Playman

Od prvních tónů nádherné hudby vše nasvědčovalo tomu, že se bude jednat o výjjimečný film. A také že jo. Když pominu ve své podstatě jednoduchý námět 40-ti letého outsidera pobíhajíciho po obyčejné vesnici sem a tam, blbnoucího s partičkou teenagerů a střílejícího po kolemjedoucích autech, jedná se skutečně o výjjimečný film! Nevyplývá to ani ze zpracování, ani z hereckých výkonů a v podstatě to ani moc nesouvisí s výbornou režií a skvělou kamerou, má to co dočinění s mými osobními pocity, je to čistě subjektivní záležitost, film Václav je totiž to, co české publikum, čeští režiséři, herci, producenti, nebo jen konzumenti filmů potřebují. Potřebují dobrý český film, kus poctivé filmařiny, skvěle zpracovaný, zahraný i napsaný, na který se rádi podívají i za 20 let. Jednoho dne by to také mohlou dopadnout totiž tak, že český divák nadobro ohrne nos nad tuzemskou produkcí, a trh definitivně zahltí Hollywood, filmy jako Václav mě usvědčují v tom, že za 20 let nebudem koukat na milionkrát reprízované Postřižiny, ale třeba právě na Václava. ()

Endyis

Velmi špatný film s opět výborným Ivanem Trojanem (jak častá věc v cz tvorbě). Nebýt jeho, bylo by to určitě o hvězdičku míň. Ne jen že tento film nic nového nenabídl, není to ani dobrý standartně jako oddychovka. Na to jsou hlavní účinkující postavy až přespříliš klišovitě, nesympatické a neopravdové. Další průměrný patok do slabého současného českého filmu. 30% za Trojanův výkon... Musím dát za pravdu Mikusovi! ()

lennyd

Václav je mentálně postižený chlapec (vlastně už muž), který i ve čtyřiceti letech žije se svojí matkou (nikdo jiný by s ním neměl trpělivost) a ve vesnici platí napolovic za šaška a napolovic za služku (i když vše míní dobře, většinou to skončí katastrofou). Asi největší problém s ním má jeho bratr Franta, který by nejradši Václava umístil do ústavu, a tím se jej navěky zbavil (ale matka s ním nesouhlasí). Když jednou matka na pár dnů odjede, dosáhnout rozpory mezi bratry k maximu, a boj o Františkovu přítelkyní skončí pokusem o vraždu... Když měl jít Václav do kin, všude jsem čítal nadšené recenze, jako by měl Vašek bojovat o nejlepší film všech dob. Bohužel mi kino tenkrát nevyšlo, tak jsem si jej dal až nyní v TV ... Bohužel mě tentokrát Jiří Vejdělek zklamal - Ivan Trojan v roli Václava mi přišel víc k pláči než k smíchu (i když pravda, asi dvakrát jsem se docela pobavil - např. jak elegantně vyřešil Vašek vymalování místnosti na začátku filmu). Obecní šašek má v českém filmu dlouhou historii, ale Václav určitě vůdčí roli Otíka z Vesničky neohrozí. Z ostatních herců si uvědomuji snad jen Lábuse, který se rozpomněl na svého živočicháře Béďu, ale i jemu se ta komediální složka ze scénáře někde ztratila. Škoda... ()

honz

Pěkná nuda, zase odkazy na totalitu...Naprosto nic nového. Kdyby hlavní roli neztvárnil Ivan Trojan (= jako magnet na diváky), asi by Václav velký ohlas nesklidil... Kolik tak skoro stejných filmů ještě uvidíme? ()

Brandon

Jediné, co můžu, tak je Václava, českého "Forista", muže s duší dítěte, gentlemana v teplákovce, doporučit. P.S. Hvězdičky a podrobnější koment doplním po druhém zkouknutí. Poprvé viděno v nesprávný čas na nesprávném místě, myšlenkama jsem lítal úplně někde jinde. ()

