Vlkodav z kmene Šedých psů

• Česko Vlkodav z rodu Šedých psů (více)
všechny plakáty

Vesnice Šedých psů byla pobita temným přisluhovačem Zhadobou, jenž se snažil vzkřísit bohyni Morannu. Ten den měli všichni Šedí psi zemřít, jeden však přežil - syn statného kováře Mezhamira. Ten je prodán do otroctví, aby nadosmrti pracoval v diamantových dolech. Osudem otroka je v dolech zemřít. Chlapec vyroste, přijme jméno Vlkodav a vymaní se z područí otrokářů vybojováním své svobody. Vlkodav započne svou pouť, při které jako první otrok hodlá změnit svůj osud a pomstít vyhlazení své rodiny. (oficiální text distributora)

gogo76

Aj Rusi chcú dokázať, že vedia točiť dobrodružné fantasy. To, že zvládajú ostatné žánre, hádam písať nemusím. Nemožno im uprieť snahu, kvalitná výprava, obrovský rozpočet, celkom dobre obsadené postavy, vrátane charizmatického hlavného predstaviteľa, pekné exteriéry a slušná hudba. To všetko je fajn, ale keď raz príbeh pokrivkáva, film nezachráni ani megarozpočet. Úvod skutočne vykráda Barbara Conana a dej, ktorý plynie ďalej, akokeby za každú cenu vyhľadával príležitosť ukázať, že Rusi zvládajú aj súboje, ktorých je tu dosť, ale pripadali mi také nemastné-neslané. Inšpirácia LOTR-om je zjavná. Ak by som mal objektívne hodnotiť, tak LOTR, ktorému ako top-fantasy dávam päť diskov, tak tento malý ruský klon, nemôže získať viac ako 50-60%. Nadržiavať mu len preto, že má slovanský look, asi nie je fér. ()

Tom_Lachtan

když jsem viděl poprvé, byl jsem ohromen i přes "podobnost" s mojí srdcovkou Conanem. Po druhém o nějaký ten rok později už onen pocit opadl, přesto se jedná o kvalitní fantasy s prvky slovanské mytologie. Ruština Vlkodavovi sluší ()

Phobia

KLADY: 1) kouzelná slovanská mytologie, 2) dokonalý netopýr, 3) pěkná výprava ve spojení s líbeznými kulisami, 4) sympatický hlavní hrdina. ZÁPORY: 1) hlavní hrdina má jediný konstantně pochmurný výraz tváře, 2)+3)+4) scénář je hodný leda počítačové RPG hry - spousta WTF momentů bez špetky logiky, co nevyřeší hyperklaďas svým mečem, řeší nahodile božstva, 5) mizerný střih zvláště při soubojích. Takový "Barbar Conan" (silná inspirace, ne-li přímo vykrádačka) naroubovaný "Mrazíkem", výsledek je rozpačitý. Při svém pozitivním přístupu k fantasy a z vzhledem ke zdejšímu solidnímu hodnocení (to jsem fakt tolik náročná?) jsem prostě čekala něco lepšího, něco dospělejšího - tady se nemůžu zbavit hořkého pocitu, že tvůrci mají ctitele fantasy za mentálně znevýhodněné. Nápodobně, páni filmaři, nápodobně! Díky tomu netradičnímu slovanskému náboji hodnotím nadprůměrem, ale stejně je k pláči, jak skvělý film to mohl být. Připouštím, není mnoho lepších heroic fantasy (další smutný důkaz diletantství filmařů). 59% ()

Ampi

Dobrý fantasy film s trochou slovanské mystiky. Byť častečná inspirace Conanem tu je, tak má i zajimavé originalní prvky. ()

Big Bear

Nejsem příznivcem fantasy s čaroději, draky, hrdiny a zloduchy... Čekal jsem trochu víc středověku ani nevím proč snad díky coveru DVD. Ale i tak musím říct, že se vyzuál podařil a já to v klidu nezívajíc dokoukal. Rusové jsou evidentně ve formě a zatím vše co jsem viděl nově natočeno stálo za vidění. * * * ()

Disk

Jsem mile překvapen, že i ve východní Evropě vznikne velmi dobrý fantasy film. Něco tak výtečného vzniká jednou za uherský rok, ale tímto počinem Rusové prokázali, že mají na to konkurovat fantasy z Hollywoodu, obzvlášť v dnešní době, kdy Američani chrlí fantasy s malými dětmi. Vlkodav je správně epický a osudový, má velmi dobrou technickou stránku (kamera, hudba, triky). Herci jsou přesně typově vybráni. Snad jen ta CGI exhibice na konci mi přišla zbytečná, ale to jedna z mála věcí (šablonový scénář), které by se daly vyčíst. Jo a díky za krvavé záběry. ()

666teen

Nic nového pod sluncem, v rámci fantasy průměrnej scénář. Ovšem ruská příroda (nejen Novým Zélandem živ je člověk), charismatickej hrdina a navíc takovej pro mě dost příjemnej odér dává dokupy nadprůměrnou podívanou pro milovníky LOTR, nebo Conana. Jen si představte, že by pánové dostali na natáčení takovej knedlík jako třeba magor Bay....to by byla jízda! ()

S.Quentin QUALE

Až na úplný závěr výborná fantasy, kdo by to čekal? Krvavé, efekty fajn, sice docela dlouhé, ale za to vydrajvované. Což o to, že si tvůrci lecos půjčují odevšad možně, mišmaš je to zábavný. Líbilo se. 75% ()

