Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

Freshoun

Odpad nedám z úcty k režisérovi a z úcty k vizuální stránce..Ale co z teho když mě ten příběh prostě nebaví! ()

Gromit

Zvláštní. Poprvé jsem byl hrozně zklamaný. Podruhé relativně spokojený. A teď jsem okouzlený. Ne kvůli příběhu, protože na něm nic originálního není, něco podobného tu bylo už mnohokrát a v lepším provedení. Jenže ten konec je neuvěřitelně povznášející a vizuální stránka jedním slovem úžasná. James Cameron vytvořil fascinující svět, na němž je stále co objevovat. Ale stále si stojím za tím, že všechno to šílenství okolo bylo poněkud přehnané. ()

Zmeo

Film, který mě spíše, než svým příběhem dostal o to více zpracováním a jednotlivými hereckými výkony. ()

oldy

Cameron natočil další vizualně kvalitní snímek. Planeta Pandora je pěkně vytvořena. I přes jednoduchý děj se na film dá dívat víc než jednou. 95% ()

kyLuke

I přes tu celou délku filmu a nebezpečí toho , že se už budu nudit musím dát plné hodnocení . Já se totiž ani trochu nenudil. Cameron je mistr režisér a špatný film snad nenatočil ( pokud nepočítáme jeho první amatérský : Piraňa 2 - Létající zabijáci ) a u "Avataru" jsem se nebál , že by se tak stalo . Je to film , u kterého vizuální efekty přebili snad všechno ostatní . Jinak skvělá režie a výborná hudba , scénář chválit nemusíme , protože není nějaká pecka , ale je rozhodně nadprůměrný . Takže jsem Avatarovi držel na Oscarovém večeru palce a i když nedostal ty ceny které jsem chtěl ( režie , hudba , střih - vyjímkou jsou vizuální efekty , kde jsem mu držel palce a on uspěl ) , tak je pro mě tím druhem snímku , které mohu shlédnout dvakrát za měsíc a stejně před ním budu smekat klobouk . ()

denulik

Cameron nám vo svojom modrom epose predviedol, čo všetko sa dá v dnešnej filmovej technike dosiahnuť. Nehádam sa, efekty dotiahol do dokonalosti. Ale čo z toho, keď je to len zbierka pekných obrázkov bez príbehu? Na to si môžem skočiť aj do galérie. Cením si aj menej vydarené filmy, pretože sa na nich vždy niekto namakal, ale Avatar je jeden z mála, ktoré som nebola schopná dopozerať do konca. Sorry bratia a sestry, niekde sa asi stala chyba:) ()

HarqAlAda

Jednoznačne vysokými kvalitami a spektakulárnym vizuálom oplývajúci film ktorý treba vidieť. Úžasná výprava, efekty, obsadenie, réžia. Celý film máte na čo pozerať, čo riešiť a niektorí to musia vidieť aj viackrát. Mimika Na’vi a realistické prevedenie všetkého čo na našej planéte nenájdeme je u Camerona síce samozrejmosť, no stojí za zmienku. Bohužiaľ, celý film smeruje k jednému a všetkým v sále je jasné k čomu. SPOILER Citát ktorý scenár dokonale vystihuje (nie je z mojej hlavy): Celý čas išlo o to kto má väčšieho vtáka. ()

Knor

Určitě se jedná o jeden z největších velkolepých vizuálních zážitků, co si zatím kdo dokáže představit. Celý ten smyšlený svět Pandory tzn. flora i fauna je něco jedinečného, vypadá to prostě nádherně a Cameron je geniální člověk co se vizualizace a fantazie týče. Příběh je jednoduchý jako kafemlejnek, ale to určitě není chyba, děj je předvídatelný a někdy je to až hloupoučké, ale beru to s rezervou. Kdo promeškal 3D projekci dost se ochudil o velký zážitek. Takže celkově se mi to líbilo víc než jsem předpokládal, ale myslím, že Avatar nikdy nebude nic z čeho bych se vyloženě posadil na prdel s hubou dokořán. ()

elixir

Musel jsem to udělat, film má vzteklinu.. Vělehlasného AVATARA jsem viděl už dvakrát a mé shrnutí, nikdy nechci vidět znovu dalších 160 minut jeho slávy. Když film přišel do kin nevěděl jsem co si o tomhle myslet, z počátku můj pocit byl, že mám zapnutý XboX 360, Gamepad v ruce a hraji nějakou podivuhodnou sytě barevnou hru. Po 1 hodině docházím k závěru, že nehraji ale koukám jak někdo hraje. Pan Cameron si hrál skvostně! ale pro Boha proč takhle a toto vyšlehlo z jeho střižny. Nechci a ani nehodlám brát někomu úsudek, ale tohle není film, nýbrž pohádkově-digitalizovaná-neskutečně předvídatelná hra. Koukám a hle, tohle už jsem viděl, moment, nene nic to taky. Po druhém pozorování "CameronProjektu" jsem si přiznal, že udělal brilantní tah a lze tedy s nadšením vyčkávat na druhý upatlaný díl a doufat, že namátkově se ke mě nedostane. ()

fallanga

James Cameron se zase ukázal. Tento film byl skvělý v každém ohledu. Měl skvělé obsazení, prostředí, atmosféru, hudbu,efekty. Děj byl jak pro citlivé povahy, tak pro akční lidi. Líbila se mi každá minuta děje, nenacházím ani jednu chybu. ()

