• novoten

Snaživé, ale zároveň protivné svou upachtěností. To, že si krásná holka začne s neznámým nesympatickým podivínem, se dá v klidu přehlédnout, ale vývoj jejich vztahu ne. Vyznání přicházejí velmi násilnou cestou a komické situace naprosto neodpovídají momentální náladě. Navíc jediná postava, se kterou se lze ztotožnit, je právě zbouchnutá Alison. Hlavní hrdina je buranský ignorant, který dokáže všechno zkazit a ještě má pocit vítězství. Scénář mu navíc neulehčuje vůbec nic, protože mu za kamarády dává bandu nevtipných zhulenců, kteří jen lezou krkem a hláškují zoufale naprázdno. Apatowa tak beru na milost hlavně díky tomu, že jsem více jak dvě hodiny vydržel tohle upocené snažení sledovat, občasnému uchechtnutí (De Nirovy boty) a krásné Katherine.(18.10.2007)

Místy dost dobrá komedie, místy celkem natahovaná až ke znudění. Talentovaný Judd Apatow tak trošku definoval podžánr "fuck comedy," a jeho klony (většinou už nyní pod jeho producentskou záštinou, nás okupují dodnes. Rogena fakt fakt nemusim, ale tady je celkem snesitelný a v pohodě a kdyžtak jej hravě dokáže zastínit Jason Segel, který se chová v podobných komediích úplně jinak než v Himymu, takže pohoda. Přemítal jsem mezi 3 a 4*, ale nakonec jsem usoudil, že si to i kvůli tomu emotivnímu záběru, inspirovaným životními zkušenostmi, tu čtvrtou zaslouží. Ovšem, třeba je nutné Apatowovy komedie nakoukávat víckrát, aby je člověk naplno docenil, to zatím nevím...70%(8.11.2015)

Taková docela prudérní komedie, kde to šlape přesně v tom požadovaném rytmu. Skoro je vám hlavních hrdinů líto, ale přitom se jim dokážete docela škodolibě smát. Takže grind core jako film. Zbouchnutá má svoje top komické scény, ale celkově se nese v takovém spíše komornějším duchu. Přitom se docela přesně drží ve svých kolejích, nevybočuje. Což je docela zázrak. To jsem od filmu Judda Apatowa se Sethem Rogenem nečekal. Na druhou stranu, čekal jsem nějakou bizarní partičků zhulených nerdů a té jsem se i patřičně dočkal. Spíš, než na situační komice stojí film na dialozích, a to se mi líbí.(3.1.2012)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $148,768,917Tržby Celosvetovo $219,076,518Tržby za predaj DVD v USA $116,076,707 //počet predaných kusov 6,265,417║ Trošku ťažko sa človek hľadá v štýle prevedenia od Judda Apatowa, nie že by točil moc oklieštene ale niekedy sa snaží moc tlačiť na pílu, prípadne scénkam chýba patričná ľahkosť aby mohli pobaviť, taktiež to príde až moc zdĺhavé, skrátiť o pól hodinku by veru neuškodilo. Aspoň že Katherine Heigl je v každej scénke zlatá. /55%/(9.11.2008)

Apatowov ťah, vybrať neopozeraných hercov (Paul Rudd-výnimka) do tohto naozaj perspektívneho snímočku, bol naozaj odvážny a podaril sa na perfektnú. Odvážna bola takisto aj minutáž, ktorá pri komédiách s romantickou nádielkou len zriedka presahuje dve hodiny. A čuduj sa svetu ani tá ma skoro vôbec neodradila. Dôležité je podotknúť, že niektoré témy a teda aj humorné zameranie na ne, sú v tomto žánri naozaj inovatívnou záležitosťou. A zároveň je film aj neskutočne súčasný a pohodový. A čakal niekto iný koniec? Ja ani nie, ale hlavné je, že neotrepaná bola väčšina filmu. 80%.(15.10.2007)

• - Film měl původně být pokračováním filmu 40 let panic (2005), kdy se měl ve filmu objevit postavy jako Smart Tech team. Ve filmu se alespoň mihne Steve Carell. (don corleone)

• - Slovo "fuck" a jeho všemožné variace je tu řečeno celkem 113x. (Bauer)

• - V ktorom ďalšom filme môžeme nájsť hlavného hrdinu menom Benjamin Stone? M. J. Fox si zahral pod tým istým menom rolu v Doktor Hollywood. (genetique)