Dvaja profesionálni zlodeji, Porter a Resnick, naplánujú jednorazovú akciu priamo v uliciach mesta, pri ktorej by mohli zinkasovať až pol milióna dolárov. Úspešne olúpia čínsku mafiu o 140 tisíc, no keď má prísť k deleniu peňazí, všetko sa zvrhne. Resnick kvôli finančným pohľadávkam syndikátu svojho parťáka podrazí a tým ho pripraví nielen o polovicu peňazí, ale aj o život... aspoň to si všetci mysleli. Porter sa však vracia – drsnejší a neústupnejší ako kedykoľvek predtým. A chce svoj podiel.

Dlhých sedem rokov museli diváci čakať na pôvodnu verziu temnej kriminálky ODPLATA, ktorá bola v roku 1999 prestrihaná na požiadavku producentov, ktorí považovali Helgelandov režijný debut za príliš brutálny. Scenárista oscarového L.A. CONFIDENTIAL bol z pozície režiséra vyhodený a nahradený Johnom Myhrem, ktorý znova natočil tretinu filmu. Nová a vylepšená ODPLATA je výsledkom niekoľkoročnej práce Briana Helgelanda, ktorý chcel divákom predstaviť svoj film – v takej podobe, akú mali zhliadnuť už pred rokmi. (Visáč)

míšapes

je to mazec. myslím, že jsem konečně pochopil, co to znamená badass. naprosto nemám co bych vytkl, s čím bych mohl bejt nespokojenej. mel gibson nekompromisní, vedlejší role bezchybně obsazené i zahrané a navrch humor z nejčernějších. parádní kus! ()

Tomulka

mně osobně přišla verze scénáristů mnohem brutálnější, ale budiš. Každopádně uznávám režisérská práva, ale původní verze byla více v duchu celého filmu. ()

zekon

O hodně jiný film než původní, pořád dobrý ale původní verze má daleko větší a lepší tah na bránu a více scén k samotnému problému. Tohle vzniknout nemuselo, nebo, mělo se více kombinovat to původní s tímto. Původní verze je drsnější akčnější a méně ukecaná. ()

adako

U mňa o triedu lepší film, celkovým vyznením, feelingom aj koncom. Kino verzia mala podľa mňa fakt hlúpy koniec, vôbec to nedávalo zmysel, tak sa proste mafia neporáža. Tento koniec bol oveľa konzistentnejší s prvou polkou filmu, mal som z neho oveľa lepší pocit. Ten som mal aj z celého filmu, skutočne vidno že začiatok aj koniec robil ten istý človek (pri porovnaní s kinoverziou) a že vedel čo chce. Kinoverzia bola fajn, táto je vynikajúca (stojí však za to vidieť obe). ()

raru

Tu niet čo riešiť,sympaťák Mel,idúci tvrdo a nekompromisne za svojím cieľom,to bola filmová lahôdka.A oproti pôvodnej Odplate ešte o triedu lepšia. ()

james11

Schválně jsem si rychle znovu prolétl verzi z roku 1999, abych si ujasnil rozdíly. Tahle verze vyznívá, že to měl celé Porter víc promyšlené a mnohem míň improvizoval, ale víceméně mám z obou podobný pocit. ()

kodwin

Stojí za vidění. Má styl, hudbu i příběh. Mel Gibson hraje neústupného tvrďáka skvěle. Trochu otevřený konec mě lehce otrávil. ()

Chicharron

Jeden z nejhorších filmů s Melem Gibsonem, který jsem kdy viděl. Zápletka o ničem, naprosto nesympatičtí herci, kteří přehrávají jak banda studentů z FAMU, zejména postava, kterou ztvárňuje Gregg Henry, je úplně mimo mísu. 85% považuju za vtip. ()

naytsirk

Nevim no…myslel jsem si že mám Odplatu nakoukanou, ale že by tahle režisérská verze přinesla něco navíc co mě mělo poslat do kolen…nepřinesla… ()

morte82

Nevim, fakt nevim. Je docela mozne, ze kdybych tuto verzi videl driv a puvodni Payback az potom, pak bych hodnoceni obratil a zde bylo 5* misto 4*, ale mozna taky ne. Chybi mi tam nektere sceny, ktere jsou v puvodnim Payback, chybi mi i Kris Kristofferson. Nekteri radi Payback: Straight Up - The Director's Cut mezi noir... ja ne. Potreboval bych k tomu ciste cernobile provedeni, vic Porterovych monologu, pul hodinu filmu navrch a (necist pokud jste film nevideli az do konce) mozna i smrt hlavniho "hrdiny" pred zaverecnymi titulky. Rozhodne ale stoji za to se na film podivat a jestli se vam libila puvodni Odplata, tak tim spis. Uz zmenou Porterova charakteru jsou oba filmy jine. ()

Vinczent

Netušim kde mám tenhle sestřih sehnat. Na torrentech neni a ze zahraničí si to dovážet nebudu. Původní payback se mi hodně líbil a byla to stylová prča s tvrdým Gibsonem(tehdy ještě ve formě) v hlavní roli. ()

Profík

Nevím, která verze je věrnější knize (nečetl jsem), ale obě se mi líbí, i když o něco víc ta z roku 99, která se mi zdá krapet promyšlenější. Ale jsem rád, že vy訚ly obě verze, poměrně dost odlišné svým přístupem. 90%. ()

majki41

Hudba lepsia v predchadzajucej verzii to urcite ten hlavny soudtrack pocas celeho filmu mi tu chybal farba bola lepsia kjed bola tmavsia ale davam 4 kvoli tomu ze posldna scena mela ako sedi postreleny v aute holka sa nanho pozre on sa zasmeje a chybala tam ta veta ze co sa smejes porter ? chcel som 70 tisic a ty skurvenci mi dali aj tak 130..... len kovli tomu davam o hviezdu menej a kvoli soundtracku ()