Alison Scott (Katherine Heigl) je krásná a chytrá novopečená televizní reportérka. Ben (Seth Rogen) je oplácaný a líný povaleč, jehož jedinou ambicí je pokračovat ve sladkém nicnedělání, jak jen to půjde. Ti dva se setkali v baru, společně se opili, vyspali a jen tak mimochodem počali nového člověka. Bez vědomí téhle důležité informace se ráno jako rozumní dospělí lidé zastyděli a rozloučili. Navždy. Pak se ale Alison udělalo špatně a Ben přijal telefonát, který jeho dosavadní sladký život pořádně opepřil. Před budoucími rodiči se vynoří zcela zásadní otázka: Je jejich jediné pojítko – společné dítě – natolik pevné, že je navzdory tomu, že jsou natolik odlišní a vůbec se neznají, udrží pohromadě? Odpověď naneštěstí nehledají sami, ale s pomocí řady vedlejších postav, z nichž za zmínku stojí Benovi blázniví spolubydlící nebo Alisonina přemoudřelá starší sestra. (Bontonfilm)

Trailer 1

Isherwood

Judd Apatow dokazuje, proč i přes (pro žánr) smrtící stopáže patří k vzývaným polobohům. Může za to jeho neskutečný cit pro vytváření divákových paralel s vlastním životem, kde najít si ‚to své‘ není zase až takový problém. I přes smršť vulgarismů a pokleslého humoru to však funguje. Zvláště díky Rogenovu sympaticky civilnímu charismatu upoceného burana a Heiglové schopnosti působit i v těch nejvypjatějších emočních momentech uvěřitelně. Krásný konec. ()

Gemini

Od chvíle, kdy se objevil trailer, v něm nádherná Katherine (zlí, oškliví Chirurgové, tohle se dělá?) a okolo ní několik velmi živelných scének, jsem věděl, že na tohle půjdu do kina, a že to bude super. Takovéhle moje očekávání sice už několikrát nedošlo naplnění, ale co už člověk nadělá, že?:) Jak jsem během filmu zjistil, moje nejmilovanější trailerová hláška nakonec byla z filmu vystřižena:P, ale to je moje jediná "vážná" výhrada. Zbouchnutá je díky volbě hlavních hrdinů zdařilým a logicky opodstatnitelným mixem romantické komedie o vztazích a ujeté a úchylné flákačské komedie. K tomu ještě nějaké to vztahové vážno nutící nervově labilnější povahy jako já k zamyšlení nad některými věcmi (myslím tu dějovou linku s tragédem Paulem Ruddem a velmi pohlednou Leslie Mann) a nádavkem ještě nějaká ta popkulturní narážka - nejvíc se mi líbila ta s Jamesem Gandolfinim:) Prostě a jednoduše řečeno - já na tu hru přistoupil a film bych nezkracoval ani o minutu. Jsme sice někde jinde než u tutovky Love Actually, ale rozhodně se podívám znova, a ne jednou. 80% PS: Nejdrsnější scénka? Happy birthday! ()

Galadriel

Tenhle film není originální, je předvidatelný a v podstatě probírá všechna klišé, na která si jen při přečtení základního děje vzpomenete. Přesto se spoustou detailů od ostatních podobných komedií liší a přes svojí nadstandardní délku si celou dobu drží slušnou úroveň, baví a samozřejmě moralizuje. Dělá to ale jen v náznacích a to je nejspíš to, co ho odlišuje a mě nechává dát mu s čistým svědomím 80%. ()

Cervenak

Na jednej strane veľmi sympatická ústredná dvojica, davy úžasných vedľajších figúrok (vrátane tých štekových - milujem vyhadzovača v diskobare, personálnu pracovníčku z televízie a v podstate všetkých gynekológov), množstvo tučných hlášok a fakt nezabudnuteľných vtipných scén ("Ja nemám zápal očných spojiviek. Som len totálne zhúlený."; "Keď si vracala, vyzerala si ako zomierajúci Jabba Hutt."). Na strane druhej nulová erotická chémia ústrednej dvojice, citeľne nižšia frekvencia gagov ako v geniálnom 40-ročnom panicovi a zbytočne premrštená stopáž (takú ságu z toho naozaj robiť nemuseli, kľudne by som vysekal 20 minút blbostí s výletmi do Las Vegas a podobnými zbytočnosťami). Napriek akýmkoľvek výhradám je to výborná komédia, ktorá posiela "generačné filmy" Kevina Smitha do hrobu. A vôbec, všetci by sme mali Juddovi Apatowovi fajčiť brko za to, že aspoň niekto na tejto planéte ešte dokáže natočiť skutočne zábavnú komédiu. Tých debilných paródií typu Scary Movie a Epic Movie už mám vážne po krk. ()

