Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

Ištván87

Na začátku mi bylo líto trojice nádherných dívek ( Vanessa Ferlito a Sydney Poitierová jsou neskutečně sexy ) a na konci zase jejich vraha. To že ho zabila trojice vymatlaných kaskadérek mi přišlo trochu nefér, už z toho důvodu, jak nádherně nechutnej tenhle "Kaskadér Mike" v podání bezkonkurenčního Kurta Russela byl. ()

JASON_X

Bože tohle ale tedy byla opravdu prvotřídní sračka! Stále jsem čekal, kdy ten film konečně začne, tedy "rozjede se", ale nedočkal jsem se. Užvaněné, užvaněné, otravně užvaněné, blbě užvaněné, Tarantinův užvaněný narcistně-masturbační výron. Pro koho tenhle film točil a PROČ? Vzpomínám si, jak se v DVD bonusech rozplýval představou, že "...až si jednou nějaké holky budou spolu tyhle rozhovory přehrávat...", nevím už přesně v jaké to bylo souvislosti. Jaké holky by si ale probůh a hlavně PROČ chtěly zdejší megaimbecilní dialogy těch vypatlaných slepic přehrávat?? Poprvé jsem se u Tarantinova filmu nemohl dočkat až skončí, taková nuda to byla, navíc nepříjemně otravná nuda. Jedna hvězda za zlověstného Russela se stylovým účesem a za zlověstnou scénu v jeho zlověstném autě, vydávajícím zlověstné zvuky. Víc si ale tahle debilita nezaslouží. ()

MáŠa

Ale jo, z mého pohledu povedená Tarantinovka, na kterou si vzpomenu asi spíš než na Kill Billa, který měl v sobě víc nadsázky a vtipu, ale tématově mě moc neoslovil. Auto zabiják je oproti němu takový ukecaný horor s více nejednoznačným tématem. Režisér si zde napodobuje staré filmy, což sice příběh nijak neposouvá, ale vidět občas něco odlišujícího se, není nikdy na škodu. ()

Bauer

Velké zklamání!! Od Quentina Tarantina jsem čekal něco šílenějšího. Je to celkem jedna velká nuda. Samozřejmně je to originální. Ale kdybych měl říct kolik tento film z 87 minut má akci, tak bych se ztěží dostal na tři minuty. A když už tam je akce s autama, tak je moc dobře natočená. I přes to, že je to příliš nudné, tak to má kvalitní dialogy. A právě ty dialogy a zvědavost co se bude dít dál Vás u tohoto filmu udrží. Kurt Russel je frajer a v této roli je velmi cool a určitě by ho chtělo obsazovat do pořádných filmů, ne třeba jako 3000 mil na útěku. Konečně jsem také měl možnost vidět krásnou Vanessu Ferlito ve filmu, zatím jsem jí viděl pouze v seriálu 24 hodin. Když to podrthnu a sečtu, tak je to pouhý průměrný film. Robert Rodriguez to natřel Tarantinovy na plné čáře! ()

mm13

Kurt Russell je zatiaľ najhoršia Tarantinova voľba čo do obsadenia hlavnej role... nie že by tomuto príspevku uškodil, ale ani mu nepomohol, charizma pražiadna. A Tarantino sám sa stratil kdesi medzi bezprostrednou láskou k trashovým námetom a ambíciami pozdvihnúť ich na vyššiu (umeleckú?) úroveň... a možno ani nie, možno sa v tomto príbehu dá nájsť a aj nachádza nejaká tá paralela či dokonca poklona fenoménu ženskosti... lenže! - nebolo by viac "cool" a rebelantskejšie a provokatívnejšie a "prostredníkovejšie" nechať zhebnúť tú do "nekrásy" štylizovanú skupinku dievčat a naopak glorifikovať tie do "lacnej krásy" štylizované babizne... ona myšlienka by tak predsa iba získala na výraze... a to (vzhľadom na žáner a kategóriu) prepotrebné FUCK OFF! by takto znelo úprimnejšie... celospoločenským trendom nadbiehajúci Tarantino, naviac utopený vo vlastných ambíciách, mi skrátka nechutí a chutiť nebude! ()

matestlust

Situační Tarantinovina,která je součástí projektu Grindhouse.Rychlovka doplněná klasickými Quentinovskými konverzacemi.Někomu sednou,někomu ne,mě osobně přijdou vždy geniální.Do toho Kurt Russell coby hlavní parchant a hned z toho máme pekelnou jízdu. ()

becki_tu

Co to bylo? Pocta? Snaha o oldschool? Tarantino tohle nezvládl a těžce přestřelil. Jediné, co stojí za zmínku, je závěrečná honička a i díky ní to nakonec není odpad. PS: Bohužel jsem hned napoprvé viděl tu prodlouženou, bezmála dvouhodinovou verzi. Uff. ()

Beastmaster4

Tarantino....ač je jako režisér dost uznávanej, tak já ho zas tolik nemusím. Něco od něj ujde a něco nemůžu vystát. AUTO ZABIJÁK je ale perfektní. Film má bohužel hrubý nedostatek a to přecenění dialogů. Těm je věnováno tolik místa a času, až to leze krkem. Ony, kdyby dialogy byly hutnější a smysluplnější, bylo by to o něčem jiným, ale ony nejsou. Čučet několik dlouhých minut na to, jak nějaký pipky u piva kecaj o celkem běžných hovadinách ze života je trochu moc. První skupinka děvčat by ušla, už jenom, že je tam tzv. seznamovací, kecací fáze rozdělena dokonalým tanečkem Vanessy Ferlito na klíně Kurta Russella na píseň “Down In Mexico“. Druhá parta děvčat je doslova na dělo. Kecy nemají konce a jsou obsahově ještě horší, než ty předtím. Občas se ale najde slušná fráze, trefnej dialog atd. Kurt Russell je jako šílenej řidič na Oscara. Na konci, když už zoufale nevěděl, co a jak jsem se řezal smíchy. Výraz v jeho bezradnejch očích byl k nezaplacení. Šílenej film, sexy hudba a holky, dobrý auta, hvězdnej Kurt Russell jako kaskadér Mike. Přesně film pro pohodovej večer s partičkou kamarádů s pivkem a brambůrkama :-D ()

luka4615

Klasický Quentin Tarantino. Záběry na EXTRA dlouhé nohy ženských představitelek, broušený soundtrack, nádherná americká auta a prvotřídní finální jatka. Jistě, není sice to není jeho nejlepší počin, avšak je to počin, který si svým stylem vyprávění a kompozice právem zaslouží Vaši pozornost. „Hey, Pam, remember when I said this car was death proof? Well, that wasn't a lie. This car is 100% death proof. Only to get the benefit of it, honey, you REALLY need to be sitting in my seat.“ ()

ancientone

"Poznáte nejaké tie seriály, o ktorých hovorím? ...Nie." Death Proof nám pripomína, že cinefília je spektrum. Že občas je fajn vzdať sa nekoenčného mudrovania, zamotávania sa v intertextualitách, odkazoch, rozkrývaní konceptu konceptu konceptu a stačí... si proste sadnúť (alebo ľahnúť) a úplne bohapusto si užiť číro číry štýl, ísť na to čisto cez afekt a pudy. Nekomplikovať si to, ale proste sa na tom zviezť. ()

prome

Mě prostě Tarantinovy filmy nesedí. Jediné co se mi od něj zatím líbilo, tak byl snímek Pulp Fiction (ale na pozadí jsem se z něj také neposadil). Tady jsem se nudil už od začátku a nebýt trocha povedené závěrečné honičce tak bych to ani nedokoukal. ()

Sawy

Ach jo,s Tarantinem to mám těžký.Když se mu chystám provolávat slávu za geniální Pulp Fiction,tak rozstřihne Kill Bill na dvě části.Když se s tím smířím a řeknu si,že obě části jsou svým způsobem geniální,tak příjde Auto zabiják,u kterého se málem unudím k smrti.A když teda po něm chci Tarantina nadobro odepsat,tak všechno napraví dokonalými Hanebnými pancharty,kteří se snad možná i vyrovnali jeho největšímu majstrštyku.Ale zpátky k Autu zabiják.Těšil jsem se,že mi Tarantino zase vyrazí dech,že půjde o další z jeho skvělých a šílených počinů.Když jsem ale hodinu nucen sledovat kecy několika vrcholně nesympatických bab v hospodě,tak moje nadšení logicky opadne.Na scénu pak napochoduje skvělý Kurt Russell,ty krávy navždy umlčí a o mě se zase pokouší naděje,že další dění bude lepší.To podporuje dokonalá scéna s šerifem Earlem a jeho synem.Jenže místo zlepšení to akorát přeskočí na další skupinu dívek a zase se kecá.Ty nové holky jsou aspoň docela kočky,ale to je docela jedno,když se tak strašně nudím.Ta finálová honička je sice parádní,ale stejně ve mně přetrvává spíš zklamání z nepříliš podařeného filmu jednoho velmi talentovaného režiséra,který ale nezná míru a točí filmy spíš pro sebe a pár dalších magorů jako je on sám.To mi v jiných filmech nevadí,ale v Autu zabiják tohle zašlo do extrému.Tak doufám,že Quentin už něco podobného nikdy nenatočí a nebude takhle mrhat svým potenciálem.Byla by to škoda. 50 % ()

Shaqualyck

Pan Tarantino už nejednou potvrdil, že je mistrem dialogu, ale čeho je moc, toho je příliš. Přes nesporný potenciál ho tenhle projekt prostě přerostl a na rozdíl od kolegy Rodrigueze hodil diváky přes palubu a zapomněl, že točit brak a vzdávat mu hold skrze ukecané dívčí kolovrátky jsou dvě různé věci. Pro koho tohle dělal? Pro sebe a těch pět nadšenců, kteří dokážou identifikovat všech 185 odkazů? Anebo se Quentin nechal příliš unést svým nově objeveným talentem pro ovládání velké filmové kamery, že už mu na nic jiného nevyšel čas? Přes několik skutečně skvělých scén je výsledek bohužel přinejlepším rozpačitý, samoúčelný a co je nejhorší - i docela nudný... Tyhle "kecy pro kecy" mě fakt moc nebraly:( Neříká se mi to úplně lehce, ale mám neodbytný pocit, že z celého "Grindhouseu" se zdaleka nejvíc povedly dnes již provařené fiktivní trailery. P.S.: soundtrack a herci bez připomínek, to je ale u značky Tarantino standard. ()

