Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

Sssiksseilor odpad!

Whoah, tohle bylo pro jednou opět téměř utrpením, přitom přepsat 8/10 scénáře, a dalo by se na to pohodlně koukat. Už od doby, kdy mi byla během školních let k této srdcervoucí ohavnosti "naordinována" ona předloha, jsem věděl, že tohle i přes krásnou výpravu se do dobrých půlek nedošoupe. Jen pro ujasnění, 'dobrých' je v tomto případě rychlá smrt hlavního "hrdiny" ihned po začátku, protože Hirsch je tu nadpozemsky slizkej hipík a jeho 140 minutový odchod musel být kvitován leda prvotřídními mučedníky. Zrůdička Stewart je tu slizká zcela ve své normě, takže paradoxně dobrá volba. On je to tak odpudivě hloupý životní příběh, že i kdyby se mi líbil myšlenkami (k čemuž je to sakra štreka), nemohl bych ohodnotit jinak. Zdejší i světové hodnocení však jasně hovoří o faktu, jak málo (rozuměj nic) divákům stačí k radosti. Moralisticky strhující průjem rebélie. ()

DoNotCross

"Happines is only real when shared." Velká pravda splacena nejvyšší možnou cenou. Poutavý příběh jednoho kluka, který hledal svoje místo ve světe. Penn nám dává svobodu abychom si mohli na Chrise vytvořit vlastní názor. Je fakt, že by si možná zasloužil pořádně nasekat na holou, zároveň je ale zatraceně těžké se s ním neztotožnit. To, co on, cítí mnozí, jen málo kdo to ale dožene do takového extrému. Pokud se alespoň trochu cítíte jako on, bude jeho filmová cesta očisťující i pro vás. Skvělá adaptace geniální knihy. ()

DaleCoper

Nečíst Kup si svou revoltu asi bych hodnotil i za pět takhle si jen říkám jak by to vypadalo kdyby se tak jako hlavní hrdina rozhodl žít každý. ()

marek29

Je vidět, že B!shop asi nepochopil význam filmu a asi bych nebyl tak fatální jako on ohledně hodnocení filmu. Já bych dal průchod té myšlence, která táhne film do nebeských výšin volnosti. Film sfouknout za 1,5h slabé umí každej. Točit příhody z cest, upoutat diváka na 2,5h nenudným filmem, to je podle mě umění. Vypráví, něco se děje, prostřihy a skoky v ději - to vše běh ozvláštňuje. Tak se tu nebavme prosím o délce - ta přece není určující. Nejsou to 3h, takže.. Za další! Pokud peníze sou prostředkem k dosažení cíle v podobě cestování a on nechce krást, proč by si je nemohl vydělat daleko od domova byť jimi pohrdal zprvu? Dělá to pro cestování nedělá to pro kariéru ani jiné zvrácené cíle společnosti. Je vidět, že B!shop nespal nikdy v přírodě mimo stan :D Každej díl Beara Grillse začíná větou - musím si najít přístřešek a staví si střechu z větví. Takže proč spát pod stromem, když už je v přírodě bus opuštěnej. A vůbec proč kecat autorovi do děje filmu, obzvláště, pokud od něj pochází fotka autentického hrdiny. Tím se dostáváme k největší fatalitě. Jo měl pušku jen a síťku s gumákama. Ale pokud se jednou vyfotil, neznamená to hned, že si tam na šlapacím kole dobíjel rádio skrz který poslouchal vysílání chlípným amíkům po desáté večer.. Tím bych svoji filipiku na B!shopa uzavřel se závěrečným: Calm down man a pokud dovolíte, jal se hodnotit. Film velmi zdařilý, osvobozující ducha (!) akorát mi chybí trochu to dotáhnout s Kristen Stewart do konce (čímž myslím její bílý panties) nebo těma nudistama. Jo, prsíček je tu až požehnaně o tom žádná :D Celkově nemůžu jinak, než pětku tomuto "KOŽENÝMU roadtripu" a velká poklona. Třeba něco bude někdy opět tak povznášející. Třeba. Možná. Snad O:-) cya somewhere ()

