Jaký otec, takový syn. Navenek vypadá Martin (Eric Stoltz) jako normální zdravé dítě. Ale pod jeho zevnějškem se skrývá výjimečná bytost. Za prvé je génius. Za druhé je plně dospělý, přestože je mu teprve pět let. Ale nejpozoruhodnější ze všeho je, že Martin je synem lidské mouchy, vědce, jehož geny byly tragicky zdeformovány při nezdařeném experimentu. A nyní je jen otázkou času, kdy se zmutované geny uvnitř Martina probudí k životu. Film Moucha II. je se svými zvláštními efekty hrůzyplným pokračováním, které svému předchůdci konkuruje jak v napětí, tak v obrazotvornosti. (Magic Box)

JASON_X

No... pro děti to tedy úplně není, ale skoro. Skoro jako kdyby to točil Špílberg. Martin Brundle se sice změní v nelidskou příšeru, která zvrací kyselinu a láme lidem kosti, ale pořád má rád zviřátka, hlavně pejsky, a stále má i dojemně rád svou ošklivou dívku, na kterou koulí ta svá smutná nelidská očička a přede jako kocourek. A konec je samozřejmě šťastný, dívka neohroženě rozsápe oslizlý zmítající se kokon a hle - uvnitř je opět ten starý sladký metrosexuální Martin. A bez ohledu na odporný sliz od ní ihned dostane i vroucí polibek... Člověk by si myslel, že tvůrci druhého dílu se budou snažit diváka navnadit a šokovat ještě větší nechutností a brutalitou, ale výsledkem je limonáda. Limonáda s pivní příchutí, aby působila dospěle, ale alkoholu 0.00%. ()

matestlust

Celkem příjemné pokračování kultovní The Fly. Film má dlouhý rozjezd, hodně to pak ale zachraňuje druhá polovina filmu, zejména pak poslední půl hodinka, podpořena sérií solidně krvavých scén a celkově slušných efektů. Nečekal jsem moc, o to víc jsem byl překvapený. Moc nechápu zdejší, slabší, hodnocení, podle mě se druhý díl nemá za co stydět. ()

5150

30%.. Tohle potěší všechny příznivce napohled laciných béček. Nechybí množství speciálních efektů (sice ne top kvality, ale zato hodně..) a několik monster. No a také jeden písničkový prostřih ("Lock, Stock And Teardrops" od country zpěvačky k.d.lang). ()

adamo_znk

Bez problémů koukatelný pokračování kultovní Mouchy. Syn Setha Brundela Martin, v podání začínajícího Erica Stoltze vyrůstá se skupinou vědátorů v podzemním komplexu, při čemž je všem od začátku jasný, že se nakonec jaksepatří potatí. Místo pozvolný transformace se film zaměří v závěru spíš na řádění finální formy. Podobná dějová linka, ale oproti prvnímu dílu docela obyčejně natočenej horůrek s dobrym gorem. ()

m.krudenc

Jaký otec, takový syn. O tomhle filmu se říká, že je horší, než jeho předchůdce myslím že ne. Máme tady opět teleportační zařízení, které úplně nefunguje tak jak by přesně mělo a obrací živé bytosti naruby, máme tady mladou lásku a opět doktora (tentokráte syna hrdiny z prvního dílu), který se mění v co jiného, než v mouchu. Tento film i po tolika letech, má stále ono kouzlo a onu atmosféru, která dnešní tvorbě prostě chybí. Vynikající Horor. ()

corpsy

Aj keď sa v tomto prípade nieje za čo hanbiť, predsa sa len nekoná žiadna hororová pecka ako v predchádzajúcom prípade. Film je totižto občas dosť zdĺhavý a situáciu vylepšuje až svižné záverečné finále. ()

Astaroth12

I keď si myslím, že tuto časť som už videl, istý si nie som. Cronenberg ho nenatočil a kvalitatívne to je aj vidieť. Film sa sústreďuje hlavne na premeny a na znázornenia mutácii. To mu ide celkom dobre a aj musí ist, keď tento film režíroval sám tvorca špeciálnych efektov. Ale po príbehovej stránke je to slabota a musím podotknúť, že i po tej akčnej a pravé tam som čakal inú bombu. Je to nezaujímavé a miestami i jednotvárny. Slabé 3*. ()

ledzepfan

Úplně jiný level než Cronenberg(nižší) ale v rámci žánru je to efektnější a zábavnější než lecjaká "áčková" lekačka. ()

