné kosti“ získává...

17.07.2007

Zapomeňte na Dakotu Fanning stejně to pro spoustu z vás bude úleva ;-). Nejzářivější dětskou (nebo spíš teen, je jí 13 a roste jako z vody) hvězdou budoucnosti bude irská dívenka jménem Saoirse…