Na jednej strane veľmi sympatická ústredná dvojica, davy úžasných vedľajších figúrok (vrátane tých štekových - milujem vyhadzovača v diskobare, personálnu pracovníčku z televízie a v podstate všetkých gynekológov), množstvo tučných hlášok a fakt nezabudnuteľných vtipných scén ("Ja nemám zápal očných spojiviek. Som len totálne zhúlený."; "Keď si vracala, vyzerala si ako zomierajúci Jabba Hutt."). Na strane druhej nulová erotická chémia ústrednej dvojice, citeľne nižšia frekvencia gagov ako v geniálnom 40-ročnom panicovi a zbytočne premrštená stopáž (takú ságu z toho naozaj robiť nemuseli, kľudne by som vysekal 20 minút blbostí s výletmi do Las Vegas a podobnými zbytočnosťami). Napriek akýmkoľvek výhradám je to výborná komédia, ktorá posiela "generačné filmy" Kevina Smitha do hrobu. A vôbec, všetci by sme mali Juddovi Apatowovi fajčiť brko za to, že aspoň niekto na tejto planéte ešte dokáže natočiť skutočne zábavnú komédiu. Tých debilných paródií typu Scary Movie a Epic Movie už mám vážne po krk.(23.10.2007)

Tato komedie je jedním z mých největších filmových zážitků poslední doby. Podle mého jde o takovou menší revoluci v žánru romantických komedií. Většina těchto komedií je tak stupidní, až se skoro stydím za scénáristy, že plodí takový hnůj. Ale zde je vše skvělé. Pocit studu se nedostavuje. Postavy jsou přirozené, ne jak přes kopírák podle ostatních filmů. Scénář není dementní. A i přesto, že je zde klasický happy end. Inteligentně a realisticky jsou zde rozebrány partnerské vztahy. Vše vyznívá přirozeně, bez křečovitosti a navíc je to opravdu zábavné. Už bylo na čase udělat v tomto zatuchlém žánru průvan. Ten už sice dělal Kevin Smith, tento snímek je však mnohem zábavnější. Například scéna, kdy hlavní hrdina "prozře" je zde vyřešena velice originálně, ale nebudu spoilit.(2.1.2008)

Jiste, prijemna romanticka komedie s predvidatelnym dejem, coz tady ale nevadi, diky mnozstvi vtipu a paradnim vedlejsim postavam. Ale wtf 130 minut? Bylo by to perfektni, ale druha pulka filmu uz je precejen slabsi, za coz muze ta delka, pricemz nakejch 100 minut by naprosto stacilo. Ale vsichni herci jsou fajn, film vylozene nudit nezacne nikdy, takze to da ty 4*.(19.2.2009)

Co udělá mladá žena, když jí všichny kolem říkají - dej to dítě pryč? Nechá si ho! A proč - když tatínek je jedno velké přerostlé děcko - těžko říci? Třeba z nějaké té skryté atrakce nebo náklonosti i když... Že by nové a čerstvě objevené mateřské pudy, nebo snad přesvědčení? Tohle všechno tenhle film neřeší - naštěstí. Je zaostřeno na dva hlavní protagonisty onoho "omylu", na pár rodinných členů a kamarádů, a hlavně na jejich malé světy - životní styl, názory. A kupodivu ony neslučitelné světy vedle sebe fungují, podotýkám, že i v tak překvapující stopáži přesahující dvě hodiny. Je to zásluhou mnoha aspektů - počínaje zajímavě volenou optikou vyprávění, scénářem, režií a velmi povedenými výkony herců. V tomhle filmu všechno perfektně funguje i bez klišoidní kašičky a planých ideologicko-idealistických proslovů. V pár okamžicích se humor dostává do brutálně přisprostlých vod, ale tak to prostě má být, navíc scenář srší perfektně vypointovanými i přirozeně působícími dialogy (ty hysterické výlevy chvílemi stojí za to). Plus další sympatický fakt : hlavní hrdinové - ač razantně odlišní - nejsou postaveni před dilema vlastní inteligence -rozuměj pitomá(ý) versus chytrý(á)- nýbrž před postojově-názorový konflikt, který nejspíš pramení z věku, vyspělosti no a také pohlaví. V tomhle filmu prostě -dle mého- nikdo nemá na vrch. I když to vlastně záleží na tom, jak se k tomu postaví divák a navíc každá z postav pronese něco, co dokáže zaujmout, s čím dokážete souhlasit. Což je vlastně úžasné... 80%(12.10.2007)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +opravdu hodně hustých hlášek, Katherine Heigl jsem viděl snad po 10 letech, chce se mi říct, konečně, i ostatní herci jsou fain, český dabing je o fous lepší než originál, epizodní výstupy známích herců, vtip -občas hodně nechutné, někdy zbytečně natahované a zdlouhavé, chtělo to některé scény vystřihnout, někdy jsem se smál nuceně a někdy jsem nechápal americký spůsob života/// Rozhodně film, který by jste měli vidět. Je tady mnoho vtipných a nechtěných situací nad kterými se přijemně pobavíte. Herci celkem příjemně potěší a jestli že překonáte některé nechutnosti "Jéžiši co to bylo" , tak film bez problému přežijete. Jo bavil jsem se./// Celkem 72%///(2.6.2009)

• - Při titulcích jsou v záběru fotky, na jedné z nich je i Joanna Kerns (matka Alison) se svým skutečným dítětem. (don corleone)

• - Ve scéně, kdy jsou Ben (Seth Rogen) a Alison (Katherine Heigl) společně v knihkupectví, je možné zahlédnout knihu "Brokeback Mountain", která se stala předlohou pro úspěšný snímek Zkrocená hora (2005). (voresprut)

• - Na zdi v Benově pokoji si můžete všimnout plakátu k filmu Strach a hnus v Las Vegas (1998). (giallo)