Jestli se chcete pobavit s plejádou předních českých herců a stát se svědky humorných situací a záměn, nemohli jste zvolit lépe, než právě komedii autorů Jiřího Šebánka, Miloně Čepelky a režiséra Jiřího Chlumského. Příběh se odehrává koncem 2. světové války v malém českém městečku, z něhož prchají zbytky poražené německé armády. Němečtí důstojníci se ve strachu převlékají za vesničany, Češi zase v německých helmách pronikají přímo do německých transportérů. Tak se spustí lavina nečekaných záměn, převleků a přesunů, do nichž se rovným dílem zaplétají Němci i Češi, kominíci i černoši. Ve finále utíkají všichni před všemi... (Česká televize)

ondkuc

Docela dobře jsem se bavil. Je tam spousta přestřelených vtípků (někdy doslova). Dle mého si to červených 70% zaslouží. ()

tančísvlky

Jednoduchosť ako základný motív tohto diela. Svojím spôsobom unikátny film v československom ponímaní. Film chce pohltiť široký záber obecenstva a to sa nadmieru podarilo. Baviť sa rozhodne budete ... ()

PaRi

No, filmově se to tváří, nějaká práce tu taky byla odvedena a u Chlumského v té době nebylo ještě jasné, že směřuje k Ošklivce Katce, tak za dvě. ()

KdG

To bylo ze slabšího soudku, na původní francouzské komedie to nemá, ale obsazené to bylo slušně, to se musí nechat. ()

MRPitivier

Česká komedie o posledním válečném roku 1945, kdy německá armáda věděla, že válka je u konce a mohutně se stahovala. Dialogy slušné, děj už horší, ale pořád je to válečná komedie, která zlehčuje poslední dny války. Němci jsou ukázáni jako neschopní a Češi jako šťastlivci. Příliš zamotané až se člověk nevyzná! Místy velice vtipné! ()

Pulper

Film má pěknou zápletku, scénář je krásně vycizelovaný, herci podávají víceméně dobré výkony. Bohužel mi tu chybí to hlavní - humor. Na komedii je ho tu poměrně málo respektive není tak výrazný, jak by se slušelo. Konec vyznívá trochu do ztracena. Čtyři hvězdičky jen díky parodování Němců, které se díkybohu drží v určitých mezích, a zadku Kláry Apolenářové ;-) ()

Scraffy

Áno, je to na komédiu príliš pomalé a dlho sa tam nič nedej a nebyť toho konca, tak to bude na pomedzí odpadu. Avšak vďaka tomu koncu to dostane celkom slušný spád a posledná polhodina je dosť nadupaná, takže sa to čiastočne vyrovná. No stále sa nejedná o nejak prevratnú komédiu. ()

topi80

Filmů, jejichž náplní nejsou rozhovory v umakartových interiérech, je po roce 1990 poskrovnu. A tady je vidět, že si dal někdo s exteriérovými záběry a historickými rekvizitami opravdu práci. Dalo se z toho určitě vytěžit ještě více legrace a více příběhu, ale každopádně jsem se u této nenáročné komedie s lehce infantilním humorem bavil dobře. Co by člověk dal za více takových filmů. ()

Arccos

Komedie, která je založená na tom, že nikdo nerozezná kominíka od černocha. A kolem tohoto slabého nápadu je vystavěno všechno ostatní... ()

amyth odpad!

Hořký pocit trapnosti a zbytečnosti po zhlédnutí filmu. To jediné zbylo. Ani herci nepředvedli nic co by stálo za komentář ()

Stejšn

Zoufale nevtipné. Zvlášť křečovitý vztah zámecké paničky a černého pilota je víc než trapný. Tohle se opravdu, ale opravdu nepovedlo. ()

Veniss

Viděno kdysi, víc než 2* film ode mě nedostal, utahaný scénář, obehrané vtípky, očekávaný gejzír humoru se nekonal. Dnes jsem to viděla podruhé a kupodivu jsem se bavila o něco víc (možná to pramení z bezradnosti nad současnou českou komedií). Zkrátka dávám slabé 3*. ()

Havala

Slušná řádka dobrých herců, komediálního toho moc teda nebylo. Každého jednotlivého herce jsem viděl v mnohem lepších filmech. ()

brzozin

Situační komedie, kde ani jedna jediná situace není komická, je velký průšvih. Naopak je tu řada situací vyloženě infantilně trapných. Scénář, jako by psalo dítě národní školou povinné. Protože normální myslící člověk by si v životě nemohl splést umouněný Bartoškův ksicht s černochem. A na téhlé infantilní vylízané kokotině je postaveno celé tohle veledílo. A ještě jedna otázka. Kdo proboha psal ten obsah filmu? Tento text je doslova ztělesněním rčení: Uplést z houna bič. ()

knihovna

Přes všechnu úctu k panu Čepelkovi a panu Šebánkovi - tohle se scénáristicky nepovedlo a režie tomu taky nepomohla. Škoda, pro mě velké zklamání. ()

ostravak30

Miloň Čepelka se asi inspiroval trilogií filmů: Kam se poděla sedmá rota?, Návrat sedmé roty a Sedmá rota za úplňku. Leč, to co vzniklo je tak šíleně špatný paskvil, že bych se divil, kdyby to tak Čepelka zamýšlel. Má to být bláznivá komedie, ale místo toho sledujeme kupu nudy bez špetky zajímavého nebo humorného. Našel jsem snad jen jedno nebo dvě místa, kde jsem se pousmál. A tak si na své přijdou jen milovníci výbuchů a vojenské techniky. ()