Superbad je varujícím příběhem dvou dospívajících chlapců, které čeká maturita. Jsou na sobě obrovským způsobem závislí, ale teď by měl každý z nich jít na jinou vysokou školu a čeká je odloučení. Evan (Michael Cera) je milý, chytrý a stydlivý. Seth (Jonah Hill) je drzý, náladový a posedlý děvčaty. Ve filmu sledujeme jejich zoufalé pokusy zapůsobit během jedné bláznivé noci na osoby, po kterých touží... během jediné příšerné, potupné noci, na kterou po zbytek života vděčně vzpomínáte. (oficiální text distributora)

Jablek

Fajn komedie, která si na nic nehraje. Pokud se chcete dvě hodiny skvěle nenáročně bavit, tak si to určitě pusťte. Docela mě mrzí, že se to tu nečervená, protože by si to film zasloužil. Málokdy se stane, že si pustim ňákou novější komedii a nejsem pak naštvanej, co že to bylo za blbost :) O to víc sem si tuhle užil.. ()

CliffLee

Seth a Evan jsou nejlepší přátelé avšak brzy je má rozdělit vyskoká škola, takže přiberou ještě kamaráda Fogella aby skrz sehnání alkoholu na mejdan svých vysněných holek dosáli svého prvního zásun, což se jak je již zvykem celkem zkomlikuje... Mno čekal jsem nějakou obyčejnou trapnou teen-komedii, ale byl jsem mile překvapem. Film je dost o přátelství a je zaměřen na mladší publikum, které se u něj (jako já) vcelku dobře pobaví, protože scénář je plný vychytávek a prostě se dobře povedl. Za zmínku ještě stojí dvojce potrhlích a zlitých policajtů v podání Setha Rogena a Billa Hardera. Pokud se zrovna nudíte, tato komedie přijde vhod. 7/10 ()

lubomir91

Prcičky vyšly z mody, tak přichází Superbad :) Opravdu vynikající komedie která se dokázala obejít bez perverzností ()

lucky777

Jedna z nejvtipnějších akčních jízd za chlastem. Svižná komedie které nedochází dech a kde si, při sledování v angličtině, rozhodně rozšíříte slovní zásobu v oblasti vulgarismů. ()

Respex

V rámci komedií rozhodně pecka. Rozhodně dávám za 4*, ale uvažoval jsem i o 5*. Velké doporučení na pohodový večer. ()

Kingjiri

Velmi dobrá komedie, která je, řekl bych, asi nejlepší z tvorby Judda Apatowa. Námětem v podobě tří teenagerů, který si chtěj vrznout ještě před tim, než půjdou na střední (aby tam pak mohli machrovat svými sexuálnimi zkušenostmi), hodně připomíná American Pie. Ale Prcičkám se tenhle snímek hravě vyrovná a místy je i hravě předčí. Slušný příběh je zde prolínán úchylnýma kecama a hláškama nadrženejch teenagerů, který však stojí za to a člověka pobavěj. Je to prostě skvělá kombinace sexuchtivejch teenagerů, bláznivejch (dementních) poldů a ještě bláznivější noci plný bláznivých příhod. Jonah Hill nikdy nepatřil mezi moje oblíbený herce, ale řekl bych, že zde mu jeho role dokonale sedla (což se o většině jeho ostatních hereckých angážmá říct nedá). Vůbec bych řekl, že ústřední herecká trojice byla vybraná výborně. Jsou tu jistý rezervy a možná bych si představoval trochu jiný konec, ale přesto dávám zasloužené čtyři silné hvězdy. ()

dodona

Bola som veľmi rada keď toto "veľdielo" skončilo. Superbad považujem za úchylnú trapošinu určenú pravdepodobne len teenagerom mužského pohlavia. Cervenak to vystihol úplne presne. ()

Ficik

Nečekal jsem moc, ale jako obvykle dostal jsem ještě méně. Většina scén a dialogů mi dávala smysl jen když jsem si představil oba hlavní aktéry jako zaměřené na stejné pohlaví :/ (Cera a Hill pole mně prostě nejsou herci) . Dívčí postavy to trochu zvedly, ale nikdy více. Děkuji ()

milhouse333

Není jednoduché být teenager a ještě těší je o tom natočit film, který není teenagersky nudně zapadající mezi všechny ostatní podobné filmy. Ale tohle je perla mezi hrudkami uhlí. Příjemné, milé, s opravdovým pohledem mladých na svět, inteligentní a navíc v super vtipné kombinaci Hill-Cera, které oba žeru! ()

Searison

Michael Cera a Christopher Mintz-Plasse ... nevěřím, že nemají nějakou vrozenou vadu....jinak jsem se suprově bavil, stopáž mohla být kratší a sexismus trošku ubrán, působilo to moc přímočaře. Na druhou stranu "Ptačí poklad" apod. oprabdu jsem se bavil. 75% ()

vygamba

Narozdíl od filmů podobného ražení si tento ( až na tu stopáž) na nic nehraje, loseři zůstanou loseři, policisti (i když je to neuvěřitelné) policisty. ()

Matt007

Ano, je to jedna z těch lepších teen komedií, celkem sem se bavil, nejlepší byly asi scény s policajtama. Ač bych rád tak na tu čtvrtou hvězdu to prostě u mě nemá. Silné tři ano. ()

