Matthew Perry je na dně. Po neúspěšné léčbě skončil s psychiatrií a zjistil, že na nemocnou duši je láska ten nejlepší lék.
Pokud si pamatujete Mathhewa Perryho pouze jako Chandlera ze seriálu Přátelé, pak vás posmutnělá romantická konverzační komedie Zmatená duše režiséra Harrise Goldberga možná trochu překvapí. S nejvyšší pravděpodobností ale příjemně, protože právě v ní Perry prokazuje svoji naprostou hereckou univerzálnost a schopnost položit se do jakékoli dramatické úlohy. Jeho hrdina, Hudson Milbank, je úspěšným hollywoodským scenáristou, u něhož se nenápadně rozvinula závažná duševní porucha, která jako by mu vzala všechny emoce. Hudson proto obchází doktory a psychology, zkouší i vlastní šokovou terapii, ale nic nepomáhá. I jeho přítel a kolega spoluscenárista je ochoten udělat cokoli, ale nemá nejmenší šanci. A pak se najednou objeví Sára, kterou Hudson náhodou potká na pracovní schůzce. Že by láska byla tím pravým všelékem? Nic není jisté, ale zatím se to rýsuje slibně... (oficiální text distributora)

OsuDNR

Jednym slovom Paráááda...pozrel som ho 1x s takou malou dušičkou..moc som od toho nečakal..ale nakoniec sa z toho vyklul perfektný film.Vyborný Matthew Perry perfektne stvárnil to čo mu bolo dané.Veci ako depresia a depersonalizacia sú temy ktoré sa neobjavujú každý deň.Jemu táto úloha bola šitá na mieru a sadla mu PERFEKTNE ! 5+ ()

@nthr4X

Zajímavá postava pro Perryho, která sice do příběhu zapadla ale mě do oka moc ne. Pár komických scén, trocha romantiky nedalo dohromady víc než 2 a půl *. ()

blezg

Naprosto výborný. Tahle poloha Matthew Perrymu sedí náramně. Stejně jako v Birds of America je excelentní. A to nemám nijak zvlášť rád Přátele, zejména pak postavu Chandlera. Tohle se mi moc líbí. ()

p.a.douch

Takže tenhle film jsem viděl jen díky zdejšímu hodnocení a byl jsem mile překvapen. Matthew Perry mě teda velmi překvapil. Vůbec celé obsazení doopravdy dobré. Goldberg věděl jak chce film vést (sepsal i scénář) a udělal to. Perfektní byly Mary Steenburgenová a Helen Shaverová. Dobrá zábava a určitě nelituji, že jsem to shlédnul. Velmi silné čtyři hvězdy. ()

allegria

Pro mě až strašidelně reálný děj..., ale nechybí tu humor, přestože spíš černý. Spoiler: Nejvíc mě rozesmála věta: "Stala se ze mě kognitivní kurva." ()

Hadascz

Matthew Perry je herec, který vždy bude zařazován jako Chandler ze seriálu „Přátelé“-. Ve Zmatené duši předvedl, že zahrát i na vážnější strunu mu neděla velké potíže. Film o odcizení reality, ztráta hranice mezi snem a realitou, ztráta kontaktu s vnějškem. Depresivní stavy se promítají celým filmem, avšak konec by byl mnohem lepší, kdyby jen tak stál na ulici ve 4 ráno a užíval si tu svojí chvilku ticha. 4/5 ()

james11

Film, u kterého jsem věděl celou dobu, že bude na 3 hvězdičky, ale přesto mě bude bavit až do konce. Sem tam nějakej lepěí vtip a zajímavej děj... ()

Kašák

Proč se v tomhle filmu, respektive v postavě Matta Perryho tak vidím? Nejsem ale zřejmě jediný, kterého trápí tyhle "všední" starosti... ()

mine.slayer

Je to naprosto neuvěřitelné, ale je tu další filmová lahůdka z naprosto neznámého filmu!!! Další milé překvapení, skvělý Matthew Perry, ale i ostatní. Scénář, který svou tagikomičností pro mě nemá konkurenci, celkovou náladou mi připomněl depresivního robota ze Stopařova průvodce Galaxií, jako by vyprávěl co se mu honí hlavou. Zkrátka plno komických situací odehrávajících se kolem člověka žijícího svou rychlostí v uspěchaném světě, není divu že si připadá divně, ale závěr tomu dá jasný tvar, skvělé prostě a jednoduše!! ()

feet5

V celku zajímavý film o depresivní nemoci. (málem jsem tu depresi dostal z toho filmu) Matta Perryho mám jako herce rád a myslím si že ta role nebyla úplně pro něj. Nic méně se toho zhostil na jedničku. ()

malyLibor

Já nevím. Tenhle film mi tak nějak úplně nesedl. Nepochopil jsem, o co v něm vlastně jde... celé to téma šlo nějak mimo mně, neoslovilo mne to... a nespravila to ani sympatická Lynn Collins. ()

XTrader

Zajímavej film na neotřelé téma. Rozhodně má v sobě kus originality a herecké výkony nejsou vůbec špatný. Dal bych spíš 3,5 hvězdičky, na 4 to zase nebylo :). ()

prostemartin

Tak jsem si dneska pustil ´zajímavý´ film z psychiatrického prostředí (o depersonalizaci). Bohužel to byla pohádka o tom, jak princ k depersonalizaci po vykouření jednoho jointu přišel + extrémní porce romantiky. Nedoporučuji všemi deseti (teda pokud nejste ujetí na slaďáky). Jediným pozitivem je to, že se dostalo do povědomí lidí něco o DP. ()

Pythonator

Překvapivě vážný Perry. Celou dobu se tváří docela drsně, zašklebeně a jakože je úplně nasračky. Chandlera by jste v tom hledali jen těžko. Rozhodně se jedná o zajímavý film o zajímavé psychické poruše. Není magor jako magor. Když se vám rozpadá vlastní existence, tak je to hold na prd. Na film jsem se díval hlavně kvůli Lynn Collins. Bohové, ta ženská je úžasná. Její úsměv povytáhne každý film nejméně o jednu hvězdičku. ()

Dr.dogous

scénář 4 režie 4 herci 5 výprava 2 celkem 15 hodnocení 75% Matthew, kognitivní kurva, trpí úzkostmi, díky blbýmu dětství. Vyzkoušel všechny možné terapie až láska k Sáře ho vyléčila. Pěkná pohádka, ()

Checitto

Výborný film, který je vtipný, dojemný i nutící k zamyšlení v jednom. Matthew Perry hraje perfektně, role mu sedla, Lynn Collins v roli Sary je též dobrá a navíc jí to moc sluší. Hodně silné 4 * ()