Metalocalypse (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Hudební

USA, 2006–2012, 13 h 22 min (Minutáž: 11–23 min)

Čekal jsem od toho metal, brutality a nevídanou prdel. Tak jako ve Fur TV. A dostal jsem "jenom" metal a brutality. Z hlediska vtipnosti to ale bylo hodně bídné, až jsem nevěřil vlastním očím a uším. Kdokoli, s kým jsem se na téma Metalocalypse kdy bavil, mě utvrzoval o neskutečné zábavě. Té jsem si já teda nějak nevšiml. 60%(13.3.2017)

Season 1: Brutal. Dokáže si to dělat srandu z metalových klišé, aniž by to nějak metalisty uráželo. Těm je tohle určeno. Ostatní nepochytí některé narážky (Fintroll, Gorgoroth, Dimmu Borgir jako Dimmu Burger, Marduk - názvy severských blackmetalových kapel. Jsem si říkal, proč narážejí na ně, když ke stylu kapely by spíše seděly narážky na domácí death metalovou scénu jako Deicide, Obituary, Morbid Angel, ale asi chtěli použít slova, která nemají v angličtině význam) a nepřekousnou soundtrack. Je to takový melodický death metal, který jinak neposlouchám, ale některý songy jsou kvalitní. Pod hlavičkou Dethklok bylo vydáno The Dethalbum, které obsahuje písně z této sezóny v plné délce. Zamrzí jen krátká délka 11 minut na epizodu, při které děj pádí jak splašený kůň a nemůže se tím pádem moc rozvinout. Season 2: Prostě humornější, brutálnější, lepší. Alespoň dle mého názoru. Opět problém v délce epizod, kromě dvou dvojepizod, u kterých je ta délka ideální. Nedávno vydané Dethalbum II obsahuje opět songy v plné délce, ale ne všechny (taková absence Takin' It Easy z projektu Planet Piss od Murderface naštve). Jinak nejoblíbenější postava: jednoznačně Toki Wartooth. Season 3: Uvidíme. Potěšilo ohlášení, že počet dílů klesne na polovinu (z 20 na 10), ale budou 2x delší. Takže spokojenost.... Tak po dokoukání 3. série si to drží stále stejnou laťku. Jen se úplně do pozadí stáhl Tribunál v čele s tajemným Mr. Selatcia, který vykazuje nadpřirozené schopnosti. Víceméně se jen na chvíli objeví v posledním díle, kde oznámí svůj velký plán. Snad se bude další série více zabývat touto linií. Season 4: Tak opět návrat k 10-minutovým episodám a dílu je tentokrát pouze 12. Laťka se drží stále na úrovni a ve finále se konečně odhaluje, co se stalo s Offendsenem před jeho návratem, dozvídáme se o dávnem proroctví a blížící se Metalocalypse a záhadný Mr. Selactia se tu ukazuje v plné síle. Žel to opět končí velkým cliffhangerem, ale události naznačují, že příští sezóna už bude patrně poslední a budou se v ní doufám dít velké věci. A taky po této sezóně vyjde třetí Dethalbum.(16.10.2009)

To je hodně brutální brutalita. Jako milovníka úchylných projektů mě tohle pobavilo. Brutální odpočinková záležitost, když je potřeba vypnout. Jen škoda některých slabších vtipů, které ale možná nechápu protože nemám dlouhé vlasy a nenosím brutální nátělník Metallica. Druhá série mi zatím přijde lehce zmatená a až příliš brutálně rychlá, uvidíme, co se z ní ještě vyklube. Nejvíc mě ale fascinuje, že celou kapelu mluví dva brutální chlapíci.(6.1.2010)

Perfektne uvodne epizody prvej serie chrlia na divaka skvele napady, nad ktoremu zanrovemu fanusikovi zavlaju vsetky vlasy :) Originality a vtipu vsak postupne ubuda a nastupuje stereotyp, ktory sa ako tak dari obnovit az v tretej serii. Kazdopadne je vsak Metalocalypse mimoriadne sviezim vankom s tonou perfektnych napadov a odkazov, ktore vsak divakovi "neznalemu problematiky" nepovedia nic. FISH METAL RULEZZZZ 3,5/5*(14.6.2011)

No, nejdřív jsem čekal něco horšího, ale už po pár dílech jsem zjistil, jak zatraceně jsem se mýlil. Brutální smršť od začátku až do hořkého konce, sice nic pro slabší povahy, ale pro nás ostatní nemůžu jinak, než doporučit... a to obzvláště těm, co mají blíže ke "kovové" muzice :) Běžný divák totiž nejspíš nepobere některé narážky a odkazy, namířené skrze scénaristickou mušku na onu unikátní metalovou kulturu. To vše ještě podtrhuje perfektní dabing, na kterém se okrajově podíleli i např. Mark Hamill, Metallica, Nevermore, Arch Enemy, Cannibal Corpse nebo King Diamond. ***** Pickles: [v ruce držící humra] Hold on, now, so yer telling me that you put these little guys in boiling water and they shreik and they turn red and they die? Prodavač: Yes, sir... Pickles: ... That is the most metal thing I ever heard in my whole life. High five!(1.3.2007)

• - V seriálu se objeví hodně míst pojmenovaných po metalových kapelách - fast food Dimmu Burger, restaurace Burzum, obchod s nářadím Gorgoroth, potravinářství Finntroll, golfové hřiště a také obchod Marduk, škola Carpathian Forest High, nemocnice St. Necrophagist Hospital, bar Mastodon. V epizodě "The Metalocalypse Has Begun" hrají Dethklok polském zálivu Gulf of Danzig, pojmenovaném po zpěvákovi Glennu Danzigovi. (liquido26)

• - Maskot filmové skupiny Facebones je kombinací několika maskotů, a to Vic Rattleheada a Eddieho the Heada. (Corpsegrinder)

• - V poslední epizodě každé série je řečena věta „Thats my bread and butter you f*cking with“. (michael2684)