Ničivá zuřící superbouře zvedá v oceánu úděsnou vlnu a příroda hodlá lidstvu připomenout, kdo tady stále ještě vládne. Místem jejího úderu se stane východní pobřeží Velké Británie, kde ústí do moře i řeka Temže. Miliony Londýňanů i ostatních Angličanů jsou ve smrtelném nebezpečí. Inženýr Rob Morrison, jemuž propůjčil tvář oblíbený, z Trainspottingu známý, rodák ze skotského Glasgow Robert Carlyle, má jen několik hodin na to, aby se pokusil odvrátit největší tragédii v dějinách Albionu a totální devastaci hlavního města. Ve spolupráci se svou bývalou manželkou Samanthou, specialistkou na budování zátarasů, a otcem Leonardem se jako poslední voják na stráži vydá vstříc vlnobití, jež nejde zastavit. I kdyby vznikla ta nejlepší bariéra na světě, otázka nezní, zda vlna Londýn zasáhne, ale kdy se tak stane. Vedlejší role ve dvoudílném nervy drásajícím katastrofickém thrilleru z roku 2007 patří Kanaďance Jessalyn Gilsigové a Tomu Courtenayovi. (oficiální text distributora)

Morholt odpad!

V záplavě katastorfických filmů s dokonalými triky nemůže Flood obstát ani náhodou. Efekty jsou mizerné, děj nudný a nijak nepomáhá ani víc než solidní herecké obsazení. jasně, je to televizní film, takže se nedostatky způsobené vesměs nižším rozpočtem dají očekávat, ale pak se nabízí otázka, zda má smysl podobné filmy točit. Nebyl jsem schopen to dokoukat. ()

Praxis

Tak efekty jsou dobrý, ba dokonce výborný (áčkové triky v béčkovém filmu), ale herecké - neherecké výkony a vlastně všechno ostatní je tragédie. Proč všechny katastrofický filmy vypadaj přesně takhle?? proč se všechny postavy chovaj tak nelogicky (skok do rozbouřené Temže je jen drobností). Proč to vypadá tak dementně??? Proč se na takovou hovadinu dívám??? ()

Orlau32

Průměrný katastrofický film, který ničím nepřekvapil, ale donutil k zamyšlení, zda je vůbec možné, aby se něco tak příšerného stalo. Vždyť řeka Temže spolu s mořem zaplavila Londým do výše 5.patrových domů a to se mi zdálo přehnané. Jinak ovšem filmové triky byly půvabné, ale co nechápu, proč toho musely být 2 díly, když vlastně vše šlo říci v díle prvém. ()

blackrain

Snímek šel ke dnu hned v prvních minutách. První katastrofický film, kde nebylo nic ani pro mě a to je co říct. Takové filmy mě přitahují jako magnet, ale tady jsem se radši nechala přitáhnout k něčemu jinému. ()

Vědma

Katastrofické filmy miluju, ale proč proboha nikdo nenatočí nějaký dobrý? Když byla ta úděsná vlna, tak jsem si asi odskočila, takže jsem ji neviděla. A někdo by měl říct scénáristovi a režisérovi, že u tohoto žánru není nejdůležitější řádění živlů, ale postavy, které si divák musí oblíbit, a o které se musí bát a to tedy tady byla opravdu katastofa a ne nějaká záplava. ()

Dubro

Tak nám Michell ukázal, ako sa z Londýna stali Benátky, škoda len, že filmom tak na nedeľné popoludnie a hereckými výkonmi na nedeľné dopoludnie. To, čo predviedol Robert Carlyle (ešte v 28 weeks sa dal pozerať), bolo utrpenie. Načo sa trepe pred kameru, keď trpí somnambulizmom (a ešte za to berie prachy). ()

kalap

Bída bidouci , nuda nudouci ,všetko jasne predvidateľné, zlepenec všetkého možného.Pozeral som sa pozorne,lebo tu niekto písal o obrovskej vlne a kde nič tu nič leda vlna vo vaničke ()

ilemas odpad!

Mám rád katastrofické filmy, ale na tohle se nedalo dívat. Nuda, mizerní herci, mizerné triky, ale to se dalo čekat, je to jen tv film. Neodehrávat se to v Londýně,ani bych se na to nedíval. ()

M.i.k.e

víceméně televizní film,který ovšem nebyl tak špatný jak sem očekával a ve finále se jednalo o docela koukatelnou jednohubku... ()

Martin741

Zase nieco mimo Hollywoodu, tentokrat z Velkej Britanie. Reziser Tony Mytchell mi sice toho vela nehovori, ale tematika - zaplaveny Londyn - je maximalne zaujimava, PC efekty na urovni, Robert Carlyle /Trainspotting/ to dobre zvlada, a pritomnych ludkov sa podarilo zachranit - takze jo, za mna spokojnost a slusny priemer : 69 % ()

Rodriguez

Sice už tu proběhlo několik podobných filmových béček , ale tohle nemá v trikových efektech obdoby, kam se hrabou kolikrát hollywoodské velkofilmy. Velmi solidně zpracovaný snímeček, který rozhodně stojí za to shlédnout - 80%. ()

pakobylka

Kdyby vodní živel spláchl filmový štáb v čele s režisérem, způsobil by mi daleko větší radost, než když se bez užitku proháněl ulicemi Londýna. ()

phoebe.h2 odpad!

Tak tenhle film si mohli odpustit..Zcela nesmyslný děj a co mě nejvíc zarazilo byla situace, kdy 2 hrdinové skočili do rozvýřený vody a plavali si tam jakoby se nechumelilo..Jediný, co mě na tom bavilo byla valící se voda, toť vše..Kdyby se tenhle snímek nenatočil, nic by se nestalo ()

vesper001

Díky námořnické krvi mám patologickou inklinaci k filmům o moři a nejlépe takovým, kde moře lidem pěkně zatopí. Potopa je britská verze Dne poté bez amerického patosu a doby ledové. Nejhorší ale zdaleka není ona drobná přírodní lapálie – na televizní obrazovce triky celkem ujdou – skutečně katastrofické jsou nezbytné minipříběhy, které mají dodat globálnímu průseru lidský rozměr, v podání herecky naprosto neschopné bandy dřeváků, kterou se filmařům v rámci úsporného režimu povedlo naverbovat v zadním traktu pracáku, když všechny prachy vzala voda. David Suchet v roli těžce zkoušeného náměstka premiéra mezi nimi září jako kometa, zato hlavní rozumbrada, který má spasit impérium, vypadá jako plesnivý chřest převlečený za instalatéra a pro pekelnou Joanne Whalley škoda slov. Zkrátka a dobře, mořem zmořený Londýn stačí vidět jednou a nikdy více. ()

ecceHOMMO

Film o katastrofe......,ale bohužiaľ aj film samotný je katastrofa......................hodnotenie s prižmúrením oboch očí..... ()

st.verka

Film, jakých bylo natočeno bezpočet, ale myslím že patřil k těm lepším. I když počítačové animace nebyly stoprocentní, tak úplně o ně tady nešlo. Byl zajímavý a vidět ho nebyla ztráta času. ()