cross

Václav podle mě není vůbec, ale vůbec špatně natočený film... jen mu něco chybí a něco přebívá... Co konkrétně? Tváří se komediálně, ale komedií není, tváří se velmi duchaplně, ale na to jednoduše nemá a hlavně tváří se vážně, ale nelze mu jen tak lehce uvěřit... Pro tentokrát si bohužel nemohu pomoct, ale já to Trojanovi ve většině scén prostě nežral... Scénář by taky potřeboval doladit a přece jen, asi jsem očekával tak nějak celkově trochu víc. Co však musím pochválit je skvělý herecký výkon Jana Budaře, příjemná kamera, zajímavá a dobrá hudba a závěr filmu (počínaje scénou ve vaně) - tam se mi Václav líbil opravdu hodně... Což však bohužel na vyšší hodnocení nestačilo... ()

MI-380

Matka a dva synové, tři excelentní herecké výkony. Jen na tom Václavovi mi pořád něco nesedělo...Mám pocit, že takováhle osobnost prostě nemůže existovat. Každý jsme nějak potrefený, ale při sledování tohoto podivína cosi (naštěstí jen občas) falešně zaskřípalo. 70%. ()

jitrnic

Nakonec dávám hvězdičky jen tři vzhledem faktu, že tvůrci nenašli odvahu říct něco objevného. Když jsme u těch záporů, kamera je naprosto televizně tuctová, dva záběry mě znechutily - ve scéně, kdy sedí matka s Václavem u stolu, vyčte mu, že olizuje nůž a následuje detailní záběr jejího obličeje (neboli "Pozor, přijde velký herecký výstup.") a scéna, kdy Budař kope Trojana a kamera přitom zabírá pouze Budařovu hlavu. Jiří Vejdělek však zaslouží zvláštní cenu za to, že jsem poprvé po několika letech neobjevil v českém filmu špatný herecký výkon. ()

vyfuk

Václava jsem kdysi viděl v televizy a tenkrát jsem si myslel, že se svět snad zbláznil. I přesto jsem se po letech rozhodl film zhlédnou znova. Myslel jsem, že půjde o přímé drama, ale našli se i humorné chvilky. Vejdělek mě překvapil, že z komedie přesedlal na něco takového a nakonec mu to i šlo. Trojan svou roli hrál úžasně a také jsem ho chápal. Docela zajímavý scénář a děj, s dobrým hereckým obsazením a režií. ()

Kosmik 1

Celkem pohodový snímek a Ivan Trojan tu svou roli vesnického hošíka (trošku méně chápavého) zahrál výtečně. Bohužel světlých okamžiků ve filmu moc není a lehce tím spadá do průměru. Nuda to ale není a občas se najde i jedna padnoucí hláška. 65% ()

Autogram

Zostať až do dospelosti s detským rozumom nie je med lízať a hlavne pre Václavove okolie. V takom prípade je výskyt pušiek, pištolí a ďalšieho bežného domáceho náradia viac ako nežiadúci. Film sa spočiatku vyvíja ako komédia, len s občasnými vážnymi pasážami s vidinami otca, ale neskôr sa vyvinie do vážnej drámy a na konci poriadnej depky. Trojan mal správanie mentálne narušeného dobre naštudované a tak je film uveriteľný a niekedy až nepríjemne reálny. Rovnako pod kožu lezúce sú reakcie okolia, hlavne ku koncu, a petícia ako takmer nepodstatná, ale vrcholná scéna filmu. ()

deckardx

Myslim si, ze v cem hraje Trojan, tak je to zaruka uspechu... Je to herec, co umi zahrat asi vsechno a marne ted premyslim, kdo z ceskych hercu se mu muze vyrovnat... Cista komedie to rozhodne neni, protoze tak po trech ctvrtinach filmu se to meni ve velmi smutny film, ktery vyvolava hodne emoci... Vyborne obsazene vedlejsi role vcetne strasne sympaticke Norisove, kterou si asi kdekdo oblibi... A nadchla me i hudba, ktera je primerena ke kazde situaci a ma velky vliv na gradovani nejedne sceny... Presto si ale myslim ze na pet hvezdicek to neni, ale je to dalsi velky posun k tomu, aby se cesky film zacal prosazovat i v mezinarodnim meritku... ()

manonfire

Největším kladem jsou herci a to na všech postech, včetně rozmilé Soni Norrisové. Zejména scénář není ale žádné veledílo. Nejhezčí jsou motivy s návraty otce. 60% ()

Philoun1

Opravdu pěkný český filmek, jeden z těch dobrých v posledních letech. Trojan opět jasně dokazuje své kvality a tyhle výstřední role mu opravdu jdou. ()

pugs

Keď hrá Ivan Troja úchyla alebo blázna, tak podáva herecký výkon priam na Oscara. Tento film je skrátka prefektný cez scenár a herecké výkony až po réžiu a kameru. Emília Vášaryová ako inak najlepšia slovenská herečka výkon za 100 bodov a Trojana som už spomínal. Ku koncu dramatický precitlivený príbeh, ktorý len posúva film viššie:-) 9/10 ()

Amputace

Souhlasím s názorem, že byl tento film natočen pouze proto, aby se měl Ivan Trojan zase kde vyblbnout a mohl potom v poklidu převzít Českého lva. Mimochodem, Jan Budař byl rovněž vynikající - v mých očích momentálně patří společně s Davidem Novotným k největším hereckým talentům současného českého filmu. ()

Chise

Hezké, citlivé, milé, uvěřitelné, syrové. Ivan Trojan opět dokazuje, že v této zemi mu v hereckých sférách není rovno. ()

štísko

Snímek není jen příběhem o jednom cvokovi. Je i o lidech, ketří s ním přicházejí každý den do styku a musí se nějak postavit k jeho výstřednostem. Škoda jen, že prostor pro vykreslení postav okolo Václava není příliš široký. Téma mi nepřipadá nijak originální(ale co taky novýho pořád vymejšlet),ale obsazení silné a zpracování nadprůměrné. Výborná hudba Jana Muchova dokázala můj prožitek z filmu ještě znásobit. Václav je film, ze kterého si odnese něco téměř každý. Kdo se chce pobavit bláznovstvím v perfektním provedení Ivo Trojana, neodejde zklamaný. Kdo si nechá sáhnout do svědomí a podumá o svém vztahu k slabšímu bližnímu svému, může odejít i naplněn. ()

ArdathBay

Na poměry dnešního českého filmu mírný nadprůměr, který měl ovšem jít tak maximálně v televizi. Konec filmu je velmi uspěchán. Budař podává výtečný výkon a Trojan opět dokazuje, že patří mezi nejlepší současné herce. Lábus v nezvykle vážné roli. Norisová je příjemně civilní. Při sledování filmu jsem si vzpoměl na Vesničku mou střediskovou a rozdíl je více než propastný, nejen kvůli hercům. ()

ZkuKol

Herecká exhibice trojce Trojan, Vášáryová a Lábus v poměrně zajímavé příběhu s tradičně vynikající hudbou od Muchowa. Jen kdyby byla kamera trochu nápaditější a vyprávění bylo o něco lineárnější (resp. nepůsobilo jako vytržené stránky z vesnické kroniky). ()

kisha

film, u kterýho si tři dny po zhlídnutí nemůžu vzpomenout ani na jméno hlavní postavy a až po pár minutách dumání mi dojde, že s tim Vejdělek počítal a nazval to, tak jak to nazval, pro mě není kvalitním filmem ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017