Mikulka24

Václav je podle mě velmi silný a krásný film. Vše je velmi citlivě zpracované, hádherná hudba J. P. Muchova a hlavně excelentní herecké výkony. Nejvíce mě dostal Ivan Trojan v hlavní roli, věřila jsem mu naprosto všechno a nejsilnější pro mne byla scéna ve vězení, když měl Václav vidiny a třásl se strachy. To mi až běhal mráz po zádech. Také paní Vašaryová v roli maminky byla úžasná. Takže Václavovi dávám bez váhání pět hvězdiček. ()

zdenny

Pokud je tento film inspirován reálným příběhem, budiž. Proč by se nemohl natočit film o člověku, kterého jinak nikdo nezná. Jestli si ale pan režisér myslí, že lidé budou hlavní postavu litovat, tak já ne a mám několik důvodů. Nevím, proč by mi mělo být líto člověka, který celý svůj život ubližoval lidem ve svém okolí. Nevím, proč by jedna z nejhezčích žen na vsi měla přivést rukou k orgasmu místního idiota. Nevím, proč neuměl (nebo nechtěl) uvedený idiot jíst příborem, když motorku a auto řídil celkem v pohodě. K tomu další příklad: i když byl idiot, neuměl vymalovat kancelář, třebaže žil na vesnici a pokoušel se spravit dům matce. Byla to tak nechutná postava, kterou Trojan zahrál tak věrně, že se mi zhnusil i on. Nevím, proč bych měl zazlívat lidem, že nepodepsali petici vedoucí k Václavovu propuštění z vězení, když je na pouti ohrožoval pistolí (ikdyž záměrně nikoho netrefil). Jestli si tedy pan režisér myslí, že svým "dílem" chtěl naznačit nějaké memento, tak já říkám, že jen popsal život jednoho celkem zlého blázna, o kterého stejně skoro nikdo neměl zájem. ()

Master19

Ačkoliv by tu snaha byla, tento film není pro každého (což beru víceméně jako kladný aspekt) a dá se říct, že je téměř neexportovatelný (rád se budu mílit). Co se mi krom výkonu Ivana Trojana a Jana Budaře nejvíce líbilo, je Václav. Moc hezky napsaná postava. ()

sahe

Já nevim... jako jak brát tento film... na mě působí dost rozpolně... že nevim, kam se mam přiklánět, zda je to dobrý film a nebo špatný... ()

Natabar

Žádný zázrak, ale na české poměry každopádně nadprůměr. I když - typický český hořkoúsměvný film. Až mi pomalu začíná vadit, že všechny naše filmy musí a) pobavit/rozesmát, b) být smutné. Ale abych byl hodný - krom poslední části, co byl Václav už ve vězení (a byla pro mě nekonečná) - se koukalo hezky. Sice jsem se i zasmál, ale zdaleka nejvíce mou pozornost upoutávala postava Václavovy matky. Všechny ostatní postavy byly až uboze mělké. Mírné rozptýlení jejich šedivosti přinesla až matčina snaha o petici a rozpačitý přístup k ní s mírnou obžalobou druhého syna, jež ukázala, že i tato (do té doby tříplusově kladná postava matky) má svůj ne úplně světlý stín. Suma sumarum: 3,5* ()

Aven

Na české filmové počiny poslední doby, dobrý film. Což je celkem smutné, protože Václav je filmem jen lehce nadprůměrným. Do tohoto nadprůměru ho táhnou kvalitní výkony herců a citlivě udělaný přechod z humorné části do části vážné. Jo konec je smutný, ale že by to ve mě vyvolalo nějaké emoce, to ani omylem. ()

Compadre

Cooožeeee??? Že je český film Gympl označován za komedii, budiž...sice černou a s hodně velkým dramatickým nádechem, ale označovat za komedii tohle tragický psychodrama?? To už fakt nechápu...depresivní příběh o momentálně zaostalém průšviháři Vencovi, to už je fakt jako moc. Pokud vás baví filmy nimrající se v mezilidských vztazích, nacpané emocemi...a tak vůbec...no, znáte to...tak je Václav přesně pro vás. Jinak ale...no, ale Trojan opět mistr. To se nic dělat nedá.. ()

sskrblik

Po dlouhé a dlouhé době se konečně zadařilo a máme tu pěknou a upřímnou českou komedii, která nic nezkazí a vykouzlí na tváři nejeden úsměv. ()

lykan9

Václav je o vynikajícím Trojanově herectví a předvedení, co vše dokáže zahrát. Bohužel jinak film sám o sobě o ničem není. Polobláznivej chlap se zamiluje do ženský jeho bratra, který jí má jako bokovku. Jo a řeší se tam taky udavačství. To je tak možná všechno. ()

homerr

Jeden z nejlepších českých filmů za poslední rok, český lev pro Ivana Trojana naprosto zasloužený, parádní hudba, jediné co mě fakt nesedlo, je scéna s Vypsanou Fixou - Mardi drž se svého kopyta a herectví nech jiným... ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017