Ustredni par je hrozne roztomily a odkazy na jine filmy jsou perfektni, znalci pochopi aneb "Ale ja mam taky rada Spidermana!" Jediny, co me trosku zklamalo, byla ke konci pribyvajici romantika a ubyvajici vtip. A ten porod mohli vynechat. Jeste doted me v nocnich murach strasi ta vykukujici hlavicka.(4.10.2007)

Judd Apatow odviedol pomerne dobrú prácu, ale s tým časom sa to trochu prepísklo. Divák má celý čas pocit, že žánrová paleta nevie nájsť svoj smer. Najprv f*ck sem f*ck tam, následne akýsi pokus o romantiku miešaný kopou (z časti primitívnych, z časti skutočne smiešnych) vtípkov a záverečné pokusy o drobný krajec dramatu. S momentálnym hodnotením oproti 40 Year Old Virgin niesom vôbec spokojný. Panic je síce priamočiara snaha o zábavu, ale ona zábava je skutočne zábavná! Zatiaľ čo Knocked Up skáče od hrušiek k jablkám a občas si dokonca odkúsne z nepotrebného a plesnivého banánu (rozumieme si?). Ale aby tej kritiky nebolo príliš - Rogen a Rudd sú fajn, Heigl aj so staršou sestričkou naozaj rozkošné a približne v strede snímku som si bol štyrmi hviezdičkami takmer istý. Škoda, škoda.. škoda výletu do Las Vegas a škoda niektorých identických nadbytočností.(6.3.2011)

• dobytek

Myslel jsem si, že tahle komedie by se mi mohla líbit, ale nějak mi to nesedlo. Ze začátku to ještě docela šlo a občas jsem se i něčemu zasmál, ale tak od půlky stál celej film za hovno. Vtipy trapný, všichni ve filmu (kromě Paula Rudda) mi začali lézt na nervy a navíc samozřejmě nesmělo chybět nějaký to moralizování a různý dojemný sračky. Byl jsem rád, že jsem to vůbec dokoukal. Jinak na Setha Rogena začínám mít tak trochu alergii. 40%(23.8.2015)

V prvom rade možno najbohovejší casting, aký som kedy videl. Polovica súčasnej komediálnej elity v jednom filme! Oh my fucking god! Tu je až absurdné menovať všetky tie mená a sršať chvály. Stačí si mrknúť obsadenie. Okrem toho je to úžasná spleť vulgárnej komédie a drámy zo života, čím sa preslávil Judd Apatow. Tu je to ale vygradované na maximum a po nedostižných Freaks and Geeks je to vrchol jeho doterajšej tvorby.(3.9.2011)

"Just do it already!" Aneb jak jedno malé nedoruzumění dva lidi šťastné učinilo a nás, diváky, skvěle pobavilo. Knocked up je komedie, na které si najde každý svoje - je opravdu vtipná, ale přitom vůbec ne ujetá - jak tomu v dnešní době až příliš často bývá; je milá, ale ne patetická a přeslazená; je skvěle obsazená a zahraná, ale nezáří v ní žádné hvězdy, které by na sebe strhávali zbytečnou pozornost... Navíc do stopáže zasadil Apatow tolik perel v podobě hlášek ("fuck me in the beard!"), gagů (probuzení po opici), scén (odhalování nevěry Alisonina švagra), epizod (odkaz na můj milovaný Fear and Loathing in Las Vegas) či prostých obrazů v mizanscéně (dokonalý Pink Floyd Back Catalogue či plakát na Věčný svit) - a to vše v naprosto vyrovnané kadenci, od začátku do konce.... že holt musím jít s kůží na trh - největší překvapení letošního roku. Must see. 90%(11.9.2007)

• - Slovo "fuck" a jeho všemožné variace je tu řečeno celkem 113x. (Bauer)

• - Katherine Heigl (Alison) v rámci jedného rozhovoru v roku 2009 povedala, že film považuje za sexistický. (misterz)

• - Kódové označení filmu bylo Boneyard. (Bauer)