Dvaja profesionálni zlodeji, Porter a Resnick, naplánujú jednorazovú akciu priamo v uliciach mesta, pri ktorej by mohli zinkasovať až pol milióna dolárov. Úspešne olúpia čínsku mafiu o 140 tisíc, no keď má prísť k deleniu peňazí, všetko sa zvrhne. Resnick kvôli finančným pohľadávkam syndikátu svojho parťáka podrazí a tým ho pripraví nielen o polovicu peňazí, ale aj o život... aspoň to si všetci mysleli. Porter sa však vracia – drsnejší a neústupnejší ako kedykoľvek predtým. A chce svoj podiel.

Dlhých sedem rokov museli diváci čakať na pôvodnu verziu temnej kriminálky ODPLATA, ktorá bola v roku 1999 prestrihaná na požiadavku producentov, ktorí považovali Helgelandov režijný debut za príliš brutálny. Scenárista oscarového L.A. CONFIDENTIAL bol z pozície režiséra vyhodený a nahradený Johnom Myhrem, ktorý znova natočil tretinu filmu. Nová a vylepšená ODPLATA je výsledkom niekoľkoročnej práce Briana Helgelanda, ktorý chcel divákom predstaviť svoj film – v takej podobe, akú mali zhliadnuť už pred rokmi. (Visáč)

nolitimere

Takmer 10 rokov som čakal kým uvidím ,, drsnejšiu ,,verziu Portera , ale to avizované brutálne divadlo nebolo zas až tak surové .... prvá verzia sa mi páčila o trochu viac. ()

Bruce0659

Drsný, nekompromisný Porter (Mel Gibson) chce späť svojích 70 000 $, pričom ho nič nezastaví... Výborný scenár aj réžia, žiadne hluché miesta, žiadne obkecávačky, takto si predstavujem krimi/thriller, 90 minút pútavého deja, posledná tretina strhujúca. 90% ()

Artess

Opravdu se podařilo natočit méně brutální verzi původní odplaty. Zároveň ale zmizely nejlepší momenty původního filmu. Nově natočené scény naprosto postrádají genialitu původního scénáře. Ano, nejsou tak brutální, ale zároveň naprosto postrádají nápad. Ve výsledku bych film pochválil jen za původní část, nová třetina je naprosto průměrná a nudná. ()

Sejkorka

Nejdřív koukám na Odplatu, dávám 5* a pak hledám v databázi dalšího Gibsona a najdu Payback: Straight Up , čili tohle. Nestačím se divit, kurňa, to je to samý. Pak si přečtu obsah a některé komentáře a je mi to jasné. Počkám pár týdnů a kouknu na tenhle, v podstatě originál. A zjišťuju, že jsou to v podstatě 2 různé filmy. Jako by se příběh na chvíli prolnul, nebo něco jako kdysi kinoautomat. Těžko vybrat, která verze je lepší. Obě za 5* . Víc netřeba doplňovat. Dva filmy , paste , copy a mám 2 komentáře ... ()

J.Crusader

Paradoxně mi tato verze přišla o něco málo slabší, jak kinoverze "učesaná" Johnem Myhrem. Ve své podstatě je to totiž v poslední třetině dějově úplně jinej film, nehledě na soustu dalších změn (chybějící voiceover, chybějící modrý filtr, který se mě u kinoiverze celkem zamlouvá atd.) které úplně mění celkové vyznění filmu. Ohledně toho, která verze je "drsnější" bych neviděl jasného vítěze, Helgelandova je celkově více noir ale zase v ní třeba absentují "tři prasátka", atp. Nicméně v rámci žánru pořád velmi solidních 80%. ()