Ďáblice

She-Devil

Diablica

Komedie

USA, 1989, 99 min

Jo misty to bylo pridebilnele, vsak kdo je takovy pako jako Mary Fisherova. Ale jako komedie vzata s nadsazkou dobry. A namet pomstychtive podvedene, dobry a asi aktualni na veky veku :) Pri scenkach kdy Bobik s Ruth pomerne dost slovne vyjebaval jsem se divila ze mu nekrisla hlavou o zed. Postavu na to mela.(13.3.2018)

„Niektorí kvázi kritici označujú vaše romány za mäkké porno pre hlúpe ženy.“ – „Tí kritici sú väčšinou muži.“ Nedá sa povedať „feministické“, lebo v tomto filme majú za ušami v podstate všetci, od šovinistických chlapov a odporných dôchodcov cez nesympatické babizne až po hnusné deti. Každý je svojím spôsobom hajzlik, musím ale prekvapivo povedať, že keď som túto „divnú komédiu“ videl prvý raz, bavila ma. Pritom som ešte chodil do školy, Meryl Streep som vôbec nepoznal, rozhodne som ale v čudných 90. rokoch poznal Roseanne vďaka jej sitkomu. V DIABLICI Roseanne stelesňuje ženu v domácnosti, ktorá sa pomstí záletnému manželovi, ktorého zviedla úspešná spisovateľka (Streep). Snímka poteší predovšetkým hercami. Streep tieto jednorozmerné hysterické kreatúry nikdy nepristali (ďalej napríklad SMRŤ JEJ PRISTANE), preto je škoda, že niekto ako ona takéto hlúposti raz za čas prijíma/hrá. Ale Roseanne je skvelá, detto drobná (145 cm) Linda Hunt.(3.3.2010)

Jako chlap nemám rád knihy a filmy opěvující "těžký ženský úděl". Žijeme v 21. století a rovnováha mezi oběma pohlavími se pomalu vyrovnává. Nicméně tenhle film s úžasnou ironickou nadsázkou skvěle parafrázuje postavení žen v minulém století. A navíc famózní Meryl Streep ve své nejbarvitější komediální roli. Shlídnu kdykoliv rád znovu. P.S. Je to tak za ***, ty dvě poslední jsou za stěry dokonalé babči ("Byla to malá coura...nikdy neměla dost...Jo, je jí 41, mám jako důkaz rodný list!)(11.6.2013)

Mary Fisherová je krásna, bohatá, štíhla a píše romantické romány o láske. Jedného večera zvedie manžela malej, tučnej, škaredej ženy v domáctnosti. Zničí Ruth Patchettovej šťastné a spokojné manželstvo. Tá potom ukuje ukrutný plán, ktorým zničí život a kariéru Mary Fisherovej. Ruth Patchettová je na všetko odhodlaná pomstychtivá "Diablica". Meryl Streep a Roseanne Barr v divnej komédii režisérky Susan Seidelmanovej ma celkom dobre pobavili. ***(25.3.2018)

• alenka

podle ukazek sem se vyslovene tesila, ale melo mi dojit, ze prima to se strihem umi, takze vybrala to jedine vtipne, a nic dalsiho na divaka neceka :(( verim, ze predloha je zajimava, ty vtipny byly dobry, ale strasne nedotahly. ze zacatku mi prisla super i romanticko-hororova hudba, ale to hooodne rychle omrzelo. no jo, patky jsou kriticky.(5.11.2005)

• - Po roli Mary Fisher toužila Cher, obsazena však byla Meryl Streep. (Streeper)