Matthew Perry je na dně. Po neúspěšné léčbě skončil s psychiatrií a zjistil, že na nemocnou duši je láska ten nejlepší lék.
Pokud si pamatujete Mathhewa Perryho pouze jako Chandlera ze seriálu Přátelé, pak vás posmutnělá romantická konverzační komedie Zmatená duše režiséra Harrise Goldberga možná trochu překvapí. S nejvyšší pravděpodobností ale příjemně, protože právě v ní Perry prokazuje svoji naprostou hereckou univerzálnost a schopnost položit se do jakékoli dramatické úlohy. Jeho hrdina, Hudson Milbank, je úspěšným hollywoodským scenáristou, u něhož se nenápadně rozvinula závažná duševní porucha, která jako by mu vzala všechny emoce. Hudson proto obchází doktory a psychology, zkouší i vlastní šokovou terapii, ale nic nepomáhá. I jeho přítel a kolega spoluscenárista je ochoten udělat cokoli, ale nemá nejmenší šanci. A pak se najednou objeví Sára, kterou Hudson náhodou potká na pracovní schůzce. Že by láska byla tím pravým všelékem? Nic není jisté, ale zatím se to rýsuje slibně... (oficiální text distributora)

matusb

chvalim Matthewa Perryho za vyborny herecky vykon, no nacom film straca je nejednoznacny scenar. To co sa spociatku tvari drama o psychickej poruche sa skonci az prilis romanticky a happyend-ovo, jednoducho taky koniec by som pri zanre "drama" necakal. Aj tak nelutujem, prijemna oddychovka na vecer a pre mna 3,5* ()

Pagliacci

Jsem velký fanda Přátel a nejoblíbenější z nich je Chandler. Tenhle fakt byl asi jediným problémem Numb. Možná kvůli tomu se mi prvních patnáct minut na patře rýsovali slovní obraty typu Perryho zaškatulkování, jeho prokletí jménem Friends a síla Chandlerovy osobnosti soustavně přebíjející tu Perryho. Ale ono ne. Po úvodní čtvrthodince, kdy jsem se sice kochal voiceoverem( na ty si potrpím) ale pořád nějak intuitivně čekal na nějakou hlášku jsem se zžil s Chandlerovou rolí, ve které nehraje vtipálka ale odosobněného, úzkostmi trpícího muže ve středním věku (tedy pořádný kus od bezstarostného gauče v Central Perk) a už jsem si film začal užívat. Perry skutečně hrát umí a i když většinou k tomu potřebuje funny ksichtíky(Jim Carry syndrom) tady je odložil a vystřídal je výrazem životem zbitého člověka, který sice nezastíní třeba takového Nortona s Insomnii ve Fight Clubu ale přesto sedí. Příběh je sice žalostně neoriginální, přesto v některých částech překvapí, baví po celou dobu a kdyby se konec obešel bez jednoho mercedesu, tak bych silně uvažoval o pěti hvězdách. Zakončil bych prosbou směrem k Matthewovi....nežer. ()

Morrie

Numb je moje srdcovka. Matthew Perry se svým ustaraným výrazem dokáže i bez mimiky dokonale vystihnout pocity postavy. Dá se říct, že je to pořád takový Chandler v trochu vážnější roli. Rozhodně doporučuju se na to kouknout třeba po nebo naopak před těžkým dnem. Dokáže to nakopnout. Nebo naopak dorazit. :) ()

Dinsberg

Hlavním problémem celého filmu je sám představitel hlavní role. Již je příliš zaškatulkovaný jako Chandler Bink, chlápek s komediálním nadhledem na život, než aby dokázal zahrát maniodepresivního člověka, který si vystačí s výrazivem Bustera Keatona. Od takové role bych čekal, že se bude chovat absolutně netečně ke včemu nebo že bude jednat impulsivně, ale dělá obojí a přitom nic z toho. Všechno je takové polovičaté. Podobně jako využití některých hereckých es. Pro mě velké zklamání. ()

Barghest

Depersonalizace je pěkná svině a život s ní je peklo na Zemi. Každej, kdo se s ní potkal, to moc dobře ví, a ti ostatní si to těžko dovedou představit. Tenhle film je důležitej už jen z toho důvodu, že o ní mluví. 7/10 ()

Monicka24

Úžasný a dokonalý film ze života,který mě naprosto dostal!!Bavil mě tak moc,že jsem si přála,aby nikdy neskončil!100%,nemám nic,co bych vytkla..!! ()

Aywes

Napůl hollyshitská jednostranná kravina a na další půl příjemně oddychové drama s docela velkým množstvím úsměvnými scénami.Jemně ladění soundtrack se dá docela krásně křížit s vtipnými, ale i smutnými scénami.Celkově příjemné, ale buď vám bude chybět drama,komedie a nebo romantika.Z ničeho tam není dost na to, aby zaujalo specifického diváka.Pro mě tedy spíš uvolňující film.Ne že by Matthew Perry nebo někdo jiný nehrál přesvědčivě jen tomu chybělo něco víc.To něco, co vybočuje z obyčejných nevýrazných filmů. ()

Azrael

Úžasný snímek ve kterém Matt dokazuje že není jen nějaký klikař který dostal roli v parádních přátelích a nebo že mu prostě role sedla ale pan herec který zvládne jak komedii tak dramatickou roli.Kamera společně se střihem jdou ruku v ruce a tak se nemusíte bát a sympatický scénář je jak šití na Matta který zde hraje Hudson což je podivín se sociálními problémy kterému nemůže nikdo a nic pomoct jak kvanta prášků které hltá jako lentilky tak psycholožka se kterou se sblíží víc než by měl.Ovšem jednou potká dívku kterou zde ztvárnila rozkošná Lynn a zjistí že nepotřebuje prášky ani drahé ‘‘doktory‘‘ na to aby se cítil jako člověk.A tak se Hudson pouští do neprozkoumaných vod v podobě vztahu.No a jak to dopadne?..to už zjistěte sami proto že tento snímek není jen pro fandy Matta ale pro fandy a příznivce dobrého dramatu s nádechem komedie.5*=90% ()

Crybaby

„Hudson, čo vlastne od vzťahu čakáš? No vieš, vlastne asi hlavne niekoho kto by somnou vydržal.“ Koľko toho máme spoločné mi príde až vtipné, pritom samotný film príliš vtipom nehýri. Zaujímavý dramatický výkon Matthewa Perryho, ktorému sa to aj po všetkých jeho komediálnych úlohách dalo s prehľadom uveriť. Depersonalizáciou si v tomto svete musel z času na čas prejsť asi úplne každý, no snáď v ňom aj každý našiel niečo podobné ako bola Sára. Môj celkový dojem bol možno miestami rozpačitý, ale tento film si budem pamätať aj o týžden, dva, rok a tak ďalej. ()

vodkasesemte

The sense that trhe external world was unreal or strange, like living in some hellish dream-like state (no, přesně to mám, akorát je to realita). In other terms, I was fucked (you are). Ne, to by vás nemělo uklidnit. You hear that? Yes. Is that bad? Disphoric is when you just dont feel right in your own skin. I suffering here. Its important that you socialize, even if you have to force yourself. Two pills cut my feelings of hopelessness by a third. Sexual disfunction. It got so bad, the average sexual act did nothing for me. I had to find the most extreme 20 seconds of footage and play it over and over until it did the trick. I figured out that I have already spent 2650 Dollars on sessions and I still feel crazier than I ever did. So, if you were snoring. I think you are making this bigger than it needs to be. You would also think, at those kind of prices, if we ran into each other at a restaurant, you could acknowledge me as something more than patient. Obviously you are upset. I think I m a little upset bcs I rely on you. you are my touchstone to my mental health and I think we have kind of a bond (SNORING). Fuck me. Intense exercise (vs practice) was my next course of action. I red if you could raise your endorphins high enough, it could somehow alter your brain chemistry (Crank). Hyperventilation (překysličení – vím). That girl is an angel. Theres something different about this girl. Its just that theres also something very different about money coming in. Whats your biggest fear? For some reason I think that saying it might make it happen. Out? I thought we were gonna watch the Star Wars trilogy with the commentary. So even though the Millenium Falcon was the oldest plane, it ended up saving all of them. Maybe it gives me a wraped sense of control or some adrenaline (no jasně, to mu chybí). Its only small stuff. It doesnt matter, its not right (blbost, když mu to pomáhá, muže jim tam udělat větší utratu, nechat dýško). Speed up my recovery. I m psychotic? No. Bcs I feel psychotic sometimes. The fact that you are asking the question proves that you are not. Well then why am I taking psychotic medication? Ty rozhovory s psychologama – a psychiatrama – jsou nejlepší. Bcs in small doses it can be quite helpful with mood (divalproex sodium), which I think is contributing to your problem. But I thought thats why I was on clonazepam. Well is this gonna help with my depersonalization? Thats what we are gonna find out. Well, what about the side effects? Nothing to be concerned about. Have you taken an antipsychotic before? No, I m not psychotic. My alternatives were slim. Permanent spaciness or rare, irreversible facial twitching. Relationship with reality. I see your lips moving and hear you talking, but it just doesnt feel real to me (ona ho z toho měla právě dostat). This all started with the pot (ne, ta dokáže horší věci). They give me pills, but I dont think Im taking the right ones, bcs they just make me feel worse. I feel like we are the last ppl on earth. I wish it was like this all the time (stejný – potom, co je vlastnoručně odbleším). Let me put your mind at ease. Ppl who talk about killing themselves very rarely carry it out (ona byla vážně zvláštní případ – obě si naplánovaly smrt dopředu). I would never let a girl go to my shrink. Well, she knows too much about you now. I would just be concerned that she would use it against me. Like a trump card. Whenever she wants, boom, shes got that. No, Sara would never do that. I become numb to the labels (děj odpovídá názvu filmu). I just wanted relief. Just one more tournament. Lets get married (to jste měli udělat dávno předtím, než jste se spolu poprvý vyspali). Marriage is a motherfucker of a responsibility. Fucked up state of mind that nobody seems to have a clue what to do with (já myslím, že ti nic není). Cognitive behaviorism. The deal was you could change the way you felt by altering your negative tinking. But why tempt fate? Bcs it will lower your anxiety and help you get better. You are very sweet, but my only concern is that you get better. Is that why you blushed (červenat se) back there? As a way to recovery Dr. Blaine thought it a good idea to e-MAIL me cognitive excercises I could practice outside our sessions (s mojí psycholožkou si taky dopisuju, akorát nemám v plánu ji píchat). First assignment, monitor my daily begative thoughts. It explains how high cortisol levels increase adrenaline, which could have a bearing on the feeling of depersonalization. Its a shack (chatrč). Almost like a sanctuary (svatyně). Charming, funny and attractive, but things as they are, nothing can ever happen on that level (velice profesionální). She said it was the first time she’d had sex in seven yrs. It was like having a wounded animal on top of me. Inexcusable. A terrible line has been crossed. I become a cognitive whore. Its me again. Call me at home when you can. I hope I havent filled up your machine. I suppose I have spent so many yrs listening to other ppls feelings that I have neglected my own. I love you! I thought you were dealing with it? Its just I cannot get you out of my mind (ted se mi to začíná líbit). Fifteen yrs of cognitive training, I might just know a little something about feelings. May I just ask one question? Why dont we wait till we get out of the restaurant? Calm down? Špatně zvolený slova. You have depersonalization disorder. Well, I know that. How do I get rid of it? To je porucha osobnosti, ne? Jsem nad tím dosud nepřemýšlel. Není to duševní porucha v pravém slova smaslu a „trpí“ jí 90% populace. Akorát on má něco jinýho. Tímdle označej psychiatři každýho, s kým si neví rady, protože má jíný pohled na svět. So, what do I do? There are medications. I have taken them all. And therapies. I have done with them. Then I suggest you try to accept it. You suggest I try to accept it? I do know of an excellent cognitive behaviorist at ULCA/SOS centrum praha whos proven helpful. Chtějí si ho přehodit, aby jim z něj něco káplo. Svině. Výbornej film, kterej tydle duševní mrzáky ukazuje v jejich pravém světle. I needed a quick fix of manic adrenaline, to snap me back into a semblace (vypadat) of reality. What are you staring at (už jsem se ho chtěl zeptat). Shoplifted a pair of aerosoles. Good shoe. Do I look familiar to you? So is that real enough to you? Maybe I had a predisposition all along. I was my own problem. we need to have a session to discuss you ending your session (přesně na todle mají čas). This is your brain chemistry talking. This should square us up. () (méně) (více)

david666

Tento film je na mě asi moc intelektuální. Navíc Matthew Perry bohužel opět předvádí x-tou variaci Chandlera z Přátel. Dost mě to nudilo, takže jsem si závěr musel pustit znova, jelikož jsem usnul:-). ()

blackout

Nekonvecni, bez klise, pekne odlehcene.Pro prumerneho divaka mozna nezazivne, pro filmoveho fanouska zajima chutovka. Pochvala pro Matthewa. Jenom bych mu vytknul, ze v nekterych scenach mel vyraz jak moje trimesicni dcerka, ale mozna to byl to depersonalizaci :-) ()

Groower

Takovéhle filmy občas potřebuju, milej, citlivej přijemnej film ,ktrej dobře skončí. Když se k tomu přidá ještě pár vynikajících herců v čele s Perrym mám vyhráno. Ideální film na večer s přítelkyní. ()

redalert21

Opet klasa tentokrat z jineho soudku, "kleptoman" a muz bez osobnosti matthew se snaží zbavit své závyslosti a nudy v zivote, pomoci mu k tomu má luxusní kráska lynn... ()