Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ruth jde se svým manželem, majitelem účetní kanceláře Bobem Patchettem na párty, kde nešťastnou náhodou poleje vínem úspěšnou spisovatelku milostných románků, atraktivní Mary Fisher. Bob se proto nabídne, že spisovatelku odveze domů a protože jí padl do oka stejně jako ona jemu, stráví spolu vášnivou noc. Obtloustlá Ruth s velkou bradavicí na tváři brzy pochopí, jak se věci mají a s Bobem se pohádá. Ten prohlásí, že je ďáblice, sbalí si své věci a odstěhuje se k milence. Ruth se rozhodne, že zničí vše, na čem Bobovi záleží, tedy jeho domov, rodinu, kariéru a svobodu. Začne tím, že s pomocí domácích spotřebičů promění jejich domek ve spáleniště, potom odveze nevychované děti Andyho a Nicolettu do spisovatelčiny vily a odjede. Pod jménem Vesta Rose začne pracovat jako ošetřovatelka v domově důchodců, kde žije Maryina matka. Zatímco Mary se marně snaží zvládnout děti svého milence, Ruth zpracuje vitální a prostořekou paní Fisherovou a pošle ji k Mary. Ta má pocit, že se její život mění v peklo a není daleko od pravdy. Ruth přijde o místo ošetřovatelky, ale příliš se tím netrápí. S pomocí kolegyně, staré sestry Hooperové si zřídí zprostředkovatelnu práce pro opuštěné ženy. Podnikání se jim daří, a tak může Ruth, z níž se v rámci možností stala elegantní podnikatelka, přistoupit k dalšímu bodu své pomsty. Nasadí manželovi do podniku atraktivní sekretářku Olivii, která Boba svede a Mary vzápětí dostane důkaz Bobovy nevěry. Než se stačí se spisovatelkou usmířit, je zatčen policií a za zpronevěru odsouzen k osmnácti měsícům. Ruth, která zmanipulovala v počítači manželovy účty a zařídila, aby jeho případ soudila přísná soudkyně, může být spokojena. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (49)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Mary Fisherová je krásna, bohatá, štíhla a píše romantické romány o láske. Jedného večera zvedie manžela malej, tučnej, škaredej ženy v domáctnosti. Zničí Ruth Patchettovej šťastné a spokojné manželstvo. Tá potom ukuje ukrutný plán, ktorým zničí život a kariéru Mary Fisherovej. Ruth Patchettová je na všetko odhodlaná pomstychtivá "Diablica". Meryl Streep a Roseanne Barr v divnej komédii režisérky Susan Seidelmanovej ma celkom dobre pobavili. *** ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Niektorí kvázi kritici označujú vaše romány za mäkké porno pre hlúpe ženy.“ – „Tí kritici sú väčšinou muži.“ Nedá sa povedať „feministické“, lebo v tomto filme majú za ušami v podstate všetci, od šovinistických chlapov a odporných dôchodcov cez nesympatické babizne až po hnusné deti. Každý je svojím spôsobom hajzlik, musím ale prekvapivo povedať, že keď som túto „divnú komédiu“ videl prvý raz, bavila ma. Pritom som ešte chodil do školy, Meryl Streep som vôbec nepoznal, rozhodne som ale v čudných 90. rokoch poznal Roseanne vďaka jej sitkomu. V DIABLICI Roseanne stelesňuje ženu v domácnosti, ktorá sa pomstí záletnému manželovi, ktorého zviedla úspešná spisovateľka (Streep). Snímka poteší predovšetkým hercami. Streep tieto jednorozmerné hysterické kreatúry nikdy nepristali (ďalej napríklad SMRŤ JEJ PRISTANE), preto je škoda, že niekto ako ona takéto hlúposti raz za čas prijíma/hrá. Ale Roseanne je skvelá, detto drobná (145 cm) Linda Hunt. ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Nabúranie tézy Lasicu, Satinského a Filipa vyjadrenú v piesni s názvom "Ach to by boli vojny malebné". Jej obsahom je túžba povolať ženy do armády a nechať ich viesť vojny ženskými telami a zbraňami. Ako ukazuje film Diablica, citovo ohrdnutá žena, túžiaca po pomste dokáže vymyslieť neskutočne pekelné intrigy. Neviem, neviem, či pod taktovkou žien by naozaj vojny vyzerali tak malebne ako v týchto slovách vyššie uvedeného songu: "Pozmeňme trochu rozhodnutie vlády// a povolajme ženy do armády// nech miesto mečov tasia svoje vnady// ručím vám za to urobia to rady. Nech zlikvidujú smrtonosné delá// namiesto diel nech hebké ženské telá// zaujmú pozície palebné// Ach to by boli vojny malebné." ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Po poslednom zhliadnutí zvyšujem hodnotenie ešte o hviezdičku :-) Asi som mala tú správnu náladu, ale okrem toho mám rada komédie 80-tych rokov, ktoré si po čase dokážem pozrieť znova, a znova ma baví ich sledovať. Diablica je perfektne ušitá na telo obom hlavným herečkám a ide v nej o diabolsky zákernú pomstu, akú by si určite s radosťou vychutnala takmer každá podvedená žena! ;-) Nevraviac o tom, že Roseanne bola vždy takou zástupkyňou nie síce najkrajších, ale zato šikovných žien - a Meryl zase role nafúkaných beštií strašne svedčia (viď Smrť jej pristane), navyše vidieť, ako si ich užíva. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Tak já si myslím, že tahle komedie je velice vtipná, zábavná, a bezesporu velmi zajímavá. Už jsem jí viděl asi potřetí, přičemž naposledy to bylo před nějakými čtyřmi lety. A za tu dobu jsem si na tento film několikrát vzpomněl a několikrát jsem si řekl, že bych to rád znovu viděl, přičemž některé záběry z filmu jsem měl stále v hlavě a na tuto komedii jsem vzpomínal pouze v dobrém. A jak už jsem se zmínil v jiných komentářích, pokud na film ani po několika letech od posledního zhlédnutí nezapomenu, vím, o čem je a umím si i po delší době vybavit nějaké záběry, tak to je film, který je pro mne kvalitní. A právě takto tomu bylo i u tohoto snímku. Protože o kvalitě nejlépe vypovídá fakt, zda si na něj divák vzpomene i po delší době. A čtyři roky si myslím, že je dostatečně dlouhá doba. Takže toto je pro mne ten nejvyšší faktor hodnocení kvality a v tomto případě se jím hodlám řídit, protože mi značí, že film je velice nadprůměrný, velmi originální a neuvěřitelně vtipný. Opravdu tenhle film o tom, jak jedna žena neustála odchod manžela od rodiny a rozhodla se ho o všechno připravit a tím ho donutit k návratu, považuji za kvalitní komedii. A proto nemohu jinak, než udělit nadprůměrné hodnocení, v tomto případě tedy čtyři hvězdičky, s konstatováním, že tuto komedii z mého pohledu považuji už téměř za kultovní. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (6)

  • Meryl Streep byla původně zvažována do role „ďáblice“, nakonec ji však byla svěřena postava spisovatelky Mary Fisher. (jezurka42)
  • Po roli Mary Fisher toužila Cher, obsazena však byla Meryl Streep. (Streeper)
  • Film byl natočen v New Yorku na jaře a v létě roku 1989, což bylo během první sezonní přestávky populárního televizního sitcomu Roseanne Barr Roseanne (od r. 1988). (jezurka42)

Související novinky

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr

30.06.2006

Někteří charakterní herci hrávají v inteligentních hlubších filmech, když jim jde o umění a touhu něco po sobě zanechat. Z toho se ale objeví v tak prvoplánovém hloupoučkém čemsi, že se člověk…

Reklama

Reklama