piserius odpad!

tak já ten film asi nepochopil... film, který se snaží stavět na 25 let starém filmu, který mi ani tak nepřišel nijak zázračný... pokus o stejné scény, akorát s herci, kteří nejsou vtipní a nic... prostě děs a hrůza... pokud se na tento film budu chtít někdy dívat znovu, tak mi dejte rovnou kulku do hlavy... z milosti... ()

brooklyn73

Pekna pisnicka neagresivne provazejici filmem. Davam dobre ctyri hvezdy,ale ne z nostalgie,tento film ma s predchozim snimkem spolecne pouze jmena a charaktery jednotlivych protagonistu, jinak je z uplne jineho soudku. Horske prostredi mozna pozdvihuje a navysuje me hodnoceni. Kazdopadne herecke vykony pod vedenim rezisera Tause jsou perfektni. Pro mne osobne vede Suchanek, hned v zavesu je famozni Vaclav Kopta - sakra vzdyt to je pan herec! Kamera na jednicku, stejne jako scenar pribehu. ()

rozbris

Pesimismus z tohoto filmu prchal jak etanol z láhve. Rozhodně jsem teda čekal více od comebaku tak dobrého starého filmu jako byli Sněženky a machři. Staré vtipy byli určitě na místě a bez nich by to nešlo, ale herecké výkony se nijak nezlepšily, spíše zhoršily (staří vzalo za své:-]). P.S: Jediný herecký výkon, který mi sedl do noty byl výkon Suchánka;-) ()

killjezor

Pochopil jsem, proč se nové Sněženky nelíbí. Ona to není komedie nebo možná je, ale silně černá a spíše než pobavit má za úkol ukázat, jak může člověk dopadnout. Na můj vkus je těch "sociálních" problémů velké množství na malý počet lidí (z tohoto důvodu úplně nesnáším Účastníky zájezdu), ale na druhé straně si umím dost živě představit, že přesně tohle se může/stalo komukoli ze zúčastněných Sněženek a Machrů. Sice jsem se původně nechtěl dívat, ale ve finále jsem velice rád, že jsem dokoukal až do konce. (osobně bych tak půl hvězdičky ještě přidal) ()

DavidS.

Jsou starší, jsou otylejší, jsou okoralejší, ale stejně si minimálně jejich mužská část stále vzpomíná na poblouznění Marikou i na to, jak kdysi skvěle zapařili v kotelně na hromadě uhlí... Jenže bohužel jen vzpomínají, mluví v minulém čase a všichni do jednoho jsou jen k politování...Návrat k milé komediální klasice se stal depresivní sondou do života čtyřicátníků, která je ale stejně šablonovitá a jednostranná...Zimní a lyžařskou atmosféru mají zastupovat zpomalené záběry na aktéry kroužící po svahu za neméně se ploužící hudby...Minimálně tohle vypadalo, jako by všechno točil režisér o 30 let starší, kterému už stříbrný vítr prosvištěl dávno za zády...Na tenle školní sraz opravdu nejezdit! ()

Drak9

Jak říká jedno moudro: Opakovaný vtip není vtipem. V tomto případě to platilo snad dvojnásobně umocněnými trapnými frázemi, postoji a výkony "herců". ()

Autenticita

Člověk nějak dopředu předpokládá, že jednička bývá lepší než dvojka, ale tahle dvojka je jen sama sebe ždímající vykradená jednička... opakující se hlášky, začátek nuda... bylo mi trapně za autory. V polovině se to trošku rozběhne a závěr už je víc realistický (konflikt otce a dcery). Téhle dvojce totiž chybí něco podstatného, co měly původní Sněženky a co by ale mohl mít každý film: nějaká výpověď, sdělení, které vše, co se odehrává, spojuje dohromady. ()

Joann

Teda děs. Ukázky vypadaly vesele, ale vzešla z toho protivná depka. Cabadaj se chová jako debil, jeho dcera ani nemluvě. Ten čtvrtý divný práskající spolužák ani nevím, kdo je. Ženský jsou tam včetně Mariky za slepice a jejich děti taky hrůza. Je to taková nastavovaná kaše, ale spíš dost trapná a smutná....Doufám, že takhle nebude vypadat můj sraz po 25 letech....Zklamání..:(( ()

velkyvezir

Méně je někdy lépe než více. To přísloví přesně sedí na tento film, ve kterém se John a Pelant naprosto nepochopitelně snaží o rozvedení více dějových linek coby osobních problémů těch, kteří se po 25 letech sešli na horách. První půlhodina naznačovala, že by mohlo jít o lehký odvar prvního dílu, ovšem již po první noci se příběh rozmělňuje tu do problémů mezi Duchoslavem a jeho dcerou, Suchánkem a jeho synem, matkou neschopnou ukočírovat své divoké děti atd. atd. Zatímco v prvním díle byl tmelícím prvkem téma snahy mladých být v očích dospělých jako rovnocenní, v druhém díle je těchto témat moc a ani jedno není dotaženo do konce. Otřesná je ta předvídatelnost, s jakou je již při výstupu na chatu jasné, že to mezi dětmi dvou ze tří hrdinů zajiskří, nebo skutečnost, že John coby autor Mementa žije v utkvělé představě, že feťáci si i dnes stále píchají drogy klasickými stříkačkami, nikoli inzulínkami, které jsou v současnosti na jakémkoliv protidrogovém plakátu nebo klipu. Nemluvě o tom, že vlastně není ani vysvětleno, komu vlastně ty stříkačky patřily a kdo byl tak blbý, že je odhodil do normálního odpadkového koše. A kdo očekával, že jiskření mezi Koptou a Freimanovou z prvního dílu bude zde dotaženo do úspěšného konce, je zděšen při zjištění, že ta krásná - tehdy mladá - učitelka si vzala nějakého padesátiletého chlápka, aniž by bylo vysvětleno proč. Je toho hodně, co by se filmu dalo vytknout. Zásadní nedostatek však spatřuji v tom, co jsem naznačil na začátku: když už se autoři rozhodli natočit pokračování, měli zůstat u postupu z prvního dílu - vybrat si jedno téma a toho se držet. Takto však vznikl film jsoucí břečkou, ve které se divák brodí a nevidí jejího konce... ()

