Matthew Perry je na dně. Po neúspěšné léčbě skončil s psychiatrií a zjistil, že na nemocnou duši je láska ten nejlepší lék.
Pokud si pamatujete Mathhewa Perryho pouze jako Chandlera ze seriálu Přátelé, pak vás posmutnělá romantická konverzační komedie Zmatená duše režiséra Harrise Goldberga možná trochu překvapí. S nejvyšší pravděpodobností ale příjemně, protože právě v ní Perry prokazuje svoji naprostou hereckou univerzálnost a schopnost položit se do jakékoli dramatické úlohy. Jeho hrdina, Hudson Milbank, je úspěšným hollywoodským scenáristou, u něhož se nenápadně rozvinula závažná duševní porucha, která jako by mu vzala všechny emoce. Hudson proto obchází doktory a psychology, zkouší i vlastní šokovou terapii, ale nic nepomáhá. I jeho přítel a kolega spoluscenárista je ochoten udělat cokoli, ale nemá nejmenší šanci. A pak se najednou objeví Sára, kterou Hudson náhodou potká na pracovní schůzce. Že by láska byla tím pravým všelékem? Nic není jisté, ale zatím se to rýsuje slibně... (oficiální text distributora)

Kaucuk

Kurňa tak tohle bylo teda prapodivný "moviečko". Něco takhle zvláštního a divnýho sem docela dlouho neviděl. Ale o to víc se mi to líbilo. Bavilo mě sledovat Perryho zasekaný pohledy na křižovatce, ve vězení, při sledování golfu i při sexu. Ty pohledy byly tak reálný. Zahrál to parádně. Fakt nevím co dát jestli čtyřku nebo pětku....po lehkém uvažování se přiklonim ke 4 a to i přesto, že sem se při tom filmu zamyslel, utřídil si několik věcí, parkrát se i pousmál (tim pádem mi označení romantické komedie nepřijde zrovna vhodný), bavil se, byl do toho zabranej, přiklonim se ke čtyřce i přes skvělou divnost snímku a výkon Matthewa, skvělou hudbu a pěkné ustavičné točení s kamerou a působivé zesvětlování (to je divný slovo) obrazovky jak když před vás spadne flash granát. Ani nevim proč nedávám za pět:) ()

Fat'Fatal

Na drama nedramatické, na komedii nekomediální, co k tomu dodat. Je to takový mix, kde žádná složka nevyčnívá a ty ingredience dohromady dávají chuť domácího guláše. Žádná sláva, ale taky žádná knajpa čtyřkové kvality. Moc se mi líbila Lynn Collins, krásná ženská. Beru to jako takovou oddechovku Perryho, jehož jsem velký fanoušek. Navíc se jedná o první větší film režiséra Goldberga a je to znát. Takový normální mírně nadprůměrný snímek na tři hvězdy. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

ZackSawyer

Po druhém shlédnutí jsem si vychutnal všechny nenápadné a přitom milé a velmi skvěle zapadající vtípky. Taky jsem daleko víc pochopil jak je vlastně depersonalizovanému Perrymu, co pro něj znamená Sára a jaké to je, když jste účastníkem kognitivní terapie a počítáte si, kolik že to máte negativních myšlenek za den. Hudson jich měl hodně. Dávám pět za to, že je to film o lidech, jejich pocitech a občas i o bláznovství a "ztracenosti" každého z nás. Určitě mnoho z nás si pustilo prodloužené verze filmů a to nejen když nám není nejlépe. Velmi příjemný film. ()

cerbygerby

Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami - pro ty čtyři hvězdy hovoří dobře zahraná role Perryho, celkem sympatická Collins a na svůj věk ještě docela štabajzna Steenburgenová, ale proti je celkový příběh který až tak nezaujme, protože se celý film řeší jen depka Perryho, takže nakonec se asi kvůli tomuto rozhodnu dát jen ty 3* ()

pepa3rd

Vážná póza s minimem komediálních prvků. Příjemný dospělý humor a milé překvapení v podobě skvěle hrajícího Matthewa Perryho. U Studia 60 jsem tomu ještě nějak nevěřil, ale zde si troufnu maličko přidat a tentokrát zaokrouhlím nahoru. 71 % ()

tranquill

Zajímavé. Perry je opravdu dobrý herec, což zde potvrzuje. Škoda toho závěru, který mi nějak vyšuměl... jinak bych hodnotil i výše. ()

GIK

Takhle jsem už u filmu dlouho netrpěl. Ještě, že je tam docela hezká přítelkyně scénáristy, který nic nepíše a jen čumí na televizi (probůh ale myslím tu první, né tu ujetou psycholožku v důchodovém věku). Rovněž hudba patří k několika hodně málo kladům filmu. Jinak sledujeme blázna a narkomana v jedné osobě, kterého z jakýchsi záhadných důvodů od první vteřiny jejich setkání uhání jedna baba. ()

ecis

Velmi prijemny a vtipny depersonalizacne postihnuty Matthew Perry a pre mna nepoznana, ale nadherna Lynn Collins nam ukazuju taku "inu" romancu, ako sme zvyknuty. Vynimocnost nieje v scenari, ale v ostatnych prvkoch - hlavne spravne umiestneny a inteligentny humor, skvela chemia hlavnej dvojice, ako aj ich vykony na platne. Nuda urcite nehrozi. ()

Highwayking

Bylo to hlavně ze zajímavosti, vidět oblíbeného kamaráda Chandlera ve zcela jiném světle. Přes obavy to dopadlo velmi dobře. Trvalo pár minut zvyknout si na Hudsona v Chandlerovo kabátu ale podařilo se a nakonec musím říci, že mě Matthew Perry hodně překvapil. Jeho výkon je více než přesvědčivý a vůbec celá atmosféra filmu mě nečekaně oslovila. Nakonec taky musím podotknout, že Lynn Collins - ta byla dobrá... :-) ()

E lan

Dejme tomu *** za docela zajímavý námět a slušné ztvárnění. Přesto se ale nemůžu ubránit dojmu, že Perry rozhodně nebyl tou správnou volbo (ač bylo určitě zajímavé ho ve vážné roli vidět). Navíc scénář se od poloviny filmu trošku plácá v tom kam vlastně chce dojít, co divákovi vlastně chce říct. Ne, na víc to bohužel není... ()

martyraz

Tak toto je u mňa pán filmík, jediný film ,ktorý som si pozrel na druhý den ešte raz a to ja už druhý krát film moc nepozerám.Takých čo som videl dva krát ,je menej ako mam prstov na tele. Toto dielo ma učarovalo ,možno tým, že to tak podobne citim aj ja. Odporúčam koment od genetique . ()

milhouse333

Naprosto skvěle zvládnutá cesta do hlubin lidské duše ve které ač bych to nikdy neřekl Matthew Perry exceluje. Pohladí, zarmoutí a občas nenásilně vytvoří úsměv na rtech. Velmi, velmi příjemný snímek. ()

Bounded

Silnější tři hvězdy. Matthew Perry hrál až přehrál scénář. Na člověka, který by v takovém stavu mohl tolik říct, mi přišlo, že měl hrozně svázané ruce. Scénka z lékárny byla parádní a řada vtipných momentů se taky našla, ale asi jsem čekal trošku víc drama a ocenil bych delší stopáž. V tak rychlém vyprávění jsem totiž ani neměl čas pořádně vstřebat, čím vším si Hudson vlastně prošel, a to nejsem člověk, který by o psychologii věděl úplné prd. ()

filip289

Ale áno, Perry týmto filmom dokázal že je skvelý, a keď nie skvelý tak určite aspoň (veľmi) dobrý dramatický herec, nielen Chandler. A taktiež som si uvedomil že asi milujem Lynn Collins, fúú, kto by nechcel takú ženu? :) . Super film, neskutočne zlepšil náladu. ()

TommyDiamond

Lidská mysl je rozmanitá, tajemná i složitá. Každý člověk má své takzvané- démony. Někdo se s nimi umí poprat a jiného to úplně pohltí. Matthew Perry zde ztvárnil roli člověka (Hudsona Milbanka), který trpí disociační poruchou. Myslím, že Hudson potřebovat tu (ve filmu to byla Sára) onu spřízněnou duši a více koníčku, aby se doma nenudil, nedepresoval a nepočítal si na počítadílku negativní myšlenky. Co se týká filmu samotného, tak se mi hodně líbil. Bylo to takové disociační drama. Výkon Matthewa byl uspokojivý. Malé minus: Při sexu s terapeutkou bylo vidět spodní prádlo......... ()

kaapaa

Chandlera z Přátel jsem upřímně nesnášel, zubaře taky zrovna rád nemám, ale tady se Matt Perry předved! Doporučuji. ()

glide4ever

No já nemám slov! Tak jednoduchý a obyčejný, ale nezapomenutelný film. Už jsem byl z komentářů připraven na dobrý snímek, ale nečekal jsem, že až takhle dobrý. Matthew Perry, jakožto moje nejoblíbenější postava z Přátel, nezklamal a předvedl, že nemusí hrát ironického vtipálka (Což vlastně dokázal i ve výborném seriálu Studio 60 on the Sunset Strip. PS.: Do Sáry jsem se zamiloval taky! "Jen si vytáhni ponožky. Všechno se spraví..." ()

Pharlap

Neuvěřitelně uklidňující film o tom, že kolem nás je spousta "bláznů", resp. hraničních psychických poruch, které lidem dost otravují život, a oni nechtějí "obtěžovat". Matthew Perrymu ta role sedla jako "prd*l" na nočník :-) ()

Quendi

Budu přísná. Tohle nijaké plácání v hlavní roli se trvale zakaboněným Matthew Perrym mě opravdu za srdce nevzalo. Ten příběh je prostě...divný. Svým zvláštním způsobem švihlý, ale bohužel zcela odosobněný. Šine se odnikud nikam a nic zajímavého se nestane a přesně takové pocity ve mě zanechal - nijaké. ()