Podivínský policista Max Payne (Mark Wahlberg) se snaží v touze po pomstě vypátrat člověka, který je zodpovědný za brutální vraždu jeho rodiny. Tajemství se však ještě prohlubuje a Max se musí utkat s nepřáteli, kteří nepocházejí z tohoto světa… a čelit takové zradě, jež ho zavede až na samotnou hranu příčetnosti. (Magic Box)

LukeKiller

Takto pokaziť film, ktorý má neuveriteľný potenciál, to sa len tak nevidí. Mark Wahlberg polku filmu vyzerá, že má niečo zarazené v zadku, bullet time, pre ktorý bol Max Payne 1 & 2 tak slávny aby človek pohľadal a temné mesto z hier tu nahradilo.. Mesto. Avšak obyčajné. Film ktorý mal byť mixom Sin City (temnota mesta), Matrixu (akčné scény) a Scanner Darkly (psychadelické scény) to ťažko "projel". Keby sa nejednalo o Max Payna tak 2*, takto ale vidím len premárnenú príležitosť skvelého filmu. ()

Blackburn8

Já to nevidím jako zas takový propadák, jenom je podle mě škoda, že se autoři více nedrželi samotné hry...Kdyby zde bylo více akce a více zpomalených záběru byl by z toho skvělí akčňák se vším všudy a né poblázněné halucinace, kolem nějakého séra to mi v tomto snímku vůbec nesedělo.60% ()

MrMir

Veliká slabota a nuda. Hvězdu navíc za závěrečnou přestřelku s brokovnicí a pár cool záběrů na Valkýry. Podle mě hluboce nevyužítá předloha, utopená v rádoby psychologickém dramatu. Max Payne měla být řežba jako řemen s trochou nadpřirozených prvků. ()

LuNaj

Maxe Payna jsem dohrál a myslím si, že jsem oprávněn posoudit, jak se filmové zpracování povedlo. Tak napůl- chybí tady více akce, přestřelky se objevují sporadicky. Bullet time, typický pro hru, je přítomen snad 3x a jeho nejefektivnější znázornění pouze jednou!!! (Scéna v klubu, kterak je Max ostřelován nějakým poloautomatem). Přesto film hodnotím 4*, neboť film má ponurou atmosféru, typické vzpomínky jsou přítomny a objasňují děj těm, kteří hru moc nehráli. Teda ne, že by děj byl až tak složitý a komplikovaný:-)) ()

Jara_II

Nechtěl bych nikoho urazit, ale příběh u počítačových her hraje zpravidla tu nejméně důležitou roli, většinou jde hlavně o vyjímečnou grafiku, pestré lokace a dobrou hratelnost - prostě hry slouží jen jako odreagování. Max Payne je sice jedna z mála her, kde i příběh má svou pozici, rozhodně ale nejde o nic zvláštního, prostě pomsta muže, kterému narkomani zabili ženu a dítě a tak se jde mstít, kolikrát už toto bylo zfilmováno? Podle komentářů mi připadne, že někteří od filmového zpracování hry čekali oscarové drama. Problém je, že i ti co čekali jen akční jízdu v ponuré atmosféře musí být zklamáni. Akční scény nudí, bullet-time (hlavní lákadlo hry) je zde použit snad jen dvakrát a to teda nijak valně a celkově té akce klidně mohlo být víc. Snad jen samotná vizuální stránka filmu je bez chyb, takže za to tu jednu hvězdu. ()

HarveyDent

Film podle nadupané střílečky, kde padne výstřelů, že bys na prstech jedné ruky spočítal. Nábojnice začnou pořádně řachat na zem až po více než jedné hodině, ale ani to vám nevynahradí temně stylizovanou nudu, chabý scénář a dialogy na úrovni tuctových německých krimiseriálů. O tom, že se to na konci zvrhlo v lacinou konspirační detektivku ani nemluvě. 40% P.S.: John Moore umí ukázat ženskou krásu, zatímco v Quantum of Solace mi Kurylenko připadala jako špatná kopie Zeta-Jones, tady jsem pocítil vážnou těsnost v kalhotách, dvojnásob platí pro Milu Kunis. ()

TemnyRytir

Upřímně nechápu to nízké hodnocení tady. Oba díly Maxe jsem dohrál několikrát a film mě velmi mile překvapil. Že se nedrží hry, ale pouze na ní několikrát poukazuje? No a?? Vizuální stránce nelze snad vytknout nic - to je asi to nejmarkantnější pojítko ke hře (padající sníh, ponuré scény v dešti ála Sedm, černočerné mrakodrapy s tu a tam rozsvícenými okny, vylidněné ulice, parky, mola atd.). Scénář je sice přímočarý a strohý, ale na druhou stranu psychologie tak špatná není - i v první málo akční hodince jsem byl napjatej jako struna. Hudba výborná, skvěle dokresluje vizuál a dělá dynamiku. Kamera vynikající a některé záběry jsou fakt vypečený. Co ještě? Mark Wahlberg mi sice nepřipadá jako úplně nejvhodnější pro roli Maxe (více by mi tam asi sednul Clive Owen), ale mám ho prostě rád a odvedl dobrou práci (hlavně nepřehrává!). Olga Kurylenko je tady děsně sexy a při záběru jak leží na posteli Maxe se mi přesouvala krev z mozku do spodních partií. Mila Kunis sice není taková bomba jako Olga, ale pěkná a zajímavá nepochybně je. Prostoru tu má ale trochu méně, než bych čekal. Hodně jsem se rozhodoval mezi čtyřma a pěti hvězdama, a ikdyž mi rozum velí čtyři (výjimečnej a perfektní film to není), udělím nakonec pět, abych trochu vyvážil ty pomatence, co tomu dávají méně než tři hvězdy nebo dokonce odpad (a pak bez skrupulí hoděj absolutorium takovejm sračkám jako je např. Smrt přichází v bílém nebo nudnému a nemastnému-neslanému Americkému gangsterovi). ()

DJ Kritik

Nič zvláštne, nič nevšedné, ale takisto nič poburujúce. Pohodový akčný filmík na 1 pozretie. Akcia: *** Vtiahnutie do deja:** ()

migele

Parádní akce. Nejsem fanda hry, kterou jsem dohrál tak do poloviny, takže jsem nějak nespojoval film se hrou. Krásně jsem si užil s popkornem v ruce. ()

jayman

Plakal som, keď som sledoval ako ostáva potenciál z geniálnej hry nevyužitý. Max je policajt na nejakom trápnom oddelení, sú tam neviem prečo voodoo Haiťania, Lupino je hispánsky ex-seržant americkej armády, Valkyr je modrá a halucinačné scény, top vec celej hry sú nahradené pochybnými lietajúcimi vecami. Hviezdičku dávam ani neviem začo, asi za ten sneh a názov filmu. Ľutujem tých, čo hru nehrali, pretože toto je jasný dôkaz toho, že storytelling v hrách JE umenie. ()

unrocker

Tento režisér má dar jak opravdu solidně pokazit dobrý materiál. Čekal jsem od tohoto filmu nějakou akční podívanou, ala skvělá hra, ale místo toho jsem dostal děs u kterého jsem pomalu, ale jistě usínal... :) ()

Grunt

Byl jsem celkem zvědavý na to, jak tvůrcům vyjde film podle úspěšné hry a mé velmi oblíbené hry a výsledek mě bohužel hodně zklamal. To, co se mi na hře líbí, ať už provedení, příběh , hrdinové, tak to filmu chybí. Snad až na Milu Kunis v roli Mony a démonickou stránku filmu, mi Max Payne nic nenabídl. Rádoby akčnost a drsnost hrdiny je až směšná. ()

angel.CZ

Velké zklamaní......Hru jsem hrál snad 1000x a těšil jsem se... Mohly se toho ujmout jiné ,,filmové kapacity´´ a možná bych mluvil uplně jink jenže to zde nevyšlo.BOHUŽEL ()

HarlanWade

Kvalitami úplně na stejné úrovni jako Doom, nebo Hitman - kdy už neschopní američtí režiséři konečně pochopí, že atmosféra hry se zkrátka nedá přesvědčivě otisknout na plátno a že originál zkrátka zůstane originálem - knihy, to je něco jiného. Hru znám a můžu říct, že mě dostala. Tohle bylo úplně mimo - od scénáře po výběr Marka Vahlberga. Ještě, že to vizuální pojetí tradičně za něco stojí, ono chrlit na diváka v minutě desítky počítačově vyrobených efektů je o něco jednodušší, než ho vcucnout příběhovou linií. ()

kolik27

Dalši z mnoha filmů kopírující příběh hry, který v tomto případě je záživnější nežli film samotný. ()

RCecko

Jsem fanoušek a velký hráč hry Max Payne. Velmi jsem se těšil na tento film a nemohl jsem se dočkat premiéry. Čekal jsem mnoho úseků se zpomaleným časem a mnoho mrtvých nepřátel, ale čeho jsem se dočkal? Půlku filmu nechápete co se vlastně děje, přehlídka zbraní to také neni, za celý film jsem viděl pouze střílet z pistole a brokovnice a čas se nám tu moc extra nezpomaluje. Wahlberg prostě neni Max Payne! Má to být příběh o pomstění milující manželky a né o nějaké droze. Mona Sax taktéž neni perfektně vymyšlená, ale dobrý. ()

nooly

Mně se ten zvláštně komixový způsob Maxe Payna líbil. Příběh byl hloupoučce naivní a snadno prohlédnutelný, ale jinak to pro mě byla zábavná podívaná. Vyzdvihnout musím vynikající hudbu, bez níž by to bylo maximálně za tři hvězdy a bez níž by scény zřejmě působily až pateticky. 3 a 3/4 hvězdy :] ()

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008