Matty

"To mi vymrdej bradku!" Komedie, která se nebojí podívat pravdě do očí! Konfrontace dvou diametrálně odlišných lidí, které spojí jedno těhotenství, vyniká množstvím zdařilých hlášek i civilním chováním postav. Ochotně jsem uvěřil, že dva mladí lidé by se v podobné situaci mohli zachovat podobně. Nezodpovědný flákač přežívající ze dne na den se svým obrovským bongem na hulení trávy a podobně „postiženými“ parťáky, je náhle postaven tváří v tvář závažnému problému, nad kterým nelze jenom ledabyle mávnou rukou. Nešťastně zbouchnutá dívka zrovna dostala možnost výrazného profesního postupu, těhotenství by ji tudíž mohlo stát více než jen dobře tvarovanou postavu. Tihle dva navíc mohou na její sestře a švagrovi sledovat, co takové těhotenství a manželství udělá s dvěmi mladými lidmi po několika letech společného soužití. Zjišťují, co všechno budou muset obětovat a jak málo tím (zdánlivě) získají, čímž naopak film získává novou rovinu, která výrazně rozšiřuje cílovou skupinu diváků. Zbouchnutou lze doporučit všem těhotným, všem (ne)šťastně zamilovaným, všem (ne)šťastně ženatým, všem, kteří mají pocit, že jejich život uvízl na mrtvém bodě i všem ostatním, kteří chtějí jenom dobrý důvod ke smíchu. ___ Do kina si doporučuji vzít toleranci a doma nechat veškeré předsudky. Rating R sice dává vědět, že tohle nebude další rodinná limonáda, některé scény by nepřipraveného jedince stejně mohly nemile zaskočit (i sex v těhotenství může být ohromná legrace, fakt). Trochu rušivý byl slovník většiny hrdinů. Odhadem každá třetí věta obsahovala alespoň jeden exemplář slůvka „fuck“ či ještě horšího vulgarismu. Jestli takto běžně hovoří dospělí Američanů, pak je skutečně vše relativní a Čechy můžeme v tomto ohledu považovat za docela slušný národ. Stejně vulgární jako slovník naštěstí není humor. Jestliže někdo zvrací, má k tomu dobrý důvod (třeba těhotenství) a také na podobně vážnou situaci dokáže Apatow nahlížet s nadhledem sobě vlastním („připomíná umírajícího Jabba Huta“), aniž by ji znevažoval. ___ Závěr je dle nejlepší komediální tradice smířlivě dojemný a ačkoliv průběh může lidi, jichž se dané téma týká (bude týkat) odradit až deprimovat, na konci budou přinejmenším vědět, do čeho jdou a že vlastně až o tolik nejde. Samozřejmě, stále jde o komedii, nikoliv o instruktážní video pro gravidní ženy. Zbouchnutá o tabuizovaných (i jakýchkoliv jiných) tématech mluví otevřeně, odvážně (nikoliv samoúčelně) překračuje pomyslné hranice akceptovatelného a také díky tomu má mnohem upřímnější charakter než cokoliv jiného, co za poslední roky vyprodukovala továrna na syntetické imitace snů. 90% Zajímavé komentáře: Eddard, liuk, castor, Mertax, Triple H ()

Související novinky

Judd Apatow se vrací k režii

Judd Apatow se vrací k režii

01.02.2019

Po delší odmlce se slavný americký producent a režisér kultovních komedií Zbouchnutá nebo 40 let panic Judd Apatow vrací k režii. Přichystal si novou komedii pro komika a člena SNL Peta Davidsona,…

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible

09.12.2007

Judd Apatow, který vrátil komedie na čelní místa komerčních řebříčků (a zachránil tak čest žánru celkově klidně se koukněte na letošní statistiku kvalitního humoru v kinech), spojil síly se zkušeným…