Alison Scott (Katherine Heigl) je krásná a chytrá novopečená televizní reportérka. Ben (Seth Rogen) je oplácaný a líný povaleč, jehož jedinou ambicí je pokračovat ve sladkém nicnedělání, jak jen to půjde. Ti dva se setkali v baru, společně se opili, vyspali a jen tak mimochodem počali nového člověka. Bez vědomí téhle důležité informace se ráno jako rozumní dospělí lidé zastyděli a rozloučili. Navždy. Pak se ale Alison udělalo špatně a Ben přijal telefonát, který jeho dosavadní sladký život pořádně opepřil. Před budoucími rodiči se vynoří zcela zásadní otázka: Je jejich jediné pojítko – společné dítě – natolik pevné, že je navzdory tomu, že jsou natolik odlišní a vůbec se neznají, udrží pohromadě? Odpověď naneštěstí nehledají sami, ale s pomocí řady vedlejších postav, z nichž za zmínku stojí Benovi blázniví spolubydlící nebo Alisonina přemoudřelá starší sestra. (Bontonfilm)

Trailer 2

Psema

Vynikající komedie, která se v klidu vyrovná geniálním kouskům Kevina Smithe. Stejně jako oplácaný flákač z Jersey i Apatow sází na peprné, na nic si nehrající dialogy, které jsou mnohem upřímnější a realističtější než ty, které v podobně laděných romancích vídáme a ačkoliv příběh plyne po očekávané trase až k samotnému finále, výborně načasované fóry a s láskou provedené scény člověka řádně usadí do sedačky i na tak obsáhlou stopáž, jakou je u komedií nezvyklých 129 minut. Tady jsem téměř litoval, že už je konec. ()

B!shop

Jiste, prijemna romanticka komedie s predvidatelnym dejem, coz tady ale nevadi, diky mnozstvi vtipu a paradnim vedlejsim postavam. Ale wtf 130 minut? Bylo by to perfektni, ale druha pulka filmu uz je precejen slabsi, za coz muze ta delka, pricemz nakejch 100 minut by naprosto stacilo. Ale vsichni herci jsou fajn, film vylozene nudit nezacne nikdy, takze to da ty 4*. ()

H34D

Komedie roku? Pff, tak to mi vymrdej bradku! Což o to, Apatow se snaží, jeho humor má i přes časté fuckování a drsnější sexuální narážky citelné známky inteligence a to se v dnešní době x-tých pokračování záchodového American Pie rozhodně cení, jenže ono to zas tak vtipné není, člověk se sem tam možná uchichotne, ale nic víc, Smithovským Clerks to nešahá ani po kolena. Scénář v intencích žánru není špatný, takoví Ledově ostří byli ohranější a stupidnější (to asi záměrně), najdeme v něm sice klasicky předvídatelný happy end i určitou dávku moralizování, ale nepůsobí to vyloženě trapně, či nuceně... Večer s Knocked Up nebyl špatně strávený, ale není to zrovna důvod, proč se divám na filmy. 6/10 ()

MMR

To je tak, když se v "romantické" komedii sejdou herci typu Seth Rogen, Jonah Hill a podobně. Tato v uvozovkách romantická komedie (Pro ty, kteří si romantiku představují stylem: "Tak co, opíchal si jí?" "No jasně, sem jí nakládal...") se nese v bláznivém duchu. Takže je jasné, co z toho muselo vzejít. Pro mé hodnocení je zde jasná volba. ()

lesumir

Jak já se bál stopáže (Apatow by se měl uvědomit...) a Setha Rogena, ktery mi uz z posteru byl silne nesympaticky (pozn. pro sebe - ubrat na prvnim dojmu). Knocked Up je snad nejsprostsi komedie, jakou jsem kdy videl, snad i Scorseseho Casino zaostava, slovo fuck a shit v kazde druhe vete, jak to asi prelozi cesky dabing? :)) Keigl je dobrá herecka, v Grey's Anatomy nedostava tak velky prostor, ale tady to mohla rozbalit a povedlo se, na ni bohuzel/bohudik stoji skoro cely film, je dobře napsán i odtočen, aspiruje na jednu z nejlepších komedii za rok 2007! ()

• Judd Apatow několiktrát zmínil v komentáři DVD, že film je silně inspirován narozením jeho první dcery. (don corleone)
  • V malé roli tanečnice se tu objevuje pornoherečka Stormy Daniels, o řadu let později světově proslulá díky několikaminutovému vztahu s Donaldem Trumpem. (NIRO)
  • Ve scéně z knihkupectví je možné zahlédnout knihu "Brokeback Mountain", která se stala předlohou pro úspěšný snímek Zkrocená hora (2005). (voresprut)

Související novinky

Judd Apatow se vrací k režii

Judd Apatow se vrací k režii

01.02.2019

Po delší odmlce se slavný americký producent a režisér kultovních komedií Zbouchnutá nebo 40 let panic Judd Apatow vrací k režii. Přichystal si novou komedii pro komika a člena SNL Peta Davidsona,… (více)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible

10.12.2007

Judd Apatow, který vrátil komedie na čelní místa komerčních řebříčků (a zachránil tak čest žánru celkově klidně se koukněte na letošní statistiku kvalitního humoru v kinech), spojil síly se zkušeným… (více)