PlayEasy

Strašně jsme se těšili až do té doby, kdy jsme se dozvěděli, že se na režíjní křesílko posadil Sean Penn a co z toho mohlo vylézt, když se proměnil v rejžu a ve scénáristu? Nakonec to tak zlé nebylo, ale vynikající také ne. Skvělé písničky, prostředí, oscarová kamera, a neuvěřitelné záběry. To jsou klady, ale.... některé pasáže byly nudné a špatně zpracované, herci zrovna také nezářili a některé záběry nám přišly nevhodné, zbytečně psychologické a vlastně úplně mimo. Nicméně toho kluka jsme si oblíbili stejně jako jeho minibus, krásný dojemný konec a také spousta krásných citátů nebo vět. Zkrátka film se vyplatil natočit, ale dle nás je přeceněný. I když milujeme filmy podle skutečného příběhu i poděkování před závěrečnými titulky. Možná, že jsme čekali mnoho narozdíl od ostatních, ale my tyto nezávisláky doopravdy nemusíme. Zklamání. 75% ()

tombarider

Ten snímek je brilantně natočený. Vnitřní pocit je z toho ale rozporuplný. Na jednu stranu mu fandím, protože ho chápu. Nechce žít podle nastaveného scénáře rodičů, které trochu přehnaně démonizuje a provokuje. Ale veme to ad absurdum a to ho bude stát víc, než by původně chtěl platit. Kromě toho žije sice bez civilizace, ale bez její pomoci se velkou část cesty absolutně neobejde a na konci už vůbec ne. Kromě toho Puška, autobus atd., to taky není příroda, že ne. Amerika má z přírodního hlediska co nabídnout, a Eddie Veder k tomu složil parádní soundtrack. Je to zkrátka dobře natočený film o hodně komplexní problematice, možná nejzásadnější otázky dneška. Jde civilizace správným směrem? ()

SAINTS

Hoci je Utek do divočiny trochu chlapskym filmom môže oslovit aj nežnu čast publika.Nesnaži sa byt prehnane vylučny vlastnymi umeleckymi ambiciami,a ani za každu cenu nepodlieza latku väčšinoveho vkusu.Možno oslovi,možno si vnom najdete podnety na premyšlanie a može v divakovi vzbudit chut vidiet ho znova.Je to take male dielko vyzreteho filmara. ()

Rooseman

Je až k neuvěření, kolik procent z komentujících se zpětně vrací k filmu. Edituje hodnocení, upravuje komentáře... A přesně o to Into the Wild jde. Snímek je zpracovaný sám o sobě velmi dobře, trochu se vleče, ale vlastně vůbec nevleče. Utíká, ale vlastně vůbec neutíká. Jde bezpochyby o něco mimořádného. Úplně to neumím pojmenovat, příběh sám o sobě vzbuzuje a vyvolává pocit, že přináší něco k zamyšlení, což je bezesporu pravda. Vzbuzuje v divácích určitou emoci, která prahne po reakci a zamyšlení. A to třeba ne hned v momentě závěrečných titulků, ale až s odstupem. I když na něj myslet vůbec nechcete, stejně vás představivost dožene. Sean Penn ukázal, že umí dát dohromady neskutečně živě působící organismus s excelentní kamerou, který není jen jednorázovým popcorntimem. Do propasti emoční vyprahlosti vleje lávu konec, který působí geniálně. Ve svém smyslu pro detail je brilantní a nechá na divákovi svou otevřeností šrámy. Mrazivý pocit dodává závěrečné foto... Věřím, že si každý něco z Into the Wild vezme, každý asi něco trochu jiného, ale o to jde. Základ je přemýšlet. ()

Petra.Havelk

Útěk do divočiny je nádherný příběh o svobodě v pravém slova smyslu, natočený podle skutečného příběhu, který ve vás probudí hned několik emocí. Od touhy po stejné svobodě až ke smutku z podoby dnešního světa. Film je po celou dobu zajímavý, napínavý a plny emocí. Sean Penn dokázal knižní předlohu napsanou podle skutečnosti přetvořit na jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

vojta123

Po přečtení knížky jsem dlouho odolával kdy si pustím i film jelikož mám za poslední 4 měsíce absolutní nechuť dívat se na jakoukoliv filmovou tvorbu ale nakonec mi to nedalo. Tak silný zážitek jsem měl naposledy ze shawshenku a to už je nějaká doba... takže nebudu psát co už tady všichni zcela jistě zhodnotili jen doporučím jednu věc prvně si přečtěte knihu a pak si pusťte film budete mít o dost silný prožitek než by jste si pustili jen film... takže já si balím kufry a jdu si žít van life P.s sorry za chyby v textu ale už mě to nebaví po sobě furt opravovat Happiness is only real when is share ()

tkey

Film z knížky, o které jsem věděl, že se mi bude líbit hned ze škole. I když to nebylo povinnou četbou, zařadil jsme si jí a film se jejího grafického zpracování zhostil jak asi mohl. I když jsem věděl jak to od začátku dopadne, tak mě to pohltilo a já si to užíval. Co tomu chybí? Vlastně nic. Proč ne 5*? Psychologické výlevy byly místy dost mimo, ale v rámci možností to celkový dojem moc nezničilo. ()

Gamekeeper77

Dost neobvyklej film, kterej chvílema působí jako dokument. Hlavní hrdina mi ze začátku moc neseděl, ale to se brzo změnilo. Krásná příroda, skvělý songy, ze všech stran vás pohlcující svoboda. Ten styl života vás láká víc a víc, i když víte, že tady, teď a v těhle podmínkách by to sotva šlo. To jsou ale jenom vaše výmluvy, protože hlavní důvod je ten, že na to nemáte koule. Ve druhý půlce mě film poslal do opravdu úžasnýho klidu a poslední kapitola Zmoudření trefila hřebíček na hlavičku. Celkově velký a příjemný pohlazení po duši. 88%. ()

iz67

Neskutečně nudná záležitost, plná nablblých proslovů vyprávěče, vydržel jsem to hodinu a musel vypnout. ()

Blazkowicz

Tak teď úplně nevím, jestli mám hodnotit příběh toho kluka nebo film samotný. Ono to totiž dost splývalo. Přišlo mi, že ten příběh je jako by to hlavní a film je jen nosič. Tam mi určitě vadila délka, dokumentem bych to nenazval a možná občas přeskakování v ději. No, a k tomu příběhu teda. Kluk se měl spíš pojmenovat Superkokot místo Supertramp. Očividně nemá všech pět pohromadě i když vystudoval jakousi školu. Kdyby se rozhodl jen tak potulovat po státech, zkoušet různé práce a prostě sbírat zkušenosti, tak řeknu pohoda. Ale když zapaluje peníze a ničí občanky, vysere se na rodiče a pak teda jde někam na Aljašku bydlet v přírodě, když o přežití ví úplné hovno, tak sorry kámo, ale ty si chorý a jebnutý. Chlapec si asi nevšiml, že už nežijeme v jeskyních a nelovíme zvířata, protože nám kručí v břiše. Ať se to někomu líbí nebo ne, tak už to prostě je. On neví jak přežít v přírodě, ani neví o té řece, že po rozvodnění je v pytli. Jakousi knížečku měl, ale to mu mimo bobule nepomohlo. Nechci říct, že dobře mu tak, ale co si jako myslel. Nejspíš totiž vůbec nemyslel. Velmi smutné. 2+* ()

PlysovyMacko

Myslienka je pekna a nevadilo mi ani ze uteka pred rodinou a radsej bude zit ako somrak.  Ale vobec ma to nebavilo a mrzi ma to. Ani jedna z epizodok ma nechytila a to ze dosiel na bobuliach , mal aspon peknu smrt v lone prirody. Emocionalne ma to ani len nelizlo. ()

0verseer

”The core of man's spirit comes from new experiences.” Strhujúce dobrodružstvo natočené s veľkým citom a rešpektom. Napriek tragickému koncu v bravúrne zostrihanom závere je zrejmé, že Supertramp prežil za 24 rokov viac ako mnohí iní za niekoľkonásobne dlhší čas premárnený v stereotype konzumej spoločnosti. Najsilnejšie momenty však prekvapivo neprichádzajú v divočine, ale počas stretnutí s ľuďmi, ktorých postupne stretáva. Silný film, ktorý vo vnímavom divákovi určite zanechá priestor na zamyslenie, po prvom pozretí sa však nemôžem zbaviť pocitu, že to bez väčších kompromisov šlo komfortne dostať pod symbolickú 120 minútovú časomieru… ()

Might_X

Po hodně dlouhé době sem zůstal koukat na titulky. Bez chyby. "The core of mans' spirit comes from new experiences." ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook