Chicagský policajt Nico Toscani (Steven Seagal) je na stopě něčeho velkého. Podezřelí, zadržení při policejním protidrogovém zátahu, jsou propuštěni a Nico sám musí odevzdat policejní odznak. Možná, že ho postavili mimo službu – v akci mu ale zabránit nemohou. Pro Stevena Seagala je Nico senzačním filmovým debutem, který ho katapultoval přímo mezi největší akční hvězdy a vyslal ho po stopách bývalých agentů CIA, kteří pašují drogy... a plánují politický atentát. Jak se Nico a jeho partnerka Jax (Pam Grier) blíží k psychopatickému gangsterskému bossovi (Henry Silva), rozpoutává režisér Andrew Davis (Uprchlík) nad celým Chicagem doslova akční smršť... (Magic Box)

Seag

Myslím že pri tomto filme netreba nič vypisovať. Akčná klasika od akčného Boha. Už len hlupáci dajú tomuto pod 3*. U mna je 5* samozrejmosťou. ()

c.tucker

Docela vydařený začátek kariery Stevena Seagala. Je to plné nesmyslností, ale to k tomuhle žánru patří a není jich tu tolik jako v jiných filmech. ()

majo25

Seagalova prvotina a je zaujímavé, že už v jeho prvom filme hraje typicko-svojského frajerského policajta, a tejto role sa ''nezbaví'' v nasledujúcich desiatkách filmov. Prosto herec jednej role. Nič viac sa od neho asi ani nečaká. Klasické akčné béčko, ktoré má tempo, jednoduchú ale za to účinnú zápletku a nadupaného aikido borca. No a vždy pobaví jeho srandovný beh, ktorý mi utkvel silno v pamäti a je to prvá vec, ktorá mi napadne, keď sa spomenie film Nico. ()

Deyw

Tak sem to po dlouhy dobe shlidnul a libilo se mi to - skoda ze sem videl jenom cenzurovanou verzi.paradni Seagalovka dam 4hvezdy :) ()

tomeek

Hodně slabý průměr. Ale tentokráte Steven nekráčí stezkou krvavé pomsty, ale probouzí se v něm vlastenecké cítění a touha zastat se imigrantů. Těžko říct proč. ()

SeanLSD

Steven Seagal začal svoju filmovú kariéru pekne zostra a sympaticky, navyše s kvalitou, ktorú mu iné akčné hviezdy mohli len závidieť. Ťažko uveriť, že je to jeho prvý film, ako presne hneď zapadol do charakteru, ktorý sa preňho stal typickým. A neskôr ani nenatočil veľa lepších filmov. ()

otík

Pokud vezmu film sám o sobě, jde určitě o povedené akční áčko poplatné své době. Drsné souboje, střílečky, předvídatelný děj, jednoduše účinná hudba. Ovšem Steven si pozornost zaslouží daleko větší. Vzhledem k jeho budoucím mizerným filmům je jeho prvotina klenot. Jednak tu budoucí Stegosaurus vypadá neskutečně dobře, běhá do té doby neviděným stylem, bojuje tak, že Van Damme může jen tiše slintat a nadsazeným filmům s Arnoldem i Slyem ukazuje, jak by to mohlo v reálu vypadat. Všechny ty pouliční honičky a bitky jsou v podání Stevena neskutečně přirozené, jeho drsný a věčně nasraný pohled už sám o sobě straší a jeho bojové umění straší jeho mrtvé protivníky snad i v rakvi. Navíc je film natočen slušně syrově a v některých scénách si člověk říká, že to mohli roztočit i víc. Prostě Nico je zjevení nejen ve filmu, ale i na poli filmografie. Lehce pozdější Seagalovy filmy jsou možná i lepší, ale Nico je klasika, která i téměř po 30 letech spolehlivě zabaví, obzvláště ve srovnání s dnešní Seagalovou vizáží a příšernostmi, co točí. PS: Jiří Štěpnicka v dabingové roli neskutečně dobrý a hlavně i po další léta Seagalovi věrný ()

Decker

No jo no, uz je to naky rok co nas tenhle typek otravuje a jeho premiera probehla v relativne dobrem stylu. Drsne rvacky, hrube kecy, typizovani zaporaci. Jasne jak facka a pro Seagala jako delane. ()

hans500

První film Stevena Seagala a vůbec ne špatný. Akční scény jsou výborně natočené a není jich přehnaně moc, Andrew Davis filmu zajistil i kvalitní režii a nechybý ani více než dobrý záporák Henry Silva. Stopáž je přiměřená a tempo tak akorát. Akci Steven zvládá perfektně, herectví nezvládá skoro vůbec, ale alespoň se snaží. Jeden z nejlepších filmů Stevena Seagala a nadprůměrné akční béčko. Slabší 4*. ()