Shaleman

Nevím, čím to je, ale nikdy jsem komedie na podobné téma neměl rád a vždy jsem je považoval za nehoráznou sra.ku ve stylu dle mě trapných American Pie. Poslední dobou mě však jednoduchý koncept Setha Rogena neskutečně sedne. Nikdy se nebudu smát, až se budu za břicho popadat, ale na závěrečné titulky koukám s upřímným a potěšeným úsměvem. Navíc účinkování božského Michaela Cery a neuvěřitelného Jonaha Hilla je natolik sympatické, že kdejaká dámička musí skončit s vlhkým klínem a poblitou postelí i (když o tom ten film vůbec není :). ()

neo93

Super ujetá věc od scénáristického dua Seth Rogen a Evan Goldberg, kterou ocení především teenage publikum. Docela klasická komedie o dvou resp. třech mladých týpcích, kteří si prostě jen cthějí užít na jedné párty. Když dostanou na starost sehnat alkohol, zažíjí více zábavy než by vůbec čekali. Drzá a sprostá jízda, kterou obstarávají jak naši tři hlavní hrdinové, tak i třeba hodně vyvedení policajti. Superbad není rozhodně špatný film, má několik dobrých vtípků a scén ale nedokáže zabavit na téměř celé dvě hodiny. ()

GTS_PUNK

Blíži sa koniec strednej školy a dvaja najlepší kamaráti Seth (Jonah Hill) a Evan (Michael Cera) majú poslednú šancu ako sa naposledy poriadne spoločne zabaviť predtým, než sa ich cesty rozídu na univerzity. Poslednú a zároveň prvú, pretože vďaka ich "popularite" ich na strednej škole nikto nikdy doteraz na žiadnu párty nepozval. Tentokrát sa im však podarí získať pozvanie na párty pod podmienkou, že zoženú alkohol. A tu nastáva problém. Honba za ziskom alkoholu akýmkoľvek spôsobom sa môže zdať na prvý pohľad ako nepoužiteľný námet, s ktorým sa nedá pracovať, ale režisér Greg Mottola týmto snímkom z roku 2007 dokazuje, že ak viete ako, tak sa dá takmer všetko. Komédie sú vo všeobecnosti pomerne komplikovaným žánrom na zavďačenie sa divákovi, obzvlášť potom, ak sa jedná o takýto, povedzme, stupídnejší typ komédie. A práve preto je dôležité oceniť snímok, ktorý rozhodne patrí k vydareným kúskom tohto širokého, no nie vždy však úspešného žánru. Základ celého jeho úspechu je postavený už v tom najmenšom bode, už v skôr spomínanom námete. Nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása, a tu má divák možnosť vidieť prečo. Tvorcovia zbytočne nekomplikujú film všakovakými zbytočnými odbočkami, ale jasne hneď na začiatku udávajú smer, akým sa snímok ďalej uberá. Na jednu stranu by sa dalo tvrdiť, že neprichádza s ničím príbehovo revolučným, čo je pravda, ale takisto treba dodať, že funguje akosi lepšie, než iné žánrovo podobne ladené kúsky. Kvôli čomu je to tak? Kvôli samotnému príbehu určite nie, ale najmä vďaka hereckému obsadeniu a tomu, akým spôsobom tvorcovia zakomponovávajú jednotlivé postavy do deja filmu. Práve preto sú jednotliví hereckí protagonisti, či už hlavní alebo vedľajší, tou skutočnou hybnou silou, vďaka ktorej dokáže tento snímok na diváka pôsobiť tak dobrým dojmom. Či už je to hlavná dvojica Jonah Hill a Michael Cera, ich "piate koleso na voze" Christopher Mintz-Plasse, alebo skvelí Bill Hader a Seth Rogen v roli dvoch šialených policajtov, každý z nich dokáže diváka pobaviť niečím iným. Individualita a rozdielny prístup každého z hercov však v konečnom dôsledku vytvárajú skvelo fungujúci filmový stroj, ktorý môže svojim spôsobom pripadať niekomu stupídny, či až prehnane vulgárny, ale ak však divák nemá problém sa nad takýmto miestami až prízemným humorom preniesť, čaká na neho dávka viacerých skvelých, niekedy až absurdných scén. Naozaj, v jednoduchosti je krása, a každý niekedy potrebuje vypnúť a zasmiať sa na stupídnom vulgárnom vtipe. A stupídnych vulgárnych vtipov ponúka tento snímok pomerne dosť. Po technickej stránke filmu nemožno čo vytknúť, ale takisto ho nemožno chváliť. Priemer, ktorý aj tak v tomto prípade nezohráva veľkú rolu. Superbad je filmom, v ktorom veľkú rolu zohrávajú postavy. Nie však preto, že by jednalo o ťažkú psychologickú drámu, ktorá vstupuje do hĺbky postáv, ale preto, lebo spôsob, akým sú napísané, je hlavným oporným bodom, na ktorom stojí úspech celého filmu. Príbeh je v tomto prípade niekde na druhej koľaji, slúžiac iba k tomu, aby sa mohli postavy pohybovať v nejakom priestore a čase. Z pohľadu diváckej atraktivity je totižto príbeh sám o sebe záležitosťou, ktorá príliš nenadchne. Snímok tak jednoznačne boduje vďaka postavám a dávke v sebe obsiahnutého humoru, ktorý je síce, povedzme, jednoduchší, ale z času na čas potrebný. Zábavná tínedžerská komédia nielen pre tínedžerov. () (méně) (více)

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (více)

Náš kámoš Marťan

Náš kámoš Marťan

15.11.2008

Simon Pegg a Nick Frost jsou zpátky. Po hororech (Soumrak mrtvých) a akčních kriminálkách (Jednotka příliš rychlého nasazení) si chtějí utahovat (samozřejmě láskyplně) z žánru science-fiction.… (více)