Pavlík

21. 11. 2009 (322.); poměrně málo spolužáků a u všech po 25 letech vyprchal elán a radost ze života, čekal jsem nostalgické pobavení ()

Sajuska1991

To kolem původních sněženek a machrů ani neprošlo ! "Pokračování" vě vetšině případů nejsou tak dobrá jako původní dílka, a tady se to potvrdilo na 100%. Jasný, nikdo nečekal tolik vtipu, jako tomu bylo v jedničce, přece jenom je to "po 25 letech" ... ale i tak, chybělo to mu úplně vše ... od vtipu po zápletku, nebo jakýkoli zajímavý příběh ... jediné co tam ještě zbylo, byla ta nostalgie ... škoda, tohle se dalo natočit o tolik lépe ... ()

Testament

Uprímně jsem to nečekal, ale příběh po pětadvaceti letech mě i celkem zaujal. Hlášky se tu sice vykrádají z prvního dílu až moc, na můj vkus, ale atmosféra filmu je celkem slušná. Ano, herci zestárli (u Kopty jsem se vyděsil, o kolik kg zestárl), nálada je pochmurnější, ale přece jen je mi to celé úsilí tak nějak sympatické. Sympatičtější rozhodně víc, než u tragédie- Jak se krotí krokodýli. Jasně, na první díl to nemá ani náhodou, nic se tady v podstatě zásadního neřeší, jen se všichni tehdejší účastníci sešli opět na chatě a většinu času vzpomínají. I tak mi ty dvě hodiny utekly celkem v pohodě a tradičně pochmurnější závěr mě donutil vytasit jednu hvězdu navíc. Ale "Sněženky a machry po 50 letech" už neriskovat! ()

Wally

Tohle bylo hustě špatný a amatérsky natočené....panu Brzobohatému snad neukázali ani scénář, jinak si neumím představit, že by na něco takového mohl při zdravém vědomí kývnout....že by nostalgie? Nebo honorář? Ostatní herci jsou tragičtí a tímto dílkem jen hodili kaňku na původní Sněženky, které jsou pravým opakem tohoto. ()

Zagros

Tyhle sázky na sentiment a melancholii jsou mor filmového průmyslu a jen málokdy dopadnou dobře. Klíčová je věta v už v traileru. "Zmůžeme se taky na něco novýho?" Odpověď je bohužel ne. Pro ty kdo si chtějí zavzpomínat na původní film, který milují, je to fajn sentimentální snímek, u kterého možná uroní i slzu. Pro ostatní je to jen slabá komedie, kde výrazně chybí něco, co by táhlo děj a především jsem postrádal ten humor. Zasmál jsem se tuším jednou a nechávám slabé dvě hvězdy. Ve srovnání s podobnými pokusy to totiž ještě není úplná katastrofa. ()

Torimmer

Směřování tvůrců spíše k nějakému smutnému vzpomínání a nostalgii, než k bezstarostné epizodce ze života, jako byl první díl. Tak s takovou ambicí se do toho mohli přece opřít víc a nezůstat u nekvalitních dialogů a dřevěného herectví Jeníčkové a Duchoslava. Chvilkama tam člověk vidí takovou hezkou zimní poetiku, a vlastně nám atmosféra toho izolovaného prostředí společně z nádhernou ústřední písní hezky nastavuje ten setting pro příběh. Tak proč udělat z postav Machrů jen fanoušky původního filmu, který rádi citujou? A proč mám pocit, že se pořádně nic v jejich životě kromě toho jednoho lyžáku před 25 lety nestalo? Když už to berou takhle víc do hloubky, tak bych rád uvítal regulérní postavy, které přesahujou rámec onoho osmdesátkového filmu. Tady to vlastně celkem vyzdvihuje linka s Radkem a Hankou, stejně jako to vyzdvihovala v původním filmu (nejlepší herci z obou filmů, hlavně Václav Kopta je podle mně výborný herec). Oceňuju tu vizi, že vezmem tyhle zidealizované, věčně mladé, krásné a rebelské postavy, a převedem je do našeho světa. Ale výsledek té vize zůstal tak divný, zdeformovaný, a hlavně nerealistický, že ti naši oblíbení Machři nám zůstanou v těch osmdesátkách a budou nás bavit furt jen odtamaď. ()