Možná nejlepší komedie pro rok 2007, kterou jsem viděl. Nejnápaditější a rozhodně hodně výrazná oproti ostatním romantickým komediím. Tak se po shlédnutí na mě tváří Zbouchnutá. Proč tak výrazná je patrné z prvního pohledu. Autoři si s tématem s radostí pohráli a i když nejdou do extrémů, může takováto komedie říct do budoucna opravdu mnohým lidem. Pobaví, poučí a rozhodně neurazí. A na to jak je tento film dlouhý, a že je to na komedii neobvyklé, jsem se po celou dobu slušně bavil a ani na chvíli mě nenapadlo se nudit. Na komedii jak má být. K tomu mě překvapil ze začátku zvláštní, ale postupem času, vcelku sympatický Seth Rogen. Zábava na prvním místě, tak tomu je i zde. 129 minut a na konci špatná nálada z toho, že tak dobrý film skončil. To se nestává často, u komedie. --- Má dvě děti. - Zmlkni! - Není to nic, za co by ses měla stydět. - Jestli myslíš, že mu to zabrání ve flirtování, tak vůbec.(10.2.2008)

Pro mě možná nejzajímavější romantická komedie tohoto roku. Začátek trošku pomalejší a celkově trošku kýčovej postupně roste v celku zábavnou komedii, která se zaobírá i jinýma - dospělejšíma problémama než její předchůdci. Je tam pár dobrých scén za které film stojí vidět, jenže je to až moc dlouhé. Ten začátek se mohl trošku zkrátit a sázka s jejich kamarádem nemusela zbytečně narušovat průběh filmu. Naopak se mi fakt líbil Benův zábavnej tanec ala házející kostky, porod a občasné hlášky. Jinak herci nic moc výrazní. Hudba Joe Henry a mistr Loudon WAINWRIGHT III (Elizabethtown, Pilot, Velká ryba, a 40 let panic který byl dříve plánovaný jako předchůdce tohoto filmu, který si ale uchoval režiséra).(18.3.2008)

• gudaulin

Komedie by měla pobavit a mně nezbývá než konstatovat, že jsem se za celé dvě hodiny stopáže ani jednou nezasmál, ba co dím, ani jednou jsem neměl pocit, že jsem se smát měl. Kdykoliv se totiž schylovalo k situaci, která zaváněla humorem, obvykle to shodil nějaký vulgarismus, hloupost nebo nedodělek ze strany scénáristy. Tenhle film zjevně cílí na mladší skupinu diváků v teenagerském věku a tomu odpovídá naivita, neupřímnost výpovědi a lacinější humor. Pravdou zůstává, že některé odvěké rozdíly mezi ženským a mužským pohledem na svět a vzájemné vztahy dokáže film zprostředkovat, nicméně takové Bosé nohy v parku dokáží romantiku a nezralost vztahu prodat dvakrát efektněji s neskonale větší noblesou a stylem, no a kterákoliv epizoda ze seriálu Simpsonovi dokáže odhalit nesnáze rodičovství a manželství třikrát vtipněji a kultivovaněji. Zůstává příjemný pohled na hlavní ženské postavy v čele s Katherine Heigl a vědomí, že v příslušném žánru produkují americká studia i neskonale hloupější a řemeslně nepodařenější filmy. Celkový dojem: 40 %.(12.10.2010)

Zbouchnutá je umný mix romantické a teenagerské komedie, přičemž oba žánry mixuje tak půl na půl - první polovina je spíše teenagerská, druhá romantická (samozřejmě se silným finále). Režisér Judd Apatow odvedl skutečně dobrou práci (musím se přiznat, nekriticky mu fandím za jeho neodolatelně kultovní seriál Machři a šprti) a natočil zajímavý film i pro diváka, který stojí zcela mimo cílové skupiny obou žánrů. Ta žánrová schizofrenie je funkční a praktická - objevného tu není mnoho, ale přesvědčuje v jednom svém konkrétním rozměru - konečně nějaká teenagerská komedie, která se povyšuje nad svůj žánrový kontext a nenabízí jen trapnou infantilní zábavu a humor usazený někde v poetice trapnosti, nebo spíše trapný sám o sobě. Na můj vkus je sice nepříjemně vulgární, ale chápu, že tohle asi dnešní mladý divák vyžaduje. Film je, jak je dnes již v Hollywoodu trendem, prošpikován celou řadou popkulturních odkazů, které však nikdy nejdou nijak hlouběji a nedá se o nich napsat, že by to byl nějaký sofistikovaný tvůrčí záměr. Spíše je to zvykem a cool (mě dostala imitace Roberta de Nira v rozhovoru o jeho botách potřísněných plodovou vodou...). Zbouchnutá je celkově svěží a příjemný snímek, který svou otevřeností přesně zapadá do trendů současné americké komedie...(už ani detail rodidel ženy při porodu není tabu), ale stále si drží svůj (relativní) standard vkusu... Podobné filmy: 40 let panic, 50x a stále poprvé, Kopačky(16.12.2008)

Ustredni par je hrozne roztomily a odkazy na jine filmy jsou perfektni, znalci pochopi aneb "Ale ja mam taky rada Spidermana!" Jediny, co me trosku zklamalo, byla ke konci pribyvajici romantika a ubyvajici vtip. A ten porod mohli vynechat. Jeste doted me v nocnich murach strasi ta vykukujici hlavicka.(4.10.2007)

• - Děti, které hrají Debbie a Pete, jsou vlastními dětmi režiséra Judd Apatowa a Leslie Mann. (don corleone)

• - Ve scéně, kdy jsou Ben (Seth Rogen) a Alison (Katherine Heigl) společně v knihkupectví, je možné zahlédnout knihu "Brokeback Mountain", která se stala předlohou pro úspěšný snímek Zkrocená hora (2005). (voresprut)

• - Jay Baruchel má hrůzu z kolotočů a horské dráhy. Do úvodní scény ho musel musel režisér hodně dlouho přemlouvat. (don corleone)