DJ Rocco iNc

Pre mňa je film Nico prvý a najlepší film od Stevena Seagala. Naozaj veľmi dobré herecké obsadenie a taktiež aj dej. Steven Seagal v začiatkoch svojej nádejnej kariéry začal bravúrne, ba dokonca si to vychutnával. Nemám nič, čo by som tomuto filmu vytkol, jedine to, že nie je aj pokračovanie. Škoda, že súčasné filmy od Stevena Seagala nie sú takéto. Tento akčný nádych, ktorý vedel každého zaujať sa pominul po filme BLESKOVÝ MUŽ (Glimmer Man). Po tomto filme sú ,, Seagalovky " už len lacné atrapy. Nico je ešte akoby ,, nepoškvrnená panna " (čo v dnešnej dobe sú panny len pri narodení), ktorá svojou počestnosťou ohúri každého. Páči sa mi aj český dabing (slovenský neexistuje). Najmä nadávky. Ty parchante jeden. Ty zmetku, ty šmejde. Hej, kup mamince kondomínio a neotravuj. Proste super film. ()

Sfinkter

Začátek Seagalovy kariéry v Hollywoodu mám rád - Nico jako první sekanice natočená Davisem (později točil Přepadení v Pacifiku a Uprchlíka) se povedl a dveře k dobré kariéře byly otevřené. Poslední zhlédnutí 6/2022. ()

lennyd

Začne to jako obyčejnej případ, jakých Nico Toscani (Steven Seagal) řeší tisíce. Svoji příbuznou najde v posteli s dealerem drog, a když tak začne pátra po jejich původu, místo drog narazí na skrytou trhavinu. Jak v pátrání pokračuje, je mu čím dál důrazněji naznačováno, že by neměl strkat nos tam kam nemá (a to jak od mafie, tak i od nadřízených) - což vyústí k tomu, že je od případu odstaven. Ale Nico se jen tak nevzdává, a když je něčemu na stopě, nenechá toho, dokud padoucha nedopadne ... Prvotina Stevena Seagala je zajímavá pouze jednou věcí, a to Steven Seagelem. Pokud jste jej viděli v nějakém z jeho posledních filmů, tak vězte, že v Nicovi je fyzicky (i věkově) tak poloviční, snad ani fousy mu ještě nerostou. Ale i přesto mu to kope, mlátí, kosti láme a střílí jedna báseň. S nikým z protivníků se "nesere", a většinu z nich dokáže zneškodnit jedinou ranou (asi aby se neunavil). Jinak ale film naznačuje, jakým směrem se Seagalova kariéra bude ubírat, a i když film není kdovíjak dobrej, stejně patří k tomu lepšímu, co ze Seagala vypadlo... ()

ywo666

Nuda. Po Hard to kill a Marked for death ďalšia stará seagalovka. Sklamanie. Stále rovnaký problém. Málo akcie. Málo zlomených končatín. Málo rozkopaných zadkov. Keby sa tieto tri filmy spojili akciu do jedného povedzme 110 minutového počinu mohla to byť ultra zábava. Takto šedý priemer. Prvé dva zmienené filmy som hodnotil 2* a 3*. Tu je to tak na 2,5*. Fakt som od jeho prvých filmov čakal väčší masaker. Ešte my chýba jeden film do obdobia "Pred prepadnutím". Ale už prestávam veriť, že starý Seagal je to pravé orechové.Napríklad taký Exit wounds bol oveľa lepí film. Budem pokračovať v štúdiu jeho filmografie ale nie som spokojný. Bude musieť pridať ak ho nemám označiť za sráča. ()

noriaki

První role, hned hlavní, ještě i producent a za manželku dostal Sharon Stone. Lepší nástup do světa filmu měl jen málokdo. Osmdesátá léta přála jednoduchým akčňákům, které se od sebe prakticky nelišily. Aikido ale pořádně nikdo neznal, takže na prosazení v žánru stačilo zrubat partičku otravujících svalovců pomocí krouživých pohybů rukou a tvářit se u toho drsně. Steven Seagal zvládl obojí. Charisma mu nechybělo, herecký talent sice ano, ale ten od něho nikdo nechtěl. Na jeho ikonickou roli mu rejstřík dvou výrazů stačil. Seagalovi se tak zalíbila, že ji opakoval snad ve všech filmech co jsem s ním viděl. ()

lykan9

Už v dětství jsem tuto prvotinu Stevena Seagala neměl moc v oblibě a ani po letech se můj dojem z Nica nezměnil. Jedná se sice o akční béčko 80´ let, tedy nelze očekávat o bůhví jakou příběhovou kvalitu, ale toto platí i o následných filmech se Seagalem, přičemž ty další jsou drsné a zábavné. Nico mi takový nepřipadá a kromě skvělých akčních scén nepřináší vůbec nic. Když přihlédnu k tomu, o jaký žánr a z jaké doby se jedná. Je Nico čistý průměr, který se může pyšnit jen tím, že přivedl na svět velkou akční hvězdu na pár následujících let. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva