Film má sice obyčejný námět, ten je ale tak rozjařeně a rozjasněně podáván, že mě dokázal bavit po celou dobu. Děj se sice příliš nikam nevyvíjí, ale zase ani nezůstává stát na místě. Čtvrtou hvězdičku uděluji za skvělé herecké obsazení ústřední trojky, která celou komedii úspěšně táhne. Přitažlivá Michelle Pfeiffer, opět sympatický Paul Rudd, jehož postava na mě po celou dobu působila tak roztomile mazaně, jakoby měla něco za lubem a okouzlující, inteligentní dívka v rozpuku, v podání vzkvétající Saoirse Ronan:)(26.3.2011)

• 2mig1

už dlouho tu nebyl film, kterej v takový míře klame tělem, jako titul nestanu se tvojí ženou. pokud budete mít o víkendovym večeru chuť na romantickou komedii, pusťte se radši do klasik jako láska nebeská či notting hill a nenechte se oklamat lživým trailerem či synopsí snímku s michelle pfeiffer. podle nich se totiž o romatickou komedii jednat má, ale už první záběry, ještě před úvodníma titulkama, vás rychle vyvedou z omylu. v nich na vás čekají scény jako vystřižené z dílen national geographic - nic proti nim, ale co sakra dělaj v úvodu romantický komedie? vzápětí se zjeví tracey ullman v roli matky přírody(!) a začne brebentit cosi o tom, jak to má vlastně těžký, že ačkoliv dělá jen svou práci, lidem se to nelíbí a následně jí devastují, přes co se nenápadně dostane k posedlosti lidskího plemene mládím a čeká nás kadence záběrů na xichty, na kterých se právě vyřádil plastický chirurg (a já čekal už jen na chvíli, kdy na mě vybafne doktor troy z plastický s.r.o.). z pooperačního se pak dostáváme na plac televizního seriálu pro mladé, jehož scénář píše hlavní hrdinka filmu. což o to, zákulisí televizní show by pro romantickou zápletku mohlo být dostatečně atraktivní prostředí, jenže to by se romantika nesměla odstavit na slepou kolej. chod továrny na sny, to je oč tu vlastně běží a z romantické komedie je naráz pokus o satirický pohled do filmové branže. jenže ani ten bohužel nevyšel. postavy jsou plochý, nezajímavý a nudný. gagy nefungují a pokud se na okamžik vrátíme k romantické linii, dostaví se pocit přepnutýho programu. scenáristka rosie narazí na mladšího začínající herce adama na castingu. jako mávnutím kouzelného proutku matky přírody (která s rosie vede spoustu vnitřních dialogů) se do adama zakouká. následují všechny základní stavební momenty romantický záplekty - zamilování, štěstí, krize, usmíření. jenže jakékoli spojovací články chybí a místo nich je tu právě televizní satira. ve finále pak film neni ani jedním, ani druhym. nejvíc to odskáčou asi představitelé titulních rolí - michelle pfeiffer je sice stále krásná a paul rudd je pořád ten nesmělej kluk s upřímnym pohledem, do kterýho se nezamilovala jen phoebe, ale i všichni ostatní, ovšem i přes jejich účast, která je tím nejlepším na celym filmu, se pro vás sledování týhle "prej romantický komedie" stane utrpením. k dobrýmu pocitu nepřispívají ani přesycený barvy obrazu, který ve mě evokovaly vzpomínky na hity levný cenový skupiny jako byly například another gay movie či další "něco" movie. k těm to tak nějak patří, tady to je jen poslední hřebíček do rakvičky.(11.5.2010)

Příjemná komedie, jelikož si svoji veselou náladu udržuje po celou dobu. Překvapením pro mě byl Paul Rudd, kterého mám sice jako sympaťáka, ale jiank nic. Tady to ovšem rozjel ve velkém a jeho postava je opravdu roztomilá a zvedne vám náladu. Michelle Pfeiffer je pořád kost, i když nevěřím, že její vyhlazená tvář je darem od boha. Saoire Ronan je nejen začínající skvělá herečka, ale jak vidno i zpěvačka-hlásek jako pidislavíček. Její vztah s matkou/Michelle/ byl moc hezký, pohodový, vtipný, prostě fajn. A závidím Stacey Dash její neuvěřitelný vzhled-u ní to musí být dar od boha.:o))(26.10.2011)

Nejedná sa o nič svetoborné, celé je to jedno obrovské klišé, ale treba povedať, že veľmi sympatické. A ten Paul... Mám pocit, že s každým ďalším filmom, v ktorom ho vidím, ho mám stále radšej. Je chrumkavý až hrôza a je to prototyp "hezouna", ktorých vskutku nemusím, no tento muž má dačo zvláštne očarujúce v sebe :) Takže pohodové tri hviezdy, vôbec sa nedivím ani vyšším hodnoteniam. Ak chcete vypnúť hlavu a chvíľu sa len tupo usmievať, tak hor sa do toho.(27.6.2013)

Při sledování jsem si všiml určité věci, která už mne ke konci bila do očí, a sice jakéhosi podivného nasvícení Michelle P. V některých scénách vypadala skoro jako anděl sestupivší na zem, protože zářila, a to doslova, jako by ji do zad svítili halogenem. Neříkám, že to bylo všude, ale viditelné to rozhodně bylo a jestli to byl záměr tvůrců, aby paní M vypadala mladší, moc se jim to nepovedlo a myslím, že ji měli nechat tak jak je, páč jí to sluší tak jak je. To by byla asi největší věc, co mi vadila. Jinak se téhle pohodové komedii nic moc velkého vytýkat nedá, protože ohlížet se u tohoto typu filmu na scénář, či podobné věci, je dosti zbytečné. Fajn komedie na nedělní odpoledne. (8/10)(1.2.2009)

• - Anglický název filmu I Could Never Be Your Woman je také názvem skladby od skupiny White Town, která ve filmu zazní. (Aknah)

• - Postava Michelle Pfeifferové má mít podle scénáře 40 let, zatímco Pfeifferové v době natáčení bylo již 47. Stejně tak její herecký partner Paul Rudd, kterému bylo tehdy 36, hrál devětadvacetiletou postavu, která navíc vystupuje v Rosiině show jako středoškolák. Pravděpodobně největším překvapením je ale Stacey Dashová, která jako čtyřicetiletá ztvárnila roli teenagerky. (Aknah)

• - Role Rosiina (Michelle Pfeiffer) ex-manžela byla původně svěřena Normu MacDonaldovi, který si proto dokonce nechal narůst velký knír. Když mu pak režisérka Amy Heckerlingová přikázala, aby si jej oholil, rozhodl se od projektu odstoupit. (Aknah)