Listeroman

Sérii Grindhouse mám rád a myslím že tohle je nejhorší díl celé série, sice zde bylo pár klasicky Tarantinovských chvilek ale to nestačí... ()

Gary

Ukecaný, chvílemi ubíjejícně nudný film, na kterém je herecky dobrý pouze Kurtík Russelluj, naproti tomu ženské představitelky hrají skoro jako z teenage komedií a jen mluví a mluví a mluví..... Pěkný plakát, sympaťák Russell, několik dobrých scén. 60%. ()

ScarPoul

Dead Proof neponúka nič okrem neustále motherfucker - ujúcich spanilých slečien a drsného Kurta Russella. Dlho očakávaný film Grindhouse je skôr sklamaných ako šmakovným dielom, ktoré sa od tejto spolupráce očakávalo. Tam kde Rodriquez znechucoval, Tarantino zakecáva, ale ani ako samostatné filmy a ani ako celok nepôsobia tak ako by mali. Film síce nenudí, ale postráda to typické tarantinovské dialógy a väčšinou sa tam riešia babenkovské reči, ktoré aj inak krásne kočky stavajú do prvoplánovej jednoduchosti a všetká ich krása sa stáva aspoň pre mňa neatraktívnou. Síce sa na to dobre pozerá, ale okrem finálnej naháňačky a Lap dancu, je tento film naozaj jeden neutíchajúci dialóg rôznych motherfucker - ovačiek. ()

Lacike

Neviem do akej miery sa Tarantinovi podarilo napodobnit stare Grindhouse filmy, pretoze som davnejsie videl iba par a boli to vsetko nepozeratelne sracky. Takze pokial bol zamer natocit nepozeratelny film, tak Tarantino uspel. Môze za to do velkej miery zapletka, ktora sa venuje dvom skupinam totalne vylizanych piciek, ktore cely cas vedu este neznesitelnejsie dialogy ako slavna stvorka zo Sexu v meste. Znova som to nevydrzal a väcsinu tych dristov som pretocil. Pritom pribehy tych dvoch skupin spaja genialna postava dablera Mikea. Skoro kazda jedna scena s nim stoji za to a strasne ma serie, ze ma vo filme taky maly priestor. Keby bol film natoceny z jeho pohladu, tak by to bola rovnaka pecka ako ostatne Tarantinovky. Bohuzial nie je a tak si raz za cas tento film pustim kvôli styrom genialnym scenam. 1. skvely rozhovor v ktorom Russell prehovara Vanessu Ferlito, aby mu zatancovala a nasledny neskutocne sexy tanec. 2. stavnata zrazka Russela s prvou skupinou pizd. 3. rozhovor sherifa Michaela Parksa s jeho zastupcom v ktorom dokonale opise, co sa stalo a potom sa na to vyserie. 4. finalna oldschool poctiva realna nahanacka bez CGI. Zvysok je neznesitelna nuda, ktoru pretacam. Soundtrack sa mi zdal tiez slabsi a zaujali ma len 3 pesnicky. A tie akoze schvalne kazy filmu a rôzne preskakovacky obrazu iba otravuju a nic cool na nich nevidim. 4/10. ()

5150

Sympatický počin. Škoda jen poměru akce - kecy. Za pochvalu stojí soundtrack.. Z těch mnoha filmových odkazů a citací jsem téměř nic nerozluštil. Nicméně minimálně VANISHING POINT bych někdy rád viděl. ()

6thSun

Konečně zase "oldskúlovej" Tarantino. Tenhle film mám nejblíž k jeho prvním dvoum kusům. Stolový debaty plný namachrovanejch (pravda, někdy až moc) hlášek, tentokrát v ženským podání, nádherně chytlavý songy, promyšlená brutalita, to je to, co vyšvihlo mou hodně rychle uvadající náklonnost k Tarantinovi zase zpátky k hranicím až nekritické obliby. Na konci filmu, kdy Russell dostane definitivně přes držku, jsem řval a skákal nadšením společně s holkama a cejtil euforii, jakou už dlouho předtím ne! 90% ()

BoPo

Štýlové? Tarantino ako sa patrí? No...veľa dialógov, veľa muziky. Skvelé scény, teda keď je Kurt Russell za volantom. Len vo výsledku to pôsobí ako zákulisie skvelého filmu, ktorý sa však nikdy skvelým nestal. Najväčším problém je skutočnosť, že tým slepačím kurníkom bolo venované neúmerne veľa času. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)