Nestanu se tvojí ženou

I Could Never Be Your Woman

Nestanem sa tvojou ženou

Komedie / Romantický

USA, 2007, 97 min

Nejedná sa o nič svetoborné, celé je to jedno obrovské klišé, ale treba povedať, že veľmi sympatické. A ten Paul... Mám pocit, že s každým ďalším filmom, v ktorom ho vidím, ho mám stále radšej. Je chrumkavý až hrôza a je to prototyp "hezouna", ktorých vskutku nemusím, no tento muž má dačo zvláštne očarujúce v sebe :) Takže pohodové tri hviezdy, vôbec sa nedivím ani vyšším hodnoteniam. Ak chcete vypnúť hlavu a chvíľu sa len tupo usmievať, tak hor sa do toho.(27.6.2013)

Pokud máte horečku a potřebujete se něčím dostat z depky, tak vřele doporučuji :) Film je dobrou ukázkou toho, jak seriály vládnou světu a jak lehce se dají ovládnout teenegeři :) Stupidní seriál s herci, kterým je kolem čtyřicítky a hlavní postava, které je kolem padesátky, ale stále vypadá a chová se na 30 :) Jo a film má dobré hlášky jako:"Izzie? Proč je Ken v tom topení?" "Víš jak měl Alzeihamera a proto zabloudil?" :) A nebo: "Mám na to paragon." :) Jo a duo Michelle Pfeiffer a Saoirse Ronan jdou k sobě jako matka s dcerou skvěle :)(26.12.2012)

• 2mig1

už dlouho tu nebyl film, kterej v takový míře klame tělem, jako titul nestanu se tvojí ženou. pokud budete mít o víkendovym večeru chuť na romantickou komedii, pusťte se radši do klasik jako láska nebeská či notting hill a nenechte se oklamat lživým trailerem či synopsí snímku s michelle pfeiffer. podle nich se totiž o romatickou komedii jednat má, ale už první záběry, ještě před úvodníma titulkama, vás rychle vyvedou z omylu. v nich na vás čekají scény jako vystřižené z dílen national geographic - nic proti nim, ale co sakra dělaj v úvodu romantický komedie? vzápětí se zjeví tracey ullman v roli matky přírody(!) a začne brebentit cosi o tom, jak to má vlastně těžký, že ačkoliv dělá jen svou práci, lidem se to nelíbí a následně jí devastují, přes co se nenápadně dostane k posedlosti lidskího plemene mládím a čeká nás kadence záběrů na xichty, na kterých se právě vyřádil plastický chirurg (a já čekal už jen na chvíli, kdy na mě vybafne doktor troy z plastický s.r.o.). z pooperačního se pak dostáváme na plac televizního seriálu pro mladé, jehož scénář píše hlavní hrdinka filmu. což o to, zákulisí televizní show by pro romantickou zápletku mohlo být dostatečně atraktivní prostředí, jenže to by se romantika nesměla odstavit na slepou kolej. chod továrny na sny, to je oč tu vlastně běží a z romantické komedie je naráz pokus o satirický pohled do filmové branže. jenže ani ten bohužel nevyšel. postavy jsou plochý, nezajímavý a nudný. gagy nefungují a pokud se na okamžik vrátíme k romantické linii, dostaví se pocit přepnutýho programu. scenáristka rosie narazí na mladšího začínající herce adama na castingu. jako mávnutím kouzelného proutku matky přírody (která s rosie vede spoustu vnitřních dialogů) se do adama zakouká. následují všechny základní stavební momenty romantický záplekty - zamilování, štěstí, krize, usmíření. jenže jakékoli spojovací články chybí a místo nich je tu právě televizní satira. ve finále pak film neni ani jedním, ani druhym. nejvíc to odskáčou asi představitelé titulních rolí - michelle pfeiffer je sice stále krásná a paul rudd je pořád ten nesmělej kluk s upřímnym pohledem, do kterýho se nezamilovala jen phoebe, ale i všichni ostatní, ovšem i přes jejich účast, která je tím nejlepším na celym filmu, se pro vás sledování týhle "prej romantický komedie" stane utrpením. k dobrýmu pocitu nepřispívají ani přesycený barvy obrazu, který ve mě evokovaly vzpomínky na hity levný cenový skupiny jako byly například another gay movie či další "něco" movie. k těm to tak nějak patří, tady to je jen poslední hřebíček do rakvičky.(11.5.2010)

scénář a režie : žena .. hlavní role : matka a dcera .. výsledek : příjemná, pohodová romance určená nejen pro ženy .. Michelle Pfeiffer vypadá pořád víc než dobře a ten ženský pohled na svět, zde určitě nemůže nikoho urazit .. nezklamal mě ani Jon Lovitz : klasicky skvěle zahrál bývalého manžela Nathana, jeho postavou jsem se bavil určitě nejvíc : připomínal mi silně mou ex... .. vše podbarveno výbornou muzikou, které vévodí známá hitovka "Wouldn't It Be Nice" od The Beach Boys a dále tři pěkný songy The Cure …(29.4.2010)

Vyborne som sa zabavala od zaciatku az po koniec. Michelle tato rola sadla uplne vyborne, dcera bola sikovna a vtipna a mlady, tak ten bol fajn streleny. Cele to bolo priitiahnute za vlasy, ale ako celok to fungovalo. Do toho skvela hudba a za parodie piesni Britney a Alanis davam o jednu hviezdu viac :)(30.9.2007)

• - Role Rosiina (Michelle Pfeiffer) ex-manžela byla původně svěřena Normu MacDonaldovi, který si proto dokonce nechal narůst velký knír. Když mu pak režisérka Amy Heckerlingová přikázala, aby si jej oholil, rozhodl se od projektu odstoupit. (Aknah)

• - Postava Michelle Pfeifferové má mít podle scénáře 40 let, zatímco Pfeifferové v době natáčení bylo již 47. Stejně tak její herecký partner Paul Rudd, kterému bylo tehdy 36, hrál devětadvacetiletou postavu, která navíc vystupuje v Rosiině show jako středoškolák. Pravděpodobně největším překvapením je ale Stacey Dashová, která jako čtyřicetiletá ztvárnila roli teenagerky. (Aknah)

• - Film měl původně zamířit do kin, nakonec byl ale distribuován přímo na DVD. (Pompaj)