Ďáblice

She-Devil

Diablica

Komedie

USA, 1989, 99 min

OK. Vůbec se nade mnou nepozastavujte, jelikož tento komentář a celé mé hodnocení je neuvěřitelně zaujaté. No nejradši bych téhle ptákovině dala jen 1* za nápad, ale prostě jsem nemohla. A nemohla jsem dát ani 2*. Protože je tam Meryl. Nejen Meryl jako Meryl, ale Meryl jako Mary. Prostě ona tu pindu jednu růžovou zahrála s takovou grácií, že to byl snad její životní výkon. :D Roseanne je pěkná ježibaba, ale prostě zahrála to dobře. Snad největší přešlap byl Ed. takovýho hnusáka dát vedle Meryl?! Chudák Mer. :D(11.11.2012)

Jasně, asi jako hodně lidí bych se po tom ani nepodívala, ani nevzdechla, nebýt Meryl Streep. Jo, je to příšerná ptákovina, ale úžasná...já se ohromně bavila a to nejen Meryl (i když hodně jí), ta byla jako vždy úžasná, ale ve své roli se mi líbila i Roseanne(správně ošklivá a jedovatá, jak měla podle mne být)....proto tak vysoko. A nejlepší byl stejně konec...Mary Fisher seriozní a v černém, už nepíše románky, ale hlubokomyslné knihy, ale: "Please, call me Mary."(8.10.2009)

Tak já si myslím, že tahle komedie je velice vtipná, zábavná, a bezesporu velmi zajímavá. Už jsem jí viděl asi potřetí, přičemž naposledy to bylo před nějakými čtyřmi lety. A za tu dobu jsem si na tento film několikrát vzpomněl a několikrát jsem si řekl, že bych to rád znovu viděl, přičemž některé záběry z filmu jsem měl stále v hlavě a na tuto komedii jsem vzpomínal pouze v dobrém. A jak už jsem se zmínil v jiných komentářích, pokud na film ani po několika letech od posledního zhlédnutí nezapomenu, vím, o čem je a umím si i po delší době vybavit nějaké záběry, tak to je film, který je pro mne kvalitní. A právě takto tomu bylo i u tohoto snímku. Protože o kvalitě nejlépe vypovídá fakt, zda si na něj divák vzpomene i po delší době. A čtyři roky si myslím, že je dostatečně dlouhá doba. Takže toto je pro mne ten nejvyšší faktor hodnocení kvality a v tomto případě se jím hodlám řídit, protože mi značí, že film je velice nadprůměrný, velmi originální a neuvěřitelně vtipný. Opravdu tenhle film o tom, jak jedna žena neustála odchod manžela od rodiny a rozhodla se ho o všechno připravit a tím ho donutit k návratu, považuji za kvalitní komedii. A proto nemohu jinak, než udělit nadprůměrné hodnocení, v tomto případě tedy čtyři hvězdičky, s konstatováním, že tuto komedii z mého pohledu považuji už téměř za kultovní.(31.12.2008)

Nabúranie tézy Lasicu, Satinského a Filipa vyjadrenú v piesni s názvom "Ach to by boli vojny malebné". Jej obsahom je túžba povolať ženy do armády a nechať ich viesť vojny ženskými telami a zbraňami. Ako ukazuje film Diablica, citovo ohrdnutá žena, túžiaca po pomste dokáže vymyslieť neskutočne pekelné intrigy. Neviem, neviem, či pod taktovkou žien by naozaj vojny vyzerali tak malebne ako v týchto slovách vyššie uvedeného songu: "Pozmeňme trochu rozhodnutie vlády// a povolajme ženy do armády// nech miesto mečov tasia svoje vnady// ručím vám za to urobia to rady. Nech zlikvidujú smrtonosné delá// namiesto diel nech hebké ženské telá// zaujmú pozície palebné// Ach to by boli vojny malebné."(29.9.2014)

Jo misty to bylo pridebilnele, vsak kdo je takovy pako jako Mary Fisherova. Ale jako komedie vzata s nadsazkou dobry. A namet pomstychtive podvedene, dobry a asi aktualni na veky veku :) Pri scenkach kdy Bobik s Ruth pomerne dost slovne vyjebaval jsem se divila ze mu nekrisla hlavou o zed. Postavu na to mela.(13.3.2018)

• - Po roli Mary Fisher toužila Cher, obsazena však byla Meryl Streep. (Streeper)