Plamen a Citron

• Dánsko Flammen & Citronen (více)

Kodaň, 1944. Dánsko je okupováno nacistickým Německem. Plamen a Citrón jsou dva bojovníci hnutí odporu pověření likvidací dánských informátorů Gestapa. Později přijímají rozkaz od svého velitele zabíjet také Němce. Ale když je Plamen pověřen zabít svou milenku Ketty, záhadnou stockholmskou kurýrku, začíná pochybovat o svém úkolu a snaží se zjistit, kdo Ketty ve skutečnosti je. V boji za svobodu jsou najednou všechny strany šedé a pomalu přestává být jasné, kdo je přítel a kdo protivník. Natočeno podle pravdivých událostí. (lenuse)

Axident

Kvůli Mikkelsenovi jsem to chtěl vidět, ač válečnou tématiku nemusím. První polovinu jsem se ale navzdory závažnému tématu dánského svérázného protináckovského odboje skoro až nudil z příliš "dokumentárního", civilního stylu, který nepřinášel zrovna mnoho vzrušení (samozřejmě vyjma dobrých výkonů), směrem ke konci jsem ale byl vtažen víc. Zajímavé především (možná i pouze) coby závažná úvaha na téma komu lze věřit, jak si přebrat fakta, jak oddělovat pravdu od mystifikace či poupravených pravd, když bernou mincí je pouze (ne)věrohodnost zdroje a oč těžší je to v časech, kdy odevzdané uvěření může připravit o život nevinné (?).... ()

Hapretor

Nebetyčná nuda. Film o ničem. Uspávací monolog ústřední postavy ještě podporuje až šokézně debilní linoucí děj. Jedním slovem: "zbytečné". ()

Luk Skywalker

Na takové filmy se rád podívám, protože se divák něco doví. Kromě stopáže (mohlo to být o něco kratší), tomu není co vytknout, jedná se o standardní válečné drama, kde herecké výkony nedělají ostudu a končí to tak, jak tomu v životě prostě bývá, kor když je to za války. ()

Rockerman

Na to, jak je to zajímavé a závažné téma, tak mě film moc nechytil. Dodíval jsem se do konce jen proto, že to nepostrádalo napětí a také kvůli Madsi Mikkelsenovi, kterého jsem si oblíbil ve filmu "Hon" a také v sérii "Hannibal". Jinak je film natočený tak nějak chaoticky, zdlouhavě a dost nezáživně. Škoda, mělo to na víc. Přemýšlel jsem, jak by asi žili takoví lidé po válce, když se za války angažovali vlastně jako "nájemní vrazi", ikdyž likvidovali zrádce a kolaboranty. Nepoznamenalo by je to, nechybělo by jim to v době míru? ()

gp_one

Neptejte se mne proč se mi to nelíbilo, ale tohle je prostě jen hodně, ale třeskutě nudný film a nezvládnuté drama.. ()

Kakho-oto

Od tohoto filmu jsem čekal přespříliš. Nakonec vyloženě průměrný film. V podstatě žádná postava zde není kladná, děj je velmi zauzlený. Natočeno tak, že jsem ani nikomu nefandil. Jinak jsem velký příznivec protinacistických odbojových aktivit, od šíření letáků až po otevřená povstání. Filmy Atentát, Smrt si říká Engelchen, Operace Silver A, Odpor, Max Manus nebo Černá kniha jsou úplně jiná liga než tento dánský snímek. ()

Gabretta

Čekala jsem mnohem víc - severský film, zajímavé téma a Mads Mikkelsen. Začátek ještě nebyl tak špatný, ale pak se to jaksi roztříštilo a začalo to být už trochu překombinované a chaotické. Napětí nikde. Myslela jsem si, že ten dánský odboj měl větší koule. Škoda českého dabingu - v originálním znění s titulky by bylo sledování filmu daleko příjemnější. ()

netWoor

Tak tohle byl docela galimatiáš. V průběhu filmu není moc jasné, jestli ti dva jsou hrdinní odbojáři nebo jen podvedení vrazi. A tak je to skoro s každou postavou. Možná záměr, ale mě to spíš vadilo. Želbohu, ani hlavní hrdinové mi nějak zvlášť sympatičtí nepřišli. Citron byl jakoby neustále spocenej a slizkej, Plamen zase nevyzrálej puberťák, kterej se ukájí střílením. Největší problém mám ale v tom, že moc nevěřím, že tak jak to bylo natočeno se skutečně pod dohledem mocného Gestapa dělo. Odboráři chodí do stejný hospody jako šéf Gestapa, a ten, ač pravděpodobně zná identitu svého atentátníka, si vesele jezdí k jeho otci zasouložit ... no nevim, no ... horší trojka ()

dogma97

Kromě jiného - akční scény (které asi měly být kořením "hlubokého" dramatu) na mě působily téměř komiksově, tedy poněkud naivně. Jinak odbojářské téma já můžu. ()

1mArc0

Slušne natočená autentická a kontroverzná dráma, kde ku 5 hviezdam chýba o trocha lepšie spracovanie a lepšie využitá hudba. Človek musí byť počas dvoch hodín neustále v pozore, aby vedel že kto je ten pravý a kto podvodník. /70 %/ ()

DJ Kritik

Zvláštny pohľad na dánsky odboj, kde neustále človek musí zvažovať a hovoriť si: "...a čo keď je to inak?" Neskutočne prepletence , kde nájsť východisko nemusí byť tá najsprávnejšia vec. Vtiahnutie do deja: **** Napätie: *** Akcia: *** Realita: **** ()

jafuska

tento film už nemá co nabídnout, každý ví, co se dělo v roce 1940 v období války a tak tady není už nic nového, ani herci nijak neokouzlily, ale to se dalo čekat, docela zklamání ()

Pochtli

V dánsko-německy hovořícím filmu najednou slyšet "jo, dobrý" znělo opravdu zajímavě:o) Film zajímavý, leč jen na jedno zkouknutí.. ()

Pitryx odpad!

Moc jsem toho o snímku nevěděl a tak jsem se docela těšil. Jenže…Proč např. zbytečně dlouhá scéna narozenin a ještě i jiné? Naprosto to ztratilo i tak slabou dynamiku příběhu, který mne zaujal jen velmi málo, ne li vůbec. Má to být podle skutečné události, ale to mi nějak nesedí. Tak nápadný člověk a nikdo si ho nevšiml a to nikdy?? No, nevím, nevím. Nakonec mi celý film přišel jako série banálních zabití nacistů. Milostný románek mi film znechutil úplně. Ale dodíval jsem se do konce, i když někdy rychloposuvem. Prostě skoro celý film je spousta keců před nějakou akcí. 2013070711530/12530s.ČT2 ()

V lednu k filmům i přednáška a výstava

V lednu k filmům i přednáška a výstava