Série(4) / Epizody(62)

Metalocalypse je americká animovaná groteska, kde hlavní roli hraje deathmetalová superskupina Dethklok, která je největší kulturní velmocí na světě, předběhla Belgii a stala se 12. nejsilnější ekonomikou na světě. Když skupina ohlásila, že vydání nového alba se opozdí, fanoušci začali páchat masové sebevraždy. Seriál je plný černého humoru, nadsázky a hlavně metalu. (wollo)

Ratemus

Výborný seriál s povedenou kresbou, výbornou hudbou a zaručenou morbidní zábavou, pokud jste fanoušek hard and heavy, je vaše povinnost vidět tento seriál. Jednu věc bych však přeci jen vytknout měl, bohužel ne každý díl je tak zábavný. Některé díly jsou výborné a plné humoru jiné jsou nudné a vyloženě trapné, ale pořád je to jeden z nejlepších seriálů svého druhu. Bohužel od třetí řady už to jde z kopce a seriál se potápí ke dnu, ale jak říkám, jsou tam i výborné díly. ()

okkac

Season 1: Brutal. Dokáže si to dělat srandu z metalových klišé, aniž by to nějak metalisty uráželo. Těm je tohle určeno. Ostatní nepochytí některé narážky (Fintroll, Gorgoroth, Dimmu Borgir jako Dimmu Burger, Marduk - názvy severských blackmetalových kapel. Jsem si říkal, proč narážejí na ně, když ke stylu kapely by spíše seděly narážky na domácí death metalovou scénu jako Deicide, Obituary, Morbid Angel, ale asi chtěli použít slova, která nemají v angličtině význam) a nepřekousnou soundtrack. Je to takový melodický death metal, který jinak neposlouchám, ale některý songy jsou kvalitní. Pod hlavičkou Dethklok bylo vydáno The Dethalbum, které obsahuje písně z této sezóny v plné délce. Zamrzí jen krátká délka 11 minut na epizodu, při které děj pádí jak splašený kůň a nemůže se tím pádem moc rozvinout. Season 2: Prostě humornější, brutálnější, lepší. Alespoň dle mého názoru. Opět problém v délce epizod, kromě dvou dvojepizod, u kterých je ta délka ideální. Nedávno vydané Dethalbum II obsahuje opět songy v plné délce, ale ne všechny (taková absence Takin' It Easy z projektu Planet Piss od Murderface naštve). Jinak nejoblíbenější postava: jednoznačně Toki Wartooth. Season 3: Uvidíme. Potěšilo ohlášení, že počet dílů klesne na polovinu (z 20 na 10), ale budou 2x delší. Takže spokojenost.... Tak po dokoukání 3. série si to drží stále stejnou laťku. Jen se úplně do pozadí stáhl Tribunál v čele s tajemným Mr. Selatcia, který vykazuje nadpřirozené schopnosti. Víceméně se jen na chvíli objeví v posledním díle, kde oznámí svůj velký plán. Snad se bude další série více zabývat touto linií. Season 4: Tak opět návrat k 10-minutovým episodám a dílu je tentokrát pouze 12. Laťka se drží stále na úrovni a ve finále se konečně odhaluje, co se stalo s Offendsenem před jeho návratem, dozvídáme se o dávnem proroctví a blížící se Metalocalypse a záhadný Mr. Selactia se tu ukazuje v plné síle. Žel to opět končí velkým cliffhangerem, ale události naznačují, že příští sezóna už bude patrně poslední a budou se v ní doufám dít velké věci. A taky po této sezóně vyjde třetí Dethalbum. ()

Wormboy

Perfektne uvodne epizody prvej serie chrlia na divaka skvele napady, nad ktoremu zanrovemu fanusikovi zavlaju vsetky vlasy :) Originality a vtipu vsak postupne ubuda a nastupuje stereotyp, ktory sa ako tak dari obnovit az v tretej serii. Kazdopadne je vsak Metalocalypse mimoriadne sviezim vankom s tonou perfektnych napadov a odkazov, ktore vsak divakovi "neznalemu problematiky" nepovedia nic. FISH METAL RULEZZZZ 3,5/5* ()

kinghome

Tak jsem se konečně koukl na Metalocalypse a musím říct, že jsem dost zklamanej. Nějaký písničky ujdou, ale většina je blití do mikrofonu a celé mi to přišlo takový průměrný. Jde o to, že jsem čekal pořádnou řežbu plnou hlášek a skvělých charakterů, ale nic z toho jsem nedostal. Byl zázrak, když jsem se zasmál jednou. Nadsázka tam je znát a někdy pobaví, ale prostě mě to zklamalo, čekal jsem něco lepšího. ()

HAL

Výrazně prostodušší a přímočařejší než Detrit Metal City Detrit Metal City , přecejen americké seriály jsou výrazně hloupější než ty japonské... ale nejsou ani náhodou méně zábavné. Tedy alespoň Metalocalypse není, protože BRUTAL!, METAL!, GENICIDA!, DETHKLOK!, KOZY!, KOKAIN!, METAL!, KLAUNI!, STŘEVA!, BASY!, PEKLO!, KREV!, DĚVKY!, METAL! HARDCORE!!!. Je to skutečný brutal assault na bránice všech co před dávkou death metal neuhnou. Vršení ujetých parafrází na metalovou popkulturu je ale jen bonusem ke vtipům tak nějak obecnějšího charakteru (vždyť koho by nepobavilo brutální pobíjení fanoušků ve velkém), takže ani lidé metalem nezaujatí se budou bavit slušně (ale budou při tom stylově krvácet z uší, wtz, protože Dethklok vládne). 8/10 _(Ale vládne jen v prvních dvou sériích, protože série třetí naopak stojí silně za hovno a je urážkou jak Dethkloku, tak metalu jako takového. Not cool, man.) ()

• V epizodě s názvem „Dethwater“ je možné na začátku klipu ke skladbě „Thunderhorse“ spatřit hlavu Dicka Knubblera nabodnutou na kůlu. (Corpsegrinder)
  • Hudbu tvoria len dvaja ľudia. (pugs)
  • Animace postav hrajících na hudební instrumenty je vytvořena tak, aby se shodovala s tím, co se právě hraje. Nejčastěji jsou to záběry na Skwisgaara a jeho kytaru, kdy se jeho prsty pohybují tak, jak by měly ve skutečnosti. (Corpsegrinder)