Voorhees

Pěkně vypadající, vlezdoprdelkovský a hlavně předvídatelný dobrodružství "nápravy" vojína jež prozřel. Proč aspoň jednou takovej film nemůže skončit vypálenym lesem a zbohatlejma lidmamá... no, někde ti amíci musí dohnat to co udělali indiánům. ()

Azrail

Perfektní, úžasné, fenomenální, naprosto geniální ... zkrátka nemám slov ... Ale ono jich v případě tohoto nádherného díla ani není třeba. Zřím tě, bratře. ()

Uesbe

PROSÍM? táto Poka-Šmolinka založená na efektoch a dobrej povesti Sigourney má viac percent ako Star Trek do temnoty?! toto sa bez vedľajších činností (napr. jedenia) nedá dopozerať...toto je pre trinásťročných, to má taká veľká časť planéty mentalitu trinásťročných? počkať, počkať.....asi hej....a ešte keby to bol debut nejakého mladého ucha v mojom veku..O.K., ale totok....totálny priemer.....únik do rozprávky má vyzerať inak! ()

J.e.r.e.c

Největší film všech dob. Tenkrát v IMAXu jsem si říkal, že Král světa a Pandory odstartoval novou fázi v dějinách kinematografie a třetí rozměr se stane branou k cestám divákova zážitku do nebeských výšin. Po 5 letech musím zklamaně konstatovat, že k ničemu takovému nedošlo. 3D je pouze profesionální šméčko na lidi a filmů, které by dokázaly zužitkovat jeho potenciál, bychom se hravě dopočítali na prstech jedné ruky. Mistra Yody. Toho nezmiňuji náhodou, protože pokračování Hvězdných válek si přesně o tuto technologii říkalo, co říkalo, řvalo jako Rancor utržený z řetězu, ale Abrams místo toho vsadil na retro design a oldschool triky, čímž podle mě jen lacině brnká na nostalgickou notu. Protože, jaký jiný film by měl být etalonem technologického pokroku, když než právě Star Wars? Avatar tak nadále zůstává jedinečným a bezkonkurenčním zážitkem, a v tomto světle se i plánovaná pokračování jeví naprosto logicky. Na Camerona totiž nikdo jinej nemá. 100 % ()

Nikol10

Jak tohle mohl být nejvydělečnější snímek všech dob,to mi hlava nebere. Asi kvůli dostupnosti,že jste na to mohli jít celá rodinka. Vizuálně dokonalé,ale děj mě nezaujal vůbec,ale vůbec! Vlastně mi bylo jedno,jak to dopadne,což je asi zlé.Viděno na třikrát kvůli velké nudě. Dvě hvězdičky,jedna za úctu k režisérovi,druhá krásnou výpravu. ()

Blutarg

Tak nějak nechápu, z čeho byli všichni tak uprdění... Příběh je na úrovni béčkové sci-fi / fantasy, kde téma je předem jasné, že slabší porazí silnější okupanty... ()

Kukolar

Veľkoleposť - áno, megalomancia - áno ... film som nepozeral v kine, preto ma to neodrovnalo. Príbeh mi prišiel ako "vytiahneme niečo zo šuplíka, dáme tam pol miliardy na marketing a ono to musí vyjsť". A čísla neklamú, no znova si ten film určite nepozriem. Nemám prečo. Za efekty, spracovanie a efekt dávam 3/5. ()

hekla

Avatar vyrazí dech vymazlenými počítačovými efekty, rychlým spádem, hudbou, prostě vším. Skvělé ve 3D. Vtáhne vás do okouzlujícího divokého světa nespoutané přírody, která je tak dokonalá a nádherná, že je nesmyslné myslet si, že ji pouhý člověk zničí. Více takových filmů, třeba se nad sebou lidé zamyslí a začnou si vážit místa kde žijí a lidí, kteří je provází jejich životem. ()

comicsJan

Avatar byl jeden z prvních filmů, které jsem shlédnul v IMAXU a zážitek to byl opravdu skvělý. Vydařenou sci-fi podívanou: To je pro mě Avatar. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)