Mi Nü-Chai

Škoda umělého natahování a hlavně té asi poslední půlhodiny, kde se to deus ex machina jen hemžilo, nebýt toho, dávaly by se mi ty 4* s čistším svědomím. Na druhou stranu oceňuji originální podobu antagonisty, hudbu, celkově příjemnou atmosféru (jasně, je to veskrze naivní až hrůza, ale s tím jsem počítala) a zejména toho überroztomilého kaloně. Čumáček všech čumáčků, asi chci tohle zvířátko plyšové. ()

liskam

Začalo to jako Barbar Conan. Tzn. klasická vykrádačka...:-) Ale stále jsem byl v pohodě. Po první bitvě s vládcem rádoby hradu, běhání/skákání na hořících lávkách, zachránění sličné děvy a starého slepce, který vidí do budoucnosti, pomaličku polehoučku čuchám pěknou zradu. Ve chvíli, kdy se před hlavním hrdinou zjevil osvícený mistr Yoda "v ženské podobě" a vypustil z úst opravdovou oduševnělou perlu, málem jsem se rozesmál. Jenže pak jsem si všiml naprostého unikátu... hlavní hrdina má androida se kterým mluví a který vypadá jako netopýr.., já jsem to ale prokoukl, je to R2-D2!! Pak se ukázal Lord Imperátor a mně bylo jasné kdo je hlavní hrdina doopravdy! Je to mladý Obi van Kenobi na zkušené v CCCP. A přátelé, to jsme teprve ve 24 minutě filmu...:-)) budu opravdu rád, když tuhle sračku dokoukám, a když jí dám alespoň dvě sluncata... 27 Minuta.. Končím! Zjistil jsem totiž, že Lord Imperátor není Lord Imperátor, je to Sauron! Dávám jedno slunce za to, že na tuhle věc jen tak nezapomenu...- ()

Smok odpad!

Stupídna vykrádačka snáď všetkých filmov z tohoto žánru. Nuda a klišé vám budú sprievodcami celým filmom. Bratia rusi, prečo ??? ()

predators

Na můj vkus moc dlouhý počin východní mocnosti, kterým ale dala najevo, že nejen amíci umí točit dobré fantasy. Monstrozní hudební dobrovod graduje v akčních scénách, kterých je požehnaně a choreograficky jim nelze nic vyčíst. Úvodní souboj díky divoké kameře trpí nepřehledností, setkání s posledním kamenným bosem už je trochu moc. Hlavní hrdina si však dovedl získat mé sympatie, no není to žádný Ivan! Škoda několika hluchých míst v dějové linii, jinak ale za shlédnutí Vlkodav stojí. 60% ()

nash.

Přes nepříliš originální dějovou kostru, která je kombinací klasické poutnické fantasy a Barbara Conana, jehož je úvodní scéna dokonalou kopií, nečekaně příjemné překvapení. Dobře namíchaná směs tradičních žánrových klišé s výraznými a pro žánr osvěžujícími motivy slovanských legend, zasazená do syrového prostředí na hony vzdáleného dětským pohádkám a načančaným hollywoodským kulisám, konečně opravdu výrazný hrdina a opravdu krásná princezna, solidní bitevní scény, ponurá atmosféra a velkolepé finále. I když to finále mohlo být mnohem lepší, kdyby tvůrci upustili od závěrečného zázraku a nechali vše dojít logického závěru. ()

klerik

Čistokrvná fantasy, ktorá ma v sebe tú správnu pohanskú surovosť. Scenár je možno len zlepenec niekoľkých epizód, ale vizuálne sa je na čo pozerať. Vlkodav je jeden z najsympatickejších týpkov s mečom (prípadne, na čo sa pri "našich" predkoch často zabúda s kopijou). Film má bližšie ku CONANOVI ako k LOTRovi, ale aj tak má pôsobivú Jacksonovskú výpravu. Dobrodružná romantika ma aj napriek chybám filmu dostala, podobne ako pri menej vydarenej CESTE BOJOVNÍKA. Fantasy žije... ()

Chrustyn

Proti fantasy snímkům vůbec nic nemám a velice rád se vydám na cestu z nějakým hrdinným bojovníkem. Avšak v tomto případě to byla cesta zdlouhavá, nudná a nezáživná. Rozhodně se nejedná o další variaci na "Pána prstenů" a film se spíš podobá legendárnímu "Barbaru Conanovi" a jelikož mě ani tato legenda moc nenadchla měl to Vlkodav o to těžší. Film u mě bohužel nezabodoval skoro ničím a po celou dobu jsem se velice nudil. Není zde mnoho akce ani nějaká scéna hodná zapamatování a hlavní hrdina si moje sympatie také nezískal. Bohužel jsem ještě nepřišel ruským filmům tak úplně na chuť. ()

Crocuta

Reálie, atmosféra a herečtí představitelé dokáží vynahradit nedostatky, které ve svém komentáři výstižně shrnul flanker.27(já bych snad jen přidal dost nepřehledný střih akčních scén - to je však obecný neduh mnoha současných snímků). Stručně řečeno - "Vlkodav" rozhodně patří k těm slušnějším fantasy filmům, které jsem v poslední době viděl. ()

mat.ilda

Velké naděje plynoucí z očekávání neamerické fantasy brzy pohltila nuda, která poskytla prostor kritickému posuzování práce kamery i střihu, upozornila na opakované zdůrazňování detailů, předpokládajících slaboduchost diváka a nenabídla možnost sympatizovat snad s žádnou z postav příběhu, nejméně však s hlavní - zjizveným, zamlklým bijcem bez náznaku emocí, kterému držet palce prostě nešlo. ()

heyda

Slabý scénář a velká nevyrovnanost scén (jednou super scéna jak z holywoodu, podruhé jak kdyby to točil nějaký lempl) bohužel sraží tento sympatický ruský pokus o fantazy dolů a je to škoda. Potenciál tam byl solidní, od výpravy až po triky. 60% ()