Nestanu se tvojí ženou

Nestanem sa tvojou ženou

Komedie / Romantický

USA, 2007, 97 min

• 2mig1

už dlouho tu nebyl film, kterej v takový míře klame tělem, jako titul nestanu se tvojí ženou. pokud budete mít o víkendovym večeru chuť na romantickou komedii, pusťte se radši do klasik jako láska nebeská či notting hill a nenechte se oklamat lživým trailerem či synopsí snímku s michelle pfeiffer. podle nich se totiž o romatickou komedii jednat má, ale už první záběry, ještě před úvodníma titulkama, vás rychle vyvedou z omylu. v nich na vás čekají scény jako vystřižené z dílen national geographic - nic proti nim, ale co sakra dělaj v úvodu romantický komedie? vzápětí se zjeví tracey ullman v roli matky přírody(!) a začne brebentit cosi o tom, jak to má vlastně těžký, že ačkoliv dělá jen svou práci, lidem se to nelíbí a následně jí devastují, přes co se nenápadně dostane k posedlosti lidskího plemene mládím a čeká nás kadence záběrů na xichty, na kterých se právě vyřádil plastický chirurg (a já čekal už jen na chvíli, kdy na mě vybafne doktor troy z plastický s.r.o.). z pooperačního se pak dostáváme na plac televizního seriálu pro mladé, jehož scénář píše hlavní hrdinka filmu. což o to, zákulisí televizní show by pro romantickou zápletku mohlo být dostatečně atraktivní prostředí, jenže to by se romantika nesměla odstavit na slepou kolej. chod továrny na sny, to je oč tu vlastně běží a z romantické komedie je naráz pokus o satirický pohled do filmové branže. jenže ani ten bohužel nevyšel. postavy jsou plochý, nezajímavý a nudný. gagy nefungují a pokud se na okamžik vrátíme k romantické linii, dostaví se pocit přepnutýho programu. scenáristka rosie narazí na mladšího začínající herce adama na castingu. jako mávnutím kouzelného proutku matky přírody (která s rosie vede spoustu vnitřních dialogů) se do adama zakouká. následují všechny základní stavební momenty romantický záplekty - zamilování, štěstí, krize, usmíření. jenže jakékoli spojovací články chybí a místo nich je tu právě televizní satira. ve finále pak film neni ani jedním, ani druhym. nejvíc to odskáčou asi představitelé titulních rolí - michelle pfeiffer je sice stále krásná a paul rudd je pořád ten nesmělej kluk s upřímnym pohledem, do kterýho se nezamilovala jen phoebe, ale i všichni ostatní, ovšem i přes jejich účast, která je tím nejlepším na celym filmu, se pro vás sledování týhle "prej romantický komedie" stane utrpením. k dobrýmu pocitu nepřispívají ani přesycený barvy obrazu, který ve mě evokovaly vzpomínky na hity levný cenový skupiny jako byly například another gay movie či další "něco" movie. k těm to tak nějak patří, tady to je jen poslední hřebíček do rakvičky.(11.5.2010)

Jak já mám rád romatické komedie. Povětšinou jsou tam pěkné herečky, zábava i decentní dávka drama, každopádně většinou mají docela spád a člověk se vůbec nenudí. Tentokrát je to taky tak. Michelle Pfeiffer je tam úžasná, Paul Rudd je úplně k popukání, začínám ho mít dost v oblibě, jako tako komika a baviče, a Saoirse Ronan jako dcera Izzie je taky moc fajn. Bavil jsem se a nenudil, což má u mě váhu alespoň jedné hvězdičky, takže celkově čtyři.(21.8.2008)

Je to taková bezduchá komedie, která ale hřebík zatluče přesně tam, kam má. Má pobavit, což splňuje v každém směru, má zlepšit náladu, což se jí tedy rozhodně také podařilo a má být prostě tím, čím je. Komedií. Každému jeho role sedla přesně, jak zadek na mísu. Celkový výsledek tedý více než ucházející. 70%(31.5.2011)

Lehounká komedie plná příjemných nebo uhozených postav a nevážného zvažování vztahových stereotypů. Michelle Pfeiffer hraje takovu trochu cáklou sympaťačku, kterou by asi chtěl mít každý druhý puberťák za mámu, prostě americký sen. Na druhou stranu, kterou ženu v Čechách by dorůstající dcera povzbuzovala, aby randila se zajíčkem?(15.3.2009)

Heh, nedělal tohle náhodou Disney? Moc slaďoučkej příběh, opírající se o dvě sympaticky vykreslený postavy, který ale zaboha nejdou dohromady. Romantika se tu vaří za užití přísad, kterých jsem se už dávno přejedl, a tak nakonec stoprocentně vyznívá leda skvělá linka matka-dcera. Předělávky Britney s Alanis (ta na schodech) a rozhovor o sexu - to jsou pro mě highlighty tohohle snímku. Plus teda tanečník Rudd, ten mě doslova šokoval.(6.5.2013)

• - Film měl původně zamířit do kin, nakonec byl ale distribuován přímo na DVD. (Pompaj)

• - Anglický název filmu I Could Never Be Your Woman je také názvem skladby od skupiny White Town, která ve filmu zazní. (Aknah)

• - Role Rosiina (Michelle Pfeiffer) ex-manžela byla původně svěřena Normu MacDonaldovi, který si proto dokonce nechal narůst velký knír. Když mu pak režisérka Amy Heckerlingová přikázala, aby si jej oholil, rozhodl se od projektu odstoupit. (Aknah)