Jestli se chcete pobavit s plejádou předních českých herců a stát se svědky humorných situací a záměn, nemohli jste zvolit lépe, než právě komedii autorů Jiřího Šebánka, Miloně Čepelky a režiséra Jiřího Chlumského. Příběh se odehrává koncem 2. světové války v malém českém městečku, z něhož prchají zbytky poražené německé armády. Němečtí důstojníci se ve strachu převlékají za vesničany, Češi zase v německých helmách pronikají přímo do německých transportérů. Tak se spustí lavina nečekaných záměn, převleků a přesunů, do nichž se rovným dílem zaplétají Němci i Češi, kominíci i černoši. Ve finále utíkají všichni před všemi... (Česká televize)

honzic

Solidní výprava, kostýmky, historická vozidla. Jenže bohužel film trpí nedoladěností a trochu zmatkovitostí. Hodnocení: 45 % ()

route60

Dobrá taškařice, režijně to není sice žádna bomba komédie ale herci to zachráňují, já se dobře pobavil a 89. minut uteklo jak voda. ()

jungewolf

Vynikající crazy komedie z konce 2.světové války : 5 * 78 % . Viděl jsem ji před několika lety a zase se na ni rád podívám . Přebarvený černošský pilot (satirická narážka na M.Jacksona) nemá chybu ... . ()

anca_007

Na základě výčtu jmen předních herců naší země a toho, kdo napsal scénář, tedy mistrů a skvělých cimrmanologů Jiřího Šebánka a Miloně Čepelky, jsem milně předpokládala kvalitu tohoto filmu. Setkala jsem se však s velkým zklamáním. Děj byl natolik jednoduchý až prakticky žádný a mimo to naprosto ztrácel pointu. Za mě ztráta času. ()

Alden_Larson

Celkem milé překvapení. Ze začátku jsem si filmem nebyl jistý, ale jak šel dál, tak jsem si ho víc a víc užíval. Děj má svoje mouchy a pár nesmyslů, ale je zábavný, samotná poslední honička v tancích je skvělá. Film taky vypadá slušně, herecké výkony jsou dobré i hudba ujde. 7/10 ()

EddieIron

Na odpad to určitě není,ale je to krásná ukázka promrhaného potenciálu hvězd a scénáristické bezradnosti.Cimrmani zkrá tka zůstali na domácí půdě,ale ve filmu,který se má tvářit normálně to bohužel nefunguje.Škoda. ()

Ondrew

Ten, kto caka kvazi "beznu" komediu bude asi sklamany. Cele je to totiz ponate skor staby "blazniva satira" a podla toho aj treba k filmu pristupovat. Obcas je to snad az prilis chaoticke, zmatene, ba priam az nepochopitelne, no napriek tomu si myslim, ze snimka ma svoje caro a nadpriemernu kvalitu. Dolezite je vsak jedno -- pocitat azda uplne so vsetkym. 60%. ()

rytir1

Pohodová česká komedie plná bláznivých omylů a zápletek. Bohužel místo aby se lidé při ní bavili, hledají v ní cimrmany a ničí její hodnocení. ()

Salvator

Bezpochyby se nejedná o žádný skvost, ale s tím, jak klesá úroveň současné produkce, je to s odstupem času rozhodně dobrá podívaná. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

PTuranyi

Vydarená česká komédia pripomínajúca Veľký flám prenesený do Čiech a s českým humorom. Vynikajúci scenár s niekoľkonásobnou zámenou postáv: strojvodca s kuričom vs. nemecká posádka obrneného vozidla a americký pilot vs. kominár vs. nemecký Oberst von Tittelbach. Herecké výkony dobré aj keď na Funésa či Bourvila tu nikto nemá. Produkcia by ešte mohla popracovať na strihu, pretože stále zostáva pocit, že niektoré scény majú pár sekúnd naviac. 70% ()