Matthew Perry je na dně. Po neúspěšné léčbě skončil s psychiatrií a zjistil, že na nemocnou duši je láska ten nejlepší lék.
Pokud si pamatujete Mathhewa Perryho pouze jako Chandlera ze seriálu Přátelé, pak vás posmutnělá romantická konverzační komedie Zmatená duše režiséra Harrise Goldberga možná trochu překvapí. S nejvyšší pravděpodobností ale příjemně, protože právě v ní Perry prokazuje svoji naprostou hereckou univerzálnost a schopnost položit se do jakékoli dramatické úlohy. Jeho hrdina, Hudson Milbank, je úspěšným hollywoodským scenáristou, u něhož se nenápadně rozvinula závažná duševní porucha, která jako by mu vzala všechny emoce. Hudson proto obchází doktory a psychology, zkouší i vlastní šokovou terapii, ale nic nepomáhá. I jeho přítel a kolega spoluscenárista je ochoten udělat cokoli, ale nemá nejmenší šanci. A pak se najednou objeví Sára, kterou Hudson náhodou potká na pracovní schůzce. Že by láska byla tím pravým všelékem? Nic není jisté, ale zatím se to rýsuje slibně... (oficiální text distributora)

Petroff

Jsem zrovna v nějakym divnym rozpoložení, normálně bych dal 4, ale moc mi to sedlo. Matthew Perry je pro mě navždy Chandler (-kterýho já moc rád), a tady zaválel úplně na jiný frontě. Lynn Collins je krásná, opravdu krásná!! A filmu dám 5, co by ne?! Po druhým zkouknutí jsem chtěl z hodnocení trochu ubrat... ale asi nemám proč. Není to tak "hustý", jako třeba Mr.Nobody, ale za to to určitě stojí... Absolutní hodnocení tak dávám zčásti i pro ty scény v půl pátý ráno, na pustých ulicích... sám tohle znám a mám ty chvilky moc, moc rád!! ()

kalap

Nad ránom som hrabol do poličky a vybralom som z nej Zmätenú dušu, niekoko tu málinko kopírujem, aj keď už neviem presne koho:) Výborný film o nie celkom ťažko depresivnom človeku, lebo ináč by nevedel zarobiť také ťažké prachy a tak mu život plynie medzi cvokármi a krásnou cvokárkou, ktorú scvokne, tak, že ho preboha živého si predstavte po sedemročnej sexuálnej abstinencie precvokuje na sexuálnu závislosť, keď to chce robiť takmer všade.Ale nič dosť pravdivých právd, ale čo ja stvorenie, ktoré sa cíti byť normálne a v celom dome prázdno a ešte aj pes šteká lebo cíti a súciti so mno, kde tak narýchlo niekoho zoženiem, až som aj ja z pohodového filmu dostal nejakú ľahkú depku, či ako sa tomiu hovorí, ale ešte som nedohovoril, lebo sa idem oddepkovať , ale to už nepoviem ako. ()

Carlossss

Psát tady o tom, že se Matthew vymanil z role Chandlera nebudu, protože už dávno vím, že to není jenom poťouchlý vtipálek a budižkničemu. Role v Numb mu sedla dokonale, protože i v osobním životě si toho dost vytrpěl se svou závislostí na drogách. Ale je sympaťák a já mu fandím a fandit mu budu. Lyn Collins (to jméno si zapamatuju), je překrásná a příjemná žena, která se pro roli také hodila. Numb pro mne není překvapení, protože jsem se na něj těšil a byl jsem spokojený... ()

Morloth

Nechci upírat Matthew Perrymu jeho herectví, opravdu jsem mu ty jeho psychózy věřil. Ale jeho výkon film sice drží na úrovni, na kterou by bez něj asi těžko sahal, ale pro mne je v tomto filmu použito až příliš mnoho klišé. Přítelíček, který poradí jen když mu z toho něco kápne. Fame fatal, se kterou to vypadá nejprve jasně, pak podmračeně, aby zase začalo svítit slunce. Jedna odbočka na cestě za láskou, která skoro pomůže, skoro,... Docela jsem se těšil, že na konci se prostě nic nestane a Perry bude zase sám, byl bych asi citově ochuzen, ale na druhou sranu by to filmu dodalo šmrc. Jedinci skákající na koncích filmů do náručí tu byli budou a jsou... A nejen to. Princip prolínání vzpomínek a snů se skutečností je také čím dál tím ohranější. Navíc v Numbovi není zrovna dotažen k nějaké smysluplnosti. Snad jediné, co nám řekne je to, proč má Numb rád otce, ale ono tom stejně mluví v jednom kole, tak proč se zatěžovat tím, že to shlédneme ještě jednou v "reálu". Numb není špatný film. On je to film, na který se moc pěkně kouká, jen je tu jeden problém. Člověk nesmí začít přemýšlet, kde tohle všechno už někde viděl. ()

HappySmile

Matthew Perry sice nehrál špatně, ale prostě si nemůžu pomoct, já jsem se celou dobu šíleně nudila. Komediální prvky nic moc, mohli zde aspoň lépe rozvést hlavní téma - depersonalizaci. Sice na začátku krátce ukázali, jak to na hlavního hrdinu působí, ale jinak o tom celý čas jenom žvanil a vypadalo to, že mu vůbec nic není, neprožíval žádné stavy, kvůli kterým by s ním měl divák cítit. ()

Jino

Nadprůměrné drama, jemuž vévodí Matt Perry. Pořád ale můžeme slyšet z jeho úst vydařené nejapné poznámky a pár ksichtíků, které dají připomenout jeho nejslavnější roli. Matt se výborně ať už rolí v Ron Clark Story nebo teď v Numb odpoutává od Chandlera. Je to k nevíře, ale drama mu sedí také výborně. Scénář je docela v pohodě, až teda na ten konec. 70% ()

Petoss1

Ako Chandler je skvelý, ale tu príjemne prekvapil. Matthew Perry vie zahrať aj iné, než len komediálne úlohy. 75% ()

Flynn

Velice vyvedený snímek, perfektní Matthew Perry, který mě naprosto dostal, jeho rozložení bylo skutečně skoro hmatatelné :o) hezký film, až na ten závěrečný happy end, ten jsem tam fakt nechtěl vidět... stačilo aby ho krásně poslala do pr.... a byl by to film jak cumel. Takhle to zase zapadlo do tradičního popcornového bahna, škoda... ()

pufina

Každý se občas cití jakoby mimo realitu, jen někdo to hůř nese, takový film ze života. Je vidět, že Matthew Perry dokáže nejen hrát potrhlého vtipného Chandlera (seriál Přátelé), ale také duševně nemocného, co se skutečně tváří jako by byl v jiném světě. Jestli se někdo někdy bude chystat natočit další film o autismu, budu doufat, že autistu bude hrát Matthew. Dokáže film peprně okořenit. Od filmu jsem očekávala více, bohužel to chvílemi nebralo žádné obrátky a místy mě to nudilo. ()

Eviator

Pěkný film na odpoledne u kterého se zase člověk zamyslí, ale nic velkého ve filmu neosloví, což mě maličko mrzelo. ()

papaJA21

Mám hodně rád tyhle melancholické pomalu plynoucí filmy a mám rád Perryho. Přesto mě scénář úplně nepřesvědčil, hlavně ke konci, kdy se hlavní hrdina rozhodne k akci. Perryho minimalistické herectví se mi hodně líbí, roste nám z něj nový Bill Murray. ()

Pája=)

Příjemný film s příjemným Mathewem Perrym, bohužel s né příliš šikovnou režijí. S tímto námětem šlo dokázat o trochu víc :) ()

tom88

Zaujímavá nenápadná dráma s primeranou dávkou humoru. Perry je potešujúco nadpriemerný a hrali aj ostatní herci. Za tú hodinku a pol mi všetko ubehlo celkom rýchlo. Nie sú tu ani tak nudné scény, ale je pravda že sú trocha dlhé. Film baví aj keď to na prvý pohľad vypadá ako veľká nuda. Dobre spracovaný námet. Silno som uvažoval nad 4*, ale je pravda, že je to film na jedno pozretie. 70% ()

Kjůkíí

Tož tohle vás rozhodně nepobaví, spíš vás tenhle snímek uvrhne do deprese, ale musím přiznat, že je to deprese zajímavá. Je to prostě o životě a o tom, že každý máme své problémy, své sny, své touhy a ne vždy se je daří naplnit. Dopujeme se prášky a chceme se cítit skvěle, řešení je často někde úplně jinde. Matthew Perry, to by vždy můj oblíbenec, ať již jako Chandler v Přátelích, či v Můj soused zabiják po boku Bruce Willise. Zdá se, že už je to veliký kluk, který se schopen zvládnout veliké role, složité a s kvalitním scénářem. ()

ecceHOMMO

...niekedy by sme sa nemali snažiť zmätenú dušu vyliečiť, lež stačí nájsť človeka nám blízkeho s ktorým aj naša zmätená duša dostane zmysel...a novú tvár........neuveriteľne šarmantná Lynn Collins, zmätený ale charizmov opantávajúci Matthew Perry.....štipka vtipu....striedanie romantických chvíľok s depresívnejšími stavmi Hudsona.......takmer dokonalý film o obyčajných ľuďoch. ()

st.jim

Film vůbec nezklamal, hezky napsáno a natočeno. Matthew jenom dokázal, že dokáže zahrát i tyto těžší role. Když se člověk dostává do úzkých, když ztráci kontrolu nad svým životem (nad svou osobností) ..... jsi kabrňák.... 3+ :-) ()

JimmyII

Nečekané malé potěšení z vod nezávislých snímků. V tomhle filmu jsou všichni blázni, tak jako v životě, celé je to takové hořko-sladké, jako doopravdy, místy vtipné, místy smutné a pořád absurdní. Jako v životě, kurva! A já emociálně taju a hořím u filmů tohohle druhu a přeji si, aby se nikdy nepřestaly točit. A aby měly lepší hodnocení, než všechny ty nadhodnocené pakárny. Matthew Perry a Lynn Collins jsou skvělí, strašně jim to spolu jde. ()