Lokutus

Mouchu jsem viděl a nepotřebuju vidět to samý znova v podstatně horší kabátě... Moucha 2 nepřináší nic nového, akorát až téměř otrocky kopíruje první díl... ()

kobejn

Moucha (v závěru) sice vypadá i lépe než v jedničce, ale pouze dobré masky dobrej film neudělaj, chyběl tu režisér, Walas se s Mouchou 2 režisérem nestal, byl pouze režírující maskér, a proto to je ten výslednej film tak chabej. ()

UncleG

Další pohádka z říše hmyzu… Při jejímž sledování jsem se nemohl zbavit pocitu, že zelená luční kobyla z Včelích medvídků se hýbe o fous realističtěji než Walasova Brundloucha. V podstatě jde o zbytečný blábol a hamižnou touhu filmařů vyrejžovat z leptajících zvratků ještě ňákou tu kačku. Jedné pozitivum (alespoň pro mě): v druhém díle už naštěstí nehraje Geena Davis. A to je, přiznejme si, trochu málo. Když už před sebou máte dlouhý večer a nevíte co s ním, oprašte radši starou knihovnu a přečtěte si něco od Sekory. ()

PKD

Myslete si co chcete, já to žeru. Také i díky comicsovému pokr. z 2014- THE FLY: Outbreak, které všem hororářům, vládnoucích angličtinou, důrazně doporučuji. Scénář, dvorní režisér tv Kingovek, autoři Riddicka a Darabont v době, kdy mě ještě nebetyčně nenasral tou Mlhou. THE MOUCHA II.  Hudba 90% ()

topi

Hodně slabý odvar oproti jedničce, který nezachrání ani pár skvělých maskérských efektů, ani trošku té krve. Příběh je dost nudnej a nijak zvláš´t nešlape, až ke konci se to docela rozjede. Právě ke konci jsem myslel, že se objeví cenobité z Hellraisera, tak mě některé hudební motivy Christophera Younga Pekelníka hodně připomněli. Hudba je spolu s efekty nejlepší na celém filmu. Herecké výkony jsou dost podprůměrné, když jsem viděl Daphne Zunigau, tak jsem myslel, že se objeví někdo z Merlose place, ona ani jinak hrát snad neumí. Takže vcelku nuda a zbytečné pokračování. ()

Desperado

Presný príklad toho, ako by nemalo vyzerať pokračovanie úspešného filmu, akým bol prvý diel. Niežeby sa jednalo o zlý film, ktorý by samostatne aj fungoval ako solídné akčné béčko, ale Cronenbergová Mucha bola úplne o niečom inom. Porovnávať akčný horor režírovaný neskúseným mladíčkom s existencionálnou sci-fi drámou skúseného režiséra je obrovská trúfalosť a tak len skonštatujem, že tu došlo k neodpustiteľnému omylu a poškodeniu dobrého mena jednej potenciálnej klasiky. ()

AlistairMir

Úplně jin styl než jednička dělá z tohoto pokračování snímek, který hodně lidí neocení už kvůli názvu. Jmenovat se to jinak, mohlo by být hodnocení vyšší, jelikož by nebyla Moucha 2 srovnávána s jedničkou, která je ve všech ohledech lepším hororem. I tak si tento snímek vaší pozornost zaslouží, jedná se o starý dobrý průměr. ()

Skip

Na úspěch a kvality jedničky navázáno nebylo, ale ruku na srdce, kdo něco takového očekával, to byl asi velký optimista. Je to v pohodě koukatelný film pro toho, kdo nebude srovnávat s jedničkou a nebude očekávat bůhví jaké umění. ()

balba

Slušný horor , který však v porovnání s prvním dílem působí jen jako velmi slabý , plochý a roztříštěný odvar.Jeho hlavní postavou je vědcův syn. ()

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami